Jump to content

Laguna 1.9 dCi lampica alternatora


dre_magnus

Recommended Posts

Pozdrav,

U zadnje vrijeme mi se pali lampica od alternatora.

Nema nikakvog uzorka, barem ga nisam primjetio. Jedan dan se ne upali uopće jedan dan na dva kilometra tri puta.

Sumnjam na četkice...

 

Slušam savjete.

 

P.S možda bi trebalo oformiti posebnu rubrioku "Pitaj Dragana" :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dre_magnus

    24

  • pokra89

    11

  • DraganST

    7

  • usrmaatre

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D

 

I ja isto sumnjam na četkice. Očito su pri kraju, istrošile su se. Ne znam kako je kod Lagune II, ali ako je alternator dostupan onda se četkice mogu zamjeniti bez skidanja cijeloga alternatora.

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno :D Laguna je kotrljajući spomenik Murphyjevom zakonu.

 

Hvala na savjetima!

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pitati, nekada davno bila je jedna trgovina u Zagrebu koja se zvala "Cinšpula" ili tako nekako, i u njoj je bilo moguće kupiti sve za autoelektriku.

Gdje danas mogu kupiti četkice u Zgrebu?
Mislim da je bio jedna trgovine u Novom Zagrebu, ali nisam više siguran...

Link to comment
Share on other sites

ČIni mi se da je autokrešo dosta dobro opremljen dijelovima za alternatore i startere!

 

Tamo sam našao gotovo cijeli alternator za R4 u djelovima!

Link to comment
Share on other sites

Pitati ćemo onda Krešu, samo moram vidjeti koji alternator je gore...

Link to comment
Share on other sites

javi kad, di i kako si rijesio sve to, a ako budes sam radio molio bih te ako ikako mos da to dokumentiras fotografijama jer mislim da je isti problem i u mene,

ps. kako izgleda ta lampica od alternatora, posto se meni pali obavijest STOP i znak akumulatora plus sto pise greska u punjenju/defaut charge

Link to comment
Share on other sites

Pa alternator, ta lampica je indikacija punjenja akumulatora, a ne indikacija stanja akumulatora.

Puno je lakše i razumljivije nacrtati simbol akumulatora nego da su stavili simbol alternatora. Tko bi ga prepoznao?  :D

Link to comment
Share on other sites

Tko kad ti je riknuo, alternator, akumulator ili?

Alternator ali meni su neke diode otisle ili tak nesto ne sjecam se proslo je vec godina kako ima drugi polovni alternator
Link to comment
Share on other sites

imam ja jedan alternator od lagune 2, 1.9dci, ispravan naravno, pa ako kome treba dogovorimo se za cijenu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da dam mali update...

Kupio sam četkice... Jeee 15 kn

Vozim se sa ustekanim voltmetrom u upaljaču. I čekam da se upali lampica sa akumulatorom kombinirana sa nekim izrazom na nizozemskom i riječju STOP.

Nije se palila neko vrijeme i da, kad se upalila, napon nije pao... BTW, napon je uvijek od 13.8 do 14.2V što sam ja proglasio OK.

Sumnja pada na poslovicno kvalitetnu instalaciju na Laguni... Sada to naci gdje je pukla žica, uf...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma nisam skužio kaj mu je... Primjetio sam da kada je klima na auto, onda se to puno rijeđe događa...  :freak6:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da, da, zaokruženi dijelovi na slici

post-14286-14237000860534_thumb.jpgpost-14286-14237001027794_thumb.jpg

Ukoliko se budeš upuštao u ovu pustolovinu, stojim na raspolaganju [emoji3]

Link to comment
Share on other sites

Super, dobro je znati. Za ovu godinu sam puno drugih stvari planirao, tako da auti dolaze na red samo ako je nešto što direktno utječe na vozno stanje.

Daj mi reci kako si našao u čemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

Samo da potvrdim da je u mene u pitanju hladan lem, evo ne pali se ima 20 dana

To je očito problem samo u pojedinih modela, moja ne prijavljuje nikakvu gršku.

Link to comment
Share on other sites

Super, dobro je znati. Za ovu godinu sam puno drugih stvari planirao, tako da auti dolaze na red samo ako je nešto što direktno utječe na vozno stanje.

Daj mi reci kako si našao u čemu je problem?

Malo njuškao po drugim forumima, i našao nekoliko slučajeva. Ja sam bio uvjeren da je u pitanju regler, a nijedan električar nije htio, jer "to je francuz", čak ni u ovlaštenom nisu znali u cem je problem jer im na dijagnostici nije javljalo nikakvu grešku. I malo pomalo, skupim hrabrosti, uplatim se u ovo i eto rijesim na opće zadovoljstvo.

To je očito problem samo u pojedinih modela, moja ne prijavljuje nikakvu gršku.

Ponalo, nikad nije kasno. [emoji3]

Btw, ovo se javlja u onih modela kod kojih nije obična lampica, već ona velika ploca koja prikazuje pritisak u gumama, obavijesti različite itd

Link to comment
Share on other sites

Malo njuškao po drugim forumima, i našao nekoliko slučajeva. Ja sam bio uvjeren da je u pitanju regler, a nijedan električar nije htio, jer "to je francuz", čak ni u ovlaštenom nisu znali u cem je problem jer im na dijagnostici nije javljalo nikakvu grešku. I malo pomalo, skupim hrabrosti, uplatim se u ovo i eto rijesim na opće zadovoljstvo.

Ponalo, nikad nije kasno. [emoji3]

Btw, ovo se javlja u onih modela kod kojih nije obična lampica, već ona velika ploca koja prikazuje pritisak u gumama, obavijesti različite itd

Kao kod mene lcd u boji.:)

Ako se nije javilo u ovih 12 godina i 4 mjeseca i 226 tkm sumljam da hoće. Može se eventualno javiti zbog potrošenih četkica, ali hladan lem čisto sumljam.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

A da, i ja sam prvo posumnjao na četkice, čak sam ih i kupio.

A što se tiče pojavljivanja greške, ima dvije vrste Laguni, one koje se kvare i one koje ne...

Edited by dre_magnus
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.