Jump to content

Megane III temperatura oscilira?


sante

Recommended Posts

megan 3, 2013 g. 1.5 dci, temteratura oscilira, najčešče je na minimum.

dali je netko imao sličan problem.

probao sam očistiti senzor temperatura od rashladne tekućine ali je sve isto.

 

P1010001.JPG

Edited by sante
Link to comment
Share on other sites

zamjeni termostat i vozi dalje, cena nije preko 200kn.

dieseli jako tesko postizu radnu temperaturu pogotovo bez termostata. tj gotovo pa nemoguce

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

ja doista nemam pojma o svemu tome.

on mi goovri da je najvjerojatnije senzor temperature pa da u autu pokazuje (na kontrolnoj ploči) manju temperaturu a da ovo sve radi kako treba???.

mada je auto danas na leru radio gotovo 1 sat ali mu se nije upalio ventilator niti je zakuhao???

Link to comment
Share on other sites

nije to problem, samo mi je nezgodno kada mehaničari istražuju. pa mjenjaju prvo jedno, pa drugo i na kraju pogode.

neda mi se tako.

zato ako netko ima iskustva da mi da preporuku.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam do sada zamijenio 7 komada termostata na 1.5 dCi. Ne vrijedi platiti u ovlaštenom servisu OE termostat, meni su se ok pokazali Facet, Gates. 

Link to comment
Share on other sites

100% termostat, vec smo ti rekli. napisao sam ti dizeli se jako tesko greju pogotovo dok nisu optereceni. 

mijenjaj majstora ili rizikuj tih 100kn za isti.. nenagadjamo, iz iskustva govorimo!

 

GATES svakako preporuka :)

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Meni bokte u roku 5-10minuta radna temp na maksimumu. Ventilator radi vise manje stalno. Zamjenio sam termostat. Ako ti nepali vent u roku sat vremena rada to nije normalno kakav god dizel bio jos i na ovoj temp vani.IMHO naravno

Link to comment
Share on other sites

Izmjeri temperaturu rashladne tekucine i usporedi sa podatkom na tabli pa ces znati tko laže.

Link to comment
Share on other sites

Istu stvar ću ti reći - termostati. Ja sam imao te probleme točno prije godinu dana, samo je meni temp puno manje i rijeđe oscilirala. Preporučam ti Behr-Mahle, ako ti u kojem dućanu bude previše skup, traži dalje, ja sam našao za 300 kuna.

Link to comment
Share on other sites

to skupa s kucistem i senzorom pretpostavljam cijena ne sam termostat.

sam termostat , a moze i samo njega mijenjat, je oko 70-100kn 

Link to comment
Share on other sites

to skupa s kucistem i senzorom pretpostavljam cijena ne sam termostat.

sam termostat , a moze i samo njega mijenjat, je oko 70-100kn 

Da, s kućištem, ali mislim da je bio bez senzora. Ma dobio sam preporuku da uzimam u kompletu, a i za ove odvojene kombinacije nisam u tom trenu našao baš neka uvjerljiva imena, a htio sam to htino riješiti. Behr-Mahle sam dobio u roku 2 dana, povučen sa nekog skladišta u Munchenu.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

sutra idem kod drugog majstora pa da vidim njegovu dijagnostiku.

hvala svima pa se čujemo ovih dana.

 

Link to comment
Share on other sites

cek ti ces nakon svega opet ici na diagnostiku ?! odi kod majstora i nek ti zamjeni termostat a ne svaki da filozofira i izmiislja toplu vodu i da ti to naplacuje. no ako imas para na bacanje, who are we to stop you ...

 

Calorstat by Vernet preporuka!

kod mene je taj :) skupa s kucistem i senzorom 2oo kn (krivim senzorom :D al mi je stari bio dobar pa sam ga prebacio, jer je s odgovarajucim bio 3ookn, a razlika je iskljucivo u konektoru na senzoru :D )

Link to comment
Share on other sites

to skupa s kucistem i senzorom pretpostavljam cijena ne sam termostat.

sam termostat , a moze i samo njega mijenjat, je oko 70-100kn 

Imas li negdje kataloski za samo ulozak za 1.5 dCi? Na 83 stupnja otvara.

Link to comment
Share on other sites

Meni bokte u roku 5-10minuta radna temp na maksimumu. Ventilator radi vise manje stalno. Zamjenio sam termostat. Ako ti nepali vent u roku sat vremena rada to nije normalno kakav god dizel bio jos i na ovoj temp vani.IMHO naravno

Tvoj motor nije dizel, a jos manje K9K. F4R na CRS se ljeti grije i bez termostata, pogotovo ko ga zavrti u prvoj i drugoj.

Link to comment
Share on other sites

Imas li negdje kataloski za samo ulozak za 1.5 dCi? Na 83 stupnja otvara.

MERCEDES-BENZ: 607 200 02 15
NISSAN: 11060-00Q0Y
RENAULT: 110608431R

 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

bio u renolovom servisu, potvrdili su da je termostat te kako je ostao nešto otvoren da ga netrebam mjenjati do zima pa da će mo onda vidjeti.

njigov original sa kućištem košta cca 800,00 kn. ipak ću ići na zamjenu.

hvala svima na savjetu.

lp

Link to comment
Share on other sites

bez uvrede, al za pare koje si platio renolu za "diagnostiku" i vrijeme koje si potrosio, si mogao vec kupiti drugi, i ugraditi ga, a ne cekati zimu i sl.. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

bio u renolovom servisu, potvrdili su da je termostat te kako je ostao nešto otvoren da ga netrebam mjenjati do zima pa da će mo onda vidjeti.

njigov original sa kućištem košta cca 800,00 kn. ipak ću ići na zamjenu.

hvala svima na savjetu.

lp

Čekaj, čekaj... bio si u ovlaštenom, porvrdili su ti da termostat nije potpuno ispravan te savjetovali da PRIČEKAŠ zimu? Ma kojije to ovlašteni, u kojem gradu?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

o tome nisam ni htio komentarisati, ni jednom motoru ne pase da radi na hladno.. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.