Jump to content

udarilo me neregistrirano vozilo


dario radić

Recommended Posts

Imao sam nesrecu da sam se naplacivao od svog osiguranja jer je druga strana bila u istom osiguranju. U Sisku ako se odlucis na popravak kod odredenih limara dobijes auto na koristenje dok je tvoj na popravku. Kod osiguranja se nisam raspitivao jer mi je bio cilj sto brze vratiti auto u prvobitno stanje, u biti dobiti novce i posloziti mehaniku i nesto sitno limarije tj plastike. Na kraju sam dosao na nulu ali znam da je i dalje sve ok sa autom i bez kemijanja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dario radić

    23

  • dalibor s

    12

  • filipbabok

    11

  • mata73

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam nedavno cekal nekih 2 tjedna ak se ne varam, i to prek veze , doduse situacija je bila prilicno cista,,

Link to comment
Share on other sites

U Njemačkoj ako nastane šteta na vozilima šlep službe odvoze auta, vrši se popravak i institucije rade posao. Na kraju dobiješ popravljen svoj auto bez da ti moraš nekoga goniti ili tražiti po osiguranju. Nažalost, Balkanski poluotok počinje u Tršćanskom zaljevu, a po Krleži na drugom peronu Zagrebačkog kolodvora.

Link to comment
Share on other sites

U Njemačkoj ako nastane šteta na vozilima šlep službe odvoze auta, vrši se popravak i institucije rade posao. Na kraju dobiješ popravljen svoj auto bez da ti moraš nekoga goniti ili tražiti po osiguranju. Nažalost, Balkanski poluotok počinje u Tršćanskom zaljevu, a po Krleži na drugom peronu Zagrebačkog kolodvora.

 

Ajde da je još netko čuo za to. Doduše, ja sam čuo da je po Krleži Balkan istočno od Esplanade, ali dobro :D  bravo za Nijemce, ako je tako, a ja sam do svog udesa bio uvjeren da će meni moje osiguranje odmah istog trena dat pari koje će oni sebi namiriti od osiguranja drugog vozača ako se ustanovi njegova krivica. Ali ne, ja osobno moram zivkati svaki dan jer... jer eto!

Link to comment
Share on other sites

U Njemačkoj ako nastane šteta na vozilima šlep službe odvoze auta, vrši se popravak i institucije rade posao. Na kraju dobiješ popravljen svoj auto bez da ti moraš nekoga goniti ili tražiti po osiguranju. Nažalost, Balkanski poluotok počinje u Tršćanskom zaljevu, a po Krleži na drugom peronu Zagrebačkog kolodvora.

sve je to super ali mi na neke stvari još nismo spremni.

kao prvo vecina nas vozi krampove

a tamo nemaš sta popravljati auto 10-15 godina staro

to ide pod prešu kad se proglasi totalka

kad ti osiguranje na tvoj racun uplati lovu nemaš više auto itd

Link to comment
Share on other sites

Da bi taj tvoj frend digo lovu koju tebi uplati osiguranje on mora imat pokrice u materijalu.

Ako radi cesto preko racuna i dize si gotovinu to mu ulazi u pdv na dobitak.

Tako da je po meni totalno neisplativo za njega.

Mene je zenska pogodila prije koji mjesec u kombi odostraga, nagodba je bila 6000.

Sve sam.slozio za 1800 kn s novim dijelovima u jedno popodne .

Link to comment
Share on other sites

sve je to super ali mi na neke stvari još nismo spremni.

kao prvo vecina nas vozi krampove

a tamo nemaš sta popravljati auto 10-15 godina staro

to ide pod prešu kad se proglasi totalka

kad ti osiguranje na tvoj racun uplati lovu nemaš više auto itd

Tamo procjenena vrijednost ak je totalka tolka da mozes kupiti isti auto u dobrom stanju a ne ko ovde da dobijes neku mizeriju i u sustini nit mozes kupit drugi a ak mozes to bude neko stanje za pod presu. Takodjer tamo su place daleko vece, a bez povecanja istih mi necemo nikad doci na tu razinu da su nam auti stari do 5godina.

A da bi digli place moramo poceti izvoziti, a da bi izvozili moramo biti jeftiniji od stranaca jer inace zasto bi oni uvozili ako mogu tamo za iste pare zaposlit svoje ljude.

I tako dolazimo do toga da i pored znanja nas severnjaci zaposljavaju/ uzimaju za poslove jer smo jeftini, a u momentu kad to nebudemo nece biti ni to malo posla. Tuzno al istinito...

Link to comment
Share on other sites

Zvao danas muriju,vele da je gotov zapisnik,tak da ga sutra furam u osiguranje i onda sam opet na cekanju.

Link to comment
Share on other sites

Tamo procjenena vrijednost ak je totalka tolka da mozes kupiti isti auto u dobrom stanju a ne ko ovde da dobijes neku mizeriju i u sustini nit mozes kupit drugi a ak mozes to bude neko stanje za pod presu. Takodjer tamo su place daleko vece, a bez povecanja istih mi necemo nikad doci na tu razinu da su nam auti stari do 5godina.

A da bi digli place moramo poceti izvoziti, a da bi izvozili moramo biti jeftiniji od stranaca jer inace zasto bi oni uvozili ako mogu tamo za iste pare zaposlit svoje ljude.

I tako dolazimo do toga da i pored znanja nas severnjaci zaposljavaju/ uzimaju za poslove jer smo jeftini, a u momentu kad to nebudemo nece biti ni to malo posla. Tuzno al istinito...

problem u svemu tome je da se kod nas jako cjene krampovi

vecina auta se prodaju po duploj cjeni nego sta kataloški vrjede tako da ga pri kupnji preplatiš

i ko ce ti sutra moci to isplatiti.

osiguranje isplacuje raznorazne nagodbe jer im paše

autodjelovi djele popuste svima redom...

oni i osiguranja su glavni krivci za rad na crno jer to poticu ali dobro nije o tome rječ.

za noviji auto u slucaju totalke da se još izvuci da dobro prođeš

cak i kad se popravlja novije auto možeš

naplatiti umanjenu vrjednost auta za danas sutra kad ga budeš prodavao

ali za to se treba tužiti ganjati...

također kad ti proglase totalku umanje ti za iznos ostatka auta

i onda ti ostane olupina sa nekim iskoristivim djelovima a umanje ti na pola cifre

i to se da rješiti da oni uzmu auto a tebi isplate u potpunosti

ali i to se treba tužiti, ganjati.

najveci problem kao sta sam vec rekao je taj da ga preplatiš u startu

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.