Jump to content

Tehnički kvar na motoru: U garaži Koteksa izgorjela Renault Laguna


pokra89

Recommended Posts

Nažalost nije rijetko da se L2 zapali.

Možda je uzrok ono što su kolege naveli da žice u motornom prostoru ostanu bez izolacije.

Link to comment
Share on other sites

Ne zazivam vraga, ali moja ima u serijskoj opremi protupožarni aparat. :-)

Link to comment
Share on other sites

Krasno

nije dovoljno sta je laguna poznata kraljica zaustavne trake

sad se još i same zapale

toliko o pouzdanosti.

Link to comment
Share on other sites

A jbt... super, još mi samo to treba :/

Dizeli, benzinci, svejedno? Fino je aluminijska hauba progorjela :)  Mislim da ću ugraditi sapnice i senzore dima na unutrašnji dio haube :D

Link to comment
Share on other sites

i obavezno u autu imati  vatrogasni aparat od min 6 kg  :D  :D

Edited by Tanatos
Link to comment
Share on other sites

Neće ti vatrogasni aparat od stotinjak kuna pomoći kad stotine i tisuće ampera struje iz plusa akumulatora nađe neki minus na karoseriji preko neke gole žice. Njima nekoliko takvih nije pomoglo. Digneš li haubu samo će vatra dobiti zraka i tek tada će buknuti, a ako je procurio dovod goriva i ako su se stvorile benzinske pare pod haubom tada može i eksplodirati.

 

Stoga svi van iz auta, zovi vatrogasce i gledaj kako gori sa sigurne udaljenosti.

Link to comment
Share on other sites

A za sto sluze osiguraci na terminalu?? Ili to nema na laguni. Moj ima za sve izvode s plusa osigurace. Pa i onaj sto ide na starter.

Link to comment
Share on other sites

A jbt... super, još mi samo to treba :/

Dizeli, benzinci, svejedno? Fino je aluminijska hauba progorjela :)  Mislim da ću ugraditi sapnice i senzore dima na unutrašnji dio haube :D

Jesi primjetio da se radi o 1.9dci motoru, 2.2 se ne samozapaljuje. :D

Link to comment
Share on other sites

Na mojoj bivšoj laguni ,naravno novo koupljeno je nakon dvije godine propišalo crijevo za gorivo, a mlaz je lagano pičio po ispušnoj grani.

Link to comment
Share on other sites

Govori mi zena jutros (nakon sto sam joj sinoc pokazao navedeni link iz slobodne):

- Jbt, sanjala sam da nam je eksplodirao auto.

- A ne, ne, krivo si shvatila, Lagune se samo zapale, ne eksplodiraju

- Aha, jel vidis kako ljudi stvaraju krivu sliku o Renaultima...

:D :D :D

P.S. jutros prikljucio kung-fu punjac na aku i otisao na posao - kao da izazivam vraga...

P.s. kladim se da je kod ove iz Splita akumulator krivac ;)

Link to comment
Share on other sites

Renault>kvaliteta= - 1

A ti si kao stručnjak za kvalitetu? Koji ridikul daje 130 kkn za auto B segmenta i onda urliče da mu nešto kvrcka kad prelazi preko rupa?

Link to comment
Share on other sites

Renault>kvaliteta= - 1

 

Nemožeš generalizirati, jer tako mogu i ja staviti svoju ocjenu:

 

Moj Renault > kvaliteta = 10  :dobroje: (naglasak je na Moj). Sutra mi je 15. tehnički pregled po redu, znači u 15. god. nikad ništa, pali vozi (odrađen jedan veliki servis, redovno mijenjanje ulja i filtera i izgorene 2 (slovima: dvije) žarulje. Naravno i ovo moje je kao i tvoje subjektivna ocjena.

 

Vidim u tvom profilu koji ti je "Interests" i to je u redu. Dobro je da ovdje izmjenjujemo iskustva o raznim koncesionarima i serviserima, i vidim da usprkos ocjeni -1 za Renault kvalitetu, ti i dalje voziš Thaliu, ali majku mu milu ako te neki serviser/koncesionar zezne (šta se i dešava), pa promjeni ga i mijenjaj ih dok ne naletiš na nekoga s kim si maksimalno zadovoljan (po kvaliteti usluge, odnosu prema klijentu i po cijeni te iste usluge).

Pa ja sam konkretno zadnjih 20-ak godina kod iste zubarice, jer je po mojem mišljenju ispunila sva tri prije spomenuta uvjeta. Hvala bogu, bar danas imamo više opcija u igri i ne ovisimo o jednoj.

 

Uvijek sam se u životu vodio onom: Možeš me zajebat jedan put u životu, ali ako me zajebeš dva puta onda sam ja idiot i zaslužujem sve te zajebe.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Al je problem da je previse njih pokvarenih koji deru su losi a mozes imat veoiku stetu na autu zbog njihove nestrucnosti...

Kolegi dosao prijatelj da mu auto lupka pri kocenju i davanju gasa uprvo izasao iz servisa.. Na kraju nakon dizanja se ispostavilo da most i pol stvari bilo samo prisrafljeno a ne stegnuto... Pa hbm mu kako mozes pustiti tako auto van...

Link to comment
Share on other sites

Nemožeš generalizirati, jer tako mogu i ja staviti svoju ocjenu:

 

Vidim u tvom profilu koji ti je "Interests" i to je u redu. Dobro je da ovdje izmjenjujemo iskustva o raznim koncesionarima i serviserima, i vidim da usprkos ocjeni -1 za Renault kvalitetu, ti i dalje voziš Thaliu, ali majku mu milu ako te neki serviser/koncesionar zezne

Bi ja rado to napravio al utom slučaju činim kazneno djelo prevare ,prodajem tehnički neispravno vozilo ,dali bi Ti bio toliko hrabar pa nekoga prevarom usrećiš!

Link to comment
Share on other sites

krivo si shvatio. Dragan kaže da promijeniš servisera, a ne da utopiš nekome neispravan auto

Link to comment
Share on other sites

Bi ja rado to napravio al utom slučaju činim kazneno djelo prevare ,prodajem tehnički neispravno vozilo ,dali bi Ti bio toliko hrabar pa nekoga prevarom usrećiš!

Nijedan ga serviser ni dosad a ni nadalje nemože popravati "skrivena mana-funkcionalni nedostatak"

/jedan prevarom rekao da ga poravio a tri pokušala pa odustala/

Link to comment
Share on other sites

krivo si shvatio. Dragan kaže da promijeniš servisera, a ne da utopiš nekome neispravan auto

Krivo ssam sam sebi odgovorio ovo dolje se odnosi na ovaj @frenchkey post

Nijedan ga serviser ni dosad a ni nadalje nemože popravati "skrivena mana-funkcionalni nedostatak"

/jedan prevarom rekao da ga poravio a tri pokušala pa odustala/

Link to comment
Share on other sites

Renault>kvaliteta= - 1

ne mozes tako generalizirati. On se sklapa od istih dijelova kao i drugi. Nitko ne proivodi djelove samo za renault. Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Sellakova formula kaže da je reno više od kvalitete ;-)

Edited by dre_magnus
Link to comment
Share on other sites

Sellakova formula kaže da je reno više od kvalitete ;-)

Matematika je egzaktna nauka:-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.