Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Just now, riceburner said:

nemoj se zavaravat izgledom kodiaqa nego provjeri dimenzije, izgleda stvarno veliko i mocno, ali dimenzijama je isti kao scenic ili megane grandtour ili octavia, nisam ni ja vjerovao, ali je tako...

Znam, vidio-probao, i mene čudilo (i još me čudi) što je dimenzijama gotovo identičan kao Grand Scenic, ona ogromna prednja hauba očito mijenja dojam.

A stvar je možda u tome što pri kupnji gledam i milijun drugih stvari..jedan od primjera su npr gume. koliko dođe set za Kodiaq i slične aute? Na Scenicu sam u 6 godina promijenio barem 3 seta ljetnih i 3 seta zimskih.

Zašto? Jer bi za 200 eura (zadnji primjer Conti TS870 za 1474 kune) dobio set novih guma s kojim bi prošao 20-30 tisuća i čim bi prvi put osjetio nestabilnost, drugi dan su nove bile gore. E sad, da mi je svaka guma 130-150 eura... Pa ustvari, i na 407-ci sam prodao original 17" i stavio 16"-ce :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nspadic said:

koliko dođe set za Kodiaq i slične aute?

gume su skuplje, ali za sve nove aute su nove glupe skupe dimenzije, eto sad za octaviu vise nejde kao na scenicu 205/55R16 nego skupa 205/60R16...

konkretno kod mene slucaj ljetni set  Dunlop SportMaxx RT2 SUV 235/55R18 99V 4000kn, zimski GY Ultragrip Prerformance+  SUV 215/65R17 99V 6200kn :luda:

ali cijene guma su otisle kvragu isto, sad sam na proljece za Fabiu 14" platio 400 EUR :wall: GY Efficientgrip Performance

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, riceburner said:

gume su skuplje, ali za sve nove aute su nove glupe skupe dimenzije, eto sad za octaviu vise nejde kao na scenicu 205/55R16 nego skupa 205/60R16...

konkretno kod mene slucaj ljetni set  Dunlop SportMaxx RT2 SUV 235/55R18 99V 4000kn, zimski GY Ultragrip Prerformance+  SUV 215/65R17 99V 6200kn :luda:

ali cijene guma su otisle kvragu isto, sad sam na proljece za Fabiu 14" platio 400 EUR :wall: GY Efficientgrip Performance

E o tome govorim.. Neću toliko davat za gume sigurno, rađe ići klasu niže :)

 

Nekog pri kupnji smetaju ogrebotine od 2 cm ili prljavi tepisi, a ja gledam dugoročnije uvijek. Ima nas svakakvih :)

 

 

Edited by nspadic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nspadic said:

E o tome govorim.. Neću toliko davat za gume sigurno, rađe ići klasu niže :)

 

Nekog pri kupnji smetaju ogrebotine od 2 cm ili prljavi tepisi, a ja gledam dugoročnije uvijek. Ima nas svakakvih :)

ako se puno vozis ima smisla, ja godisnje radim izmedu 5 i 10k km i gume menjam radi starosti :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, riceburner said:

ako se puno vozis ima smisla, ja godisnje radim izmedu 5 i 10k km i gume menjam radi starosti :D

A onda da... Ja prolazim sa sporednim autom barem 25000, žena sa Scenicom isto toliko :)

Link to comment
Share on other sites

Meni prije ostare nego se raspadnu od kilometraže, pogotovo jer uvijek volim imati ljetne i zimske.

Jučer prodao Clia IV Grandtoura od starog, 2 dana je neki filozof kupovao auto za 7100 EUR.
Odmah se dogovorili spuštenu cijenu s 7300 na 7100 i set zimskih felgi i guma da bi nakon mehaničara
lik probao opet spustit cijenu jer su gume nosača balans štange otišle, već sam mislio da ništa od toga
ali je na kraju uzeo.

Ja sam opet totalno drugi tip, na kraju prošlog mjeseca kupio Megane IV Grandtoura iz DE doslovno na
osnovu par slika i DEKRA optičkog reporta te CarVerticala, nisam ni prijevoz ni ništa imao.
Potrajalo je 2 tjedna da nađem prijevoz, na kraju sam našao do ZG-a jer 90% ne želi do Osijeka a ovi
što hoće nebi još dovezli.
Na kraju sam zadovoljan, tu kilometražu (62k) te s obzirom da kad promijenim gume, sve metlice, redovni servis,
zamijenim prednje diskove i pločice te zadnje pločice te plastike koje su nestale (Tipa poklopca filtera
kabine) i onog slidera na vozačkog ventilaciji te napravim rezervni kotač je negdje oko 13k EUR.

Edited by robimarko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, robimarko said:

Meni prije ostare nego se raspadnu od kilometraže, pogotovo jer uvijek volim imati ljetne i zimske.

Jučer prodao Clia IV Grandtoura od starog, 2 dana je neki filozof kupovao auto za 7100 EUR.
Odmah se dogovorili spuštenu cijenu s 7300 na 7100 i set zimskih felgi i guma da bi nakon mehaničara
lik probao opet spustit cijenu jer su gume nosača balans štange otišle, već sam mislio da ništa od toga
ali je na kraju uzeo.

Ja sam opet totalno drugi tip, na kraju prošlog mjeseca kupio Megane IV Grandtoura iz DE doslovno na
osnovu par slika i DEKRA optičkog reporta te CarVerticala, nisam ni prijevoz ni ništa imao.
Potrajalo je 2 tjedna da nađem prijevoz, na kraju sam našao do ZG-a jer 90% ne želi do Osijeka a ovi
što hoće nebi još dovezli.
Na kraju sam zadovoljan, tu kilometražu (62k) te s obzirom da kad promijenim gume, sve metlice, redovni servis,
zamijenim prednje diskove i pločice te zadnje pločice te plastike koje su nestale (Tipa poklopca filtera
kabine) i onog slidera na vozačkog ventilaciji te napravim rezervni kotač je negdje oko 13k EUR.

Ma kakvi filozofi.. Svaki auto sam kupio u desetak minuta, ali sam ciljano otišao baš njega vidjeti ako mi je preko oglasa odgovarao. Nisam od onih koji hodočaste i ispituju vlasnika danima a da uopće auto nije u užem izboru.. To spuštanje cijene zbog potrošnih gluposti i ogrebotina me oduvijek extra nervira.

A što se tiče odlaska kod mehaničara prije kupnje, tu pogotovo ne bi spuštao cijenu, jer tko će platit moje vrijeme dok čekam da meho na mojem autu traži kapljicu ulja ili 1 mm odstupanja u diskovima?

Neću zaboraviti 2015. i kupovinu prošlog Scenica koji bio oglašen za 27000. I govorim ženi: Ako bude kojih mana ponudit ću mu 24000 i to je to. Ako ne idemo dalje. dođemo mi tamo, napravim đir od 5 km, nađem par sitnica i parkiram, a prodavač: Gle, ja sam razmišljao, i ne bi ga dao ispod 24 ako si za. Istu večer je bio doma :) Dao bi bio i 27 vjerojatno... Ali nisam ja spuštao cijenu 🙂

32 minutes ago, robimarko said:

Na kraju sam zadovoljan, tu kilometražu (62k) te s obzirom da kad promijenim gume, sve metlice, redovni servis,

zamijenim prednje diskove i pločice te zadnje pločice te plastike koje su nestale (Tipa poklopca filtera
kabine) i onog slidera na vozačkog ventilaciji te napravim rezervni kotač je negdje oko 13k EUR.

To je to o čemu pričam. Taj Megane će tebe izaći 13k. Da ga kupuješ tu u autokući rabljenih bi bio možda 15k? Ovako malo vremena izgubiš sa zamjenama svih tih stvari i na kraju opet uštediš.

Isto i sa rabljenima: ako ti prodaješ taj Clio za 7100, a u isto vrijeme je identični takav u autokući 9100, i za to postoji 101% posto opravdan razlog. Zato te filozofe ne doživljavam.

Edited by nspadic
Link to comment
Share on other sites

To je uvijek tako, prodajem neke sitnice po njuškalu i marketplaceu. Kupci imaju 101 pitanje, nije siguran jel paše maticna na CPU i tako. Kad mu sve objasniš onda kaže vidjeti ce i javit (ne javi). 

O nepismenosti da ne govorim pogotovo na FB, nema tu ni pozdrav niti išta nego koja je zadnja cijena ili zamjena za neke gluposti iako piše velikim slovima u oglasu da nema zamjena. Prodajem staro dell kuciste i ima unutra neke komponente piše da nije testirano i u biti dajem ih gratis, covjek pita je li ispravno. Ispravno šta kuciste? haha.

A kada kupujem pitam jel ispravna stvar jer je cijena bila niska, i kada dolazi do grada jer je iz obližnjeg sela. Covjek napiše samo da, ja ga pitam još jednom kaze k***c si ti moj kupac, e dode ti da ih steras sve u PM

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nspadic said:

To je to o čemu pričam. Taj Megane će tebe izaći 13k. Da ga kupuješ tu u autokući rabljenih bi bio možda 15k? Ovako malo vremena izgubiš sa zamjenama svih tih stvari i na kraju opet uštediš.

Isto i sa rabljenima: ako ti prodaješ taj Clio za 7100, a u isto vrijeme je identični takav u autokući 9100, i za to postoji 101% posto opravdan razlog. Zato te filozofe ne doživljavam.

Trenutno preprodavač jer je pojam autokuća za ovoga prejak prodaje Megana doslovno istog ko moga, čak je s iste aukcije i od iste firme ali sa 30k km više za 14250 EUR plus rega i sve šta još treba promijeniti
tipa gume, diskovi su sigurno banana itd a ja to sve pomijenjam kad uzmem novi auto i onda sam miran dok je kod mene.
S obzirom da sve to doma odradim, jedini trošak su mi dijelovi a vrijeme mi nije žao, iskreno nevolim kad je kao servis obavljen prije prodaje a ono CoopersFiam i takvi dijelovi.
Moj je doslovno ovakav iz Danske, samo Titanium Gray i naravno nije se sjajio nakon "sređivanja" prije prodaje:
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-dci-110.90tkm-navi-led-alu-16-el-paket-pdc-oglas-39892040

Ovo je bila neka čudna serija jer imaju pranje farova ali nemaju uopće parking senzore, a imaju alu felge, thermoplunger za grijanje antifriza, električni grijač za kabinu i grijanje sjedala
i nije nikakva Intens oprema kao što ovaj genije piše nego Zen Energy i to neki čudan jer ima samo 90 grama CO2 po homologaciji.

A Clio je bio 7300 oglašen jer je 2015-ta, već je 130k prošao i kozmetički je imao falingi, vidi se da je korišten, par malih ogrebotina i jedna veća, sve uredno poslikano u oglasu.
Mehanički je sve OK, čak je bio i veliki servis već odrađen jer se negdje na 75k km vodena pumpa čula pa je sve obavljeno.
Starci su uzeli mog Clia IV Grandtour jer je godinu noviji, ima 30k km manje, model je s 90ks i kozmetički je dosta bolji za malo više nego što je ovaj prodan i eto.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, riceburner said:

ako se puno vozis ima smisla, ja godisnje radim izmedu 5 i 10k km i gume menjam radi starosti :D

baš tak, i ja, ljetne su mi GY ellicientgripp..... 2019. dot ugrađene u 4.2019, i još ovo ljeto i adio, 5 godina a nisu potrošene 1,5 mm. prešle možda 25000km.. 

prodam ih onda za 50€ sve 4. prijašnje je kupio takve jedan dostavljač, kaže izdržat će mi sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudovi.. Žena se zagrijala za tvingača i naletim na ovaj oglas..

Tip bi spustio cijenu, pošto se treba mali servis napravit..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-twingo-sce-oglas-39591454

Kupio je ženi, žena neće vozit, pa auto stoji, a on povremeno napravi s njim krug, kak bi se reklo, da auto baš ne stoji doma..

 

Auto iz uvoza, a iznutra je kako veli, kao novi.. Kilometraža nestvarno mala..

Nego, općenito, jel valjaju kaj ti tvingači tih godišta i ovaj 1.0 motor tri cilindra, jel to valja čemu:D? Zanima me kolko su pouzdani, ženi bi auto služio za gradsku i međugradsku vožnju, neke kraće relacije..

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Pa jel nije to motor 0.9 sce? Kaj se kvari na njemu?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, direstraits said:

Ne valjaju, crkavaju starteri, alternatori kao i motor 

To je rekla-kazala ili?

Znaci izbjegavat taj model tvingaca u sirokom luku s tim motorom?

 

Kolko gledam, vecina tvingaca ima relativnu malu kilometrazu, a godista su 2014-2016.

Link to comment
Share on other sites

Isao je u smarta i u neke nissane..

 

 

renault-h4d.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zvonac said:

To je rekla-kazala ili?

 Točno 

2 hours ago, ivan.martinko said:

jel nije to motor 0.9 sce

Netočno 

Link to comment
Share on other sites

Eto, čim se počne pričati o zamjeni on sa samoozlijedi 🤣 friško od jučer popodne... Bakica sa 55 godina vozačkog staža ga nije vidjela.. 

IMG_20230427_183256.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, nspadic said:

 ga nije vidjela.. 

 

Trebas Kodiaq da budes viđen :luda:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riceburner said:

Trebas Kodiaq da budes viđen :luda:

Točno to sam pomislio nakon postanja 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 04. 2023. at 11:48, fabi said:

Da baš oduševljava kvar mjenjača koji ostavlja na cesti a popravak košta 1600 ojra. Cmax je dobar auto ali ne sa tim mjenjačem..

U pravu si FEBI, ovaj powershift menjac super menja brzine ali se kvari i popravka skupa veoma. Mada su svi automatski menjaci skupi ya popravku, posebno ovi noviji. I na kodiaqu ima problema sa automatskim menjacima 7 brzina, ali ovaj powershift kod forda stvarno preskup, dok radi super kad crkne veselje. 

Link to comment
Share on other sites

On 27. 04. 2023. at 10:21, riceburner said:

nemoj se zavaravat izgledom kodiaqa nego provjeri dimenzije, izgleda stvarno veliko i mocno, ali dimenzijama je isti kao scenic ili megane grandtour ili octavia, nisam ni ja vjerovao, ali je tako...

Ajmo sad ne pretjerivati :) Kodiaq je rađen na platformi Passata/Q5. Širi je od svih navedenih Renfaulta po defaultu i još ga je Škoda rastegnula u gabaritima as usual.

Znam kako mi je bilo ulaziti i izlaziti iz službenog Kodiaqa a parkao sam ga na ista mjesta kao Golfa, Passata, VW Caddy.... nikada nisam bio bliže lijevoj i desnoj crti na parkingu nego s Kodiaqom i Q5.

Q7 je meni osobno preširok ali to nisam vozio.

On 27. 04. 2023. at 18:58, zvonac said:

Nego, općenito, jel valjaju kaj ti tvingači tih godišta i ovaj 1.0 motor tri cilindra, jel to valja čemu:D? Zanima me kolko su pouzdani, ženi bi auto služio za gradsku i međugradsku vožnju, neke kraće relacije..

Vozio sam tada novog (2018) Smarta dvosjeda s 0.9 SCe motorom. Slab frktav motor i preduge brzine = ne ide s mjesta. Twingo je veći i teži, znači još gore.

Ako se dobro sjećam 1.0 SCe ima veći hod klipa pa bi trebao imati više momenta u nižim okretajima ali ne vjerujem da mu je to dovoljno. Bez turba to se vuče k'o crkotina na cesti.

Link to comment
Share on other sites

Twingo 1.0 Sce (2018) vozi bratić i prezadovoljan je autom. Vozio sam ga i ja po gradu par puta. Kad ga se malo pričepi prdi kao svaki trocilindraš, ali može OK potegnuti tih 70 KS i dovoljno je startan koliko treba biti za po gradu. Kaj bih ja onda trebao reći za svojih 60 KS u Storiji i još kad upalim klimu?! Smrtno ranjeni puž... 😂😂😂

Uglavnom ga vozi po gradu, ali povremeno posluži i za međugradsku i stigne svugdje bez problema... Auto nije za divljanje i služi svrsi i on se u njemu vozi, kako kaže, penzionerski i uživa u muzici...

Link to comment
Share on other sites

Prekasno se sjetih pa nemam više edit...

Ono što ga posebno oduševljava je, a mogu i osobno potvrditi, što se zbog zadnjeg pogona ti prednji kotači mogu smotati maltene pod 90 i u kombinaciji sa servom je užitak s njim manevrirati po gradu i parkinzima. Znači smotao sam ga do kraja i imas doslovno osjećaj da se "vrtiš sam oko sebe" 😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da otpada twingo, slab motor a i čujem da je ok ak se održava, uvoz iz vana nije neka sreća, navodno su loše zaštićeni, ima zadnji pogon..

Uglavnom, rekel sam ženi da se auto ne kupuje na izgled😀 

Imam u ponudi još škodu fabiu 1.2htp 2010god. sad ću vidit jel to valja kaj..

 

Auti su bezobrazno skupi a za male gradske kutije traži se po 8-9t€, gledam nekaj da bi uzeli nekaj jeftinije a da je pouzdano, pa dok se cijene ispušu i vrate u normalu, pošto ovo divljanje s cijenama auta ne vodi nikud.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.