Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Da te ne poznam rekao bi da si jako opalio glavom o neki stok ali ovak samo ne kuzim kaj se dogada, kak ti padne na pamet ovo uopce razmatrat i onda jos na auto forumu pricat o tome da bi kupio ovo, ne znam uopce kaj je to, ali daj pogle kak to zgleda 

  • Haha 10
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Max said:

Da te ne poznam rekao bi da si jako opalio glavom o neki stok ali ovak samo ne kuzim kaj se dogada, kak ti padne na pamet ovo uopce razmatrat i onda jos na auto forumu pricat o tome da bi kupio ovo, ne znam uopce kaj je to, ali daj pogle kak to zgleda 

Ja sam se suzdržavao ali ti si rekao sve. Taman razmišljam da ga pitam da nam pošalje sliku sisa koje su mu narasle.:cice: Da ne budem prevulgaran.

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo ni frajer sa sisama ne bi kupio, ovo je stvarno ispod svake kritike. 😕

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Da. Ovaj Prius je stvarno grdi. Ali izvlači ga ta moderna i uvijek poželjna  boja.

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

bar ga nebu niko ukral 😀

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2024. at 13:44, ivan08 said:

Ja sam se suzdržavao ali ti si rekao sve. Taman razmišljam da ga pitam da nam pošalje sliku sisa koje su mu narasle.:cice: Da ne budem prevulgaran.

Dlakave su, old school :D

bude neki selfie uz auto :) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2024. at 12:59, Max said:

Da te ne poznam rekao bi da si jako opalio glavom o neki stok ali ovak samo ne kuzim kaj se dogada, kak ti padne na pamet ovo uopce razmatrat i onda jos na auto forumu pricat o tome da bi kupio ovo, ne znam uopce kaj je to, ali daj pogle kak to zgleda 

Ajde na pivu, dve… pet, sest…. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Decki, tak mi svejedno kak zgleda i kak ide. Po zagrebu od kuce do posla mi treba prije svega pouzdan auto koji nece bit preskup za odrzavanje…. A boja? Kupujem rabljeno pa nemam pravo izbora, tak je kak je…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2024. at 12:59, Max said:

Da te ne poznam rekao bi da si jako opalio glavom o neki stok ali ovak samo ne kuzim kaj se dogada, kak ti padne na pamet ovo uopce razmatrat i onda jos na auto forumu pricat o tome da bi kupio ovo, ne znam uopce kaj je to, ali daj pogle kak to zgleda 

Ljudi su različiti..

Ovaj prekupac je na lošem glasu?

https://www.njuskalo.hr/auti/dostupno-odmah-renault-scenic-tce-edc-intens-garancija-24mj-oglas-41513618

Link to comment
Share on other sites

Ima neki prekupac da nije na lošem glasu?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dolac said:

Decki, tak mi svejedno kak zgleda i kak ide. Po zagrebu od kuce do posla mi treba prije svega pouzdan auto koji nece bit preskup za odrzavanje…. A boja? Kupujem rabljeno pa nemam pravo izbora, tak je kak je…

Kao krojen za grad i niske troškove održavanja. Pusti kafanska naklapanja a zahvalit ćeš mi kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz iskustva, Toyota hibridi su dosadni auti. Ideš relativno isto kao ostali na benzinsku, ali imaš manji tank. Izmjena ulja i to je to. Ajde kod priusa 2 imaš i remen za vodenu pumpu. Dosadan auto za popizdit. Svi mehaničari te se odreknu preko modre laste. U kavanama nemaš što pričati, svi pričaju o dužinama, zamasnjacima i koji je majstor najjeftiniji ili tko je koga zajezenuo koliko, a ti sjediš u tišini i pijes ledeni sladoled. :)

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kupu alfu giuliettu ili grande punto mjet. Zašto da ja jedini talijanca vozim na forumu 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Domba said:

Iz iskustva, Toyota hibridi su dosadni auti. Ideš relativno isto kao ostali na benzinsku, ali imaš manji tank. Izmjena ulja i to je to. Ajde kod priusa 2 imaš i remen za vodenu pumpu. Dosadan auto za popizdit. Svi mehaničari te se odreknu preko modre laste. U kavanama nemaš što pričati, svi pričaju o dužinama, zamasnjacima i koji je majstor najjeftiniji ili tko je koga zajezenuo koliko, a ti sjediš u tišini i pijes ledeni sladoled. :)

Bonus, za izmjenu ulja, filtera ulja, zraka i kabine potreban je jedan jedini alat - ključ 14, a sve je nadohvat ruke.

Doduše, tu čovjek zakržlja i fizički i mentalno jer nema aerobika i psovanja... 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Da. Za Fiat 1.6 mjet moraš auto smotati puni desno i kučište filtera je kod poluosovine. Skineš prije toga oblogu. Odvidaš filter i zaliješ sebe,poluosovinu i homokinetički manžete. Jbt koji loš dizajn. 

Link to comment
Share on other sites

Zastita od korozije :D

Osigurano nasomjestanke premaza ako neko zaboravi.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dado_sk said:

Da. Za Fiat 1.6 mjet moraš auto smotati puni desno i kučište filtera je kod poluosovine. Skineš prije toga oblogu. Odvidaš filter i zaliješ sebe,poluosovinu i homokinetički manžete. Jbt koji loš dizajn. 

Postoje specijalizirani lijevci za te svrhe, zapravo.

A ako ih nemaš, imaš list običnog papira, to pomaže 🤷

Bonus na vrh svega - u komšiluku će ti autu sigurno nadjenuti nadimak. U mome slučaju to je "vibrator" ili "dildo".

Edited by filipbabok
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

IMG-20240401-WA0003.thumb.jpg.a2f2926596b062dfe45a74cb8fa575a4.jpg

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AllesGut said:

Vidis, zanimljivo. Preko budzeta u trenutku al nova baterija je.. iako bi me i prius koji gledam s novom baterijom ispao tolko.. 

 

sve je to jos daleko, svaki dan gledam dal ce uletit kakva nemoralna ponuda… 

bumo vidjeli, za sad se snalazim sa scenicom od staraca :roll:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolika je razlika u pogonu između aurisa i priusa te generacije?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, moril said:

Kolika je razlika u pogonu između aurisa i priusa te generacije?

Ako mene pitas, krivog pitas. Potpuno sam novi u tome i kao sto Max rece, sam sebi se divim da opce takvo sto gledam al eto….

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, prius mk3 i taj auris imaju isti hibridni pogon.

Jedino, zbog duljine karoserije, Auris ima hibridnu bateriju ispod zadnjeg sjedala a prius iza zadnjeg sjedala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moril said:

Kolika je razlika u pogonu između aurisa i priusa te generacije?

Mislim druga generacija u prisu. 1.5 benzinac i slabija struja, baterija i elektro motori. Da ima ih 2. I treća u Aurisu. 1.8 benzin i nešto jača struja. Mislim da sam isti imao u Aurisu MK2. Ali nisam siguran. Jako se.lijeoo vozi ssa tih 130ks i potrošnja normalne vožnje je bila 5l. Može i 4l ali ne. Mislim može i 10 ali tada riskiras dozvolu.

Link to comment
Share on other sites

Malo me trznulo oko Dusera pa cak i zadnjeg facelifta 4x4.

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-1.5-blue-dci-4x4-oglas-42976208

Dobar primjerak u slavoniji, 2023, sva "oprema" koju moze imati, izgleda da su sicevi identicni ko na mom 14 godina starom meganeu.

Citat vlasnika koji ima mozga slican onom sto je napisao @Max :

"Ako vi i vaša supruga imate problema s kralježnicom ne bih vam preporučio
Duster. Doduše on ima potporu za vozača u lumbalnom dijelu. Dobra je stvar i odignutost od tla, sjedi se na visini, gotovo kao u Mercedesu ML. Postoje mnoga vozila s udobnijim i kvalitetnijim sjedalima."

Mislim da su megane 3 onom Bose ili kojem dosta udobnija..

Scenicu novijem vjerojatno MK4

 

 

 

41513618_03042024122938.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.