Jump to content

Renault Laguna III dCi


Hoky

Recommended Posts

A ti kupi ako je tolika cijena. Ti si napisao 1200 kn/komplet, e sad komplet je jako rastezljiv pojam.

Evo ti prijepis maila, da ne laprdam bezveze, sa punom cijenom, s tim da na tu cijenu ide još 15% popust.. 

Poštovani
 
Eibach Prokit -3cm = 1490kn set
udobnost i tvornički amortizeri ostaju
cleardot.gif
 
 
Dana 2. lipnja 2017. u 10:28 AutoTop Djelovi-Tuning-Gume <autihr@gmail.com> je napisao/la:
Poštovani
 
Koliko kw?
 
Dana 2. lipnja 2017. u 10:13 Dalibor Horvat <hoky007@gmail.com> je napisao/la:
Link to comment
Share on other sites

Jesam li ja nešto krivo napisao? Kupi ako je cijena takva. 

direstraits, evo mom starom na Golfu 2 puknula opruga na 420 tkm. :)

meni na laguni puknula prednja desna na 200tkm (amortizeri promijenjeni kad su mijenjane opruge, dakle tvornički amortizeri su bili kad su promijenjene opruge).

Link to comment
Share on other sites

Pazi, vezano za opruge, pucaju kod svih proizvođača. Renault nije iznimka. 

Link to comment
Share on other sites

Znam, zato mi je smiješno kad netko tvrdi da na Lag 3 ne pucaju opruge.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne tvrdim ništa nego samo prenosim ča su mi rekli. Problemi koje je imala dvojka uključujući pucanje opruga je ispravljeno na trojci. A pogotovo na redizajnu. E sad vrijeme će pokazati. Ovo mi je treća laguna, prvu sam prodao sa 250tkm i nisu pukle, drugu sa 180tkm i nisu pukle. Kad puknu na ovoj svakako javim :) 

Link to comment
Share on other sites

Krivo su ti rekli. L2 nije imala ništa više problema s oprugama od L3.  Najvažnije je sr.ti po L2 bez razloga.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne serem, vozio sam je 5 godina bez greške i sad je vozi moj frend i dalje bez greške :) 

Link to comment
Share on other sites

Nisam na tebe ni mislio. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Javi kak će ti se kretati potrošnja na remapanom motoru. I kolko si to platil?

Meni je uvijek oko 6.5 mješovite vožnje. Što mi je nekak puno, kak su svi govorili...  :)

Link to comment
Share on other sites

to mi se čini mrvicu previše

6,5 l mi troši samo po zimi a prosjek od kad imam auto je 5,7

Link to comment
Share on other sites

Javi kak će ti se kretati potrošnja na remapanom motoru. I kolko si to platil?

Meni je uvijek oko 6.5 mješovite vožnje. Što mi je nekak puno, kak su svi govorili...  :)

Prosjek mi je do sada bio 5.5 cca ali auto još zime nije vidjelo, a na staroj Laguni mi se po zimi uvijek digla potrošnja pa tako očekujem i ovdje. Za sada sam nakon remapa napravio oko 300 km i potrošnja mi je 6.1 po kompu. Pretpostavljam da je ostala ista ali sam malo življi sa gasom :) 
Remap je koštao 1500 kn. 
Mislim da je 6.5 malo previše. Meni toliko ne troši niti kad se po dva tri tjedna ne maknem iz grada. 

Link to comment
Share on other sites

Puno faktora imaš, ovisi koje gorivo, način vožnje, koje relacije radiš itd.. Ma nije to neka velika razlika. ja dosta pazim na potrošnju, da vozim opuštenije sigurno bi mi prosjek bio preko 6..

Link to comment
Share on other sites

Nego dobio sam ponudu za kratka/duga LED svjetla:

Kratka svjetla 560kn+pdv

Duga svjetla 560kn+pdv

Koja si ti stavio? 

Mislim, ak idem sa jednim i drugim, mnogo skupo ispadne...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavio Erfolg led, samo kratka. Preskupo mi je bilo kratka i duga za sada.. Ovako izgleda moja žarulja. Nema ventilator kao kineske i ne čuje se nikakvo zujanje. (najprije sam kupio kineske na aliexpress, pa mi niti nisu išle gore jer su bile preširoke, dao sam ih frendu i svijetle ok ali se griju i zuje) 
Mislim da sam platio 600 kn keš.

duga_03.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opet se malo radi na Laguni, ovaj put u pitanju je nadogradnja audio sustava. Pošto sam se godinama bavio sa auto akustikom, i u svim autima sam imao jače zvučnike, subove, pojačala itd.. počelo mi je malo faliti i u planu je izrada kutije i ugradnja jednog ili dva suba. Za sada samo planiram jer trebam sve potrebno kupit, izračunat kutiju, provest kablove itd itd. Koga zanima - stay tuned :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Nabavljen je subwoofer, marka Lightening audio, model s4.12 vc2..  Znalci znaju o čemu se radi :) 
Specifikacije suba:

  • Size: 12"
  • Impedance: Dual 4-Ohm
  • Power Handling
    - 500 Watts RMS 
    - 1500 Watts Max
  • Voice Coil Diameter: 3" 4-Layer
  • Motor Size: 160 oz.

Trenutno tražim adekvatno pojačalo za taj sub, isključivo AB klasa. Ako netko ima slobodno ponudite. U međuvremenu ide izrada kutije, to ću poslikati pa koga zanima može baciti oko. 
Zanima me ako je netko provlačio kablove za napajanje pojačala na Laguni 3? Uopće nemam ideju kuda bi protegnuo kabel a na svemogućem googlu nisam našao ništa???

Slika suba: 

fc35438s-960.jpg

 

 

Edited by Hoky
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na odabiru suba.

Pravo đubre, i ako dobro složiš kutiju nagrada za uši slijedi, bez pukog nabijanja i razvaljivanja punkt varova i bubrega.

Link to comment
Share on other sites

Sub je prava mrcina, imao sam ga prije više od 5 godina i osim digital designs jedan je od boljih koje sam slušao. Samo me muči jer traži 80 litara kutiju, a meni treba bunker :) pa će opet biti nekog kemijanja :hahahe: 

Link to comment
Share on other sites

A da radis kompresijsku oli bandpass? Ne znam dal je namjenjen uopce za bilo kaj osim basreflex.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Šteta ga je u kompresiju stavljat jer radi jako loše, makar za početak ću to probat pa mi možda bude dosta. Bandpass kutije ne volim :D a i nije predviđen za u takve. Po preporuci proizvođača ide kompresija od 21 litre, ča mi je smiješno naprema basreflexu od 85 litara. Da imam cijeli bunker na raspolaganju napravio bi american style slot port, ali onda ode bunker, automatski ode i moja glava kad žena vidi da nema mjesta za kolica :goni:

Link to comment
Share on other sites

U kompesijskog ga gušiš i nemaš 1/2 onoga što daje u reflexu, a 85 L je puno mjesta u prtljažniku. Prije par godina slušao sam ga u jednom VW transporteru, milina. Pun kombi dobrog (mekog) bassa.

Link to comment
Share on other sites

Samo nizak tuning porta da crnci dobro zvuce, ne zali litre :) I slabo je na trzistu kod nas 500+ RMS-a na 2 oma a da je AB klasa. I sve manje i manje ICE projekata, nekako to zamire, cak ni klincima to vise nije zanimljivo.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.