Jump to content

Twingo dCi - Twilight of the thunder God


Black.Tip

Recommended Posts

Iako sam relativno neaktivan na forumu i okupljanjima forumaša, odlučio sam se pomalo aktivirati kroz temu svog Twinga dCi. Priča s njim je krenula sasvim slučajno jer nije bio uopće u razmatranju kao auto za svaki dan čisto iz razloga što je djelovao malo i skučeno. Da preskočim dio gdje je propala kupnja dva ili tri provjerena Renaulta od meni poznatih ljudi i nenadane kupnje Twinga, bacam se u kratki opis što je do sada na autu rađeno i što je dalje u planu. Dio će biti popraćen slikama, dok dio nažalost nisam imao prilike poslikati jer je auto rađen na lokaciji u drugoj zemlji zbog hitnosti prije tuninga.

Ovo je moj prvi dizelaš, do sada sam vozio razne profile autiju od NA do turbo benzinaca, 60 do 150 konja tako da nisam imao nekakva očekivanja od 1.5 dCi-ja sa 75 konja. Prvo što sam dao napraviti je raskopati auto na podosta sastavnih dijelova da se utvrdi ispravnost istih. Odrađena je dobra dijagnostika, pregledani su svi vitalni dijelovi uključujući turbinu, set kvačila, itd.

Od samih ulaganja, ne mogu navesti ništa što bi bilo jako značajno, prethodni vlasnik je držao do auta, napravio veliki servis na 130 tkm, dijelovi sve OEM. Moj potencijalni trošak je bio 5 litara ulja i filter, te kroz 10 tkm prednji diskovi i pločice.

Istraživao sam izvjesno vrijeme potencijalnog izvođača za remapiranje, te iako sam u temi i tome za svoj auto napisao da će mapiranje biti odrađeno u Sedoxu, odustao sam od njih zbog nemogućnosti dogovaranja meni povoljnog termina za dopeljati auto s obzirom da sam iz daljega. Naknadno sam stupio u kontakt sa Damirom Muhom, vjerovatno naveliko i naširoko poznatih meštrom kad je mapiranje u pitanju. 20 ljudi mi se kune u njegov rad, od njih zadnji je dugogodišnji prijatelj koji je radio prvo stage 1 a zatim stage 2 na Golfu V 1.9 TDI...prvotno u originalu 90 konja, stage 1 135 konja i sada stage 2 na cca 180 konja, izmjereno na valjcima.

Neka ideja kako sam ja zamislio Twingo je auto za svaki dan te danas sutra potencijalno drugi auto u obitelji je ostaviti auto vizualno u što je moguće više tvorničkom stanju, a nadograditi kočnice, ovjes, motor.

Jedine vizualne preinake koje planiram su druge felge i ugradnja kvalitetnih Morimoto projektora i ksenona u svjetla te LED pozicija.

 

44532998_732756543739859_9073818032907747328_n.jpg

U prvoj etapi je za sada odrađeno poliranje svjetala i cijelog auta da se uklone sitna oštećenja s obzirom da je auto došao iz Zagreba i imao je svojih ožiljaka. Poliranje je radio jedan poznanik i mogu reći da sam vrlo zadovoljan s njegovim radom. Jedina stvar koju nije mogao riješiti je sitni komadić odkrhnute boje na haubi gdje je lupio kamenčić te je počela točka hrđati, to ću riješiti u narednim danima.

 

IMG-0fe0b3c251d772e2ec4db7d1370535d2-V.jpg

IMG-eb1d365b8c416160328f09272f506a36-V.jpg

IMG-86065fbe0326bc12664382b8de4ef00f-V.jpg

U drugoj etapi je odrađena izmjena antifriza (2 litre), letećih ležajeva radilice (Mahle), brtve kartera (Elring), ulja motora (5 litara Elf 5W-30 Full Tech) i filtera ulja (Purflux), stage 1 set kvačila Sachs sa potisnim ležajem i glavnim cilindrom, kompletne kočnice (Brembo prednji diskovi, pločice, garnitura bubnjeva i kočiona tekućina). Mogu reći da sam zadovoljan Auto Doc web shopom iz Slovenije, uzimao sam komponente kočnica kod njih, cijena dosta niža nego kod nas i dostava je bila unutar 5 dana od narudžbe.

IMG_20181116_155203.jpg

IMG_20181116_154452.jpg

U srijedu auto ide kod Muhe na remapiranje. Gasi se EGR, radi se mapa na 105 konja i 260 Nm okretnog momenta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, darko said:

Zgodan twingo...nisam te za sada nigdje jos primjetio u gradu :)

Poligon ili caffe bar Sanja kad Đipalo radi xD

1 hour ago, zeko said:

Otvori topik projekta. Pratim

Odlican

U kojem smislu da otvorim? Tema je postavljena. Hvala lega na komplimentu :)

Update za projekt, možda danas zaključim proces kupnje OZ Superturismo felgi u bijeloj boji 

Link to comment
Share on other sites

Ksenon će ići tek poslije čipa i ovjesa. To je za kraj iduće godine tek u planu. 

Link to comment
Share on other sites

Super Twingo, bas pravi gradski zvrk, pogotvo nachipan.

Samo razmisli o bijelim OZ-ejkama, da ne bi bilo malo premonotono. Ja bi osobno rade u neku gunmetal ili slicnu boju.

Link to comment
Share on other sites

Bijeli superturismo u većim colažama od 15 izgleda super, ali je robija za čišćenje i održavanje. Isto mislim kao i @Lucky_ZG, da je crveni bijele bi bile super, ovako možda bude prebijelo. 

Super Twingač, Ph2 mi je zakon s ovim prednjim krajem, lampe me podsjećaju na Matra Simcu Rancho! Samo guštaj u autiću. 

 

Link to comment
Share on other sites

Super gradski autić, ja isto planiram jednom twileta 2 kao drugi auto u obitelji, po mogućnosti TCE

Da li su ovi dizeli po oglasnicima većina uvoz?

Link to comment
Share on other sites

Moj je uvoz, rađen u Francuskoj i nije mi žao. Uspoređivao sam ga s istim, neredizajnom 2012. za hrvatsko tržište... Pola elektrike i elektronike pocrkavalo i mjenjano, interijer izgleda kao u autu od 250+ tkm, a ima ni 70tak...prva vlasnica... E da i popravljana su oba vrata na njenom jer su popustilo nosači pa su visila. 

Link to comment
Share on other sites

#Riječani prepoznajete li pozadinu Twileta? 

IMG_20181120_225514.jpg

Danas pila ide na chip. Slike i grafovi navečer... Update slijedi

Edited by Black.Tip
Link to comment
Share on other sites

Stock je bio 80 konja na kotačima i 205 Nm. Pritisak 1.3 bara. Auto je dignut na 100 konja i 230 Nm uz pritisak od 1.4 bara. Na 1.5 bara je bio jako zanemariv dobitak. EGR NIJE GAŠEN NITI JE VAĐEN DPF. Ubrzanje se dosta poboljšalo, osobito u 3. i 4. a i u 5. u dobro brdo vuče puno bolje...

Nažalost nisam mjerio ubrzanje na stock mapi pa ne mogu reći u sekundama koliko je to srezano dolje. 

Isto tako nemam pokazivač okretaja pa ga šaltam na dosta nižim okretajima nego gdje ostvaruje najviše snage. 

Uložio sam sada dosta u dijelove i mapu pa treba i s vremenom vidjeti kako će sve funkcionirati. Za sada sam jako zadovoljan dobivenim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zeko said:

skupa i odlicna felga. ?

890 kn komad, nije baš tako skupa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.