Jump to content

zatamnjivanje stakla


rodzonis

Recommended Posts

evo jedan jednostavan pokus.. korištena Labino lampa, priblizno 365nm (dakle UVA spektar), uz to koršten UV metar, komad debelog stakla i plexi od cca 5mm

oprema..

80vf037.jpg

očitanje na UV metru preko 20mm stakla na udaljenosti oko 1000 mm (B skala,3000uW/cm2)

E2e0Efw.jpg

i očitanje preko 5 mm pleksija, na udaljenosti od cca 250mm (ocitanje je nula)

8c59aIi.jpg

ono što želim pokazati ovim pokusom je upravo to da UV prolazi kroz staklo, bocni prozor na autu (ako ne sadrzi uv zastitu) itekako propusta UV.. za prednje staklo je vec drugacija stvar, ali folija preko bocnih stakla pa makar i prozirna ima slican efekt kao i pleksi, naravno u puno manjoj mjeri.. 

 

Jedino kvarcno staklo ne propista UV (koristi se za xenon zarulje i kvalitetnije obicne. Pozna se po plavocastom sjaju.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da li nam tvoja oprema može pomoći da vidimo da li auto vosak blokira UV i koliko?

Uzmemo nekoliko komada stakla ili plastike koji propuštaju UV, namažemo ga voskom i promatramo promjenu.

pa moze? :D
kad ulovim vremena napravit cu test sto se tice prednjeg stakla, bocnog sa i bez folije, cisto da vidimo kakve su brojke.. samo da kolegu ulovim da mi da rucnu lampu da ne vucem kablove po parkingu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ću namazati svoju bočnu šajbu s Meguiarsovom Gold carnaubom. Suvozačku ostavljam kakva je, pa ćemo vidjeti razliku ako je ima.

Radim u Sesvetama, pa se možemo lakše ulovit :) 

Link to comment
Share on other sites

Zasto neki rastvljaju vrata da bi postavili folije a drugi ne?

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam meni je rastavljano.

Jbg, u teoriji bi radije da ne prckaju s tim, a s druge strane ne mogu lijepo cijelo staklo presvuc ako nemaju pristup kompletnom staklu. Meni su u Timu cak i sa 5 vrata skidali komplet obloge da prekriju svaki dio stakla.

Bojim se da je veca vjerojatnost od odljepljivanja i losijeg stakla ako se ne skida sve i lijepi cijelo staklo.

Gle, ovo je sve moja logika, nikad sa nikim nisam to komentirao, cak ni kad sam radio.

Tak da moguce i da sam u krivu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Možda je glupo pitanje: da li postoji vosak ili neki drugi premaz koji se nanese na staklo s vanjske strane koji odbija sunce?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

U potrazi za zatamnjivanjem zadnjeg dijela auta nazvao sam barem 10ak radnji/firmi/ljudi koji se bave s tim u Zagrebu i okolici. (u 9.mj)

Cijene su raznolike i kreću se od 1000-1600kn. Svugdje su rekli da im se auto ostavi ujutro i popodne je gotov. Gotovo svi imaju garanciju, neki pisanu a neki ne; cijena ne ovisi o postotku zatamnjenja.

Ne znam nazive svih pa ću napisati po približnoj lokaciji (ako netko želi baš ime firme neka gugla ili pm pa ću ja potražiti):

Na Španskom je cijena 1200kn i oni su (u Zg-u tad kad sam zvao) najpovoljniji.

Na Maksimiru je cijena 1600kn

Rudeš je bio 1500kn imaju garanciju i mogućnost plaćanja karticom AMEX-a

Remetinec - 1500kn samo keš lova.

Savska cesta u Zagrebu - 1400 - 1500kn

Trnje - 1300kn imaju garanciju, također samo keš.

Voltino - 1600kn,  moguće na rate VISA karticom

Bjelovar - 1500kn

Sisak - 1000kn samo keš.. 

 

NAJPOVOLJNIJA opcija:

Autofolije BS - Prijedor u BiH = cijena do MAX 800kn  i to za sva stakla osim vjetrobranskog. Prosječna cijena je od 400-600kn, rade sa aswf i lumar folijama.

00387-65-233-306

 

 

 

Edited by MP3
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja sam radio u Splitu, vrhunski majstor i folije. Kad mu vidiš ispred radione gotovo u novom stanju stari BMW 7 bude ti jasno kolika je picajzla.

Sve za 900 kn, račun i garancija. Mercer folija centar.

Btw, ima u Kaštelima i jedan za 700 kn, ali ipak sam odradio skuplju varijantu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U potrazi za zatamnjivanjem zadnjeg dijela auta nazvao sam barem 10ak radnji/firmi/ljudi koji se bave s tim u Zagrebu i okolici. (u 9.mj)
Cijene su raznolike i kreću se od 1000-1600kn. Svugdje su rekli da im se auto ostavi ujutro i popodne je gotov. Gotovo svi imaju garanciju, neki pisanu a neki ne; cijena ne ovisi o postotku zatamnjenja.
Ne znam nazive svih pa ću napisati po približnoj lokaciji (ako netko želi baš ime firme neka gugla ili pm pa ću ja potražiti):
Na Španskom je cijena 1200kn i oni su (u Zg-u tad kad sam zvao) najpovoljniji.
Na Maksimiru je cijena 1600kn
Rudeš je bio 1500kn imaju garanciju i mogućnost plaćanja karticom AMEX-a
Remetinec - 1500kn samo keš lova.
Savska cesta u Zagrebu - 1400 - 1500kn
Trnje - 1300kn imaju garanciju, također samo keš.
Voltino - 1600kn,  moguće na rate VISA karticom
Bjelovar - 1500kn
Sisak - 1000kn samo keš.. 
 
NAJPOVOLJNIJA opcija:
Autofolije BS - Prijedor u BiH = cijena do MAX 800kn  i to za sva stakla osim vjetrobranskog. Prosječna cijena je od 400-600kn, rade sa aswf i lumar folijama.
00387-65-233-306
 
 
 
Zato sam ja za svog karavana platio u Zagrebu 900 kn [emoji6]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Za danas dogovorio foliranje zadnjih stakala.

Bolja polovica odvezla auto prije 6h. Majstor je rekao da će biti do 12g. Došao u 13h, auto u  zaključanoj radioni ali folija nema. Zovem majstora veli na kavi sam, stižem. Došao za 2 min. Veli sranje, staklo ti je presvučeno nekom keramikom i nakon sušenja IC lampom 3h folija se ne lijepi već pada. Problem su stakla na vratima jer vrata nemaju okvir. Kaže Ameri bruse staklo ali to ružno izgleda. Zadnje staklo nisam htio tamniti jer mi je to selo a da ne tamni na vratima.

Sad ću morati pitati negdje drugdje jer ovaj mi je radio na svim autima i ispadne perfektno.

Osim LLumar i Zg Tim gdje u ZG znaju što rade?

Link to comment
Share on other sites

Ako je keramika problem ne znam kako će ti drugi majstori pomoći? Osim da i oni bruse...

Javi kako si riješio

Link to comment
Share on other sites

Kakva keramika?
Jel to nesto tvornički ili naknadno stavljano?
Pretpostavljam da je to neka kao zaštita stakla od grebanja?

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Keramički premaz je iznutra po rubovima stakla da se ne zaljepe za gumu, plus što ima keramičke točkice da se ne vidi guma na rubovima. Ujedno služi da se ne grebe staklo jer kod svakog otvaranja i zatvaranja staklo se spusti i digne 20 mm.

Sve je tvornički. Jedino se glavurda sjetila da nađem tvornički zatamnjena stakla na vratima a da ostale foliram.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Jedino se glavurda sjetila da nađem tvornički zatamnjena stakla na vratima a da ostale foliram.

Dobro se glavurda sjetila.

Zvuči mi kao jedina mogučnost

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, margax said:

Gdje uopce ima za kupit neka dobra folija? 

Koliko bi trebal?

Link to comment
Share on other sites

Zadnja vrata, bunker i vrata bunker. Cca 5-6m, valjda bi to bilo dosta. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mata73 said:

Keramički premaz je iznutra po rubovima stakla da se ne zaljepe za gumu, plus što ima keramičke točkice da se ne vidi guma na rubovima. Ujedno služi da se ne grebe staklo jer kod svakog otvaranja i zatvaranja staklo se spusti i digne 20 mm.

Sve je tvornički. Jedino se glavurda sjetila da nađem tvornički zatamnjena stakla na vratima a da ostale foliram.

 

 

Ček, ti to pričaš o zatamnjivanju stakala prednjih vrata? Cccc, pa bar si ti bio legalista dok si vozio Renault. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ček, ti to pričaš o zatamnjivanju stakala prednjih vrata? Cccc, pa bar si ti bio legalista dok si vozio Renault. default_big.gif

Ma jok prednjih.

Samo zadnja i prtljažnik.

Jos mislim da sam normalan. Ako/kad skužim da nisam vracam se Renaultu.

Na lijevoj i desnoj strani su keramičke točkice a samo premaz je s gornje strane cca 50mm. Teško se moze uloviti kamerom.52111817c6a8cdb13de823a50d776079.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.