Jump to content

Preporuka Lakirera


mislav21

Recommended Posts

Pozdrav, 

 

Trebao bi preporuku Lakirera, na Cliu bi trebalo lakirati prednju haubu jer ima oštećenja od kamenčića i na nekim mjestima je počeo pucati bezbojni lak... Preferiram ovlašteni servis budući da kasko plaća, tako da cijena ne igra ulogu.

 

Tako da je svaka preporuka dobro došla.

Čitao sam puno dobrih stavari o Zak-u u Karlovcu, pa ako netko ima iskustva sa lakiranjem tamo neka napiše.

 

Hvala u naprijed

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dario radić

    14

  • frenchkey

    6

  • Shogun

    5

  • dalibor s

    5

Meni je takodjer osiguranje druge osobe pokrilo stetu pa sam isao preko ovlastenog.

Sve sam nakraju obavio u Starkelju s cijim poslom sam jako zadovoljan!

Edited by nansale
Link to comment
Share on other sites

Braca DiM u dugom selu
likovi rade samo preko osiguranja, cijene su paprene, ali je i posao dobar, ne stedi se na aditivima za lak
meni nedavno lakirali pola golfa i nista se ne primjecuje nista nije uleglo nista se ne guli

Baotic u dubravi je isto dobar no nema ugovor sa svim osiguranjima, pa moras platit  a osiguranje ti na temelju racuna u roku par dana isplati novce na racun
na BMWu su mi lakilari vrata i super je

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, sa Baoticem imam  iskustva i dobro rade, voditelj servisa g. Vrhovec je dosta ljubazan,  samo što su nam prije 3 godine lakirali vrata na Laguni punih 10 radnih dana i  malo su šlampavi.

Link to comment
Share on other sites

samo povadi sve stvari iz auta jer vole ukrast, meni su maznuli iz pepeljare lovu.
mozda iz baotica a mozda iz praone

 

jednom liku su maznuli cd sa potpisom, pa ih je lik htio tuzit

Link to comment
Share on other sites

nemam riječi za to, vjerojatno klinci iz praone....

al zato se ograde da sve stvari ostavljaš na vlastitu odgovornost.... ja sve povadim kaj bi se god dalo ukrasti za svaki slučaj :D

Link to comment
Share on other sites

Meni je Vajdić sa žutog brega lakiral vrata na Cliu pre zadovoljan sam pošto nije kompletna lakiral nego ušpricaval boju ... jel su se vrata udubila i vratila, a lak je puknuo pa je bila crta puknuta duzine 20ak cm i još kod štoka gore od prije kaj sam auto kupil tak ... uopče se ne vidi prijelaz, niti razlika u boji .. ja sam pre zadovoljan poslom

 

ak buš trebal broj sam reci

 

 

 

post-12948-0-22460400-1409099949_thumb.j

post-12948-0-69262900-1409099958_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko nekog jeftinog lakirera u Osijeku? Bitno da osprica da ne otpada boja ako i bude lose odradjeno nije tolika velika frka. Trebao bi krov preci izgorila boja na krovu.

Link to comment
Share on other sites

jeftino i dobro neidu skupa

ako je jeftino onda se radi sa smecem od materijala

a takav materijal se lako desi da potone da se ljušti i svašta

Link to comment
Share on other sites

kolka je uopce cijena materijala za kvalitetno lakiranje? dakle boja i kit... neka normalna boja, nikakve perle il tome slicno i minimalno kitanja, dakle krpanje koje rupice od kamencica, pokoje jace ogrebotine il koje manje udubljenje... jel cijena materijala prek 2000kn? postujem ja lakirerski rad, iskustvo i opremu, al za rad od 10k kn, tj. 8k kn za u vrh glave dan i po rada... nije to malo (puno) previse? il ak sam u krivu dajte mi malo obrazlozite te cifre...

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jeftino jel vozim auto koji je skoro punoljetan i da sada ulazem u njega vise nego sto vrijedi auto nema smisla. Zelim samo zastiti auto kako spada i to je to. Dakle netko nece previse uzeti za ruke i da stavi na krov metalic lak i to je sve.

A sada dalje bojanja i ruke i amortizacija alata te znanje lakirera to je druga prica...

Link to comment
Share on other sites

Za metalik boju za fijata sam platio oko 400kn boju cca 2 deci mislim sto je bilo za zadnje blatobrane...ostalo je pol deci...radjeno doma...boja sama kosta,ostalo je sve sitno...ako nejdes u komoru naravno

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, 

 

Trebao bi preporuku Lakirera, na Cliu bi trebalo lakirati prednju haubu jer ima oštećenja od kamenčića i na nekim mjestima je počeo pucati bezbojni lak... Preferiram ovlašteni servis budući da kasko plaća, tako da cijena ne igra ulogu.

 

Tako da je svaka preporuka dobro došla.

Čitao sam puno dobrih stavari o Zak-u u Karlovcu, pa ako netko ima iskustva sa lakiranjem tamo neka napiše.

 

Hvala u naprijed

 

Javor & sin.

Link to comment
Share on other sites

kolka je uopce cijena materijala za kvalitetno lakiranje? dakle boja i kit... neka normalna boja, nikakve perle il tome slicno i minimalno kitanja, dakle krpanje koje rupice od kamencica, pokoje jace ogrebotine il koje manje udubljenje... jel cijena materijala prek 2000kn? postujem ja lakirerski rad, iskustvo i opremu, al za rad od 10k kn, tj. 8k kn za u vrh glave dan i po rada... nije to malo (puno) previse? il ak sam u krivu dajte mi malo obrazlozite te cifre...

znaci komplet auto metalik boja

baza lak, papiri, trake šprickit i sve ostalo da možeš reci da si kupio jedan

materijal neke srednje kvalitete znaci solidan ceš platit minimum 3500 kuna sa tim da gledaš sta kupuješ i u kojoj kolicini

onda na to idu još materijal za zaštitu, komora.

 

Javor & sin.

preporuka

 

Mene zanima jeftino jel vozim auto koji je skoro punoljetan i da sada ulazem u njega vise nego sto vrijedi auto nema smisla. Zelim samo zastiti auto kako spada i to je to. Dakle netko nece previse uzeti za ruke i da stavi na krov metalic lak i to je sve.

A sada dalje bojanja i ruke i amortizacija alata te znanje lakirera to je druga prica...

za to napraviti ti treba 1000-1500 kuna onako govorim bez da sam vidio

naci ceš i za 500 kn ili 100 eura ko ce to napraviti

ako ce staviti kvalitetan materijal i troškovi nema zarade niti za kikiriki

znaci naravno stavit ce smece pa ce nešto i zaraditi.

imaš raznih materijala i raznih cjena

šprickita imaš vec od 50 kuna po litri

lak litru ipo sa utvrđivacem za 200 kuna

kit 50 kuna

ja te stvari na svoj auto nikad nebi stavio

ako netko baš hoce mogu napraviti sa takvim materijalom ni je bed

ne napraviš posao samo se posereš na auto

takve stvari nemaju nikakve garancije

Link to comment
Share on other sites

Za metalik boju za fijata sam platio oko 400kn boju cca 2 deci mislim sto je bilo za zadnje blatobrane...ostalo je pol deci...radjeno doma...boja sama kosta,ostalo je sve sitno...ako nejdes u komoru naravno

 

U Selesu sam nedavno uzeo 2dcl za krovni spojler. Komplet zamiješana metalik crna po kodu i uzorku, učvršćivač i još neka piksa ne znam čega + nitro 1l = 170kn.

Ne kužim kaj tu ima koštati 400kn?

Link to comment
Share on other sites

Deci farbe po kodu za auto ili kad slika s onime je 36kn,deci utvrdivaca je 10kn,deci bezbojnog 20kn a ako farbu biras po katalogu onda isto 20kn deci.

Sa 4 deci boje sam pofarbao 3 seta felgi,2x15cola i 1x14cola.jedne 15su isle komplet a ostale samo srca,znaci sa 100kn

materijala.

Ovo je sve za glasurit koji je osrednji i slaze se omjer 2:1

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Kad bolje razmislim mislim da je bilo i materijala u tih 400kn,al dobro,kako god kosta kod nas u karlovcu...znam da lokalni mestri vuku iz bosne...pitao za cijenu na dva mjesta tada,znam da je bila ista cijena...tocno koliko, neznam....al ovo kaj vi prucate da je 36kn to mi nema nekog smisla

Link to comment
Share on other sites

Evo ja i ti se okladimo u rucak i gajbu pive a ja te odvedem u taj ducan i tamo ce ti prodavac reci isto sto i ja!

Link to comment
Share on other sites

Dobro ako je,ja kazem kako je kod nas ovdje...ne razumijem se u boje i sve to al znam koliko sam placao,a i drugi su isto tako placali

Link to comment
Share on other sites

tnx dalibor i decki...

ovo kaj velis dalibor je situacija za stvarno kvalitetno ali racionalno lakiranje cijelog auta... dakle nekih 7-8 max bi trebalo kostati sredjivanje kak spada... a kod nas je situacija da cijene za autic, poput mog, cijene tek startaju od tih 7-8... ovo kaj sam ja naso kod lokalnog mestra fusera je vjerojatno jeftinjara boja, minimalna priprema i sl... on vjerojatno ne potrosi ni 1500 na materijal i jos tolko si racuna ruke za cijelodnevno igranje... al to je za sredjivanje auta da se skocka kolko tolko za jos koju godinu i malo refresha... ak se ne radi neka zesca restauracija, nema smisla ukucat 8-10k kn u auto koji vrijedi dva put tolko (ako).

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sjecam meni su za kocku rekli oki 3 litre

S tim da na cijenu laka i baze moras racunat i na filer, razrjedivac, sita, brus papir.

Na golfu su dodali i nesto za viskoznost u boju da se bolje sjaji

Zvuci komolicirano ali obzirom da neces sam lakirat nemoj se zamart

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.