Jump to content

Renault Laguna III dCi


Hoky

Recommended Posts

Našao sam idealno pojačalo, Xetec P2 Evo. Još uvijek sam u pregovorima, jer dečko koji ga ima je kupio novoga i imao u autu možda jednu godinu, od onda stoji zapakiran i on bi volio da tako i ostane haha. Evo podataka i slike pojačala: 

 

 

hs5dzk.jpg

xetec-p2-p4-pojacala-slika-84561057.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

U kompesijskog ga gušiš i nemaš 1/2 onoga što daje u reflexu, a 85 L je puno mjesta u prtljažniku. Prije par godina slušao sam ga u jednom VW transporteru, milina. Pun kombi dobrog (mekog) bassa.

Sve zavisi o tome kaj od zvuka oces. SQ, SQL, SPL? Zato predlozih badpass koji cesto moze biti zlatna sredina. al naravno ak nije namjenjen za nju nemamo kaj o tome razgovarat. U svakom slucaju bude gust igrat se i slagat sistem :D

 

Link to comment
Share on other sites

Za sada ide u kompresiju nažalost :( Odgovarajuća bassreflex kutija mi uzme više od pola bunkera a treba mi bunker za kolica i ostale stvari kad idemo negdje sa malim. Vidjet ćemo kako radi kompresija, možda i bude dovoljno. 

Link to comment
Share on other sites

Koji je ovo jezik? :)

 

Kompresija, bassreflex ili bandpass su vrste kutija za zvučnike. Ovisno o vrsti muzike ili onome što se želi postići, izrađuju se različite kutije.. 

 

Hahaha, bokcek, nazaaaalost kompresija, dobar si :D, kompresija moze jaaaaako fino radit, sretno!!

 

Ma znam ja da može ali ne može ni blizu onome što ja želim a znam da taj sub to može u odgovarajućoj kutiji. 

Edited by Hoky
Link to comment
Share on other sites

"american style slot port" pa zavrsi na kompresiji [emoji14] Nikada neces biti sretan po pitanju zvuka. Nikada nije dovoljno nisko i dovoljno glasno, znam tu bolest :)

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slagalica se polako slaže, danas mi je stigao hi-low konverter. Pošto Tvornički radio nema izlaz za pojačalo, a pojačalo nema hi-input, morao sam kupit ovaj konverter. 
Ne želim imenovat ali firma od koje sam kupio je blago rečeno neprofesionalna, jer sam naručio jednu marku a dobio nešto sasvim drugo, ali ajde samo nek radi pa će bit ok. Sada slijedi vađenje radija i spajanje, i još uvijek ne znam kuda da provučem kabel za napajanje :help:

 

Evo slike konvertera: 

IMG-1a0f1a07e4dc630543bd3dad918c5410-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Nakon male stanke i par poteškoća prilikom spajanja napokon je gotova i ova priča. Ukratko, isprobao sam par subova, par vrsta kutija i na kraju se vratio na provjereno :D 

IMG-a36639e4879b598fee862f5d3c3c725f-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.