Jump to content

Kadjar


Mr. E

Recommended Posts

Zar nije bilo da ovlašteni ne daju više to zbog GDPR-a???

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, macan said:

A u ovlaštenom provjera km/servisa? Sad već kada nas je krenulo :)

U ovlaštenom više ne smiju davati provjeru ako vlasnik vozila nije pristuan zbog GDPR-a. Tako da bi tu provjeru trebala napraviti auto kuća, ili tek nakon što ga kupiš 😶

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će ipak biti dobra kupnja👍

I sam pratim kadjara i ovaj tvoj baš dobro izgleda s tom opremom i panoramom👌

Ono što meni stalno prolazi kroz glavu je toliko auto i 110ks, malo sam sumnjičav, meni solucija od 130 KS izgleda puno primamljiva, no vjerujem da postoji razlog zašto ga ljudi izbjegavaju🤔

Link to comment
Share on other sites

Taj Kadjar je meni osobno najljepsi auto u toj klasi, a vidim da ga je i trziste dobro prihvatilo.

Tu kod mene na podrucju Osijeka i okolice ih ima masa na cesti.

Mene bi isto brinula jedino snaga jer sada vozim auto koji je podjednako tezak, ali ima preko 160 KS i to mi je dobra mjera za tu tezinu.

Bivsi Renault mi je isto bio preko 160 KS tako da zadnjih 15-tak godina nisam ni vozio nesto slabije.

Steta da nema neki posten motor u Kadjaru, mislim da bi mu 2.0 dci bio prava mjera a usput je i odlican motor.

 

Link to comment
Share on other sites

Sasvim ok motoriziran je Kadjar 110 dci. Ide bolje od meganna 3 kakvog ja imam sa istim motorom jer Kadjar ima kraće proračunati mjenjač. Generalno ne treba očekivati puno, ali nije podmotoriziran auto.

Link to comment
Share on other sites

Da je više KS volio bih i ja...ali 1.6dci nisam htio,turčin s posla ima Qashqai s tim motorom i imao je već par puta problema s njim,kontam da je to taj isti 1.6dci...?

1.5dci već imam i znam da je pouzdan.
Perfektna mjera bi bila da ima 2.0 ili 2.2.

Ali trenutno imamo Lagunu 1.5dci, težina je čak u prednosti Kadjara,lakši je za 20kg...i nismo imali problema da joj je zafalilo snage. Tako da se nadam da će biti isto i sa Kadjarom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fabi said:

Sasvim ok motoriziran je Kadjar 110 dci. Ide bolje od meganna 3 kakvog ja imam sa istim motorom jer Kadjar ima kraće proračunati mjenjač. Generalno ne treba očekivati puno, ali nije podmotoriziran auto.

Drago mi je cuti da je tako.

Kada odlucim mijenjati auto, Kadjar bi mi svakako bio u najuzem izboru.

Zanima me jedino, dali i on pati od sitnih nesavrsenosti (proklizavanje kvacila i sl.) kao i neki drugi modeli sa slicnom motorizacijom?

Obzirom da je ovo ispod lima dobrim dijelom Nissan vjerujem da je i kvaliteta nesto bolja.

Tako je bilo i sa Citroenom C-Crosserom koji je ispod lima Mitsubishi i auto je odlican, mozda i najpouzdaniji Citroen.

Link to comment
Share on other sites

Točno tako dečki, ja sam sad na laguni 3 2.0 150 KS, i mislim da bi to bio odličan motor u kadjaru 👌

Link to comment
Share on other sites

Oooo da, ali nema😂

Znači najjači je u kadjaru 130 ks?

Taj navodno ima i neku foru pogona na sva 4 kotača? Ali je navodno i problematičan?

Link to comment
Share on other sites

Na ovima kao sto ja uzimam(2017)da 130ks je najjači,ali ako se ne varam na novijima je najjači dizel 150ks,a benz 160ks...

A to sa AWD pogonom je bio izbor...

I da,htio sam pogledati koliko novi košta u DE,nema uopće dizela u ponudi,samo benzin...

Link to comment
Share on other sites

Ma i ovaj tvoj je bombončić... Samo otvori temu, pratim sa punom pozornosti, i sam mislim uzeti tako nešto👍

Link to comment
Share on other sites

Može mi netko reći kakva je situacija sa senzorima pritiska u gumama,ako ja stavim zimske gume na svoje felge koje nemaju senzore i montiram na Kadjara hoće li on stalno upozoravati na to ili ono jednom i mir...ili se može to trajno ugasiti??

I kako se kreću cijene senzora?

Link to comment
Share on other sites

Javljati će ti grešku stalno..originalni su malo skuplji a mislim da ima kolega s foruma koji su uzimali s Aliexpressa i radili su normalno.

Link to comment
Share on other sites

Indikaciju ne možeš ugasiti. 

Ocu na scenicu 3 javi kad upali auto i poslije više ne javlja, ali stalno gori ključ za servis i lampica za te senzore na tabli i kad ideš kroz BC onda na ekranu di očitava tlakove svjetle gume. 

Link to comment
Share on other sites

Ok...budem onda uzeo neke...sad sam škicnuo na ebay.de orginal 32€ kom...neki lijevi 45€ sva četiri.
Budem uzeo te onda -
https://www.ebay.de/itm/4x-Reifendrucksensor-RDKS-Fuer-Renault-Kadjar-Megane-IV-433-MHz-407004CB0B-NEU-HS-/124132916467?_trksid=p2349624.m46890.l49292

Link to comment
Share on other sites

I da,koja je najjednostavnija opcija za riješiti SS,tj kad ga ugasiš da on zapamti to ne da se mora stalno gasiti prilikom svakog pokretanja auta...?

Negdje sam pročitao nešto da se zalemi i to je to...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, stanky069 said:

Ok...budem onda uzeo neke...sad sam škicnuo na ebay.de orginal 32€ kom...neki lijevi 45€ sva četiri.
Budem uzeo te onda -
https://www.ebay.de/itm/4x-Reifendrucksensor-RDKS-Fuer-Renault-Kadjar-Megane-IV-433-MHz-407004CB0B-NEU-HS-/124132916467?_trksid=p2349624.m46890.l49292
 

Za koliko stignu iz honga konga?

15 minutes ago, stanky069 said:

I da,koja je najjednostavnija opcija za riješiti SS,tj kad ga ugasiš da on zapamti to ne da se mora stalno gasiti prilikom svakog pokretanja auta...?

Negdje sam pročitao nešto da se zalemi i to je to...

Prekidač otvorene haube blokiraš u položaju otvoreno. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam,ali sve što sam uzimao ovdje na ebay.de,ako prodavač je npr kao ovaj iz Hong Konga,a ima navedeno da šalje kao ovaj npr iz Bremena stigne mi kroz koji dan,max tjedan dana(7)...
Valjda imaju EU skladište. Jedino kad piše da je prodavač šalje iz Kine,e onda traje.

Ali nisam mislio striktno uzeti od tog trgovca,već na takve senzore,taj mi je za primjer...prvi mi bio u rezultatima.

Ima ih hrpa s tim po 45-47€ senzorima.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pozz svima, 

samo mali info za relativno "zadnju" generaciju, 2019, 130, Bose, benzin, ukupno preeezadovoljan.

I mene je malo pucala skepsa na početku, 1.3 sa 140 ks na tu težinu, no zajednički razvijen motor sa Mercedesom.... radi k'o beba,

I za čudo, S/S radi jako fer, pa je opća zafrkancija kako je prikriveni hibrid :). Van grada off, u gradu on, i sve 5. (ali samo je jedan Reno 4)!!!! 😀

Link to comment
Share on other sites

Ekipa,a jel potrebno senzore programirati ili kako ih naučim na vozilo tj vozilo na njih???

[mention=9596]Stormyus[/mention] znači zadovoljan si sa svojim...
Jesi imao kakvih problem s njim?
I kako funkcionira onaj Park Assistent,jel radi to dobro?? Žena skužila da ima to i sad me ubi u pojam s njim,a ja pojma nemam kako to funkcionira.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, stanky069 said:

Ekipa,a jel potrebno senzore programirati ili kako ih naučim na vozilo tj vozilo na njih???

Prebaciš na instrument tabli na "pritisak guma" i držiš dugme "OK" 15 sekundi. Nakon što izbaci poruku "Uparivanje", nakon 10-50km će se upariti.

Link to comment
Share on other sites

Danas poslan zadnji potreban papir(prijevod ugovora)...auto je jučer uklonjen sa Njuškala.
Ostalo još zavrsno odobrenje...pa auto ide na tehnički...i ostaje da ga preuzmemo.

Sa Ebaya nestali svi oni senzori po 45-47€ koji navodno se salju iz DE,pa sam na kraju naručio danas ove - https://www.ebay.de/itm/154008464030

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.