Jump to content

Preporuka Lakirera


mislav21

Recommended Posts

Deci farbe po kodu za auto ili kad slika s onime je 36kn,deci utvrdivaca je 10kn,deci bezbojnog 20kn a ako farbu biras po katalogu onda isto 20kn deci.

Sa 4 deci boje sam pofarbao 3 seta felgi,2x15cola i 1x14cola.jedne 15su isle komplet a ostale samo srca,znaci sa 100kn

materijala.

Ovo je sve za glasurit koji je osrednji i slaze se omjer 2:1

gle nema veze kako se neka boja zove

nego koja je to klasa materijala

svaki proizvođac ima jeftino smece a ima i vrhunski materijal

o samom materijalu ti puno govori i omjer mješanja

2:1 kada preporucuje da se mješa je smece samo takvo a neko ce biti zadovoljan i sa time

na 2 deca ti ide dec utvrđivaca znaš kako je to super materijal

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dario radić

    14

  • frenchkey

    6

  • Shogun

    5

  • dalibor s

    5

Mozda je smece,nemam pojma...

Meni je zadovoljilo moje potrebe.

S tim sam pofarbao felge i kod njega sam uzimao boju za lajsne i kvake i nemam nikakvih zamjerki...

Ako je majstor traljav ni najbolja boja na svijetu mu nece pomoc,dok vrhunski majstor i sa osrednjim materijalom moze napravit odlican posao.

Kolko sam polakiranih elemenata vidio di se ispod boje vide tragovi smirglanja...za ostalo da ni ne govorim.

Link to comment
Share on other sites

slažem se da ako je majstor traljav da niti najbolji materijal nece pomoc

sa osrednjim materijalom možeš samo napraviti osrednje sad to zavisi tko je sa cime zadovoljan ali odlicno nece biti nikad

tragovi smirglanja zavise i do majstora koji radi ali zavisi i do materijala

loš materijal se uvlaci i tone

možeš ga gladiti koliko hoceš, pustiti da odstoji i odradi svoje

ali opet se sa vremenom uvuce u sebe

Link to comment
Share on other sites

To nisam znao da se ulegne zbog kvalitete filer

Koji filer prepirucas da je dobar a da nije pretjerano skup a ni pretjerano jeftin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dizem staru temu,da nemamo dvije iste.

Ovako na mom polu su lakirana i stavljena nova vrata kod prethodnog vlasnika,neko ga je trknuo na parkingu.

Sad ta vrata su malo traljavo pofarbana,nije stavljan krem filer kakav je na drugim elementima nego je pofarbano direktno na crnu podlogu pa je i nijansa malo tamnija.

Izgleda da je i ta farba neke slabije kvalitete jer je na dva mjesta di je lupio kamencic ili nesto otpala baza i lak.

Htio bi si ta vrata lakirat preko kaska zbog ovih ostecenja pa me zanima koji je postupak za polakirat to kako se spada i moze li se to kvalitetno odraditi kod DiM ili javor i sina.Htio bi da se ta boja komplet obrusi stavi krem filer i sa kvalitetnim materijalom ofarba da se ne kuzi nikakva razlika?!

Link to comment
Share on other sites

Gle razlike ce biti. Kao prvo stara boja stari i blijedi i radi toga su ti vrata mozda tamnija. Ako je baza dobro nanesena tj doboljno debelo nebitno je dal je temeljna boja crna, bijela ili roza.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa bas da je u dvije godine toliko izblijedila boja da ju se nemoze pogoditi sumljam,uostalom boja se moze snimit pa nijansa mora bit ista...

Ja sam kao amater na golfu koji je preko 10godina star pogodio nijansu,tako da smatram ako profi lakirer nemoze pogodit nijansu i uzorak narancine kore bez puno smeca na laku moze zatvorit radnju...

Znaci uopce mi nije bitno koliko kosta,ocu samo da se kvalitetno pofarba i da bude pogodjena boja,radio bi preko racuna na kasku pa me zanima preporuka tko moze zadovoljit ove uvjete?

Evo kako to izgleda(zadnja lijeva vrata)Screenshot_2016-07-03-17-16-30.thumb.png

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

ok nisam mislio da je tolko falio boju... mislio sam da si mnogo veca picajzla :) pa da onda vidis i najmanju razliku, a ovo se na fotki vidi..

Link to comment
Share on other sites

U zivo se jos vise kuzi razlika...naravno ima ih kaj ne kuze...

Link to comment
Share on other sites

ja ne vidim ništa, snimi iz pravog kuta prema vratima ne ovako ukoso s boka. Da si za probu rekao da je branik pola bi ih klimalo glavom kako se vidi razlika. Drukčije pada svjetlo kad snimaš iz ovog kuta

Link to comment
Share on other sites

Pa bas da je u dvije godine toliko izblijedila boja da ju se nemoze pogoditi sumljam,uostalom boja se moze snimit pa nijansa mora bit ista...

Ja sam kao amater na golfu koji je preko 10godina star pogodio nijansu,tako da smatram ako profi lakirer nemoze pogodit nijansu i uzorak narancine kore bez puno smeca na laku moze zatvorit radnju...

Znaci uopce mi nije bitno koliko kosta,ocu samo da se kvalitetno pofarba i da bude pogodjena boja,radio bi preko racuna na kasku pa me zanima preporuka tko moze zadovoljit ove uvjete?

Evo kako to izgleda(zadnja lijeva vrata)Screenshot_2016-07-03-17-16-30.thumb.png

zubak ima lakiranje elementa po oko 100e. Jesi se raspitao? Ako je ovo u zubku rađeno onda nista..ja imam namjeru corsi haubu lakirati pa to mislim kod njih

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Pa postoji jedan problem,vrata su stavljena nova i polakirana su u ovlastenom servisu samo je problem sto nije navedeno u kojem servisu je radeno pa shodno tome nisam imao kome reklamirati...

Frenchkey-Vidi se sa 300metara,tak da je totalno nebitno iz kojeg kuta se gleda,ma sliko bi ti ja kak oces,ali mobitelu je to malo teze slikat...DSC_0710.thumb.JPG.151a89272ebabd830cce8

Link to comment
Share on other sites

Sad je vec bolje, tj. gore, dakle vidi se ;})

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad imam drugo pitanje,danas je prijavljena steta i stigao je odstetni zahtjev di pise da se vrata uspricavaju,ima li to kakve veze ako se radi po racunu servisa gdje bi ja potrazivao komplet lakiranje vrata?

Link to comment
Share on other sites

ima, ušpricavanje 300 kn, račun servisa za cjelokupno lakiranje bar 1000 kn, dakle ostatak iz tvog džepa

Link to comment
Share on other sites

Kako to,sta ne placaju oni po racunu servisa?Sta bi trebao dat da mi na novom autu jos s onom olovkom zapunjavaju ogrebotinu?

Evo izvid,po njemu mi cifra pokazuje oko 100eura.

Screenshot_2016-07-04-18-31-54.thumb.png

Link to comment
Share on other sites

tu ne piše ništa o ušpricavanju, dakle trebalo bi biti lakiranje cijelih vrata. Ipak pitaj majstora kad odeš tamo

Link to comment
Share on other sites

Frend je radio e46 osiguranje je davalo 4.5soma nakon 2 zalbe,onda je odvezo auto u tomic i tamo je osiguranje platilo 11soma slaganje auta...tako da ne vidim problem ako ce se auto slagat po racunu...

Ima li netko konkretan info kako to sve ide,procjenitelj mi nije djelovao siguran,on kaze da nakon sto mi posalje izvid idem u servis slagat auto da onda servis dalje ti rjesava...

Link to comment
Share on other sites

Nek ti servis da predracun pa onda odi u osiguranje i pitaj ih hoce li to oni platiti. To sam ja napravio kad sam sajbu razbio na p307. Oni ponudili 1500 kn ili servis. Servis je bio 4600 kn. Ja s pradracunom otisao u euroherc i dva puta pitao hoce li to platiti? Oni rekli da i ja dao napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Inace bi dobio glavobolju od kineskog stakla koje iskrivljuje sliku

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Inace bi dobio glavobolju od kineskog stakla koje iskrivljuje sliku

 

šlapatalk

 

 

lik iz euroherca me je uvjeravao da je to dobra ponuda 1500 kn i da bi on uteo tu lovu i sam jer ostecenje nije veliko a staklo kosta u lausu zg 900 kn. Ja ga ismijao. 

Link to comment
Share on other sites

Jos ako je ono plavo atermicko...

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Probaj ovdje pitati.Poznat je kao skup (čitaj dobar) i radi 90% samo za Tomića (BMW)

Termo autolakirnica "Zagi & Zagi Plus"

Dr,Franje Tuđmana 22
10 431 Sveta Nedelja-Novaki
Tel   :   +385 1 3371 250
Fax  :   +385 1 3327 005
 

Robert Kurpes

GSM: +385 98 281 726
+385 91 1630 252
Email :  zagi@optinet.hr

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporukama,dobio sam neke preporuke za dampini-a u buzinu,pa u ponedjeljak njima vozim auto,zna li netko nesto o njima?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.