Jump to content

megane III dci, ali koji?


pere

Recommended Posts

pardon, mislil sam na 160tku... dakle ja znam za dci 150 i 160 (godista koja gledam do 2014)... gledam njemacko trziste

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere

    16

  • filipbabok

    8

  • Livio

    4

  • marrky112

    2

taj 2.0 ima 165 ks, skuplji je, osjetno vise popije i sl... al nije 100% otpisan, kad bi bas neka luda opcija bila, mozda mi ga uzel... moram jos malo lurkati... 

Znam da ih nema opce u nasoj populaciji pa nema previse iskustva o njemu.... ne znam ni kak je s odrzavanjem i sl.

Na otvorenoj trosi sitno preko 5 l, ovi ispod 4 nece, veci trosak ti je jedino ulje, a ima lanac.. Potrosnja naspram momenta, pouzdanost, ja ti preporucam jaci.

Link to comment
Share on other sites

Na otvorenoj trosi sitno preko 5 l, ovi ispod 4 nece, veci trosak ti je jedino ulje, a ima lanac.. Potrosnja naspram momenta, pouzdanost, ja ti preporucam jaci.

heh, i ja sebi sam preporucam jaci :D... pogotovo zbog RS znacke :zubo:... vidicemo na kaj budem naletil...

uz sve to mi je bitno da bude jedan prethodni vlasnik, odrzavanje u ovlastenom da mogu provjerit povijest i neka garancija... puno trazim, znam, al nekaj ce naletit.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih isto uzeo 1,6..Imam 1,5 110 i dobar je ali premalo momenta za moj gušt. Što se tiče potrošnje, čista gradska od 6,8-7,5, autocesta 5-5,5 na normalnim brzinama i 6+ na 160+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pitanjce za znalce... naletih na solidnu verziju 1.5 dci megana grandtour gt line 110 ks, ali ima 125 g/km CO2... ne muci me uopce ta brojka nek me zanima kakva je to izvedba motora jer svi ostali imaju cca 105 g/km. Model je 2012... ima smisla trazit dlaku u jajetu?

hvala! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam moj je bio 2010. godina i imao je 114g/km, a isto se radilo o motoru 1.5dci sa 110ks. Nije imao start/stop sustav, vjerojatno je prodavač krivo napisao, ali najtočniji podatak je onaj koji se nalazi u COC dokumentu, a trebali bi i preko broja šasije moći doći do tog podatka u servisu ako se ne varam. Kod nedavne kupovine svog automobila sam zahtjevao da mi kažu točnu vrijednost CO2 jer je vrlo lako mogao završiti u višem poreznom razredu.

Link to comment
Share on other sites

tocno inace, nema start&stop kaj me posebno veseli!! budem po broju sasije provjeril prek frenda... naso sam jos par komada sa 125 g/km, vrlo moguce da se radi o autima bez start&stop. tnx ekipa!

Link to comment
Share on other sites

radi se 1,5 dci 110ks FAP, to je taj s 240 mislim... idem ga pogledat sljedeci tjedan... ak uspijem, idem i na probnu jos dva komada kaj su mi interesantna, jedan je 1,6 dci energy s 320 Nm, a drugi 1.9 s 300... nadam se da bude vrijeme posluzilo da ih sva tri probam u jednom danu, malo se pocjenkam i dogovorim s jednim od ta tri.

Link to comment
Share on other sites

hehe, ja ni sam ne znam... al zivo me zanima dojam uzivo i kolka je to razlika u stvarnosti... ipak to nije auto za ludovanje, ali njutnmetri su zlata vrijedni! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

hehe, ja ni sam ne znam... al zivo me zanima dojam uzivo i kolka je to razlika u stvarnosti... ipak to nije auto za ludovanje, ali njutnmetri su zlata vrijedni! :zubo:

Junak...znas da i on mora na remap...ne moze to novi auto biti sporiji od starog, hehe.

:)

Link to comment
Share on other sites

radi se 1,5 dci 110ks FAP, to je taj s 240 mislim... idem ga pogledat sljedeci tjedan... ak uspijem, idem i na probnu jos dva komada kaj su mi interesantna, jedan je 1,6 dci energy s 320 Nm, a drugi 1.9 s 300... nadam se da bude vrijeme posluzilo da ih sva tri probam u jednom danu, malo se pocjenkam i dogovorim s jednim od ta tri.

U matere mi je taj motor. Sasvim fino ide ,al bi mu remap dobro dosa. Trosi 6.5 7L. Edc je mjenjač.

Link to comment
Share on other sites

Junak...znas da i on mora na remap...ne moze to novi auto biti sporiji od starog, hehe.

:)

Hehe, vrlo vjerojatno :zubo:

 

Livio, kojih 6.5-7?? Tolko pije 2.0 GT... to cemo za 2-3 godine :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Hehe, vrlo vjerojatno :zubo:

 

Livio, kojih 6.5-7?? Tolko pije 2.0 GT... to cemo za 2-3 godine :yeah:

Kombinirana vožnja pola grad pola prigradska.

Link to comment
Share on other sites

Ima i to veze, al primjećujem i sad kad ga samo mater vozi da nije prevelika razlika u odnosu kad sam i ja vozia, a ona stvarno ne jurca.

Link to comment
Share on other sites

ma pusti ti, matere znaju jako dobro nagazit.

Slažem se, ali ove matere koje sam ja vidio da to rade su to više činile iz uzjebanosti ili nedostatka koordinacije mozak-ruka-noga. Većina žena je u ranim stadijima svoje vozačke karijere zapravo idealni tester za kvačilo.

Link to comment
Share on other sites

Kako stoje 2.0dci u meg3 gt linu? Je tko ima vise informacija o njima? Mapanje na 200hp kako podnosi i to? Rjetki su kod nas dosta, jer ovi od 85 105 110 su pretromi. Je da trose 4-6 l al opet...fali meganu konjice

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni su starci uzeli Meg 3 karavan, 2012., 1.5 dci, 90 konja i nisu nešto oduševljeni autom. Kažu da je u usporedbi s mojim Meg2 1,5 dci od 82 konja čak i malo tromiji. A malo ih smeta ta slaba izrada, sve je nešto škripavo, nemaš pravi osjećaj za volanom, getriba glasna... Ovaj moj kao da je kompaktnije napravljen, čvršće. I ta potrošnja u gradu se penje i do 7 litara ako se ne varam što je puno previše po meni za takav auto. Ali kako kažu, kolko para tolko muzike! :-)

Možde neki remap da se napravi barem zbog startnosti i potrošnje?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.