Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

Rasprave u nedogled. Ionako neće nitko nikome promijeniti mišljenje.  Na kraju se sve svodi na to da su najbolje gume top proizvođača, što je i logično. Razumijem kad netko pita za novu gumu/brand na tržištu i traži neka iskustva, ali ovo uspoređivanje nema smisla. 

Link to comment
Share on other sites

edit: dupli post?

 

Edited by grgaph2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, grgaph2 said:

Ova tema je šou.?

Svake godine ista priča. Od drugog do šestog mjeseca rasprave o ljetnim, a od desetog do drugog o zimskim gumama. ?

Pa to je i poanta ove teme šta ne? "Ljetne gume...izbor?" Bit je da se raspravlja sa svih strana, tako dolazimo do mnogih zaključaka.

Link to comment
Share on other sites

Više prepiranje i prcanje nego rasprava, ali ajde. Samo nek se piše :) 

Link to comment
Share on other sites

Ne da mi se raspravljat za ultra zatucanim ljudima koji zive u 60-70tima. Jel ti slusas sebe? FAP? Stari moj!

Ja konkretno govorim o uhp modelu taurusa, ne o najjeftinijem, ne o najstarijem 401 (ili kako se vec zvao prvi taurus). Imam ih 12+ tkm i ponasaju se kao prvog dana. Po zimi je bilo klizavo, ali kao i sa svakom ljetnom gumom ispod 5-6 stupnjeva. To je bila moja odluka da ne montiram zimske. Na drugi auto sam zakurac stavio, posto sam vidio svega 2mm snijega ovu zimu na jednoj fleki na parkingu. Posto ne divljam za volanom, mogli su i poluslickovi izdrzat bez beda zimu.

A ti se drzi svoje price o fapu i tigrovima pred 40 i vise god. To nema veze sa danasnjim gumama i autima

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ruske said:

Ne da mi se raspravljat za ultra zatucanim ljudima koji zive u 60-70tima. Jel ti slusas sebe? FAP? Stari moj!
 

Hahaha.. Stvarno si dite, ali u pravom smislu.. Pokusavam ti docarat od kada te gume koristia i uvik isto smece.. Vatas se jedno, napisa sam ti za skroz drugu, novu gumu iz iste tvornice koja nosi ime "Michelin" ali nema veze s njim, Tigar bia i osta i Amen.

A ovaj put apeliram na admine koji stvarno nekima dozvoljavaju vrstu govora koja nije primjerena za forum, dovoljno na zadnja 2 posta se vratit od doticnog i sve jasno.. Osobno mogu se s nekim prepucavat 10 ili 100 stranica ako je tvrdoglav ali kada je neprostojan onda je to sasvim druga stvar. 

Link to comment
Share on other sites

Drzi se ti tvog taurusa i nemoj vise palamudit o iskustvu i gumama molim te...NHF to je pluproizvod ,a ne guma...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo do sad sam bio pristojan, ali da mi jedan ovakav ovako proturjeci, sa informacijama iz 1960tih...to ne shvacam

Nema ti taurus nikakve veze sa tigrom, samo u necijim glavama je tako i bit ce tako za vijeke vijekova, pa kad i jednom adac ih proglasi odlicnim, ako se ikad desi, bit ce ma to je tigar, to je smece

Dok ne probate, necete znat. Dakle, necete znat nikad

LP

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno ih ne bi kupio, ali vas nekolicina, koji niste kupili, niste probali, uvjerava njega, koji se vozi na njima svaki dan, da gume ne valjaju... [emoji1787]

Ajde da ste probali gumu, pa iz iskustva rekli, to ne valja, ali ovako!?!

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad nam to govori netko tko nema osnovnih znanja o vožnji (bez obzira na veliku godišnju kilometražu) i uvjerava nas u to da je dobro imati ljetne gume po zimi jer neće proklizati ako ne divljaš, onda sigurno neću vjerovati u tu gumu na osnovu takvog iskustva. Ako netko drugi ili i sam ja jednom dobijemo tu gumu za test, onda ćemo je istestirati kak spada i vidjeti za što je sposobna i koliko pouzdana. Do tada, hvala, ali ne hvala.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao AUSTONE gume (ljetne) u dimenziji 225 45 R18 i ljudi moji za gumu imam samo pohvale... nit bučna, dobra na suhom, dobra na mokrom, ne mjesi se u zavoju, ima veću količinu slojeva nego Dunlop koji sam prije imao overall dobra guma za 366 kn/kom koliko sam ju ja bio platio po komadu... Bile montirane na Peugeotu 407.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

Evo do sad sam bio pristojan
 

Brale ako ti smatras sebe pristojnim sa ovim rijecnikom i izrazima, onda sam ja sv.Petar i u raj sinko neces.. ?? 

Samo se upitaj zasto su minjali toliko imena i varaju uvik trziste ka novi proizvid novo ime sve ce ti biti jasno.. U poredjenju npr.sa Savom koja Eskimo S3 drzi skoro 20g.i neodustaje jer dobar proizvid se uvik prodaje, bia star koliko on vridi.

1 hour ago, marttin said:

Kad nam to govori netko tko nema osnovnih znanja o vožnji (bez obzira na veliku godišnju kilometražu) i uvjerava nas u to da je dobro imati ljetne gume po zimi jer neće proklizati ako ne divljaš

Kolega sve si reka, bespotrebno dalje komentirat, cak virujem da vozi na kontinentu nije Dalmacija ili Primorje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ivan1902 said:

Vjerojatno ih ne bi kupio, ali vas nekolicina, koji niste kupili, niste probali, uvjerava njega, koji se vozi na njima svaki dan, da gume ne valjaju... emoji1787.png

Ajde da ste probali gumu, pa iz iskustva rekli, to ne valja, ali ovako!?!

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

jedini pametni post ovdje...

7 hours ago, BrkoTg. said:

Brale ako ti smatras sebe pristojnim sa ovim rijecnikom i izrazima, onda sam ja sv.Petar i u raj sinko neces.. ?? 

Samo se upitaj zasto su minjali toliko imena i varaju uvik trziste ka novi proizvid novo ime sve ce ti biti jasno.. U poredjenju npr.sa Savom koja Eskimo S3 drzi skoro 20g.i neodustaje jer dobar proizvid se uvik prodaje, bia star koliko on vridi.

Kolega sve si reka, bespotrebno dalje komentirat, cak virujem da vozi na kontinentu nije Dalmacija ili Primorje.

 

1. gdje sam vas ja uvjeravao da je BOLJE imati ljetne po zimi? napisao sam da je to MOJ IZBOR bio ove zime, prve nakon neznam koliko zima, drzati ljetne gume. napisao sam samo da ako neces ludovati, u uvjetima kakvi su vladali ove zime u RIJECI, da u rijeci sam, ne u slavoniji...ako neces ludovati uglavnom, s obiteljskim autom koji je vec nesto tezi i slab (120ks), da druga (skuplja) guma je nepotrebna. ja se vozim SVAKI bozji dan i nisam nijednom pozalio sta nisam kupio npr. fuldu (koju sam vozio isto novu na c4, pa na cupri) koja je super guma i nije preskupa. 

2. ako je tebi eskimo s3 dobra guma za zimu, onda nemam sta nadodati (kisa, anyone?)

3. nisam se nikad slagao sa dalmatincima, a nisi ni ti iznimka...zatucani ste podosta...bez neke vece uvrede, ali ti u pogledu guma zivis 40-50g unatrag.

4. vidimo gore kolega boris je probao isto ZNJ marku i zadovoljan je. ja sam isto cuo od nekih ljudi da su austone solidne gume, pa cak i po mokrome. a kostaju nista. cak bi rekao i manje od taurusa?

5. ja sam isto bio skeptican u pocetku za tauruse, imao sam svjedocanstva ljudi koji su vozili prvi model i bili zadovoljni...ja nisam htio kupiti taj model, jer je vec bio par god stari model, taman su izasle ultra high performance (ima i high performance, neznam razliku), malo sam pogledao reviewove (ljudi KOJI SU VOZILI, na raznim autima od 3,5m i od 5m limuzine) jako dobra iskustva su imali, ako se dobro sjecam (ne drzite me za rijec) imala je 83% ocjenu...i nijedna od komponenti ocjene nije bila ispod 70-75% (kisa, buka, trajnost itd) - montirao sam ih, dan danas brojim 12tkm i 10mj da su na autu, prednje su pretrpile 1 udar u bocnicu pri 40kmh u trotoar - moja kriva procjena kad sam izbjegavao rupu i 1 neznam kako nazvat udes, ali popeo sam se na trotoar i u roku pol sekunde kako sam drzao volan skrenut, mi skliznula guma na cestu, proizvodila je zvuk kao da je eksplodirala, ugl nakon vise mj voznje nakon tih udesa i dan danas drze tlak 2,4 kao prvog dana i sara je postojana, jedino mrvicu se istrosio rub prednjih, mozda 10-15% vise nego sta bi ocekivao...

6. dok ne probate necete znat - a posto ne zelite probati, onda necete nikad znat, nego cete samo srat bez pokrica

7. da, ono je moj pristojan rijecnik, jer tko me zna bolje, zna kako planem kad treba. ugl:

LP,

Luka

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Možda da se otvori tema tipa "dobra i loša iskustva s jeftinim gumama"? Bez zeke.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja nikad ne stedim na gumama, kocnicama itd.. ne kupujem najskuplje ali ni najjeftinije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja kupovao nikad tako jeftine gume, al sam rekao probat, pa jbt nema neke razlike, a platio sam duplo manje gumu...ako ces divljat te nece ni conti/michelin izvuc, ako nemas par dasaka u glavi i nesto iskustva u ekstremnim situacijama

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

Možda da se otvori tema tipa "dobra i loša iskustva s jeftinim gumama"? Bez zeke.

Zasto bez @zeko?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@admini 

Nemam vise valje za djecje igre.. Samo da vam cestitam kad ovako dopustate da vam netko upotrebljava rijeci na forumu "ku**c, seres, je**m, zatucan" a vi da ga bar ne opomenete na pm da malo spusti loptu negu sutite iako sam vas vec prozva. Sto se mene tice, ja sam zavrasio s renault-klub.hr i mozete dati trajni ban (meni) da mi prestanu dolaziti notifikacije i uzivajte u zabavi..

Link to comment
Share on other sites

Brko je glumi povrijedenu curicu. Pricate i bok. Daj ne radite dramu.

 

I vjeruj mi, unatoc tvom misljenju, garantiram da je ovo jedan od pristojnijih foruma kak se ekipa zna castit.

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo više tolerancije bi nam trebalo. Ruske kaže da je zadovoljan kvalitetom i cijenom. Sad ga treba uvjeriti u suprotno? Ako netko ovdje nije kupio uniroyal,Michelin ili ulje od 150 kn litru ili ne daj bože ništa ispod kyb,sachs te ATE kočnica bude razapet . Dosta s tim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vozim xsaru na zimskim cijelu godinu. Prosjek brzine 20.7. natočnim 100 kn i imam 20 dana gradske vožnje. Za moje potrebe vožnje sasvim solidno se ponašaju. A zamislite,ove godine nemam namjeru ni ulje joj mijenjati. Molim budite blagi u pljuvačini ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ha ha.. tako nekako. Piše da se mijenja svakih dvije godine ili 15 tkm. Oko 9.mjeseca kad sam mijenjao prošle godine će biti pola. Ma,mislim da kad dođe 9.mjwsec ipak ću ga staviti. Možda se zaposlim pa ću ga više koristiti. Da postignemo jednu desetinu frenchkey-održavanja bio bih sretan ?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.