Jump to content

Duster 4x2 Prestige 115Sce by Deki.


Deki.

Recommended Posts

Deki druže da ti malo zaspamam temu :D

Ćale dopeljo Dustera doma, lepa kola moram priznat, sviDŽa mi se mnogo. 1.5 dci 115 konja

IMG_20210511_070731.jpg

IMG_20210511_070757.jpg

IMG_20210511_070828.jpg

Edited by josipp
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Čestitke ćaletu i svim ukućanima. Nije ćale cicija, dat će đir pa nam javi dojmove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hehe, ak neda uzet cu ga dok spava 😄... Steta kaj nije moj, vec sam 3x prelisto sve teme na forumu o dusteru i "modnim dodacima" za njega, starom nis od toga netreba a ja bi ga bas nakitio kak je i @zeko svog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Deki, jel znas mozda kak na dusteru iskljucit automatska svjetla, da se pale iskljucivo rucno i jel to uopce moguce?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, josipp said:

Deki, jel znas mozda kak na dusteru iskljucit automatska svjetla, da se pale iskljucivo rucno i jel to uopce moguce?

Mislim da je to moguće preko dijagnostike u servisu ili u vlastitom aranžmanu ako imaš aparaturu... Znam da su meni to na Corsi iz 2002. i 2006. isključili u servisu, pa bi trebalo moći i na novom Dusteru...

Link to comment
Share on other sites

Problem je što na prekidaču i maš auto, poziciju i uključeno. Možda softverski da na poziciju staviš off. Pitat ću frenda koji se time bavi pa ti javim

Kaže frend da može

Link to comment
Share on other sites

Na off su ti upaljena dnevna.

Moze se, da, moras imat can clip.
I ja bih da mi je na off sve off a ne da mi stalno svjetne svjetla. Imam cak i dnevna u farovima i zice idu nrkud al neznam jel spojeno.
Kome otic za to za neke razumne novca, jer pitao u roci i baoticu vele nemoze. Ma moze al im se neda, il bi naplatili 2000 kn to.

Link to comment
Share on other sites

Meni su davnih dana na cliu 2 to isključili u ovlaštenom za džabe na prvom servisu. 

Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko u zg da mi iskljuci scandinavian mode? Mogu mijenjati kratka, duga, pozicija. Na off je opet sve upaljeno.
Ovak se po ljeti vozim s pozicijama makar je i to prekrsaj (to nisu dnevna svjetla nego parkirna)

Link to comment
Share on other sites

E kad si bio u Puli ovo ti radi dečko koji taxira s Dusterom. Mislim da je i logiran tu na forumu

Link to comment
Share on other sites

Jedba sam cekao da dodjem doma sa slomljenim rebrom..
valjda ima i u zg netko can clip osim@cardak

Link to comment
Share on other sites

Jedba sam cekao da dodjem doma sa slomljenim rebrom..
valjda ima i u zg netko can clip osim[mention=1713]cardak[/mention]
Pa skini si ddt4all i sam odradi. Imas tu na forumu netko je postavio i upute sta treba i kako.
Link to comment
Share on other sites

Na FB grupi hvale dosta ovog decka..Matej Jandrijević, sve radi u vezi Renaulta, imas kontakt pa zovni i vidi.f0e44e706a26766ee999bca75e5a2465.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda san više i dosadio ali za vaše dobro da skrenem pažnju i tu. DDT4all je jako moćan ali neslužben alat, možda čak moćniji i od samog Clip-a. S njime nije jednostavno rukovati jer ima milijun opcija od kojih 80% ima u sebi laicima neshvatljiva imena i značenja a mnoga nisu ni prevedena, pa zna bit rusko-englesko-francuskih izraza. Sučelje je nimalo user frendly te je poprilično zbrčkano.
Nadalje, za korištenje navedenog, najpopularniji je ELM327 sa PIC18F25K80 FDTI chipom pa kad kupujete morate nabost onog koji ima navedeni chip unutra. Sve i da ga kupite, treba ga modificirati s 3-way prekidačem tj. lemiti da bi se napravilo praktički preklopku za dva moda pristupa određenim računalima u autu,ovisno o potrebi. Dosta se može i bez toga. Ima po youtubeu tutoriala pa sam i ja koji sam elektrotehničar i informatičar sa iskustvom sjebao radio i navigaciju i završio u servisu zbog toga a imao sam i adapter i zalemljen prekidač iz chipoteke i adekvatan softver i bla bla... Ovo šta sam zasrao,da sam znao znanje,mogao sam i sam popraviti ali za*e*i ti to,tko zna šta se sve može dodatno ukakiti kad neznaš....
Ovo pišem samo da znate da to nije na šemu "Daj Mare 3,14zde" i da možete,ukopate li se duboko i krivo,napraviti popriličnu štetu.
Točna je tvrdnja da je to minuta posla kad znaš što radiš ali onih koji znaju što rade je možda 20 u državi ako i toliko a i oni znaju možda 5% svega. Samo oprezno i može se ali ponavljam,oprezno. default_dobroje.gif

Ja bih isto taj skandinavski mod rado ugasio i kreten sam što nisam u servisu zamolio ljude da ga ugase i sad eto... Ponukan iskustvom,sam to zasad neću raditi. default_zubo.gif

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk







  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Deki, evo bas zavirio i na tatinom dusteru na krov, isto puknuce kao i kod tebe. Ocito je to na svima tak

IMG_20210726_123920.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to radio na svom ali u servisu. Nije bas da je minuta posla, morao je i ovaj u servisu malo kopat. Pri kupnji bio je auto stalnobs ukljucenim svijetlima i kad je tipka na off. Ona tipka AUTO nije radila. Kad sam stavio dnevna onda sam htio da ona gore dok je dan i da dimaju 50% po noci. Naravno onda sam morao to programirat. Sad mi je tipka AUTO programirana tako da mogu aut.svjetla ukljucit/iskljucit. Na nuli mi sad ne rade. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, josipp said:

Deki, evo bas zavirio i na tatinom dusteru na krov, isto puknuce kao i kod tebe. Ocito je to na svima tak

IMG_20210726_123920.jpg

U auto benussiu imaju 4kom za rentu i puklo im je duplo više nego na tvom. Jako dugo sam se natezo s njima da uvaže reklamaciju. Kad su uvažili rekli su da nedaju zamjensko vozilo a i način popravka je diletantski. Tako da sam ih odhebo, ugradio plin i odreko se garancije. To su ti serviseri renola njima je cjeli život reklamacija i znaju kako će te odhebat

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ovo je redizajn. Stavili su gumu do kraja krova. Znači da su znali za tvorničku grešku.

received_797434174289557.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pukotina je i dalje tu ali se ne vidi. Et voila. Problem riješen. 🦧

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Da mi bar frend nije reko za to. Vjerovatno nebi nikad ni skužio i poštedio se ugodnih razgovora s " servisom"

Link to comment
Share on other sites

A bas su mogli na samom kraju jos jednom tockasto zavarit i mozda nebi pucalo... Sve bu dobro dok tu ne pocne hrđa izbijat nakon desetak godina, mozda i ranije 😆

Link to comment
Share on other sites

Frend taksira s identičnim kao od tvog starog. U tri godine  preko 200tkm. Njemu propušta vodu u gepek. Meni je samo napukla boja. Kaže frend da bi opet kupio Dustera

Link to comment
Share on other sites

Moj stari je bio zagrijan za Logana MCV, kad ih je bilo premisljao se pa odusto i kad se napokon odlucio prestali se proizvodit a nigdje u nijednom salonu nijednog zaostalog sa dizel motorom, sami benzinci. Duster mu uopce nije bio u planu a ima kod nas u selu vec 5 godina jedan lik dustera kupio novog i natuko vec 400 tkm sa njim kaze da je odma  novog dao remapirat na 130 i kusur konja i evo dan danas se vozi nikad nista na motoru pipnuto. Fenomen ili ne neznam al to kad je stari vidio kaze idem i ja po dustera 😅.  Ovo kaj velis da frendu curi voda u gepek, isto se desava i starom al jos nismo odgonetuli odakle 🤣

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.