Jump to content

2 problema, zvuk vjetra i krckanje graničnika


darmk3

Recommended Posts

Što nije bilo u onom drugom threadu da je netko već radio od mesinga i pojeli se valjčići vrlo brzo?

Čak je i fotka bila, sve puno špene okolo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alen said:

Što nije bilo u onom drugom threadu da je netko već radio od mesinga i pojeli se valjčići vrlo brzo?

Čak je i fotka bila, sve puno špene okolo.

A nisam nasa, napravia sam od mesinga napravit cu jos od neke tvrde plastike kad saznam dimenzije.. 

Koji bi vi materijal preporucili

Link to comment
Share on other sites

Ja dao istokariti od nekog željeza, ali mi se čuje kao neko struganje, tražim isto neki bolji materijal za napraviti :)

Neku plastiku su spominjali u toj temi, sipas čini mi se. Probaj naći temu.

Ja radio za scenic 3 i vrlo mala odstupanja su bila na plastičnom potrošenom i ovih mjera gore što je Petak dao.

Ljetos sam to radio, čekam proljeće i onda skidam opet dolje da vidim kako se drže ti željezni valjčići.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Poliamid PA6 je materijal.u originalu.

Problem je što relativno velika sila leži na maloj površini valjka i ako je od imalo mekanijeg materijala brzo ga opet pojede.

Ja sam od Aluminija radio i nije bila neka sreća.

Možda bi se moglo od teflona ( PTFE) probati. Od njega se rade koloture za vitla na brodovima, kočama, plivaricama. 

Problem je nabaviti relativno mali komadić tog materijala. Eventualno kao otpadak.

Mislim da su neki ovdje na forumu stavljali 3 mala kuglična ležaja. Ali neznam tko ni koje ležajeve niti kako se pokazalo.

Eno meni i na "krstarici" vozačeva vrata pucaju kao da topom obaviještavam pučanstvo da izlazim u stvarni svijet....:hop:

Prrstao sam se sekirati oko toga. Neka puca!

Link to comment
Share on other sites

Zna li netko kakvi su valjčići kad bi se sad kupili original graničnici?

Navodno su nešto mijenjali i da više nije ista plastika.

Zamjenski ne valjaju ništa. Bio sam postao u onoj temi fotke, zamjenski polcar, tamo su mi za tjedan dana valjčići načeli onaj klizači koji prolazi između njih. Valjčići neki tvrdi željezni i niti ogrebotine na njima. Osovina na kojoj je namotana ona opruga se savinula od sile i sve je počelo blokirati. Osobno bi radije stavio plastične i mijenjao ih povremeno, nije to puno posla, a barem ne bi trpili metalni dijelovi. Ležajeve sam gledao, trebali bi ići 3 komada + podložna pločica sa svake strane i to mi se čini ok rješenje, ali ima jednu po meni veliku manu - ležajevi su unutarnji promjer 5 mm, a osovina na graničniku je 5.2. trebalo bi istu potokariti ili pobrusiti, ali onda se gubi mgućnost da se vrate natrag original. Ležajevi su najbliže dimenzije 5x13x4.

Link to comment
Share on other sites

Originalna plastika je poliamid PA6

Možda se ležaj može malo proči turpijom

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se naturpijao za skinuti 0.2mm s ležaja, a i turpija bi morala biti neka jako dobra :)

Link to comment
Share on other sites

Nista ne gubis...do sada sam radio xxx granicnika...osovinicu oturpijas za 1 minutu! Stavis osovinicu u busilicu i vrtis...prislonis malo turpiju i to je to...lezaj je po meni trenutno TOP izbor...obzirom da je lako dostupan...

Tko je iz ZG ravno u codex-zagreb.hr po lezajeve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim sve je to zahebancija. I meni na cliu puckaju. Kad popizdim stavim original a ne se zahebavat s ovim. Doduse ja ni nemogu drugacije na mojim vratima hahahah

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam bio na otpadu i naletio na R19 chamade.....na njemu nepucka graničnik....i vrata se skroz fino, mekano otvaraju, zatvaraju i klize 

Koga vraga su išli mjenjati nešto šta radi :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Meni na meg 2 nijedan nije puckao a imao 3 vrata ona teska i duga. Dok kod meg 3 lijevi je zamijenjen nekim zamjenskim, nist se ne cuje, jos sam ja natrpao masti i fino klizi.. treba kvalitetniji materijal. Neki celik, poliran po obodu i masti staviti..

Desni mi kvrcka..

Link to comment
Share on other sites

Dupli posao.....odmah skini plasticni i stavi lezajeve

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, darmk3 said:

Danas je stiga granicnik kojeg sam narucia priko ebaya, za 4 dana! 

IMG_20190206_111121.jpg

imaš link sa ebaya? 

inače dimenzija je Vanjski promjer 13mm,  Unutarnji promjer 5,3mm,  Duljina valjčića 14mm

postoji li takav igličasti ležaj?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ivan.martinko said:

imaš link sa ebaya? 

inače dimenzija je Vanjski promjer 13mm,  Unutarnji promjer 5,3mm,  Duljina valjčića 14mm

postoji li takav igličasti ležaj?

Evo link https://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-MEGANE-MK3-08-FLUENCE-09-DOOR-HINGE-CHECK-STRAP-824310007R-804303543R/172364615626?pageci=26fe2357-1f0f-4d23-a789-3e1a5d3a4b04&epid=1390965550

Malo sam bolje pogledao ovaj sta puca, ovako izgleda okej? 

IMG_20190206_134749.jpg

Link to comment
Share on other sites

znači to se tapicirung cijeli skida i onda se graničnik odšarafi i ide prema unutra i izvadi se.. komplicirano..

savijaj ovaj novi da vidiš koji je dio najviše na udaru..

Link to comment
Share on other sites

Evo graničnik sa metalnim valjčićima.

Nov originalan, renaultov. Navodno "poboljšan".

Za fluence

IMG_20190208_144619.thumb.jpg.56851a385e970b9509896bf238afc155.jpgIMG_20190208_144533.thumb.jpg.fc9bda5273619b7916f51199f929abc6.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Neznam. 

Uočio sam ga u servisu i slikao.

Nisam se dalje s tim bavio jer mene ne živcira to kvrkanje graničnika :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Neznam. 
Uočio sam ga u servisu i slikao.
Nisam se dalje s tim bavio jer mene ne živcira to kvrkanje graničnika :bigl:
S godinama druzenja s Renaultom to dođe samo po sebi...
;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.