Jump to content

Clio 2 pitanjca ....


smigman

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • smigman

    31

  • Med0

    14

  • FychoZ

    10

  • Dubravko

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma to sam si i mislio .... bio u tokiću - dolaze za cca. 2 tjedna - čovjek je došao pogledati far, blago me pogledao i rekao da ga ispoliram - jedino ako ne želim bacti 369 kn bez veze ....

 

ovo je i meni najjednostavnije rješenje!

Link to comment
Share on other sites

Navodno se polirani farovi brzo zamute jer im se skine zaštitni premaz. Ja svoje nikada nisam polirao i još uvijek su bistri.

Link to comment
Share on other sites

je, sogorica je na svom cliu ispolirala za 150 kn/far,  za mesec i pol preko ljeta se zamutili, pa otisla kupit nove...

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

ma to sam si i ja mislio - bez prevelike zajebancije, samo mi je glupo jer mi se čini da zamjenske varijante ne nasjedaju kao original .... cjepidlačim!

 

pitanje - pregledao cijeli auto (manual nisam) i nisam našao naljepnicu za tlak u gumama, na netu našao prednje 2,3, stražnje 2,1 - da li sam u pravu?

 

upravo mi je javio majstor da je promijenio krajnike - ostalo sjedi i vozi ..... cijena zanemariva - hahahah, ja plaćam gosišnje servise u prvih 6 godina od 1700 - 2300 kn ....

Link to comment
Share on other sites

autek je i ispoliran i fino navoskan, far poliran + nanešen gyeon trim na farove i crnu plastiku .... radio kolega koji mi sređuje mazde.

ako nekog zanima na mazda forumu ima opis svega:

http://www.mazda-hr.com/forum/showthread.php?13336-Kozmetika-za-auto-proizvodi-savjeti-i-odr%9Eavanje/page13

 

još izvaditi piknjice od tuče i milinica ......

Link to comment
Share on other sites

kako sam do sada uvijek imao neku bolesnu farbu za auto koja je pizdarija za održavanje - ovo mi je postalo normalno 2x godišnje odraditi, naravno bez poliranja .... glina, vosak, zaštita za plastiku + premaz za stakla .....

 

P7131786_zps6182c077.jpg

P7131785_zps1b55471a.jpg

 

P6072237_zpsc78a3cf5.jpg

P6072241_zps96454cfa.jpg
P6072243_zpsdef16f35.jpg

P6072241_zps96454cfa.jpg

Link to comment
Share on other sites

nakon cijelog tretmana na krovu clia je ostalo par fleka od smole koja se pre duboko uvukla, ko zna kolko je stajalo (možda bi jače brušenje pomoglo ali ....), naravno onaj dio koji prošli vlasnik nije uspio očistiti viledom - naravno grubom stranom ... strašno!

 

Odraditi tuču (svi me uvjeravaju da se ne isplati) i clio je bebica ...... predam ključeve boljoj polovici i ona ga nakon svega razvali ..... hahahaha

 

da li netko zna gdje mogu kupiti tepihe za clio 2?

Link to comment
Share on other sites

nakon cijelog tretmana na krovu clia je ostalo par fleka od smole koja se pre duboko uvukla, ko zna kolko je stajalo (možda bi jače brušenje pomoglo ali ....), naravno onaj dio koji prošli vlasnik nije uspio očistiti viledom - naravno grubom stranom ... strašno!

 

Odraditi tuču (svi me uvjeravaju da se ne isplati) i clio je bebica ...... predam ključeve boljoj polovici i ona ga nakon svega razvali ..... hahahaha

 

da li netko zna gdje mogu kupiti tepihe za clio 2?

 

u ovlastenom renault koncesionaru na rezervnim dijelovima, 320kn sa pdv...

Link to comment
Share on other sites

Koja jeto trim kemija? Ja bi na mojem malo osvježio plastike izvana, blijede su od sunca.

Link to comment
Share on other sites

Pa već ti je napisao "Gyeon Q2 Trim". Izgleda dobra stvar, ali nije baš ni jeftina 50ml 30-tak jurica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav, imate vise iskustva po ovom pitanju...

Znaci kupio bi od sestre Clio II Storia (elf ??? )

2006.god. 1.2 16v 80tis.km stvarni su jer je prva vlasnica... znam da pazi na auto i svi servisi su do sad rađeni u ovlastenom u VŽ-U

Ima taj auto kakve poseebne mane? Jel mi se to isplati uzimati? Radim min 25tkm god.

Sad imam punta JTD ali ima vec 430+ tkm

Jel vrijedi taj Clio 20t kn?

Nemojte zamjeriti vozio sam samo talijane, ovo bi mi bio prvi francuz

Link to comment
Share on other sites

Prva vlasnica još k tome sestra, najuži član obitelji, a o autu se sve zna. Ako nikad nije udaran odmah joj iskeširaj 20kkn za taj auto :)

 

Mane auta su sitnice koje se lako brzo i jeftino poprave. Ja sam sa svojim prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

A dopao mi se odmah cim gaje kupila, x pocetka sam ga i ja malo vozio.

Do sad nije imala nikakvih problema.. ide mu 9.ta godina pa se bojim da ak ga kupim da sad ne krene...

Link to comment
Share on other sites

Na toj kilometraži na Cliu 1.2 16V koji je redovno održavan u ovlaštenom servisu ne bi smjelo još dugo ništa otići pogotovo ne nešto zbog čega bi auto stao osim akumulatora :)

 

Zezaju glupe sitnice poput konektora na bobini i konektora na zadnjim farovima, GMT senzor... ali to riješiš sa WD40. Dijelovi su jeftini i ima ih svugdje. Veliki servis sa izmjenom remena sam platio 1600kn. Brembo MAX diskovi i brembo disk pločice za njega dođu 1200kn + ruke, a traju koliko i auto. Kuplung je 610-800kn kako gdje + 600kn izmjena. Sve 4 svječice su originalne 100kn kod Tokića, bobina 400-500kn, a originalni vrlo kvalitetni kabeli cca. 250kn... za 100€ imaš kompletno novo paljenje.

Link to comment
Share on other sites

Fala na info :)

Sad u 6mj ima regu pa ce gaondz poslije dati u oglas

Ako ga uzmem svakako ga predstavim ☺

Link to comment
Share on other sites

Problemcic, nakon ove kise na suvozackom podu je osvanula lokva vode ...... Ispod rezervnog kotaca je suho ko barut. Sada znam da je to uobicajeni problem sa zastopanim odvodima vode. Koliko znam ima ih 3 - da se ne hebem sa skodanjem brisača da dodjem do srednjeg - da li netko zna na zg podrucju majstora koji je upoznat sa tim problemima ..... Slobodno moze i na pm!

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da do tog srednjeg mozes doci iz motornog prostora.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.