Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

Jbg ne valja nikad. Kad za ovakve stvari daješ opomenu ili ban onda gušiš raspravu i tjeraš forumaše. Kad ne daš onda opet nije dobro jer se neki naljute. Uglavnom ne reagiram dok su riječi kao u svakodnevnom riječniku između poznanika i prijatelja, što smatram da na ovom našem malom forumu jesmo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle, pratim temu već neko vrijeme, i nisam imao potrebu komentirati osim onog gore za Taurus...

Sto se tice odnosa medu forumašima, prostačenja, itd... Ovdje nitko ne mora voliti druge, ali se morate međusobno poštovati! Nikakvo međusobno vrijeđanje ne dolazi u obzir, i koliko sam razumio, ovdje nije bilo međusobnog vrijeđanja, vec je bilo vise kao poštapalica u razgovoru...

Da budemo jasni, nije nikakav problem uvesti red i stegu, igrati se Hitlera i sankcionirati svaku glupost, ali mislim da to nikome ne bi donijelo nista dobro!

Za sve, ako mislite da vas neko vrijeda, ili se smatrate uvrijeđeni, prijavite post, nemamo svi isti prag tolerancije...

Ne pada mi na pamet bilo koga brisati...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pratim temu duže vremena ( grickam čips i pijucksm kolu [emoji23][emoji23] ) zanimljiva je ali kao što je netko spomenuo već,svake godine isto
Pitanje za admine,jeli se razmišljalo da se otvori novi post o recenzijama ljetnih i zimskih guma pa nek ljudi pišu koliko je koja guma dobra

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pratim temu duže vremena ( grickam čips i pijucksm kolu [emoji23][emoji23] ) zanimljiva je ali kao što je netko spomenuo već,svake godine isto
Pitanje za admine,jeli se razmišljalo da se otvori novi post o recenzijama ljetnih i zimskih guma pa nek ljudi pišu koliko je koja guma dobra

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk


Nije se razmišljalo, svaki forumas ima pravo otvoriti temu, slobodno otvorite, pisite recenzije, dapace, dobra ideja...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sve je ok da je Ruske napisao svoje pozitivno iskustvo za Taurus i nekome će to biti referenca.

No, ne shvaćam čemu u svakom postu o bilo kojim gumama pisati kako je Taurus super, a mi ostali kupujemo “markice”. Ustvari, kao da se svima na forumu koji imaju premium gume želi reći u svakom drugom postu da su kreteni i samo neka i dalje bacamo novac. I to sad već ide toliko daleko i toliko to Ruske učestalo navodi u hrpi tema da ispada da se samo Taurus isplati kupiti, jer je svaka druga guma bačen novac i svi smo kreteni jer ne vozimo Taurus, već bacamo novac na “markice”. 

Edited by GTT
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nevjerujem da baš tako misli ali hoće skrenuti pažnju da ponekad netreba bacati novce na premium gume,eto moja žena na svom guzonji ima Falken Sicera SN 832 i gume su se pokazale jako dobre i na mokrom i na suhom,istina gume su Made in Turkey ali bože moj i moje zimske Dunlop su Made in Poland
Zato velim jedan komadić foruma recenzije guma,pa se napiše kako se koja guma ponaša u kojoj dimenziji

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mene samo zanima kako netko (od forumasa) moze biti referenca za test guma ako je imao dva auta i probao dvije gume?

Kad @GTT napise za neku gumu kakva je onda to ima tezinu jer je lik vozio 40tak jurilica zadnjih 20 godina i valjda isto toliko guma, a vozi se šarf. Kad neki tulipan napise da je Taurus super, a vozio ih je na jednom autu od 90 konja na kojem su prije toga bile nekakve chelestonke mi je bitno kao i rezultati lokalnog bocarskog kluba.

isto kao i par bisera ovdje koji konstantno daju nekakve savjete i ocjene, a vozili su do sada dva Renaulta nize klase,  niti jedan novi.

nitko ne kaze da taurus u omjeru novac/dobiveno nije ok ali da ga stavis na isti auto i das istom vozacu koji je prije imao premium gumu mislim da bi imao sto za reci.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jucer stavio Conti Premium Contact 6,225 40 18, zacudujuce je udobna, cak mekanija od zimske GY UltraGrip Performance Gen1! Nisam bas puno km napravio jos i jos k tome po gradu tak da nemam nekaj pametno za napisati ali obzirom na smjer u kojem je otisla rasprava ionak nije ni bitno. Lijepa mi je bocnuca, nekak ima kockice i presijava se lijepo. ?

Link to comment
Share on other sites

Nemam vise komentara, jednostavno [emoji23]
Netko ovdje je skuzio moje postove, netko je omasio zesce

(Nisam tulipan koji je imao 2 auta, nego malo vise, neki vise jurilica, neki manje...a kilometarski 80% foruma je daleko od mene. Cisto tko ima koliko iskustva)

Vozio sam svakakve aute na svakakvim gumama. Tauruse ne bi nikad nametavao ljudima koji vec imaju pilot sport 4s na autu od 400ks. Nego bi ih toplo preporucio vecini, posto vecina nas ovdje (i u RH) ima normalne aute sa 80-150ks i vozi relativno normalno.

Bas sam se nasmijao na par postova u zadnjih 15tak sati koliko nisam bio tu.

Mene zanima da li ce i kako se ponasat nakon 20-25tkm, ali to ce biti vec 2 sezone, tj pune godine na autu, a posto kostaju pola manje, onda je kao da sam drzao (sad cete me zadavit radi naziva) markicu 4 god, nakon kojih vecina baci gume...tako ako traju 3g, isplatit ce se vise od skupljih proizvodaca...

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ruske slažem se s tobom,zato velim recenzija se napiše za tu i tu dimenziju i kraj,jer koliko sam skužio neke gume su odlične u većoj dimenziji dok u manjoj nevaljaju ništa i obrnuto
Eto moje Goodyearke su super iako su već za mjenjanje,dimenzija 185/60r15,eto već peta sezona i još drže po mokrome i po suhome a hvala bogu znam se dobro uvaljat u zavoj ( kojih fakat ne manjka u Zagorju )

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo nakon 12tkm sara jos uvijek vise nego postojana, a vozne osobine netaknute u odnosu na pred 10mj kad sam ih uzeo

7088f5aff451f0ef54b05fa371aba97a.jpg

Sent from my LG-H870 using Slapatalk
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nakon Uniroyala RS3 na kojem sam prednje rubove obrusio za jednu ljetnu sezonu(21200km) dao šansu Nexenu Nfera SU1, ovaj puta 94V XL ,dimenzija je standardna 205/55-16.

Zasad su ok, 99% sam na otvorenoj cesti i zavoji. Jedino po kiši nije tako dobra kao RS3

Link to comment
Share on other sites

RS3 kod mene DOT 2014:

934adb7d6dc33d686897835c8eca95ec.jpg

2x sam radio optiku, nije do ovjesa.

Bračun u Zg da ta guma treba veći tlak od preporučenog za dotično vozilo.

Ta guma se jako troši kad si na dužim brzim zavojima tipa autocesta.

Opet sam kupio iste 2kom jer su mi i prednje RS3 u bolj stanju jer su novije od zadnjih.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mk32003 said:

RS3 kod mene DOT 2014:

2x sam radio optiku, nije do ovjesa.

Bračun u Zg da ta guma treba veći tlak od preporučenog za dotično vozilo.

Ta guma se jako troši kad si na dužim brzim zavojima tipa autocesta.

Opet sam kupio iste 2kom jer su mi i prednje RS3 u bolj stanju jer su novije od zadnjih.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To na Vel satisu? Ako da, nije ni cudno, poznato je da se RS3 brzo trosi po rubovima, a pogotovo na tezim autima. Na koliko ih pumpas?

Link to comment
Share on other sites



Ja sam nakon Uniroyala RS3 na kojem sam prednje rubove obrusio za jednu ljetnu sezonu(21200km) ...


I meni su prednji rubovi na RS3 nakon jedne sezone obruseni. Dimenzija 18".
Taj pekmez od gume vise nikad, ma kako one dobro drzale.
Link to comment
Share on other sites

Jucer na novom A6 vidjeo RS3 stavljene. Valjda to onda ipak nest i valja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky_ZG said:

To na Vel satisu? Ako da, nije ni cudno, poznato je da se RS3 brzo trosi po rubovima, a pogotovo na tezim autima. Na koliko ih pumpas?

RS3 Sport treba jače napumpat, kod mene su i dobro izdržale, pumpane su uglavnom na 2.5 bara.
 

1 hour ago, vip3141 said:

I meni su prednji rubovi na RS3 nakon jedne sezone obruseni. Dimenzija 18".
Taj pekmez od gume vise nikad, ma kako one dobro drzale.

 

Sve UHP gume se brzo troše. 
Kolega jedne godine kupio Michelin Pilot i stavio na Toyotu Avensis Verso..(to je nešto tipa Scenic).
Nakon 2g. penzionerske vožnje su postale Cheleston.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mk32003 said:

RS3 kod mene DOT 2014:

934adb7d6dc33d686897835c8eca95ec.jpg

2x sam radio optiku, nije do ovjesa.

Bračun u Zg da ta guma treba veći tlak od preporučenog za dotično vozilo.

Ta guma se jako troši kad si na dužim brzim zavojima tipa autocesta.

Opet sam kupio iste 2kom jer su mi i prednje RS3 u bolj stanju jer su novije od zadnjih.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

U kakvom su stanju amortizeri?

Link to comment
Share on other sites

Mijenjaji su svi prije 80000km. To su takve gume i ljudi ne znaju foru sa pumpanjem.
Ove gume su presle sigurno preko 35 000km, tako da je to tak.
Druga mogucnost je kupit Michelin Premacy i vozit se 70000km :) naravno pola plastičnih kilometara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još sam negdje pročitao da ta guma ima mekanu bočnicu, pa se uvija u zavojima i kad se vozi dugi zavoj pod opterećenjem recimo veliki ulasci/izlasci sa autocesta guma gazi više po rubovima i tu se jako troši.
Vjerovali ili ne, svima se ta guma više troši po vanjskom rubu.
Moja je extra load, (100 XL) i ovakva gore je skoro 3 godine.
Uskoro gore idu nove iste takve RS3, XL Y100.

Link to comment
Share on other sites

Tko ima gume u dimenziji 225/45 R17, na koliko pumpate gume?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na kojem autu? Ja sam imao na Meg 3 RS3  i pumpao sam na 0.1 vise od propisanog i nisu se ovak potrosile, 

Napravio sam tek oko 500km na Conti PC6 u tjedan dana ali mogu reci da je guma odlicna. Na autoputu tiha, na mokrom oko Dzamije drzi ko luda, udobna kolko moze bit na 225 40 18 i Superbu na Eibachu.. ma sve 5! 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Pitam jer mi nije jasno, imam sljedece informacije:

Prednje 2.1, straznje 2.4 i
Prednje 2.4, straznje 2.4 min opterecenje
Prednje 2.4, straznje 2.8 max opterecenje
Prednje 2.8, straznje 2.8 eco

Nije mi jasan sto im je ovaj "i"... uglavnom, sve su na 2.4 i bok...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.