Jump to content

Parking senzori Laguna 2, zamolba


manzzetta

Recommended Posts

Tako je, radio mu se nalazi u gepeku na lijevoj strani ispod tapacira ima vratanca koja se otvara a na konzoli i onom satelitu iza volana su samo komande

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    15

  • pokra89

    12

  • total

    12

  • Max

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako je, radio mu se nalazi u gepeku na lijevoj strani ispod tapacira ima vratanca koja se otvara a na konzoli i onom satelitu iza volana su samo komande

Sad mi đava ne da mira moram otic vidit sta je to
Link to comment
Share on other sites

Meni je antena na stražnjoj šajbi(izgleda kao grijač). Mislim da ti je na laguni karavanuši na stražnjem bočnom malom desnom staklu antena, a ne u repu. Rep je rezerviran za navigaciju. Pojačalo ti je u "c-stupu" iza obloge, a kod "hatchback" izvedbe na vrhu petih vrata-iza lajsne.

Bas cu pogledat, ali nekako mi nema logike da je takav raspored ako nemam navi?

Link to comment
Share on other sites

Bas cu pogledat, ali nekako mi nema logike da je takav raspored ako nemam navi?

Nemam ni ja navigaciju, ali je ostavljena priprema. Pogledaj desno maleno staklo (c-stup) i vidjet ćeš na njemu niti koje pripadaju anteni. Ja sam isto mislio da mi je antena u tom malom repu i cijelo vrijeme se pitao zašto mi ne radi gornji dio grijača zadnje šajbe, dok nisam skužio da je to u biti antena radija.

Link to comment
Share on other sites

Taj grijac zadnjeg stakla sam bas prekjucer i ja gledao i mislio kak bas taj ne radi :) Zanimljivo..

Link to comment
Share on other sites

Je antena radija na karavanuši je na zadjem desnom staku od gepeka.

Kod mene nema ni changera ni navigacie,a bome ni senzora za rikverc.

Sirotinja, štaš! ;)

Link to comment
Share on other sites

Gledaj to sa vedrije strane. Imas manje stvari koje se mogu pokvariti  :D

Link to comment
Share on other sites

Uh, da znas da si u pravu, meni se najvise kvare bas te stvari koje nisu dio standardne opreme - balast lijevog ksenona, straznji senzor visine snopa, antena od navigacije, grijac lijevog sedista, automatsko (HF) otkljucavanje-zakljucavanje, jednom mi je zaglavilo CD sa mapom u kompjuter-playeru od navigacije, sta li ce biti slijedece....

Link to comment
Share on other sites

Kod mene sve radi, kao da je jučer iz tvornice izašao :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu, postoji li opcija u laguni 2 ph 1, paris initiale oprema, da se radio automatski stisa ili cak skroz stavi na mute, kad se upale parking senzori, odnosno kad se auto prebaci u rikverc?

 

To ćeš provjeriti tako da izvadiš radio i na ISO konektoru od napajanja pogledaj da li imaš žicu ubodenu u pin br.3. To je signal rikverca. Ako nemaš tu žicu onda nemaš ni funkciju MUTE kada ubaciš u rikverc.

 

Tako je, radio mu se nalazi u gepeku na lijevoj strani ispod tapacira ima vratanca koja se otvara a na konzoli i onom satelitu iza volana su samo komande

 

Griješiš. To o čemu ti govoriš nije radio to ti je centralna jedinica alarma. Ti očito imaš originalno ugrađen alarm. Radio se nalazi na centralnoj konzoli. 

Link to comment
Share on other sites

Ma radio je tamo, sigurno, ja ga otvarao i iz njega izvlacio AUX, na njega ima i taj serijski broj radia pomocu kojeg se kalkulira i kod, kad izvuces konektor iz njega nema radija u kolima, a moj auto nema alarm niti kljuc ili karticu za alarm, a niti na dijagnostici izadze da ima alarm ipak komande radija su povezane sa CD Changerom, jer preko njega mozes menjati stanice, glasnoca i sve ostalo, ali kutija i mehanizam radija su u gepeku, i otvara se isto ko i ostala radija na Renaultima, pomocu vilicama koji ulaze u 4 rupice i izvlaci

:dada:

Link to comment
Share on other sites

Kod mene sve radi, kao da je jučer iz tvornice izašao :D

Ti nisi relevantan. Tebi je netko upakiro Golfa u tu Lagunu  :D

Link to comment
Share on other sites

Je, obicno kod initiale opreme, ne ide radio update list ili tuner list koje se najcesce koriste, nego cabase tronic koji ima jaci izlaz u vatima za zvucnke i vazi za kvalitetnije od ovih drugih i najcesce je u kombinaciji sa CD Changerom sa 6 CDa koji ide na konzolu napred (a najcesce kod ostalih vozila CD Changer se postavlja u gepeku, ovde je obrnuto). Iznad CD Changera na centralnoj konzoli je resiver od navigacije, a kompjuter od navigacije se nalazi u pretincu za rukavice kao na tvojoj slici, kod mene je tacno na tom delu u pretincu komp od Navi i tamo se stavlja i CD za update softvera, CD za jezike i CD sa mapama. I sve ove uredzaje su istog oblika i dimenzije

Link to comment
Share on other sites

Kod mene sve radi, kao da je jučer iz tvornice izašao :D

Hehe, i kod mene sada sve radi, otkad sam popravljao - mijenjao

Link to comment
Share on other sites

Je, obicno kod initiale opreme, ne ide radio update list ili tuner list koje se najcesce koriste, nego cabase tronic koji ima jaci izlaz u vatima za zvucnke i vazi za kvalitetnije od ovih drugih i najcesce je u kombinaciji sa CD Changerom sa 6 CDa koji ide na konzolu napred (a najcesce kod ostalih vozila CD Changer se postavlja u gepeku, ovde je obrnuto). Iznad CD Changera na centralnoj konzoli je resiver od navigacije, a kompjuter od navigacije se nalazi u pretincu za rukavice kao na tvojoj slici, kod mene je tacno na tom delu u pretincu komp od Navi i tamo se stavlja i CD za update softvera, CD za jezike i CD sa mapama. I sve ove uredzaje su istog oblika i dimenzije

 

A onda ti imaš ovu varijantu (poz. 662 - Navigation computer).

 

662.pdf

 

Pozdrav Bitoli iz Splita.  :hey:

Link to comment
Share on other sites

Hvala, bio letos Lagunom na odmoru u Makarskoj i u Splitu na dan, ajme kako je to lip grad  :cool:

 

Pozz iz Bitole

Link to comment
Share on other sites

Je, obicno kod initiale opreme, ne ide radio update list ili tuner list koje se najcesce koriste, nego cabase tronic koji ima jaci izlaz u vatima za zvucnke i vazi za kvalitetnije od ovih drugih i najcesce je u kombinaciji sa CD Changerom sa 6 CDa koji ide na konzolu napred (a najcesce kod ostalih vozila CD Changer se postavlja u gepeku, ovde je obrnuto). Iznad CD Changera na centralnoj konzoli je resiver od navigacije, a kompjuter od navigacije se nalazi u pretincu za rukavice kao na tvojoj slici, kod mene je tacno na tom delu u pretincu komp od Navi i tamo se stavlja i CD za update softvera, CD za jezike i CD sa mapama. I sve ove uredzaje su istog oblika i dimenzije

Kod mene je ovakvi radio/cd samo bez changera. Jeli to taj tronic?

post-11381-0-07577100-1416486324_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovakav kao kod tebe u varijantama Lagune 2 phase 1 iz 2004, a ovaj moj je u varijanti prije 2004.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.