Jump to content

Megane 3 Grandtour; Upravo kupio


DavidNG

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

evo da obznanim da sam kupio novi/polovni auto.

Renault Megane Grandtour 3, BOSE Edition, 1.6. dCi, 130KS

Prodao sam starog Meganea 2 kolegi - mjenjao sam ga zbog potrošnje i proširenja obitelji :)

 

 

RMGDTR.jpg

125.JPG

Link to comment
Share on other sites

čestitamo novopridošlom vlasniku Megane 3 Grandtour

dobro izgleda je li uvozni model pretpostavljam iz Njemačke?

koliko je star? daj još koju sliku...

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na odabiru motora i opreme! S obzirom na bivši Megane 2 i oblik karoserije ovo je kvantni skok. Ovo je kao da si sa Space Shuttle Atlantis skočio na NCC Enterprise B.

Cijena, km, god?

Stavi malo slika unutra/van da uživamo

Link to comment
Share on other sites

U Qashqaiju je taj 1.6dCi 130 dosta bučan pri 150km/h. Ako češ probati svog Meganea na tim brzinama javi :)

I čestitke! Kakav je zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Cestitke na novom vozilu,super izgleda! Ako je moguce,samo da s vremenom nam preneses svoja iskustva s tim motorom,isto gledam nesto slicno danas sutra,al nema bas puno info o 1.6 dci..ono,iz prve ruke..  Puno sretnih km! 

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim što je prvo na redu, zatamniti zadnje šajbe.

Imao sam 1.5 i sad 1.6 koji je uglađeniji. Troši oko 0.5l više, ali dosta bolje ide. Na 140km/h je na oko 2500 okretaja i više se čuju gume i vjetar nego motor.

Link to comment
Share on other sites

1.6dci ima lanac i 16v je... puno bolji motor od 1.5dci.

Koliko bolji toliko i skuplji. Dobar je i 1.5 možda ćak i veći bang per buck. Nadajmo se da taj lanac nije sklon pucanju kao kod jednog renomiranog proizvođača avionskih mtoora;)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Lijep primjerak, daj vise info..nije red za postavis samo jednu sliku!

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na odabiru motora i opreme! Daj malo vise reci o km i opremi :)

Tražio sam isključivo ovaj auto u BOSE opremi i to sa ovim motorom.

Ima 115000 km, dovežen je iz Francuske, proizveden u Španjolskoj u Sevilli 12.9.2012.g.

Od opreme nema stražnju kameru, nema stakleni krov i nema grijanje sjedala.

Ostalo ima apsolutno sve.

Više slika budem stavio kad uhvatim više vremena.

Mogu samo reći da je to nešto sasvim drugačije od takvih meganea sa 1.5 dCi motorom, a i unutrašnjost je "bogata".

Posebno moram naglasti da je Bose sutav zaista fantazija, tako fino i uglađeno pegla da to još nemogu vjerovati.

To zadovoljstvo i košta nešto više ali srce mi je na mjestu, ukupno bez registracije 75000kn.

U Qashqaiju je taj 1.6dCi 130 dosta bučan pri 150km/h. Ako češ probati svog Meganea na tim brzinama javi :)

I čestitke! Kakav je zvuk?

Putujem na posao autocestom a i danas sam bio u Zg...vozio sam i 160 i 170 itd...

Nevjerovatan mi je feedback...imam osjećaj da ima još 50% neiskorištene snage.

Bili smo puni danas, pun rezervar, 5 odraslih osoba i pun gepek namještaja iz IKEA-a i kad mu daš gas u 6-oj opet povlači jako.
Nema buke na 150, jedino se više čuju zimske gume i neki vjetrić.
Uključen mi je "Automatic sound adjustment" pa kako se btuina poveća tako se i BOSE pojača i ništa se nekuži.

Za razliku od starog meganea 1.4. taj se derao nemilice na 140 ovo mi je drastična razlika.

Kasnije ću uploadati više slika, a i neke stvari sam uređivao u interijeru i neke sitnice na eksterijeru.

Sređivao sam unutrašnje ogrebotine (jer auto je bio u vlasništvu obitelji sa 2 malae djece - to vidim po onim ISO-FIX kopčama  vidi se otisak na sjedlima da su 2 sjedalice bile stalno u autu) pa ću i te slike staviti.

Radio sam i vanjski detailing-glina-pa vosak za zaštitu preko zime...

Link to comment
Share on other sites

Putujem na posao autocestom a i danas sam bio u Zg...vozio sam i 160 i 170 itd...

Nevjerovatan mi je feedback...imam osjećaj da ima još 50% neiskorištene snage.

Naravno kad i Megane karavan 1.5 dci s lakoćom pegla 170 kmh.

Link to comment
Share on other sites

Koliko bolji toliko i skuplji. Dobar je i 1.5 možda ćak i veći bang per buck. Nadajmo se da taj lanac nije sklon pucanju kao kod jednog renomiranog proizvođača avionskih mtoora;)

imam 1.5dci i zadovoljan. Imo i bmw 318d novog uzo vozio do 180.000km nikakav lanac nije puko.  Bilo ih je par da puklo al ne kod lci.  

Auto je top i zelim mu puno sretnih km.

Ja da sam mogo bi uzo 1 6dci. Ljubomoran malo. Hh

 

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Sam si isao po njega u F, netko ti je to odradio ili ne vec bio u RH?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imam 1.5dci i zadovoljan. Imo i bmw 318d novog uzo vozio do 180.000km nikakav lanac nije puko.  Bilo ih je par da puklo al ne kod lci.  

Auto je top i zelim mu puno sretnih km.

Ja da sam mogo bi uzo 1 6dci. Ljubomoran malo. Hh

 

Koji si 318d imao? E90 ili F30?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Auto izgleda usčuvano i sviđaju mi se felge.

Puno sretnih km želim!

Hvala svima:)

Je, mogu reći da je odlično očuvan.

Bilo je nekih sitnica - dječje igre i izgrbane platike iznutra ali sve sam to sredio.

Izvana na laku sve super, bez ogrebotine osim zadnje desne felge - fino je očešana od rubnjak ali jbg ipak je polovan auto.

Budem objavio puno slika kasnije

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.