Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Malo se voziš a imaš vremena tražiti. Kupi si rabljeni auto . Neki monovolumen. Ili SUV kao onaj gore Peugeot. Bzvz ćeš dati 20+ soma. Kupi nešto za 10-12-14 napravi servis i dugo.  će te lijepo auto služiti. Dacia ima tvrda sjedala. Nije to Renault.  Pa nećeš smeće neko uzeti koje je neko ubio. Nisi ni glup i možeš provjeriti. Nisu to više 90te.  Govori ti netko tko je kupio 3 nova. Nije ti to neka sreća tipa felatio od Ilone Staler Ciccioline a vjerujem da je taj njen čin sam svakog muškarca. Sam njen pogled kad ga primi u ruku i krene "posao" s osmjehom...to je to 

Edited by dado_sk
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Max said:

Ja i dalje ne kuzim da ti ne kuzis da sjedala u Daciama nisu dobra. Zakaj to radis? Hoces zamijenit Meg3 s Daciom, to je glupo. Imao sam dva Meg 3, jedan GT line, drugi s obicnim sjedalima, to su ok auti, onda sam sjeo u Daiciu Duster i provozao se i to nema veze s vezom jebemu! Daj malo ukljuci mozak!

nebi htio da se netko uvrijedi, vozio sam se u taksiju u ganc novom dacia jogger, pa to je živi očaj, stojadin, jadno da nemre biti jadnije, nema izolacije, sve unutra nekak golo, tanko, plastično

ovjes čak nije bio neudoban

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AllesGut said:

nebi htio da se netko uvrijedi, vozio sam se u taksiju u ganc novom dacia jogger, pa to je živi očaj, stojadin, jadno da nemre biti jadnije, nema izolacije, sve unutra nekak golo, tanko, plastično

ovjes čak nije bio neudoban

Nema se ko kaj vrijedat kad je to tak. 

Vozio neki dan Kiu Picanto, nema 5000km auto. Plehovinje zivo, znaci Polo iz 2006 je limuzina bar dvije klase iznad nje. Ne znas kaj je gore, izolacija oko motora, preko rupa nabija ne znam uopce sa cim usporedit, nedo Bog potjerat ju iznad 100-110... Sve je to lijepo zapakirano, opremica solidna, cak nije ni tolko neudobna s obzirom na mali medjuosovinski razmak, ali brate mili sklopocija samo takva. 

Link to comment
Share on other sites

Ima siceve ko moj megane mislim..

One prve serije su imale uzas.

Link to comment
Share on other sites

Sicevi u mom scenicu su Recaro za materin Sandero 2.

A bogme udobniji su i od Cmaxa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Max said:

Ja i dalje ne kuzim da ti ne kuzis da sjedala u Daciama nisu dobra. Zakaj to radis? Hoces zamijenit Meg3 s Daciom, to je glupo. Imao sam dva Meg 3, jedan GT line, drugi s obicnim sjedalima, to su ok auti, onda sam sjeo u Daiciu Duster i provozao se i to nema veze s vezom jebemu! Daj malo ukljuci mozak!

Znaci opet vag 😅

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-yeti-2.0-tdi-oglas-43097025

 

Link to comment
Share on other sites

Što se sjedala tiče, vozio sam se par puta u Insigniji s AGR sjedalima i bila su mi stvarno super. Mislim da su se i u Mokke ugrađivala uz doplatu. Ako su sjedala ključna, pogledaj i to. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Sicevi u mom scenicu su Recaro za materin Sandero 2.

A bogme udobniji su i od Cmaxa

Scenic II je stvarno bio jako udoban. Dacia Stepway ne zaostaje puno po udobnosti prilikom apsorpcije neravnina na kolniku. Ono što nedostaje su bolje profilirana sjedala. 
Čitam komentare i stvarno si razmišljam, jesam li toliko skroman da je meni Dacia za potrebe prosječnog čovjeka sasvim dobar auto ili ja ne percipiram dobro stvarnost oko sebe. 

Trenutno vozim Daciu Logan MCV Stepway 4 godine. Stvarno sam zadovoljan s tia autom, toliko da sam naručio Sandero III Streetway. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10. 03. 2024. at 10:22, dado_sk said:

Ivane,jesi sjeo u dustera ikada? Ima ne tako baš lak ulazak i izlaz. Ima debeli prag. Meni je to upalo svojedobno.  Scenica nema? 

Od ovih sam ljudi uzeo svoju čadžaru. Ovo je jako zanimljivo. 

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-2008-1.6-bluehdi-allure-outdoor-1-vlasnik-servisna-racuni-oglas-43081239

Ima all grip sustav. 

Dobar, al nije baš jeftin, triba ga još registrirati (cca 350e) i svakako odraditi veliki servis ako nije napravljen, u opisu nije naveden. Uskoro mi stižu 2 komada Peugeot 2008. Jedan je crni 2015g sa cca 95000km, a drugi smeđi 2019g eat6 sa cca 65000km, oba sa 1.2 81kw/110ks motorima, servisnom i odrađenim velikim servisom. Oba naravno u Allure opremi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB110 said:

Što se sjedala tiče, vozio sam se par puta u Insigniji s AGR sjedalima i bila su mi stvarno super. Mislim da su se i u Mokke ugrađivala uz doplatu. Ako su sjedala ključna, pogledaj i to. 

Nedavno sam se uspio rijesiti Insignije koja je bila full napucana i s tim koznim sjedalima, pa to je zivi uzas koliko su neudobna, mucio sam se 2 godine dok sam ju vozio i ne bi to ni najgorem neprijatelju preporucio, opcenito Opel je teze smece od auta. 

  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

A ebi ga sad @Maxsjebo si note i kajdanku. 😜 Ode uzrecica.. Prodaj ti to dok možeš u povjest.. 🤔

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ma joj nemoj me nis pitat, dobro da sam je se uspio rijesiti, dobio 6600 a platio prije 3 godine 7000 😀 I to s pokvarenim straznjim diffom i panoramom koja ne radi, nikad vise Opel! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kičma je jako individualna stvar. Meni je taj Agr bio super, rasterećivao mi je lumbalni dio kralježnice i bilo mi je stvarno dobro. U kvalitetu auta ne ulazim, nisam nikad bio vlasnik Opela. Od drugih marki, ona sportska sjedala u Passatu b8, koja imaju izvlačivu podršku za bedra su mi isto bila jako dobra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra su meni i  grijano/ventilirana s masažom u A5, ali odosmo daleko u sirinu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB110 said:

Kičma je jako individualna stvar. Meni je taj Agr bio super, rasterećivao mi je lumbalni dio kralježnice i bilo mi je stvarno dobro. U kvalitetu auta ne ulazim, nisam nikad bio vlasnik Opela. Od drugih marki, ona sportska sjedala u Passatu b8, koja imaju izvlačivu podršku za bedra su mi isto bila jako dobra. 

Da, vrlo je individualno i ocito tesko za preporucivanje sjedala. 

Dobro dođe lumbalna potpora s tim daje na skodi bila dosta izraženija nego na maganeu. Inace meni moji sicevi nisu neudobni, nego dosta osjecam neravnine ceste, sto se pojacalo kad sam stavio kayaba excell amortizere koji su oko 50% tvrđi, napravio si medvjeđu uslugu.

Osim sjedala i visine od tla, bitno mi je da ima nizak utovarni prostor a to duster i yeti 4x4 imaju. Obicnjaci nemaju ali nemaju tak jaki prag, mozda 5 cm, dok je na meganeu hatch 15 ili cak 20 cm rub preko kojeg treba nadić teret kad ga ubacujes u bunker..

Novi scenic isto, stati imao ravno a na novom moras nadic teret. 2008 ima ravno ali gledao sam na parkingu, to je auto red velicina meg 3, visi je od njega mozda 5 cm. Ostalo slicno. To bi trebao biti 3008 da bude ucinkovit.

treba sjest i provozat se, jer 100 ljudi - 100 kičmi.

Link to comment
Share on other sites

Nakon 3 sata vožnje u Meganu dođem doma, minutu kasnije pokupi me frend s novom električnom Opel Mokkom i krenemo na nogomet. Ja naslonim lakat na središnji naslon, gledam da nisam promašio i naslonio ruku direkt na nekakvu plastiku. Nisam, naslon je takav, tvrd ko kamen. Sve je zapravo tvrdo ko kamen.

Zatvorim vrata, lupa lim o lim. 

Sve pohvale za Astru G iz 2008 koju sam vozio dugo i bez problema, ali ova Mokka je živi užas.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad ih nema sa manje km, a karoq je 10000€ skuplji..

Link to comment
Share on other sites

Moze AGR i drkat mi ga, ali kad meni reze bedra, neka se goni. Imam prilike voziti svakodnevno razne insignije i grandlande s tim smecem od sjedala i ne shvacam ljude kojima je to udobno, pogotovo kad izbacis onaj dio na nogama, pa ta konstrukcija sica ti reze bedra, ja mislio prvi put da je sic sjeban  al svi su takvi. E pa nema mi boljih siceva od megana 4 gt/gt line

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ivan.martinko said:

Pa kad ih nema sa manje km, a karoq je 10000€ skuplji..

Bježi od tog otpada

Link to comment
Share on other sites

Ruske, vidim da si ti mentalno i organizacijski spreman da preuzmeš mog gt205, a ja sam isto tako spreman ići na trophyja. I svi zadovoljni. 😜😜

Samo ti ga neću proslijediti ako ne ovjeriš kod bilježnika da ćeš ga voziti 50% vremena u sport modu.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

U petak sam se vozio s frednom u aktualnoj S klasi, masazna sjedala bas fino masiraju, cak ne samo leda nego i guzove sto je bas fora (da da ajde udrite😜) Jedino me smetalo kaj kad se u zavoju napuhuju s jedne pa s druge strane onda se to cuje jer koza radi, ne znam, nisam to ocekivao od  Merca. I da, otraga je manje mjesta kad ja sjednem napred nego u A6! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dado_sk said:

Bježi od tog otpada

Opet piješ? Vozis auto sa 200000+ km i remenom u ulju, najgori motor kojeg je svijet vidio.

Meni prigovaras za skodu iz 2016.

Ovo je 2.0 TDI EA288 euro 6, kakvog i @Max ima u audiju. Ponajbolji dizel motori današnjice..

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Gle,to što ja vozim,uživam u tome. Moj ford je meni u 3 godine pojeo održavanja :

5 kanti ulja

Tri svjećice

crijevo grijanja

vozio me svugdje gdje god sam želio i dovezao sigurno. Priče o remenu u ulju ostavljam kvazi inženjerima. Sve treba održavati pa i taj motor.  

alkohol? Nešto znaš o meni pa sam sad i pijanac? Ja nisam pijan bio od svoje 30. Ali ne vidim da je to tema.  Iskreno,šta treba netko reći čovjeku koji kaže da ima 25 za auto pa gleda onaj od 8-10? I tu kreće :

ne valja utovarnim prostor ( vidio ga nije)

remen u ulju ne valja ( čitao je o tome)

treba mi 4x4 ,ne treba,treba,ne treba

kičma loša pa trebam SUV ali nebi dizel

2.0 TDI je najbolji dizel

Imao sam ga prije i dpf ne valja

Kupujem auto sad najbolji dizel s dpf

Ne mogu ni zamisliti kroz šta "prolaziš". Sretno ja se povlačim od najbolje volje da pomognem. Pozdrav od "pijanaca". Hvala na uvredi.

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Alkar Dado, usridu :bigl:

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.