Jump to content

Par pitanja prije odlaska na servis


pokra89

Recommended Posts

ma ove koje sam uzeo su neka kineska jeftinjara na kojoj nema uopce tih podataka o temperaturi. trenutno sam u hercegovini, i led zarulja nije bilo kupiti ni na jednoj benzinskoj, ni u nuica, ni u jurproma (oba ko fol imaju sve za auto), te na odjelu bijele tehnike u najvecem konzumu. pa sam zasad narucio ove, rade, a do kad ce ne znam. zasad sam zadovoljan.

ipak, evo uspio sam naci ove jedne i pise Color temperature: 5500K, sto ce reci da naginju ka plavkastoj

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pokra89

    26

  • DraganST

    7

  • petak

    6

  • usrmaatre

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Tamo je obratan polaritet, tj. + ide na ovojnicu a - je ono na dnu grla, obicne sijalice nemaju znacaj ali kod ledice moras zapaziti polaritet, osim toga vrlo je komplicirano promeniti polaritet jer ne idu obicne zice na kontakte nego nesto kao neke bakarne shine, ok ne kazem da je nemoguce izvesti ali komplicirano a te sijalicice se retko koriste. E sad ako je tako samo kod moje lagune greskom tako izvedeno, onda nista, zanemari ovo, probas pa podeli utiske ovde, ja probao na stropu kod zadnjih sedista, kad sam video da ne moze, napred nisam ni otvarao

:D

Link to comment
Share on other sites

Tamo je obratan polaritet, tj. + ide na ovojnicu a - je ono na dnu grla, obicne sijalice nemaju znacaj ali kod ledice moras zapaziti polaritet, osim toga vrlo je komplicirano promeniti polaritet jer ne idu obicne zice na kontakte nego nesto kao neke bakarne shine, ok ne kazem da je nemoguce izvesti ali komplicirano a te sijalicice se retko koriste. E sad ako je tako samo kod moje lagune greskom tako izvedeno, onda nista, zanemari ovo, probas pa podeli utiske ovde, ja probao na stropu kod zadnjih sedista, kad sam video da ne moze, napred nisam ni otvarao

:D

Onda ovakva stvar, nagura se unutra ako je 3*3 i zice se prerezu i zamjene. Ovo s kemijanjem za polaritet prije same zarulje 0 bodova.

$(KGrHqJ,!qgFJd6l2lNeBSZiMI(n!w~~60_12.J

 

Edited by Chorka
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@total, u pravu si, ne pasu ove sijalice za citanje :(

 

e sad ovako, vozio sam u ovlasteni servis glede svih ovih točaka, rekao im svoja zapažanja i zatražio pregled. Pregled je odrađen, pa ako može tko dat kakav savjet i komentar na cijene, bio bih zahvalan:

Spone, krajnice, kuglice...kažu da je sve ok. Ono što bi tribalo mijenjati je sljedeće:

1. Set čahura zadnjeg mosta-cijena je 65€. U dva druga servisa, neovlastena, cijene su, citiram u jednoga 12 u drugoga 20 eura. sad, pošto u neovlaštene nisam išao ja već ćaća, nije mi jasna tolika razlika u cijeni, ili je moguće da su u ovih po komadu kupuje? koliko uopće dođe u tom setu?

 

2. Donji nosač motora-cijnea 44€. U neovlaštenog je 22, znači duplo manje. U drugog neovlaštenog nisu znali reći koji je nosač jer ih ima više.

 

3. Nosač ispušnog lonca, i lijevi i desni, cijena 22€ po komadu. Iako je forumaš @živac rekao da koliko vidi da su nosači ok, oni tvrde suprotno. U neovlaštenih je cijena 12€.

 

4. Na ovo mi je posebno skrenuta pažnja: Kućište usisa, kao pušta ulje, potrebno je što prije mijenjati. Cijena 45€. Niti jedan od ova dva neovlaštena servisa ovaj dio nemaju.

 

5. Grijači, i to sva četiri, svakom je cijena po 12€, ukupno 48. U jednog neovlaštenog imaju dva; neki japanski od 10 i iskrin od 5 eura, do su u drugog 9 €.

 

6. I ono što me najviše nervira, niti u ovlaštenom niti u neovlaštenom ne žele provjeravati četkice na alternatoru, pa sam to primoran otići kod električara.

 

Eto molio bih sve koji se imalo razumiju da mi kažu koje cijene su prenapuhane a koje su realne, kao i kako je moguće da su tolike razlike u cijeni? Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo redom,

 

1. Mislim da se za 65 Eura ne može kupiti set (2 komada) originalnih selena stražnjeg mosta za lagunu. Na ebay-u je oko nekakvih 750 kn bez poštarine. Ja sam svoje platio oko 350 kn/kom (nisu original). Bježi od tih jeftinih selena jer ćeš ih u protivnom mijenjati svake godine.

2. Kupi originalni imat ćš manje problema

3. Cijena od 22 Eura za nosač auspuha je OK.

4. Ne znam

5. Meni se iskra pokazala odličnom na Golf-u 2 1.6 d. Na laguni su još originalni grijači.

6. Ovlaštni samo mijenjaju altrnator - lakše im je :D , a neovlaštni nemaju potrebno znanje, zato pravac električaru.

Link to comment
Share on other sites

al ova cijena od 65 eura je kod ovlaštenog. u neovlaštenih je još dosta jeftinije. nije vrag da je i kod ovlaštenog neka kopija. Btw, cijene su kod ovlaštenog servisa u Bosni i Hercegovini.

Link to comment
Share on other sites

al ova cijena od 65 eura je kod ovlaštenog. u neovlaštenih je još dosta jeftinije. nije vrag da je i kod ovlaštenog neka kopija. Btw, cijene su kod ovlaštenog servisa u Bosni i Hercegovini.

 

Možda je u Bosni rad jeftiniji, ali čisto sumnjam da su dijelovi. Možda se cijena odnosi na jedan komad.

 

Vidi ovo:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Genuine-RENAULT-LAGUNA-II-Rear-Axle-Bush-pair-2001-/121056502346?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c2f87a24a

Link to comment
Share on other sites

a moguće, iako kad su mi pisali ponudu di je god potrebno vise komada stavili su x2, x4 itd. recimo pod stavkom "nosač ispušnog lonca l+d" piše cijena u KM: 43,00 x 2, ili kod "grijači 4kom" piše cijena u KM 24,00 x 4. Kod ovog "set čahura zadnjeg mosta" stoji samo cijena u KM 129,00. E ne znam više. Sve ko fol nije mu ništa a ako ću sve ovo mijenjat plus metlice i izmjena guma, bez 350 eura ne tribam se ni pojavljivat.  

Link to comment
Share on other sites

Vidi moju:

 

 

Slike su zadnje na stranici 204.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

a moguće, iako kad su mi pisali ponudu di je god potrebno vise komada stavili su x2, x4 itd. recimo pod stavkom "nosač ispušnog lonca l+d" piše cijena u KM: 43,00 x 2, ili kod "grijači 4kom" piše cijena u KM 24,00 x 4. Kod ovog "set čahura zadnjeg mosta" stoji samo cijena u KM 129,00. E ne znam više. Sve ko fol nije mu ništa a ako ću sve ovo mijenjat plus metlice i izmjena guma, bez 350 eura ne tribam se ni pojavljivat.  

Seleni stražnjeg mosta su standardna boljka i bilo bi dobro uzeti provjerenu marku. Inače, isti ti seleni se mogu pomijeniti bez skidanja mosta i sa alatom koji se može naučiti na ebay-u.

Link to comment
Share on other sites

poslikam i ja cim je operem i rijesim sve ovo. moja ima jos i navigaciju, samo je problem u nedostatku ikakvih pretinaca....

Edited by pokra89
Link to comment
Share on other sites

Seleni zadnjeg mosta kod ovlaštenog dolaze u paru. I alat za promjenu se može improvizirati i puno je lakše promjeniti s alatom iako sam ja to čekićem izbio van a nove uprešao nazad improviziranim alatom.

Link to comment
Share on other sites

Onda ovakva stvar, nagura se unutra ako je 3*3 i zice se prerezu i zamjene. Ovo s kemijanjem za polaritet prije same zarulje 0 bodova.

$(KGrHqJ,!qgFJd6l2lNeBSZiMI(n!w~~60_12.J

 

mozes li mi tocno objasnit sta i kako s ovim?

Link to comment
Share on other sites

Prvo plocica mora biti manja od ove, ovu sam stavio samo za primjer. Sebi sam stavio 3*3 SMD LED-ice. E sada za spajanje se koristiovo grlo kakvo je u orginalu, a onda se presjeku zice na pola i spoji crvena na crnu i crna na crvenu, polemi i stavi u termobuzir i to je to, svjetli i radi kako treba :D

Link to comment
Share on other sites

može li mi itko naći ili uslikati ili pokazati link di se vidi opruga koja stoji u pepeljari i otvara je? naime, ista mi je ispala, ne mogu je nikako nac, i sad mi se pepeljara rucno mora otvarati, a to me nervira, jer prije je samo taknes i onda se ona otvori. i di bi to uopce mogao kupiti?

Link to comment
Share on other sites

Kupiti možeš na njuškalu.....ili ebay.de ili ebay.fr.....nemoj kupovati na ebay.co.uk jer njihove pepeljare ne pašu na naše aute.....na desnoj strani je volan pa je sve okrenuto naopako za naša vozila

Link to comment
Share on other sites

Sta mogu upisati da bi mi izbacilo prave rezultate? I još jedna stvar, sad si me podsjetio glede te druge strane, jel pase koža od ručne i mjenjača na naša auta? Koliko znam u njih je mjenjač isti samo što šaltaju livom rukom

Link to comment
Share on other sites

Koža ručice mjenjača i ručne kočnice pašu od engleza. Paše radio, komande klime, prekidači oko volana, volan, zavojnica volana. pedale nepašu, sajla haube nepaše. Čitač kartice ne paše...predkidači prozora nepašu (drugačije je razvedena struja-trebalo bi pinovima zamjeniti mjesta).

 

ZA pepeljaru ti neznam riječ na njemačkom/francuskom.....probaj google translator

Link to comment
Share on other sites

Marko Os - ovo je engleska verzija.....neodgovara našim vozilima

Link to comment
Share on other sites

ma ne triba mi cila pepeljara, vec samo ta opruga, feder, ne znam ni ja kako bih ga nazva na hrvatskom, a kamoli na engleskom.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.