Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

Evo skrinšot s nekog videa na yt, ne da mi se sad do auta ?

Screenshot_20190414_193648_com.google.android.youtube.thumb.jpg.c55d97270162376970339f3ffe01ce53.jpgScreenshot_20190414_193645_com.google.android.youtube.thumb.jpg.fb628acded56e150c7b30ca6716a68eb.jpg

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ivan.martinko said:

Ovaj ima ko moj stari meg2. Samo abs..

Meg 2 mi ima paljenje i gašenje esp-a pod volanom ...mogu ga politici gasiti, isto kao i parking senzore na naslonuu sredini... isto tako su mi 197ice imale pod volanom i moglo se gasiti ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da ima i Meganea 2 sa ESP, vjerojatno i 1 pred kraj. Al sam stvarno mislio da je od 3 barem, ili 2 PH2 standard. Me naravno zbog nekih propisa nego cisto sigurnosti i svega, uostalom sto je bas Meganeu bio glavni forte kod predstavljanja. 5 Ncap zvjezdica.
Al velim, da Megane 3 nema to u standardu mi je fakat maltene pa sok.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu svi od 2014. moraju imati traction control na prednjim kotacima i abs na sva 4. ABS jos od prije. Mnogi auti ipak nemaju. Ovisno o opremi. Od frenda hyundai i30 1.6 CRDI, 2010, karavan nema. Pa nema nijedan meg3 benzinac osim 1.4 tce il 1.2 tce nadalje. Oni generation turci kojih kod nas ima dosta, nema nijedan. Megane 3 sa 1.6 16v motorom proizvodio se do 2013. Tak da nijedan vjerojatno nema. Samo sa malo zescom opremom imaju, i dizeli vecinom svi, to je klasika.. malo mi fali nakon voznje one skode koja je drzala po svemu jako al kak sam prije vozio meg 2 gol skroz naviko sam se snalazit bez toga.

Link to comment
Share on other sites

Uzas, ja sam vozio par megana trojki dizela i svi su imali ESP ak se dobro sjecam, jedino za Generation model nisam siguran, cak mozda nije imao.

NA meganu svom  06 imam to i drago mi je da imam pretpostavljam da svi 1,9 noviji imaju to.  Cak sam na nekim 2004  1,5dci modelima vidio da imaju ESP ?

j**es auto koji se dici nekakvom sigurnoscu a da nema ESP

Iako, ima tu i do vozaca. JA pretpostavljam da sam oprezan vozac u smislu zavoja i to jer se ne sjecam da mi se ikad u zavoju upalio bas, vise po snijegu ili po jakoj kisi kad poklopim gas i sl. Al on tu i je za onih 2% situacija .

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

meni se ESP u 6 i pol godina aktivirao 2 puta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na rsu se esp i tc gase SKROZ. Znaci guzica te moze 2x pretec i bye bye. U sport modu su kao sto je homer napisao tolerantniji u smislu da dozvoljavaju 12stupnjeva bocnog klizanja. Tc i dalje dosta ogranicava, recimo cim poklopim drugu odma uzme snagu. Jedino kod lansiranja iz prve pusti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 14. 04. 2019. at 19:39, Alen said:

Nekako mi to kasno izgleda od 2014. Npr. na scenicu iz 2012 imam ESP, odnosno u uputama to zovu ESC i ako se dobro sjećam, kad se isključi, upali se natrag kod brzine > 40 km/h.

To je zato jer te ESP može zeznuti kada se npr. izvlačiš iz blata i snijega pri (vrlo) malim brzinama. To su situacije kada je normalno da auto malo zanosi i malo zašlajfa dok se iskopava. Ako će ESP intervenirati nećeš se izvući ili ćeš se jako teško izvući jer će stalno korigirati putanju, kočiti i oduzimati gas. Tada se ESP gasi.

Link to comment
Share on other sites

Točno taj scenarij sam imao nekad davno s lagunom 2. Dok nisam isključio esp nisam mogao van iz snijega, samo zuji i ne ide nigdje [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Kolko sam skuzio taj sustav se moze zeznuti, namjesti se da se esp gasi na tipa 250 i onda je stalno ugasen na tipku, to govorim za normalne modele naravno.

Link to comment
Share on other sites

Ovo u snijegu nije ESP nego ASR, ili? 

Ali ionako smo otisli u krivom smjeru u temi. Danas sam zvao HaKove jer me zanimalo kad ce biti prvi termin za zamjenu guma, najranije sam dobio 10.5. Hahaha. Narucio sam se kod Kolopera u petak ujutro, iako mi je i to malo daleko, ali ok.. 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

On 14. 04. 2019. at 21:07, ivan.martinko said:

Po zakonu svi od 2014. moraju imati traction control na prednjim kotacima i abs na sva 4. ABS jos od prije. Mnogi auti ipak nemaju. Ovisno o opremi. Od frenda hyundai i30 1.6 CRDI, 2010, karavan nema. Pa nema nijedan meg3 benzinac osim 1.4 tce il 1.2 tce nadalje. Oni generation turci kojih kod nas ima dosta, nema nijedan. Megane 3 sa 1.6 16v motorom proizvodio se do 2013. Tak da nijedan vjerojatno nema. Samo sa malo zescom opremom imaju, i dizeli vecinom svi, to je klasika.. malo mi fali nakon voznje one skode koja je drzala po svemu jako al kak sam prije vozio meg 2 gol skroz naviko sam se snalazit bez toga.

Ima Megi 3 1.6-16v 81kw. 2009g. ima sam ih na dsta auta i nisam bas imao priliku za njihovu asistenciju osim na dva auta, to je bila A klasa Mk1 i Espace MK4. Jasno mi je za A klasu jer oni su tu prob.bili pa su ga morali serijski ugradit a Espace mi cesto znao korigiriat ili pjevat gume u zavoju, rijetko kada sam ima ikoga straga pa mizda zbog tezine, t.j.laganog zadnjeg kraja..20190415_222307-1024x1681.thumb.jpg.ecaeb638dc1c730654331c5fed54e34f.jpg20190415_221905-1024x497.thumb.jpg.a1df83f5b048438db6f31c76fa455ca4.jpg

@Max ASR je sistem protiv proklizavanja pogonskih kotaca na klizavoj podlozi (laicki ka spera), snig, led, mokro, blato itd. Znaci samo za start ili nemogucnost proklizavnja/slajfanja pogonskih kotaca.

ESP radi u suradnji s ABS pa upravlja u zavoju onim kotacim koji imaju najbolji grip.. Ovo je za stabilnost vozila.

Link to comment
Share on other sites

@BrkoTg. Upravo tako, i zato je ASR potrebno iskljuciti za izvlačenje iz snijega, ESP tu ne igra nikakvu ulogu. To kaj je kod vecine auta to sad spojeno na istu tipku je druga stvar.. 

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da nemaju. Imaju i dvojke. Ali meg3 benzinci uglavnom nemaju.

Ovisno o opremi. Ak je obicnjak, sa plasticnim volanom nema, ak ima dosta opreme ima i esp. Mozda pokoji 1.6 ali vecinom onaj 1.4 tce ili 1.2 tce. Ja ove dole gumbe nemam, a mislim da nema nijedan generation niti fluence benzinac. Ionako su vecinom dizli dolazili s opremom. Benzinac ako je bio tce onda da..

Uglavnom nebi bilo lose nemat al nije presudno. Drugi koji bum kupoval bu imal jer bu od 2014. na dalje [emoji16]

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U pocecima je to bilo dobro rjeseno, svaki sistem je ima svoj comp.i gumb i regulirao ono sto treba.. Onda dolazi do "pametnijih" rjesenja, t.j.ustede u proizvodnji pa se te stvari spajaju u jednu.. Ima sam auta koju su na diffu imali senzor za abs (straznji pogon) tako da su to pametno iskoristili za oba programa, jedan senzor za abs i jedan comp pa na masovnoj proizvodnji racunaj ustedu. 

Kolega nisam te htio demantirat nego reci samo da ih ima. Moj je kupljen u HR.ali mislim "Dinamic" oprema koliko se sicam da sam negdi procita.. Znam da su i Megan 2 dolazili "goli" s opremam koliko se sicam extreme oprem, jedino sicevi su mi se svidjali ali kada sam kupova svog Megana 2 izbjegava sam one koje su imali manuelne retrovizore, jer sam zna da su za Istocno trziste i puni nekih musica. Prijatelj mi ima takvoga, sist u jednog i drugog je razlika ogromna.

Link to comment
Share on other sites

moja dvojka 1.4 16v je bila extreme ali je bila made in spain a i trojka je isto.. dvojka je bio extreme, baš gol, makar je postojao još goliji, autentique mislim...

ovaj meg 3 ima neku opremu, automatsku klimu, retrovizore  na struju, grijane, tempomat i tak to ali  traction control i esp nema.. 

nije čisti golać ali jedna stepenica iznad valjda.. nema uopće naziva modela, samo megane 3 1.6 16v.. ništa iza toga ni u knjigi ni igdje.. kupljen je u Roci.

Link to comment
Share on other sites

Alo... forumaši!

Prošla je sezona zimskih guma, a ipak, danas je bilo samo 1 stupanj. Niste valjda stavili ljetne gume na auto?    :laugh: 

Link to comment
Share on other sites

Ja bio stavio, kad jutros gledam 1 stupanj, i odmah vratio zimske. Danas popodne će biti iznad 7 stupnjeva, pa ću vratiti ljetne. Do sutra ujutru. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tomislav said:

Alo... forumaši!

Prošla je sezona zimskih guma, a ipak, danas je bilo samo 1 stupanj. Niste valjda stavili ljetne gume na auto?    :laugh: 

Di je to 1C.? 

Kod nas u Dalmaciji pravo prolice, danas niti oblacka.. Kod mene su litnje ima misec dana kako sam kupia auto nisam zimske niti stavlja.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Ne kazem da nemaju. Imaju i dvojke. Ali meg3 benzinci uglavnom nemaju.

Ovisno o opremi. Ak je obicnjak, sa plasticnim volanom nema, ak ima dosta opreme ima i esp. Mozda pokoji 1.6 ali vecinom onaj 1.4 tce ili 1.2 tce. Ja ove dole gumbe nemam, a mislim da nema nijedan generation niti fluence benzinac. Ionako su vecinom dizli dolazili s opremom. Benzinac ako je bio tce onda da..

Uglavnom nebi bilo lose nemat al nije presudno. Drugi koji bum kupoval bu imal jer bu od 2014. na dalje emoji16.png

 

 

 

 

 

Moj fluence benzinac ima tc i tu tipku za on/off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tomislav said:

Alo... forumaši!

Prošla je sezona zimskih guma, a ipak, danas je bilo samo 1 stupanj. Niste valjda stavili ljetne gume na auto?    :laugh: 

vozim se od 15.2 na ljetnima svakodnevno 200km ,kuca posao ? ,autoput ... u nijednom trenutku i danu se nisam osjecao nesigurno na ljetnim ,uniroyal RS3 odradile super posao ? , zimske bi vec pola pojeo da su bile na autu hh . 

Link to comment
Share on other sites

ja sam na semi slickovima nekih 3 tjedna već, bez problema se vozim

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na kineskim semislickovima 2mj. Bez sranja. Ne divljam kao vi svi ovdje koji kupujete markice i kojima vam nikad guma nije dobra za uvjete na cesti

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Ruske zar ti nisi Made in Serbia a ne Made in China? Koliko se sicam pisa si za Turusa da vozis.. Ne divljaju svi zasigurno, ne brini za to ja prelazim i po 60-70tkm.na godinu pa u relaciji od 500km.me preteku 2 auta a ja vozim prilicno normalno.. Da svi tako voze ja bi uvik bia zadnji u koloni ili stiza najkasnije. Lokalno oni koji poznaju cestu, svaki zavoj, udubinu, rupicu i di nema Plavac ili radara sigurno gaze ali na otvorenom, malo tko to tvrdim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.