Jump to content

Megane 3 Grandtour; Upravo kupio


DavidNG

Recommended Posts

Petak u sridu!

 

Upravo tako nesto sam mislio pitati i ja...znaci i mene zanima odgovor na ovo sto je iznad mene pitao kolega Petak.

Link to comment
Share on other sites

Evo,to i mene zanima,jel moguce dogovoriti tako nesto u autokuci,tj ovlastenom? A pogotovo zato jer sam neki dan vidio u svojoj ulici tamnosivi clio 3 sa Vidakovic tablicama,tj okvirima,a na gepeku naljepnica Blaise Authos(tako nesto),odmah guglao - ovlasteni u Belgiji..

Link to comment
Share on other sites

To je i trebao biti smisao moga pitanja par postova gore, jel ga je sam nasao pa mu oni odradili unos ili je vec auto bio u RH.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je i trebao biti smisao moga pitanja par postova gore, jel ga je sam nasao pa mu oni odradili unos ili je vec auto bio u RH.

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

ocito je auto vec bio u RH kad je oglas  na njuski https://www.njuskalo.hr/auti/renault-m-gane-grandtour-1.6-dci-energy-bose-edition-oglas-23532526

Nisu mu nista spustili cijenu.

 

Link to comment
Share on other sites

Oni jako dobro zarade jer kupuju na veliko više automobila ide na šleper. Mnogo više zarade nego neko ko za 500 eur obavi sve za nekog karikiram.

Link to comment
Share on other sites

Davide (zemljače) auto ti je tip top... a za ovaj DIY o plastici imaš pivo kad tad....legendo :piju:

Hvala, pijem Staro Češko [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam brusio da uklonim tvornički reljef!

Samo sam skidao laaagano višak plastike nastao na usljed oštećenja

Ostatak neoštećene površine sam samo lagano preletio.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ocito je auto vec bio u RH kad je oglas  na njuski https://www.njuskalo.hr/auti/renault-m-gane-grandtour-1.6-dci-energy-bose-edition-oglas-23532526

Nisu mu nista spustili cijenu.

 

Da, nisu mi imali prostora spustiti cijenu.

Samo su mi dali 2 nove prednje ljetne gume.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ocito je auto vec bio u RH kad je oglas  na njuski https://www.njuskalo.hr/auti/renault-m-gane-grandtour-1.6-dci-energy-bose-edition-oglas-23532526

Nisu mu nista spustili cijenu.

 

Da auto je bio na njuskalu.

Priča ide ovako:

Odlučio sam da kupujem Megane Grandtour ili Scenic sa tom opremom i sa tim motorom.

S njima se može dogovoriti da ti dovezu okvirno što bi ti odgovaralo. Naravno da je njima lakše dovesti auto jer dovoze odjednom 8 komada. Nemožeš birati boju ali osnovne stvari da!

Dodjem u Vidaković i kažem da želim to i to, oni kažu nema problema sve možemo dogovoriti.

Trenutno imamo u dvorištu ovaj moj megane ali on je rezerviran za gđu iz Osijeka.

Dakle to mi je u tom trenutku propalo i bio sam razočaran.

Aliii imamo Scenic u Bose editionu sa 1.6 dci crni (mislim da je jos na njuskalu aktivan) ali on je 84000 kuna.

Nije mi budzet bio 84000 kuna pa sam od toga odustao.

Morao sam se strpiti par dana da mi jave jesu li mi nasli nesto u francuskoj.

Proslo je 10 dana i zvoni mi mobitel...kaze Covjek Davide gđa iz Osijeka se nejavlja a nije ostavila kaparu samo ga je rezervirala. Još je bio neki gospodin iz požege rezervirao ali nije ostavio nikakvu kaparu.

Ja pitam jel mogu ja istaviti kaparu.

Oni kazu moze i ja ostavim 1000 kuna.

Ostalo je sve jasno, pricekao sam da dobijem lovu za staroga meganea i kad sam sve skupio otisao sam novog meganea u Požegu u Vidaković.

Sad mislim da sam sve napisao [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak sam ja telefonski rezervirao Lagunu u Splitu. Tj. Kastelima.

Nisam uplatio kaparu jer je nisam pogledao u zivo.

Nakon 3 dana otisao avionom po nju i cekala me.

Link to comment
Share on other sites

Hvala DavidNG na pojašnjenju vezano za brusni papir......

 

 A i uvoz po naruđbi mi je sad jasniji......

Ali.......:bigl:......Imam osjećaj da si se na ovaj način obvezao uzeti auto kakav god oni nađu......Ili si ipak imao mogučnost odbiti njihovu ponudu auta koji su našli "za tebe"

 

Samo pitam da dobijem punu sliku te "naruđbe".....

I ja bi rado "naručio" auto preko autokuće, ali se bojim šta će naći i dovesti. I ako mi se to što su našli nesvidi....šta onda....?

Link to comment
Share on other sites

Da je po auto išao 'netko ko to radi za cca 500 eur' i da se zaobišla auto kuća taj bi auto ispal sigurno 1000 eur jeftiniji to je neki minimum. Naše auto hiše imaju preveč velike marže. 

Naš dečec jedan iz Krapine si je dopelal prek posrednika Golf 7 Variant Comfortline jako lepi sicevi koža-štof, multimedija unutri i navigacija s velikim ekranom, 1.6 TDI, 2014, 170.000 km auto je bil ko novi stanje kao iz salona do registracije ga izašel 10.000 eur.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

kakve su to uopće blesave rezervacije bez kapare??

Oni to prakticiraju i to je po meni ok.

Izlaze ti u susret, ljepo od njih...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala DavidNG na pojašnjenju vezano za brusni papir......

 

 A i uvoz po naruđbi mi je sad jasniji......

Ali.......:bigl:......Imam osjećaj da si se na ovaj način obvezao uzeti auto kakav god oni nađu......Ili si ipak imao mogučnost odbiti njihovu ponudu auta koji su našli "za tebe"

 

Samo pitam da dobijem punu sliku te "naruđbe".....

I ja bi rado "naručio" auto preko autokuće, ali se bojim šta će naći i dovesti. I ako mi se to što su našli nesvidi....šta onda....?

Nisi se ništa obvezao, kad ti dođe ti pogledaš i ako ti se svidi sve super.

Ako ne oni auto stavljaju u normalnu prodaju.

To je auto kuća koja uvjek ima na lageru 40-ak auta.

Ja kad sam išao po svog Meganea na parkingu ih je bilo bar 30 (što meganea što scenica).

To je po mom mišljenju dobra gesta od njih izađu ti u susret.

Ja kad sam šetao po parkingu AD Vidakovića bar na 5 auta je pisalo REZERVIRANO.

Ali sišli smo s teme pomalo. :)

Sve sam sada objasnio što ste pitali...

Hvala svima [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

na taj način su si možda osigurali kupca ajmo reći dobrom voljom, da.. ali ako nakon njih dođe netko drugi, kome se auto sviđa, kao što je u naslovu ove teme slučaj ako je "rezerviran" ovaj ga ne može kupiti..

često su po autokućama auti rezervirani jer su dobavljeni baš po naruđbi i čekaju kupca koji ih je naručio.

ali za uobičajenu kupnju ako si na riječ bez kapare rezervirao auto a dođe ti kupac s lovom, sumnjam da će trgovac odbiti prodati ga jer ga je neka osoba rezervirala..

tko prvi dođe s novcima, auto je njegov, pogotovo ak je prilika.. predugo sam u doticaju sa uvozom auta i preprodajom ( od 1995) da bi pušio te priče očajnika koji rezerviraju kupcima aute bez kune i čekaju da im jave da su odustali..

Link to comment
Share on other sites

na taj način su si možda osigurali kupca ajmo reći dobrom voljom, da.. ali ako nakon njih dođe netko drugi, kome se auto sviđa, kao što je u naslovu ove teme slučaj ako je "rezerviran" ovaj ga ne može kupiti..

često su po autokućama auti rezervirani jer su dobavljeni baš po naruđbi i čekaju kupca koji ih je naručio.

ali za uobičajenu kupnju ako si na riječ bez kapare rezervirao auto a dođe ti kupac s lovom, sumnjam da će trgovac odbiti prodati ga jer ga je neka osoba rezervirala..

tko prvi dođe s novcima, auto je njegov, pogotovo ak je prilika.. predugo sam u doticaju sa uvozom auta i preprodajom ( od 1995) da bi pušio te priče očajnika koji rezerviraju kupcima aute bez kune i čekaju da im jave da su odustali..

Slažem se...

Ja sam zapravo prvi u mom slučaju punudio pare...tako da tvoja priča stoji.

Poz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da održim riječ....

"Obnova plastika"

Kada sam kupio auto odmah sam snimio DIY stvari koje trebam napraviti.

Inače volim takve male projektiće i to mi je zadovoljstvo raditi.

Na youtube-u ima dosta sličnih videa o obnovi plastike.

Jedina razlika kod mene je što sam primjenio najfiniji stolarski brusni papir.

Potrebno je sljedeće: Obična voda i čista microfiber krpa, Stolarski najfiniji papir i heat gun sa što širim nastavkom.

Sve detaljno očistiti i osušiti, zatim obrusiti (bolje obrusiti cjeli element nego samo ogrebotine) pa onda naravno opet očistiti vodom i krpom.

Zašto brusiti - zato što je lakše tako ujednačiti cjeli element.

Nakon toga Heat gun u ruku i krenuti "podgrijavati" plastiku.

Ako Heat gun ima 2 brzine kao moj onda koristiti prvu slabiju jačinu puhanja.

Bitno je stalno heat gunom raditi ljevo desno gore dolje i nezadržavati se previše na jednom mjestu.

Tijekom grijanja vidi se kako se plastika zapravo laaagano topi a to joj daje izvornu boju.

Kada plastika poprimi novu tamniju boju preći na drugo područje sve dok cjeli komad koji se radi ne poprimi jednaku boju.

Vidite na slikama kako je meni sve ispalo doslovno kao novo a prvi puta u životu to radim.

Ako imate što pitati samo dajte.... 

Obzirom da u autu imam Glossy Crne detalje njih planiram polirati sa polir mašinicom sa nastavkom promjera 1cm. No za to ću otvoriti novi Topic, vjerovatno

Ahoj Davide!

 

Daj mi još samo info na kojoj udaljenosti si držao fen prilikom obrade plastike, i možda link na youtube ako imaš neki video gdje se to može vidjeti?  hvala ti unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Ahoj Davide!

 

Daj mi još samo info na kojoj udaljenosti si držao fen prilikom obrade plastike, i možda link na youtube ako imaš neki video gdje se to može vidjeti?  hvala ti unaprijed

Na udaljenosti 2 do 4 cm.

Javi mi kako je prošlo!

Živio!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.