Jump to content

Zamjena disk plocica


hyko

Recommended Posts

Sad sam na 56000km, mislim da je to normalna kilometraza za zamjenu, kaj ne? :)

Homer fala na savjetu, di si uzeo?

Marrky zasto, neki razlog ili cisto da imam origigi?

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Nije neka razlika u cijeni,sad ih imas na autu,vjerujem da nemaš zamjerke neke druge neće bit ništa bolje,može samo gore...a diskovi su uhodani sa oe pločicama....

Link to comment
Share on other sites

Sad sam na 56000km, mislim da je to normalna kilometraza za zamjenu, kaj ne? :)

Homer fala na savjetu, di si uzeo?

Marrky zasto, neki razlog ili cisto da imam origigi?

Origigi su ferodo, nisu neka sreca, solidno koce, ali i cvile i uzasno se truse i prljaju felgu. I ja sam mijenjao na istoj kilometraži, ali sam odmah i prednje i zadnje trw stavio. Uzeo sam preko poznanika mehaničara, tu u Samoboru.
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da ove origigi jako prljaju felgu, a dosta su sklone pregrijavanju, potiho i cvile, imao sam nekad i jacih cvilidreta! :)

Meni su straznje jos jako dobre tak da cu samo prednje promijeniti.

Bum vidio u pon sto i kako...

Link to comment
Share on other sites

Ako je u garanciji nema šanse da donosiš svoje pločice...

Uopšteno prvi put čujem da neko postavlja pitanje, dok je auto u garanciji da , donosi svoje dijelove!?

Link to comment
Share on other sites

Zato može otići u neovlašteni servis i uraditi sve za manje novaca, s OE dijelovima. I zadržati garanciju.

Link to comment
Share on other sites

Ma ipak bi ja to u ovlastenom napravio, nije bas neka razlika u cijeni a kad vec imam garanciju beka bude sve zapisano u servisnoj. Sigurno cu zbog toga dobiti puuuno vise love za auto ko prodaje hahahaha :)

Link to comment
Share on other sites

Ako je u garanciji nema šanse da donosiš svoje pločice...

Uopšteno prvi put čujem da neko postavlja pitanje, dok je auto u garanciji da , donosi svoje dijelove!?

Normalna stvar.

I ne, ako stavi OEM pločice, a ne ugradi ih u ovlaštenom nema garanciju na to.

Znači, ako u ovlaštenom servisu prihvate dijelove da ih ugrade (bili oni OEM ili aftermarket), garancija se zadržava na ugrađeni dio.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Bas cu pitat sutra da vidim kaj ce mi reci. A u slucaju da mi zele uzeti plocice koje donesem koje jos preporucate osim TRW, i moze na pm di da ih nabavim!

Link to comment
Share on other sites

TRW D-TEC (ceramic) prednje 300 kn straznje 215 kn kod lagerosa... imam trenutno 70 000 i sad cu ih uskoro ic promjenit skupa sa uljem ATE... 

Link to comment
Share on other sites

Ja mijenjam na 83 000 prvi put, ferodo originalni, škripe i prljaju felge, i imaju još mesa:)

Link to comment
Share on other sites

Sutra idem u servis ali cini mi se da mi straznje struzu i to manje kad se zagriju, koliko je to moguce uz vrlo malo kocenja po gradu danas. Nista mi nije jasno, straznje nisu za promjenu, imaju jos puuno mesa. Mozda mi je od soli ili tak nesto.. Bas me zanima..

Link to comment
Share on other sites

Sutra idem u servis ali cini mi se da mi straznje struzu i to manje kad se zagriju, koliko je to moguce uz vrlo malo kocenja po gradu danas. Nista mi nije jasno, straznje nisu za promjenu, imaju jos puuno mesa. Mozda mi je od soli ili tak nesto.. Bas me zanima..

Počistiti i EVENTUALNO potokariti disk.
Link to comment
Share on other sites

Sutra idem u servis ali cini mi se da mi straznje struzu i to manje kad se zagriju, koliko je to moguce uz vrlo malo kocenja po gradu danas. Nista mi nije jasno, straznje nisu za promjenu, imaju jos puuno mesa. Mozda mi je od soli ili tak nesto.. Bas me zanima..

Meni ti se svojevremeno nakupilo nekog smeca, pa se plocice nisu vracale i malo su blokirale. Meni je povremeno znalo cviliti u voznji. Da to nisam skuzio na vrijeme vrlo brzo bi ih pojelo... Isto su straznje bile u pitanju... U ovlastenom su to fino pocistili i malo poturpijali da bude malo vise lufta u vodilici pakni. Jer je ocito bilo malo premalo. I malo nevjerojatno to sam platio 38kn :))

Link to comment
Share on other sites

Struganje je kao metal o metal, zato sam prvo mislio da su se prednje potrosile jer su one za skoru zamjenu. Mislim da ce ipak biti samo stvar u necistoci i da ce samo ciscenje pomoci, ali vidjet cemo, javim sutra.

Odlicna cijena vlovrec, nadam se da bu i meni takav racun ;)

Link to comment
Share on other sites

Meni se prije potroše zadnje nego prednje, zadnje max 35k km.

A kaj drugo ocekivati od Lagune, uvijek sve naopako :p

Gledali su mi prije mjesec dana isto u Starkelju sve plocice i straznje su bile super a predne za zamjenu za 4-5000km, pa sam to planirao za mjesec-dva kad imam servis na 60000km.

Link to comment
Share on other sites

Meni ti se svojevremeno nakupilo nekog smeca, pa se plocice nisu vracale i malo su blokirale. Meni je povremeno znalo cviliti u voznji. Da to nisam skuzio na vrijeme vrlo brzo bi ih pojelo... Isto su straznje bile u pitanju... U ovlastenom su to fino pocistili i malo poturpijali da bude malo vise lufta u vodilici pakni. Jer je ocito bilo malo premalo. I malo nevjerojatno to sam platio 38kn :))

To se i meni dogodilo i pojelo straznje plocice, tako da su bile u gorem stanju od prednjih. Očito to nije rijedak problem.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.