Jump to content

Laguna 2,19.dci - troši ulje


Limune

Recommended Posts

@ usrmaatre

 

https://www.motul.com/hr/en/products/oils-lubricants/8100-x-cess-5w40 u koju bi kategoriju ovo ulje spadalo ?vise ne namjeravam u ovlastenom kupovat ulje nego dofurat sam svoje pa sam gledao ovo... barem to baca po konfiguratoru od motula za 1.6 16v (k4m) a i koliko sam pogledao za 1.9 dci i 1.5 dci bez dpf.a...

Link to comment
Share on other sites

@ usrmaatre

 

https://www.motul.com/hr/en/products/oils-lubricants/8100-x-cess-5w40 u koju bi kategoriju ovo ulje spadalo ?vise ne namjeravam u ovlastenom kupovat ulje nego dofurat sam svoje pa sam gledao ovo... barem to baca po konfiguratoru od motula za 1.6 16v (k4m) a i koliko sam pogledao za 1.9d dci i 1.5 dci bez dpf.a...

To ulje bi prema podacima koje mogu naći na net-u trebalo biti Grupa 3/4, odnosno nekakva mješavina hidrokrekiranog i PAO ulja. Samim time bi trebalo biti dobro. Ako ti zadovoljava RN normu, ili ACEA koju je propisao Renault slobodno ulij.

Link to comment
Share on other sites

Neće ti tu ni pisati, ja svoje informacije crpim na stručnim forumima. Nažalost sada pišem s moba pa ti ne mogu staviti link. Ulij to ulje, motul je dobra marka, a i baza bi trebala biti vrhunska. Ne znam koju specifikaciju tvoj auto traži,ali ako ju zadovoljava slobodno ulij.

Link to comment
Share on other sites

zahvaljujem !    :lek:

I drugi put.

Link to comment
Share on other sites

Motul je zakon, slobodno ga koristi. Cijelo moje društvo ga koristi u raznim motorima i autima i svi zadovoljni. Ja koristim x-clean i mene bi zanimala ta stručna literatura. Na britanskom forumu sam našao podatak da je baza V grupe što mi se čini predobro

Link to comment
Share on other sites

Grupa v ništa ne govori. Grupa v su bazna ulja koja nisu uključena u grupe I do IV, a mogu biti sintetička. Grupa IV (PAO) je najbolja. To što taj Motul koristi grupu V baznih ulja može značiti da koristi upravo ovo što sam gore napisao (mješavinu grupe III i IV) što je dobro, ali može isto tako značiti da koristi primjerice grupe II i III što je lošije.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.