Jump to content

Renault Laguna III dCi


Hoky

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu, evo nakon nešto više od mjesec dana od kupnje Lagune vrijeme je da ju i predstavim.

Radi se o Laguni III iz 2014.g. tj zadnji model koji je napravljen. Nakon r19, Lagune I, Lagune 2, ovo je četvrti po redu Renault u mojem vlasništvu. (Clio od žene ne računam :D )

Auto je uvezeno iz Francuske odmah po isteku tvorničke garancije od 3 godine, Sa 159 tkm voženih isključivo po autoputu. Prije kupnje sam detaljno provjerio auto po broju šasije i odgovarali su kilometri i odrađeni servisi, kao što mi je prodavač i rekao. 

Motor: kao i velika većina Laguna koje se uvozi kod nas pa tako i ova ima 1.5 dCi motor, 110 ks. U prošloj Laguni sam imao 1.9 dCi, 130 ks pa mi sada fali mrvicu snage, ali ne koliko sam mislio da će faliti. Radije bih da je 2.0 motor ali nakon 3 mjeseca traženja odustao sam od njega, a možda i bolje jer se pretežno vozim po gradu i mislim da to ovaj manji motor lakše podnosi. Veliki servis je napravljen na 150000, tako da za sada nisam ništa dirao, ali namjeravam prije zime promijeniti ulje i filtere. 
Što se tiče potrošnje, stvarno nemam zamjerke, kao što se vidi sa slike niže, potrošnja je ispod 6 litara i to 90% gradske vožnje, pali gasi itd. u odnosu na prošlu nekih  litru i pol manje. 
čim se maknem iz grada pada na 5 litara. To su podaci od kompjutera, stvarnu potrošnju nisam mjerio ali ne vjerujem da odstupa previše od toga.  Performanse su sasvim zadovoljavajuće, lijepo vuče, ne moram na uzbrdicama vozit u trećoj brzini kao što neki misle :) ali da je auto za trke, nije. Do sada sam prešao nekih 5 tkm i nisam apsolutno ništa dirao. 

Oprema: auto ima business paket opreme koji uključuje keyless go - otvaranje i paljenje auta sa karticom u djepu, zaključavanje isto tako, dnevna led svijetla, zadnje pozicije led,  sva 4 podizača, R-link aplikacija - 7 inch touch schreen, navigacija Tom Tom live, cijela Europa, retrovizori na struju... ostalo je klasika, električna ručna kočnica, sicevi polu koža, klima, abs, esp..

Planovi za budućnost: u procesu nabavke original 18 felgi, zatamnit zadnja bočna i zadnje staklo, ugradit rikverc kameru i probat nekako hakirat R-link da prikazuje video u vožnji jer me to užasno živcira da je blokirano. 

Dosadašnji dojmovi: drastično povećana kvaliteta izrade i materijala u odnosu na Lagunu 2, super izolacija u kabini, motor se jedva čuje, ništa ne škripi, ne trese se itd. Motor zadovoljavajući, makar bi radije 2.0 :(  Audio sustav odličan, osim glupe zabrane gledanja videa, ostalo je sve super. Bolji zvuk je nego u modelu prije redizajna sa Bose audio sustavom. 
Zamjerke: štanga za držanje prednje haube, kao na Renault 4, kao da su dva hidraulična podizača toliko skupa, da se ne mogu ugradit u auto te klase... Ogromne rupe za kotače, a serijski male felge - 16. Sada su trenutno gore 17, i dalje ima prostora od gume do blatobrana 10 cm, pa auto malo liči na kozu :D 
Crna boja je isto jedna od stvari koje mi baš i ne pašu, jer ispred zgrade ima hlada tek navečer pa se auto prži i bude jako vruće unutra ali jbg, kao ni motor, tako ni boju nisam mogao birati, jer sam tražio čim noviju i bolje stanje, pa sam napravio kompromis za neke stvari..
 

To je za sada to od mene, kada nešto napravim na Laguni, tako ću dalje pisati njezinu priču :) 

20170722_190220.jpg

20170722_190309.jpg

20170722_190316.jpg

20170722_190331.jpg

20170722_190342.jpg

20170722_190353.jpg

20170722_190404.jpg

20170722_190418.jpg

20170722_190424.jpg

20170722_190505.jpg

20170722_190513.jpg

20170722_190525.jpg

20170722_190553.jpg

20170722_191212.jpg

20170722_191347.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odličan auto , imao sam Lagunu 3 do prije 10 dana ali sa 2.0 motorom. Uglavnom jako udobna i štedljiva čak i moja sa 2.0 a kamoli ova tvoja. Puno sreće za mog Istrijana :) 

Link to comment
Share on other sites

Odličan auto , imao sam Lagunu 3 do prije 10 dana ali sa 2.0 motorom. Uglavnom jako udobna i štedljiva čak i moja sa 2.0 a kamoli ova tvoja. Puno sreće za mog Istrijana :) 

Mislim da se i znamo, ako se ne varam :) 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da si je kupio u HR odn. da nisi osobno odradio unos..

Cijena ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Lijep auto. Htio sam samo napomenuti da se rupa u blatobranima ne smanjuje prelaskom na veću dimenziju felgi. Ukupni promjer kotača ostaje podjednak, a samim time i rupa.

Link to comment
Share on other sites

jako lijep auto i sam sa ga mislio kupiti da nije uletio ovaj Scenic povoljno. Nadam se da će te dobro služiti i da nećeš gledati video u vožnji

Link to comment
Share on other sites

Nice, ciljam takvu ali karavanku. :)

Nego, nisam bas upoznat s tim rlinkom. Vidim fotku weather channela!? Jel se to auto spaja na net? Kako? Ima sim karticu? Ili prek moba?

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da si je kupio u HR odn. da nisi osobno odradio unos..

Cijena ako nije tajna?

Kupio sam je u Hr, od dečka koji se bavi sa uvozom, zato me i došla dosta jeftino jer nisam platio proviziju 3000 eura ko u auto kućama nego max 1000. Tako da me koštala cca 80000 kn registrirana godinu dana i sa novim setom  guma i felgi.

 

 

Nice, ciljam takvu ali karavanku. :)

Nego, nisam bas upoznat s tim rlinkom. Vidim fotku weather channela!? Jel se to auto spaja na net? Kako? Ima sim karticu? Ili prek moba?

 

 

Auto ti je stalno spojen na net i to ti nema veze sa mobitelom, negdje u sebi ima ugrađenu sim karticu, a troškovi interneta se podmiruju preko kupnje aplikacija, odnosno ti ih direktno ne plaćaš, nego se plaćaju aplikacije koje skidaš. Makar ima i nekih besplatnih, ali su ujedno i bezvezne :) Evo npr jučer sam skinuo schreen saver akvarij :D

IMG-2fe8cd8935bbc2063b3472bf45f067ea-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lijep auto. Htio sam samo napomenuti da se rupa u blatobranima ne smanjuje prelaskom na veću dimenziju felgi. Ukupni promjer kotača ostaje podjednak, a samim time i rupa.

Da da, jasno mi je to, već sam mjerio, nekih 1 cm ima veći ukupni promjer 18 inca. ali imam namjeru nakon felgi stavit neke šušte koje spuštaju 2 prsta, pa mislim da bi to trebalo bit to :)

Link to comment
Share on other sites

Da da, jasno mi je to, već sam mjerio, nekih 1 cm ima veći ukupni promjer 18 cola. ali imam namjeru nakon felgi stavit neke šušte koje spuštaju 2 prsta, pa mislim da bi to trebalo bit to :)

Link to comment
Share on other sites

Pričekaš da puknu opruge, taman je kilometraža.

Kada sam se raspitivao prije kupnje i to sam pitao u sevisu, i rekli su mi da na phase 3 ne pucaju opruge. Ali to je rekla kazala :) vidjet ćemo

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, lažu jer su prijatelju pukle zadnje i nakon par mjeseci i prve

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, lažu jer su prijatelju pukle zadnje i nakon par mjeseci i prve

Samo nek puknu što prije već ako imaju za puknuti, Eibach, H&R i slični jedva čekaju :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da malo osvježim temu.. nešto se radilo na Laguni...
Kao prvo nije mi se sviđalo kako joj stoje 17 felge, od početka sam htio original 18, ali ih nisam mogao naći. Našao sam original 18 koje se zovu Mille Miles, ali dok sam ja prodao svoje naravno da su te prodane, tako da sam za sada odustao od felgi i vratio 16 koje su bile na njoj kad sam je kupio.

Zatamnio sam stakla sa Lumar folijom. Naravno nisam sam nego sam odvezao frendovima koji se sa tim bave.  (ako nekog zanima okačim link na njihovu stranicu.)
posao odrađen ful profesionalno i pedantno.

Halogene žarulje za kratko svijetlo zamijenjene su sa led žaruljama, jedine u Hr. sa homologacijom i jedine koje sam vidio da se ne griju i ne buče dok rade. Imaju 24w a svijetle bolje od kineskih 35w sa ebay-a a sa halogenkama neću ni uspoređivat. Također ako nekoga zanima mogu preporučit.

Evo u nastavku par slika: :wavey:

20170803_163843.jpg

20170803_163854.jpg

20170803_163900.jpg

20170803_163930.jpg

20170803_152932.jpg

20170803_163944.jpg

20170803_163954.jpg

20170803_164000.jpg

20170803_164011.jpg

IMG-9ad93b796f8cebb27cdd5cfb9798e8f4-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, lažu jer su prijatelju pukle zadnje i nakon par mjeseci i prve

To su isto ispravili na Lag 3 u odnosu na Lag2? :)

Samo ima jedan mali problemčić za Lag 2 ima kupit opruga gdje god hoćeš i kakvi god hoćeš i to za cca 300-350kn/kom, dok je za Lag3 malo drugačija situacija.

Link to comment
Share on other sites

Meni su u servisu rekli da na trojki ne pucaju. A opruga isto ima koliko hoćeš, 1200 kn komplet. 

Link to comment
Share on other sites

To što su tebi rekli da ne pucaju moš objesiti mačku o rep. 1200kn nije isto što i 600-700 kn. Meni je prednja opruga puknula na cca 200 tkm, dok su stražnje preventivno promijenjene na cca 185-190 tkm, zbog toga što se odlomio mali komadić dužine 1-2 cm na kraju pa nisam htio riskirati.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kao ča san već napisa u jednom postu iznad, zaboli me ako puknu, ionako je mislim spustit :)  napisa si 300-350 kn/kom a koliko je to puta 4 opruge? 
1200 kn koštaju 4 opruge (Eibach pro kit) za Lagunu 3...

Link to comment
Share on other sites

A ti kupi ako je tolika cijena. Ti si napisao 1200 kn/komplet, e sad komplet je jako rastezljiv pojam.

Link to comment
Share on other sites

To su isto ispravili na Lag 3 u odnosu na Lag2? :)

Samo ima jedan mali problemčić za Lag 2 ima kupit opruga gdje god hoćeš i kakvi god hoćeš i to za cca 300-350kn/kom, dok je za Lag3 malo drugačija situacija.

KYB po komadu oko 20-35€, Monroe jos i manje. A moje su originalne s preko 300 tkm. U vozilu je vozeno sve od cementa do keramickih plocica, vucena prikolica ukupne mase preko 2t itd. Nisu jos uvijek nigdje napukle, amortizeri su mijenjani vise puta. ;)

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.