Jump to content

Service Manuals


MoschuS

Recommended Posts

... iskljucite modem (off) i ponovo ukljucite...

Kod mene ne treba isključivati modem nego disconnect/connect vezu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

kome treba autodata 3.18 sva 3 cd komprimirana u jedan image (znaci svi podaci)...super verzija nema nikakvih crackova i sve radi uredno...nema onog pomicanja vremena u system trayu da zafrkne program eto kome treba nek pm-a ili mogu poslat rapid linkove odakle sam skinia...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo na zamolbu jednog od članova foruma stavljam link na Service Manual za Lagunu 1 Ph 1 (Motori F3P, F3R, Z7X), manual je na engleskom. Imam još dosta materijala pa ću povremeno kako stignem dat linkove ovdje.

Laguna 1 Ph 1 Service Manual Part 1

Laguna 1 Ph 1 Service Manual Part 2

Ovaj ispod je ruska verzija ovog gore ali je puno opširniji i kvalitetnije su slike.

Laguna 1 Ph 1 Service Manual (Ruski)

Slijedi .pdf fajl koji sadrži sve dijelove za Lagunu 1, sa šiframa (motori K4M, F4P, F3P, F3R, F9Q, Z7X, L7X, N7Q, G8T)

Laguna 1 katalog dijelova

Service manual za Megane I, Scenic I, RX4, Megane I Coupe, Megane I Classic i Megane I Cabrio

Megane I Service manual

Edited by hassan
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Evo na zamolbu jednog od članova foruma stavljam link na Service Manual za Lagunu 1 Ph 1 (Motori F3P, F3R, Z7X), manual je na engleskom. Imam još dosta materijala pa ću povremeno kako stignem dat linkove ovdje.

Laguna 1 Ph 1 Service Manual Part 1

Laguna 1 Ph 1 Service Manual Part 2

Ovaj ispod je ruska verzija ovog gore ali je puno opširniji i kvalitetnije su slike.

Laguna 1 Ph 1 Service Manual (Ruski)

Slijedi .pdf fajl koji sadrži sve dijelove za Lagunu 1, sa šiframa (motori K4M, F4P, F3P, F3R, F9Q, Z7X, L7X, N7Q, G8T)

Laguna 1 katalog dijelova

Service manual za Megane I, Scenic I, RX4, Megane I Coupe, Megane I Classic i Megane I Cabrio

Megane I Service manual

Hm, tek sada sam ovo vidio... Imaš vrmena da updejtaš linkove? Ovaj sa dijelovima za Lagunu 1 ne radi....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Imam dialogys 3.65, sve inst.ok. Ne rade mi opcije RK. i TN tj. kada kliknem na njih pojavi se poruka "Dokument nije pronađen". Znade li kako te opcije mogu proraditi? Vidim u fajli gdje je sam program instaliran da ima pdf datoteka za sva Renaultova vozila, ali kako doći do njih? Vjerojatno je to preko tih RK. i TN.

Link to comment
Share on other sites

Citat posta sa http://www.renault-klub.ba/forum/ foruma:

U zadnje vrijeme svako malo se traze neki podaci iz Dialogys-a, evo kratko objasnjenje podataka koji se trebaju unjeti da bi se dobile tocne informacije o rezervnim dijelovima i upustvima kako se skida/rastavlja ili mijenja.

Na fotografiji je naljepnica koja se nalazi na "B" nosacu sa suvozaceve strane. Ova naljepnica sadrzi sve bitne podatke o vasem vozilu. Takoder sadrzi i VIN (JMGB za auto) koji je na fotografiji izrezan.

post-7112-12647726672117_thumb.jpg

Krenimo redom po vaznosti oznaka za pronalazak tocnih podataka:

1. BA0W-tip automobila u ovom slucaju je to megane 1 Ph2 sa 1.4 16v motorom (ova oznaka je sadrzana i u samom VIN-u)

2. E039284-proizodni broj vozila. Bez ovoga broja je tesko naci bilo sta jer je u njemu sadrzana informacija kada je auto proizvedeno i za koje trziste i u skladu s tim koje su mu tehnicke karakteristike. Nakon unosenja ova dva "broja" sam program vam kaze koji je motor i tip motora ugraden originalno u auto.

3. E2-razina operme.

4. SAN913-dodatak na razinu opreme.

5. SAN-513-dodatak ogranicenoj seriji.

6. 0/-kod tehnickih pojedinosti

7. HARM01-unutarnja uskladenost tj boje unutarnjih dijelova sem presvlaka

8. DRAP04-kod presvlaka sjedista

9. NV603-kod boje

Bez ovih brojeva Dialogys nece znati koje je tocno auto u pitanju i prema tome nece znati da vam kaze koji dio vam treba. Takoder, vrlo je bitno imati drugi "broj" po redu jer sadrzi oznaku koje je faze auto, pa kada se klikne na tehnicku "notu", sam software suzi potragu za dokumentima i upustvima koji se odnose samo na taj konkretni model i fazu istoga.

Napominjem da vam VIN ili u narodu poznatiji kao broj sasije nece nista znaciti jer Dialogys ne trazi nista po tom broju.

Kad se malo uvjezbate potraga je vise nego jednostavna. Tko bude instalirao na svoje računalo Dialogys, ja preporucujem da odaberete engleski prije nego hrvatski jer na HR fali dosta toga kad je u pitanju opis rezervnoga dijela. Za dosta "davaca signala" po motoru recimo napise samo "senzor" ali ne i cega tako da ako nemate pojma kako taj dio izgleda necete biti sigurni sta vam je progam ponudio.

Nadam se da sam malo uspio pomoci oko potrage za podacima u dosta zbunjujucem programu.

PS uvjerio sam se na svom primjeru kada sam tek kupio megana trebalo mu je zamijeniti poluosovinu i jedan nosac motora. Posto nisu ukucali sve podatke u racunar dosli su mi pogresni dijelovi. Tako da sam naucio tu lekciju jos davno. Kraj citata.

Eto,mozda pomogne. :hey:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

ukoliko nekome trebaju sheme instalacija...neka napise za koji auto...

danas sam skinuo masu toga...avantime, clio, espace, kangoo, laguna, megane, master, modus, scenic, trafic, twingo, vel satis

i cak ima i dacia logan...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ukoliko nekome trebaju sheme instalacija...neka napise za koji auto...

danas sam skinuo masu toga...avantime, clio, espace, kangoo, laguna, megane, master, modus, scenic, trafic, twingo, vel satis

i cak ima i dacia logan...

clio 2 (ph2)

Link to comment
Share on other sites

Hm, tek sada sam ovo vidio... Imaš vrmena da updejtaš linkove? Ovaj sa dijelovima za Lagunu 1 ne radi....

ako moze i ovaj za megan i scenic :hey:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.