Jump to content

Dci 1,5 110ks ili 1,6 130 ks?


Du-Dario

Recommended Posts

Imam Grandtour-a 1.6dci i 1.5dci u firmi. Definitivno 1.6 . Motor idealan i razlika u snazi je osjetna i ne vidim razliku u potrošnji izmedu 1.5 i 1.6 čak bi reka da 1.6 i manje troši. Moj je 1.6 sad na 230tkm i baš sam naručio set lanac+lančanici+natezač pa ću to promjenit na cca 240tkm preventive radi tako da sam miran dok je auto u mene. Inače cijena orignal seta je ko da se kupuje set zupčastog ništa strašno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel se i na 1.6 dci preventivno mijenjaju leteci lezajevi,ako da,na koliko tkm? Ako netko zna,da me informira..

Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao. A opet sve ovisi o održavanju i pravovremenom mijenjanju pravog ulja

Link to comment
Share on other sites

Ne mijenjaju se ni na 1.5 zapravo.
Jedino zbog glupog intervala od 30000km zna biti problema.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,to me i brine,auto ima napr 100tkm a 3 puta mijenjano ulje.. A nis,uzet,vidjet kak je odrzavan,kak dise,pa onda ako se ukaze potreba,druge nema..

Link to comment
Share on other sites

Ovisi koliko ima radnih sati, tj. ako je uglavnom na autoputu, 30000km za izmjenu ulja je čak ok. Za grad ne bi više od 15000km.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.