Jump to content

udarilo me neregistrirano vozilo


dario radić

Recommended Posts

Trebam pomoc i savjet!

 

Ovako se to dogodilo:

 

Bio sam kod prijatelja doma,moj auto je stajao uredno parkirano u njegovom dvoristu.U tom istom dvoristu je bio i jedan neregistriran golf 2 ciji je vlasnik bio pijani radnik (soboličilac)koji je prilikom odlaska iz dvorista udario moj auto i pobjegao bez da je to ikome rekao.

 

Par minuta nakon toga izlazim van i imam sta vidjeti,nakon konzultacije zovem policiju i prijavljujem cijeli dogadaj.

Policija dolaskom na mjesto dogadaja zapisuje moje podatke,slika događaj,mjeri ostecenja i radi zapisnik.

Oni tvrde da mu mogu staviti soli na rep,tj. da jedino privatnom tuzbom mogu naplatiti svoju stetu jer navodno da u privatnom posjedu ne vrijede zakoni koji se odnose na ceste.

 

Nakon toga odlazimo kod gospodina koji je počinio štetu jer su znali njegovo ime,prezime i mjesto stanovanja.

Policija tamo nalazi gospodina koji je bio sudionik događaja i doticno vozilo bez registarskih oznaka,temeljem mjerenja i uzimanjem uzoraka boje jasno je vidljivo da su to vozilo i moje vozilo sudjelovali u događaju.

Vlasnik vozila negira da je on tamo bio i da je to napravio iako ga je vidjelo 15 ljudi koji mogu potvrditi da je bio.

Naravno da nece dobiti nikakvu kaznu za voznju u pijanom stanju,za voznju neregistriranim vozilom,jer njega nisu ulovili na djelu!

 

Uglavnom zanima me sta da radim i kako da naplatim stetu na svome vozilu?ima li netko iskustva ili savjet?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dario radić

    23

  • dalibor s

    12

  • filipbabok

    11

  • mata73

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

U bemti takve situacije se svi bojimo.Mislim da nažalost nikak, možda kajvom privatnom tužbom.Trebaš savjet odvjetnika.

Link to comment
Share on other sites

Privatna tuzba mora upalit. Imas svjedoke i policiju na svojoj strani. Sad bih lazljivca zgazio iz inata tuzbom.

Link to comment
Share on other sites

Koliko kosta pokretanje tuzbe i isplati li mi se to?

Koliko to otprilike vremenski traje?

Postoji li opcija da moje osiguranje meni pokrije stetu,pa kasnije njega tereti?

Link to comment
Share on other sites

Postoji osiguranje koje u takvim situacijama tebi isplati stetu, a od njega kasnije tuzbom potrazuju namirenje. Ali kako su rekli to samo vrijedi na cesti, nisam siguran da li je u to ukljucena i šumska cesta i poljski put, a kamo li dvorište.

Link to comment
Share on other sites

kolika je šteta? moglo bi te dokazivanje štete od strane navedene osobe koštati više nego sami popravak..

Link to comment
Share on other sites

Postoji osiguranje koje u takvim situacijama tebi isplati stetu, a od njega kasnije tuzbom potrazuju namirenje. Ali kako su rekli to samo vrijedi na cesti, nisam siguran da li je u to ukljucena i šumska cesta i poljski put, a kamo li dvorište.

 

Ma daj? Jel znaš možda koja to osiguravateljska kuća i koja vrsta osiguranja? Pitam jer sam upravo tako htio riješiti ovu svoju situaciju u kojoj sam već mjesec dana, pa su mi u mojem osiguranju rekli - ma nema šanse.

Link to comment
Share on other sites

A steta nije prevelika,ogreban je zadnji branik i stranica od kotaca do svjetla,branik nije vise u svom lezistu.

Ako bi se po ps-u slagalo onda je lakiranje 2 elementa plus novi branik znaci 2000+kuna.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćeš popravljati o svom trošku, pobrini se da i on ima popravaka. Gume, svjetla, prozori itd :)

Pa nek se pravi mutav...

Link to comment
Share on other sites

U slučaju sudara s neosiguranim motornim vozilom ili nepoznatim motornim vozilom Vaš odštetni zahtjev možete podnijeti Hrvatskom uredu za osiguranje ili jednom od naših društava za osiguranje koje će ga zaprimiti te proslijediti na rješavanje Hrvatskom uredu za osiguranje (odnosno u pojedinim slučajevima društvo za osiguranje će Vaš odštetni zahtjev riješiti samostalno uz prethodno dobivenu suglasnost Hrvatskog ureda za osiguranje).

 

http://www.huo.hr/hrv/nakon-nezgode/23/

Link to comment
Share on other sites

Prije se to riješavalo privatnim tužbama ali to je već dugo stvar prošlosti.

 

Ukoliko te lupi netko tko je neosiguran onda tvoje osiguranje tebi plaća odštetu, a oni privatnom tužbom to istjeruju od onoga tko te lupio. Provjereno u praksi u više navrata. Moj bivši susjed je pijan s neregistriranim i neosiguranim autom skrivio nesreću, pa mu već neko vrijeme sud i osiguranje od oštećenog vise za vratom.

 

Javna ili privatna površina, šteta je počinjena i tu ne bi trebalo biti nikakve veze. Razlika je jedino u tome što policija ne može pokrenuti postupak, ali to je ionako nebitno. Bitno je da imaš evidentirane dokaze i očevidce koji potvrđuju da te oštetio.

Link to comment
Share on other sites

Liberalizacijom tržišta i spuštanjem cijena došlo je i do promjena u uvjetima osiguranja, pojedina osiguranja navodno više ne sudjeluju/uplaćuju sredstva u jedinstveni fond iz kojeg se isplaćuju odštete koje su počinjenje neosiguranim i neregistriranim vozilima. Tu informaciju sam dobio prije par dana kod sklapanja nove AO police, kaže žena da u tom slučaju oštećeni nemaju pravo na isplatu štete, tako da se treba dobro informirati.

 

Link to comment
Share on other sites

Ispada da ako si normalan i sve imas po ps-u najgore prodes...neznam odkud krenut,kome se zalit,sta napravit?

Cini mi se da cu prvo po policijski zapisnik pa cemo vidjet sto i kako dalje...

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo dobar odvjetnik, pa onda privatna tuzba i onda ces platiti pokretanje al mozes tj moras traziti nadoknadu kompletnog troska sudjenja, pokretanja znaci sve sve, i popravak u ovlastenom servisu tako da se zamijeni SVAKI ostecebi dio, jer budimo realni, izravnavanje lima nikad nije kao ranije. Pogotovo kod nasih mestara koji uglavnom naseru 5mm kita pa da bude "ravno"

Link to comment
Share on other sites

Ispada da ako si normalan i sve imas po ps-u najgore prodes...neznam odkud krenut,kome se zalit,sta napravit?

Cini mi se da cu prvo po policijski zapisnik pa cemo vidjet sto i kako dalje...

 

Vidim, u Zagrebu si. Ako je nesreća također bila na području Zg... prvo si nabavi vezu u policiji, jer zapisnik nećeš vidjeti još mjesec dana. Pričam iz iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Ispada da ako si normalan i sve imas po ps-u najgore prodes...neznam odkud krenut,kome se zalit,sta napravit?

Cini mi se da cu prvo po policijski zapisnik pa cemo vidjet sto i kako dalje...

 

Postoje odvjetnici koji se bave isključivo odštetama od autoosiguranja. Moj topli savjet ti je da se konzultiraš s takvim odvjetnikom. Njega osiguranje ne može preveslati, a on izvuče daleko više love čak i nakon što ga isplatiš.

 

Bonus je što cijela stvar traje puno kraće, a on sve riješava umjesto tebe i još je kriv ako nešto zezne.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Decki hvala vam na pomoci,mama od prijatelja radi u policiji pa ce mi se sutra javit s informacijama sta i kako!

Cuo sam se i s tinom tu s foruma i sutra cu znati moze li se sta direktno preko osiguranja.

Sutra cim nesto saznat,napisem ovdje i sutra cu slike ostecenja staviti.

Link to comment
Share on other sites

e jbg trebao si najprije popricati sa covjekom

 

Ispada da ako si normalan i sve imas po ps-u najgore prodes...neznam odkud krenut,kome se zalit,sta napravit?
Cini mi se da cu prvo po policijski zapisnik pa cemo vidjet sto i kako dalje...

sve mi se čini da bez privatne tužbe nece ici

 

Ako ćeš popravljati o svom trošku, pobrini se da i on ima popravaka. Gume, svjetla, prozori itd :)

Pa nek se pravi mutav...

a di ceš razbijati

baš mi trebaju djelovi za dvicu

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju nemas sta razgovarat s covjekom koji je mrtav pijan,neregistriran i jos ti pobjegne s mjesta nesrece...

S takvim se nemres dogovorit,da je bar bio regan,uzo bi policu i gotova stvar...

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju nemas sta razgovarat s covjekom koji je mrtav pijan,neregistriran i jos ti pobjegne s mjesta nesrece...

S takvim se nemres dogovorit,da je bar bio regan,uzo bi policu i gotova stvar...

Njegov auto na šlepu i pravac u staro zeljezo. Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju nemas sta razgovarat s covjekom koji je mrtav pijan,neregistriran i jos ti pobjegne s mjesta nesrece...

S takvim se nemres dogovorit,da je bar bio regan,uzo bi policu i gotova stvar...

onda si mogao uzeti auto, par kanti jupola 

valjda bi našao nešto ako ništa hlace gace, carape i isto bi bila gotova stvar

Link to comment
Share on other sites

Mata73 je u pravu. Evo imam ja jedan primjer gdje je frenda prije cca 2-3 godine isto tako lupio pijanac sa neregistriranim golf 1 i pobjegao s mjesta nesreće (samo što je u ovom slučaju to bilo na cesti). Frend je to prijavio Eurohercu gdje je auto bio osiguran i oni su platili popravak, samo je morao čekati 2 mjeseca na auto, jer to navodno ide iz nekakvog fonda koji imaju osiguranja, ali u to još nisam siguran. Lik koji ga je lupio napuhao je samo 2,6 promila, prava sitnica :ludkozmija:  

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na procjeni,ispisao one skice i opise,rekao je procjenitelj da cu to bez ikakvog problema naplatiti,spomenuo sam u opisu na kojoj je auto adresi bio,nije ni pitao jer bio u dvoristu...tako da s time vjerovatno nece biti problema,jos sam spominjao da policija kaze da cu morat privatno rjesavat,na to se nasmijao i skomentirao da nemaju pojma.

Sutra cu na mail dobiti koliko je procjenjeno,pa cu odlucit gdje to slagati i u cijoj reziji.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na procjeni,ispisao one skice i opise,rekao je procjenitelj da cu to bez ikakvog problema naplatiti,spomenuo sam u opisu na kojoj je auto adresi bio,nije ni pitao jer bio u dvoristu...tako da s time vjerovatno nece biti problema,jos sam spominjao da policija kaze da cu morat privatno rjesavat,na to se nasmijao i skomentirao da nemaju pojma.

Sutra cu na mail dobiti koliko je procjenjeno,pa cu odlucit gdje to slagati i u cijoj reziji.

 

Mislim da nećeš dobiti KOLIKO tj cifru. nego ŠTO je oštećeno i procjenu radnih sati. Cijena dijelova se određuje po Audatexu.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.