Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,
Razmišljam prijeći na "broj veći", pa gledam Megane dCi 110 iz 2016. godine, s automatskim mjenjačem. Kakva su iskustva s tim mjenjačem? Nešto sam čitao da postoje varijante sa šest i sedam brzina, pa nisam siguran koja je bolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

On 23. 04. 2024. at 6:47, NepoznaT said:

Jel ovaj antifriz ok za meg IV 1.5dci 110?

https://webshop.tokic.hr/ciscenje-i-odrzavanje/antifrizi/febi-glaceol-typ-d-ready-mix-30-5l-26581/

Koliko kužim to je već razrijeđeno?

I koliko toga ide tj. dal mi treba 1x ili 2x po 5L? Sve što sam uspio iskopati po netu je 6-9L.

Ili preporuka nekog drugog antifriza od Tokića.

 

Ja sam taj uzeo nedavno za Megana za veliki servis, to bi trebao biti ekvivalent OE-u jer njega nisu imali a posebno mi se ne naručuje, uzeo sam 2x5L.

Po Dyalogisu mi ide Glaceol RX type D i ovo je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neznam jesam ja nesposoban ili sajle od ručne nemogu nigdje naći a da ih imaju.

Po katalogu je aktualni OE broj 364007157R a stari za dio koji je zamijenjen ovim updaetaim 364008253R ali ih nigdje ne mogu naći.
Nema nikakvih ni zamjena s tim brojevima.

Dešava mi se da mi kada hoću "povući" tj diči ručnu zapne tipa na drugom zubu i onda par puta otpusti pa povuci i onda uspijem normalno diči ručnu,
meho kaže da se najvjerovatnije jedna raščijala i zapinje i to mi se sve češće dešava pa bi ih zamijenio.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

Bok,

Ima tko iskustva sa EDC automatskim mjenjačima na Megane IV? Nudi mi se opcija kupovina jednog 1.5 dci edc automatika s 100tkm na satu. Je li taj automatik problematičan i koliko više troši u odnosi na manualac?

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Karlo said:

https://allegro.pl/oferta/megane-iv-1-2tce-linka-hamulca-recznego-tyl-oryg-15269443988

Ja sam odavdje s Allegra već naručivao neke dijelove, far, poluosovinu (isto je bila nedostupna tu svugdje), kameru, sve došlo u roku par dana, novo, zapakirano.

Hvala ti, šteta što su imali samo jednu ali sam uzeo jer nema nigdje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.