Jump to content

Megane 3 Grandtour; Upravo kupio


DavidNG

Recommended Posts

 

 

 

Koji si 318d imao? E90 ili F30?

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

e90 lci 2009 redizajn onaj s led svijetlima iza. Nebitno za temu. Vozio ga 5 godina i prodo. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo isprike za off.

Drugo, pitao sam jer mi je nejasna recenica.

PFL nije imao problem sa lancem, a FL ilitiga LCI je imao, pa nisam shvatio sto si htio reci.

Medutim vidio sam naknadno da smo u koleginoj temi pa se ovim putem ispricavam.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

imam 1.5dci i zadovoljan. Imo i bmw 318d novog uzo vozio do 180.000km nikakav lanac nije puko.  Bilo ih je par da puklo al ne kod lci.  

Auto je top i zelim mu puno sretnih km.

Ja da sam mogo bi uzo 1 6dci. Ljubomoran malo. Hh

 

To s lancem je pomalo i šala zato je bio smajlić na kraju. Dobro je ovako čuti iz prve ruke jer ni ja nisam čuo baš od nikog bliskog i poznatog a da sam znao što vozi da je pukao lanac. Jedini lanac za koji sam više puta čuo od poznatih da je pukao je na 1.3 multijetu.

Motor 1.6 dCi vjerujem da je super ali to netko treba i da plati osjetno više od 1.5 dCi pa ak nisi s autom puno van grada onda je možda i najbolji 1.5 dCi.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim što je prvo na redu, zatamniti zadnje šajbe.

Imao sam 1.5 i sad 1.6 koji je uglađeniji. Troši oko 0.5l više, ali dosta bolje ide. Na 140km/h je na oko 2500 okretaja i više se čuju gume i vjetar nego motor.

Za sada neću dirati šajbe jer su onako fino zelenkasto tonirane.

Ako budem zatamnjivao onda ću staviti najblažu nijansu, jer osim dobrog izgleda zatamnjivanje mi je i praktično zbog djece koja se po ljetu voze nazad.

Ko nas u NG ima odličan dečko koji to radi povoljno pa nije problem ako se odlučim za to...

Link to comment
Share on other sites

Sam si isao po njega u F, netko ti je to odradio ili ne vec bio u RH?

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

Kroz servise u Renault Vidakoviću na starom Meganeu, dosta ljudi sam upoznao tamo u servisu a i moj cimmer s faksa tamo radi po smo se sve dogovorili.

Puno mi je bilo jednostavnije s njima se dogovoriti i uzeti nešto iz Francuske nego da sam idem na zapad.

Uglavnom sve smo provjerili što su radili na servisima i piše sve živo od zamjene tekućine za stakle. redovnih servisa itd....

Autodom Vidaković je platio auto ukupno 71000 kn tako da ni nisu nešto zaradili na meni.

Napravili su kontrolu auta, odradili zamjenu ulja i svih filtera a mene je to sve izašlo već spomenutih 75000 kn.

Također su na prednjim desnim vratima promjenili "šarku".

Sve račune i sve potvrde sa servisima i servisnim kodovima sam dobio isprintano (to sam ja posebno tražio da mi isprintaju kada budem preuzimao auto).

Također sam dobio ipotpuno novi akumulator od 80Ah (nakon 2 dana korištenja auta javio mi je computer da je Battery Low)-to sam reklamirao i odmah dobio novi koji košta 900 kn naravno uz besplatnu montažu.

Dobio sam garanciju na sve 1 godinu dana.

Veliki servis mi ide na 160 000 km-naravno da ću ja to napraviti i prije.

Servisni interval je 30 000 km a to ću raditi svakako prije 15000 km kao što sam i radio na starom meganeu.

Edited by DavidNG
Link to comment
Share on other sites

Auto je bio pod tvorničkim jamstvom 2 godine i glasio je na neku gospođu Barbaru a to znam jer sam vidio staru prometnu dozvolu.

Nakon isteka tvorničkog jamstva ljudi su još platili 2 godine produženoga jamstva, a po isteku te 2 produžene godine jamstva samo su mjenjali staro za novo.

Auto ima 15 godina jamstvo na prohrđavanje.

Kada sam ga kupio odmah sam ga registrirao na mojrenault.hr 

Tu sam dobio sve informacije (po broju šasije) koje su mi kolege iz Vidakovića i rekle.

Zanimljivo je da aplikacija odmah prepozna opremu, boju i felge odnosno ono kako je auto prodan.

Nakon toga je završio kod mene.

Odmah sam mu stavio novu kadicu prtljažnika, naručio u Rijeci za 300 kn.

Ništa ne znači to što je bio na žensko ime jer i moj stari Megane je bio na ime moje supruge a ona ga je vozila 6 puta manje od mene.

Uglavnom tražili ste pa sam napisao sve...

 

Edited by DavidNG
Link to comment
Share on other sites

Malo interijera uz napomenu da je prljav :)

20171029_152811.jpg

20171029_152818.jpg

Obećao sam stviti fotke popravljanja izgrebane plastike.

Dakle najfiniji Brusni papir, Heat Gun, malo volje i puno pažljivosti.

Rezultat su nove plastike :)

20171029_132332.jpg

20171029_133500.jpg

20171029_135901.jpg

20171029_135911.jpg

20171029_145158.jpg

20171029_132325.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kak odma skužiš inetrijer Renaulta da nije HR tržište style. Super si ovo odradil s plastikama, respektabilno.

Link to comment
Share on other sites

Malo interijera uz napomenu da je prljav :)

Obećao sam stviti fotke popravljanja izgrebane plastike.

Dakle najfiniji Brusni papir, Heat Gun, malo volje i puno pažljivosti.

Rezultat su nove plastike :)

Imamo isti pištolj na vrući zrak :D

Koji je proces? Šmirgl 2000 uz grijanje fenom? Suho ili mokro?

Link to comment
Share on other sites

To su sjedala koza/tkanina?

Super si riješio ogrebotine, kako se to radi?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čovjek je sa ovim vraćanjem života u plastiku zavrijedio DIY temu. Nisam ni znao da se to može ovak solidno napraviti.

Još jednom gledam slike Meganea fakat lepi auto i boje i sve. 

Link to comment
Share on other sites

Kak odma skužiš inetrijer Renaulta da nije HR tržište style. Super si ovo odradil s plastikama, respektabilno.

Hvala, uz napomenu da sam to sada prvi puta radio :)

Stari Megane nije imao niti jedni crticu ogrebotina ni izvana ni iznutra pa tamo nisam imao šta raditi..

To su sjedala koza/tkanina?

 

Super si riješio ogrebotine, kako se to radi?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Da koža-tkanina.

Meni osobno najdraža varijanta...

Proces obnove plastike napištem kasnije u novom postu ispod....

Link to comment
Share on other sites

Da održim riječ....

"Obnova plastika"

Kada sam kupio auto odmah sam snimio DIY stvari koje trebam napraviti.

Inače volim takve male projektiće i to mi je zadovoljstvo raditi.

Na youtube-u ima dosta sličnih videa o obnovi plastike.

Jedina razlika kod mene je što sam primjenio najfiniji stolarski brusni papir.

Potrebno je sljedeće: Obična voda i čista microfiber krpa, Stolarski najfiniji papir i heat gun sa što širim nastavkom.

Sve detaljno očistiti i osušiti, zatim obrusiti (bolje obrusiti cjeli element nego samo ogrebotine) pa onda naravno opet očistiti vodom i krpom.

Zašto brusiti - zato što je lakše tako ujednačiti cjeli element.

Nakon toga Heat gun u ruku i krenuti "podgrijavati" plastiku.

Ako Heat gun ima 2 brzine kao moj onda koristiti prvu slabiju jačinu puhanja.

Bitno je stalno heat gunom raditi ljevo desno gore dolje i nezadržavati se previše na jednom mjestu.

Tijekom grijanja vidi se kako se plastika zapravo laaagano topi a to joj daje izvornu boju.

Kada plastika poprimi novu tamniju boju preći na drugo područje sve dok cjeli komad koji se radi ne poprimi jednaku boju.

Vidite na slikama kako je meni sve ispalo doslovno kao novo a prvi puta u životu to radim.

Ako imate što pitati samo dajte.... 

Obzirom da u autu imam Glossy Crne detalje njih planiram polirati sa polir mašinicom sa nastavkom promjera 1cm. No za to ću otvoriti novi Topic, vjerovatno

Link to comment
Share on other sites

bravo Davide svaka čast na trudu i opisu ispalo je više nego super

Link to comment
Share on other sites

Davide, Megane ti je odličan - čestitke na kupnji!

Slažem se s ....

Čovjek je sa ovim vraćanjem života u plastiku zavrijedio DIY temu. Nisam ni znao da se to može ovak solidno napraviti.

Još jednom gledam slike Meganea fakat lepi auto i boje i sve. 

...obnova plastika zaslužuje neko istaknuto mjesto. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima li rukohvate? O kome je riječ za ugradnju folija i koliko košta?

Link to comment
Share on other sites

Odlican!!! Cijena takodjer! Shopping i po! :D

Te felge su mi uz GT line jedine da mi se bas dopadaju. nazalost nikak ih Naci po oglasnicima. Motor 1,6dci je u 1,6 vs 1,9 dvojbi s mojeg stajalista u prednosti. Probal sam ga i Imam osjecaj da je Moment bolje rasporedjen nek kod mene. Takodjer je testirani primjerak nesto manje trosil. U svakom slucaju Motor je za svaku pohvalu i za Auto te velicine i tezine jednostavno je idealan. Boja mi je odma nakon RS plave u samoj spici. Sjaji ti se po pesja jajca, tip top primjerak! :dobroje:

Ova fora s obnavljanjem plastike mi je skroz novost, al je strasna. Dok skupim jos malo ogrebotina idemo u akcijo, tnx!

Bilo bi mozda dobro prebacit il napravit kopiju Topica pod DIY, da se lakse nadje.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Davide, Megane ti je odličan - čestitke na kupnji!

Slažem se s ....

...obnova plastika zaslužuje neko istaknuto mjesto. :)

Objaviti ću to kao novi topic...samo kad uhvatim vremena.

Hvala svima na podršci i dobrim komentarima.

:)

Odlican!!! Cijena takodjer! Shopping i po! :D

Te felge su mi uz GT line jedine da mi se bas dopadaju. nazalost nikak ih Naci po oglasnicima. Motor 1,6dci je u 1,6 vs 1,9 dvojbi s mojeg stajalista u prednosti. Probal sam ga i Imam osjecaj da je Moment bolje rasporedjen nek kod mene. Takodjer je testirani primjerak nesto manje trosil. U svakom slucaju Motor je za svaku pohvalu i za Auto te velicine i tezine jednostavno je idealan. Boja mi je odma nakon RS plave u samoj spici. Sjaji ti se po pesja jajca, tip top primjerak! :dobroje:

Ova fora s obnavljanjem plastike mi je skroz novost, al je strasna. Dok skupim jos malo ogrebotina idemo u akcijo, tnx!

Bilo bi mozda dobro prebacit il napravit kopiju Topica pod DIY, da se lakse nadje.

Hvala!

Već rečeno ali 1.6 dCi vs 1.9 dCi - kod 1.6 je bolje moment raspoređen i što je zanimljivo 20% manje troši.

Moram napomenuti da je boja još sjajnija nakon što sam stavio vosak (carnauba Gold class Meguiras)

Na slici koju sam gore stavio nema voska na autu.

Meni je također RS plava boja top, ali boju nisam mogao birati samo sam se molio da nebude crna.

Ima li rukohvate? O kome je riječ za ugradnju folija i koliko košta?

Koje rukohvate?

Joe kod vojarne zatamnjuje stakla...meni je na starom meganeu radio za 600 kn.

Bez greške dečko radi!

Ako šta trebaš zovi me: 098 935 2821

Link to comment
Share on other sites

 

Jedina razlika kod mene je što sam primjenio najfiniji stolarski brusni papir.

 

Pohvala za obradu plastike, a imam i jedno pitanje:

ima li taj papir oznaku, neki broj granulacije ili samo odeš u dućan i pitaš: molim jedan najfiniji stolarski brusni papir?

 

Link to comment
Share on other sites

Najfiniji koji brusni imam je gradacija 1000. Kad s njim brusim drvo pod prstom je glatko kao polirano.

Lidlov heat gun ima na prvoj brzini temperaturu od oko 200°C (izmjereno) na samom izlazu. Znači trebalo bi s udaljenosti grijati taman toliko da se plastika smekša i počne deformirati. Ovisno o tipu plastike iz nje izlaze raznorazne toksične pare koje nije uopće dobro udisati.

Link to comment
Share on other sites

Pohvala za obradu plastike, a imam i jedno pitanje:

ima li taj papir oznaku, neki broj granulacije ili samo odeš u dućan i pitaš: molim jedan najfiniji stolarski brusni papir?

 

Ja sa samo trazio najfiniji stolarski brusni papir...

Nemozes pogriješiti.

Link to comment
Share on other sites

Davide (zemljače) auto ti je tip top... a za ovaj DIY o plastici imaš pivo kad tad....legendo :piju:

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa plastikom me jako zaintrigiralo!

Zvuči jako dobro da bi vrijedilo isprobati u praksi.

 

Samo me jedan detalj zanima.......

S brusnim papirom si brusio što? Samo oštećenja ili cijelu površinu? Skroz do glatkog, da se izgubi tvornički reljef na plastici ili samo lagano da se skine višak plastike nastao na rubovima oštećenja.

 

 

Dobro si izabrao autić. Baš onako gospodski. 

To si sa AK Vidaković dogovarao baš takav model da ga pronađu u Francuskoj i uvezu za tebe?

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.