Jump to content

Gubitak snage motora ?


cropape

Recommended Posts

ne znam, tako nekako stoji preporuka za plinaše. Uglavnom, starima je dosta bio povećan zazor usred istrošenosti. Opet sam uzeo iste, Renault na njima piše, vidjet ćemo. Na meganu sam uvijek imao bosch sa 4 - elektrode i durale bi po 60 tkm, najmanje, nikad problema. No nisam imao plin na njemu

Link to comment
Share on other sites

Preporuka je mijenjati svjećice na 40tkm kada nemaš plin. Kad ga imaš onda je preporuka staviti iridiumke.

Link to comment
Share on other sites

Dužan sam jos jedan detalj koji je možda pridonio kvaru svjećice na 3. cilindru.
Na tom mjestu je bila crkla bobina ljetos i stavljena je nova. Također pojeden je navoj koji drži bobinu te se ista nije mogla stegnuti i vibrirala je na svjećici cijelo vrijeme.
Tek danas pri izmjeni novih svjećica navoj M6 sam urezao sa M7, istina ne preduboko jer nema mjesta bez nekakvog produzetka ureznice, ali dovoljno da nesto kraći M7 vijak cvrsto stegne bobinu.
Tako da mislim da je i to pridonijelo pucanju elektrode usred svjecice.
Inace nije problem dati 100kn svakih 30-ak tisuca km za 4 nove obicne svjecice. Iridium su toliko za jedan kom

Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.