Jump to content

Svjetla - LED H7 žarulje


pooksee

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

gledam na ebayu ima sve više H7 LED žarulja, pa si razmišljam zamijeniti svoje kratke i duge žarulje s LED-icama.

 

Jasno, pitanje je koje? Kakva su iskustva?

 

Hvala

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo po ps-u, ta sranja narocito kineska su zabranjena. A kad pogledas da ni Osram u tomenne prolazi sto ti je i naznaceno u opisu:

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen1-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3063272/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4057335/

onda se zapitas cemu su to i proizvodili. Valjda za show car i ta sranja. Ne moze se ocito ni atestirat zbog toga. Za Osram bi jos i povjerovao da bolje svijetli nego klasicna H7 zarulja od njih tipa NBU ili NBL. No da je tamo neki kinez led bolji od Osramove H7 Laser sumnjam. Al plaviji je. Ja bih si to stavio samo u duga svijetla, ali ne nekakvo kinesko smece, nego Osramov led. Al opet ni to nije za cestovnu uporabu. No u Hrvatskoj smo. Tu prolazi sve, od kineskih lampi do Bozicnih adventskih Dachia tako da go for it. Hebes jedno iskljucenje iz prometa.....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Mislim da je najveći problem s uradi sam led ugradnjom svjetala loša ugradnja, pa svjetla blješte nadolazećim vozilima.

Ali ako ih se kvalitetno ugradi, u aute koji imaju leće, ne vidim problem.

Dapače, ja sam ih tako imao naknadno ugrađena na Kiji Sorento kojeg sam imao donedavno, super jako i hladno led svjetlo, a snop odrezan kao žiletom - nikakvo blještanje. To je bio odlično ugradio jedan profić u Zg na Trešnjevci. Btw, a na tehničkom nikakvih problema u dvije godine koliko sam ga imao.

Sad imam Grand Scenica 3 iz 2014, h7 žarulje a auto ima leće u svjetlima. Super autić, i opet me svrbi ugraditi led svjetla jer su fakat puuno bolja od ovih žarnih...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mene su vratili s tehničkog da promijenim i kratka i pozicije, čudno da ti nisu oko toga radili probleme. Sve je bilo led kod mene, kao zbog slikanja auta vidi se da su LED i morao sam ih zamijeniti. Bilo mi je OK pošto sam auto kupio s njima, ali čim je prva H7 pregorila, vratio sam se na halogene. NIje mi nitko nikada blicao da mu smetaju, stvar je OK, ali mi se ne da zezati s tehničkim pregledima, atestima koje ne možeš dobiti, mogućnosti da te policija zeza... 

Link to comment
Share on other sites

Mene su vratili s tehničkog da promijenim i kratka i pozicije, čudno da ti nisu oko toga radili probleme. Sve je bilo led kod mene, kao zbog slikanja auta vidi se da su LED i morao sam ih zamijeniti. Bilo mi je OK pošto sam auto kupio s njima, ali čim je prva H7 pregorila, vratio sam se na halogene. NIje mi nitko nikada blicao da mu smetaju, stvar je OK, ali mi se ne da zezati s tehničkim pregledima, atestima koje ne možeš dobiti, mogućnosti da te policija zeza... 


Na kojem autu? Je li ti svjetla imaju projektore ili leću?
Ja sam stekao dojam da je na tehničkom to problem jedino ako nanjuše da je led naknadno ugrađivan, npr. ako dođeš s Twingom s led svjetlima.
Ako dođeš s nekim autom u kojem je inače tvornički često ugrađen ksenon/led, onda prolaziš.

Inače, koje si led h7 žarulje kupio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

imao si sreće, zapamti tog kontrolora pa dogodine opet k njemu. Ako ga iz CVH ne pedaliraju, što se mnogima dogodilo ovog ljeta

Link to comment
Share on other sites

Smanjili su se drastično xenon kitovi  i led razne kombinacije svjetala po našim cestama. Prije 5,6,7 godina bilo toga ko u priči..

Link to comment
Share on other sites

imao si sreće, zapamti tog kontrolora pa dogodine opet k njemu. Ako ga iz CVH ne pedaliraju, što se mnogima dogodilo ovog ljeta


Išao sam na dvije razne stanice, obje u Zg. Nitko nije ni trepnuo, a velim ti, poprilično sam siguran da to ovisi o autu kojeg imaš.

Gdje bi došli kad bi na svakom novijem autu gornje klase provjeravali svjetla, kad ionako često imaju tvornički bar ksenon, a za provjeru bi trebali otvarati poklopce farova ispod haube - jer se izvana žarulja ne vidi iza leće.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Pa ako vide da imas perace farova,.jos lecu i ako je auto malo noviji to je to. Mos unutra zgurat sta os. Osobno evo ja cu sad ici na Osram cool blue boost. Sad imam d1s Osram NBU i vec traju jako dugo, ali volim malo bijelije/plavije svijetlo.

Al normalno ako imas obican far i roknes ksenon kit ili jos gore LED, pa stari ti u tom faru od svijetla nista nevidis ni poziciju, ni dugo. Ono doslovno si reflektor na cesti. To bi i sljepac zakljucio da ne valja.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte misliti da su ti ljudi koji tamo rade od jucer. Znaci to im je posao, svaki dan tamo prođe hrpetina auta. Ne moraju oni nista otvarat i provjeravat jer znaju vjerojatno za svaki auto napamet. Stvar je samo njihove procjene i pridržavanja zakona. Koliko sam cuo od jednog gospona koji radi, rekao je da ih sve vise stiscu da postaju sve strozi i da ce u buducnosti sve manje "neispravnih" ili nelegalnih stvari moci prolaziti.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako vide da imas perace farova,.jos lecu i ako je auto malo noviji to je to. Mos unutra zgurat sta os. Osobno evo ja cu sad ici na Osram cool blue boost. Sad imam d1s Osram NBU i vec traju jako dugo, ali volim malo bijelije/plavije svijetlo.
Al normalno ako imas obican far i roknes ksenon kit ili jos gore LED, pa stari ti u tom faru od svijetla nista nevidis ni poziciju, ni dugo. Ono doslovno si reflektor na cesti. To bi i sljepac zakljucio da ne valja.



Slažem se.
Zato se i raspitujem koje su dobre led žarulje, pa ću ih staviti iza leće u mog Grand Scenica 3.

Znam da za njega postoje ksenon svjetla kao dodatna oprema, a s obzirom na to da moj ima Bose opremu, nadam se da im neće biti sumnjiv.





Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Po mom tehnički uopće nije problem. Koliko vidim kod tih izmjena treba Max sat vremena da se žarulje promjene. Dakle prije tehničkog se odradi. Problem nastupa ako plavci zaustave i voze na izvanredni tehnički. Onda ne vjerujem da ima progledati ću ti kroz prste. Onda vjerujem da ide s**nje. Pad, plaćanje tehničkog, plaćanje kazne za tehnički neispravno vozilo, skidanje tablica i koje kakve gluposti zbog žarulja. I pretpostavljam da je to onda dan do 2 zajebancije da ga legalno vratiš na cestu. I još veće s**nje ako ti se dogodi daleko od tvog mjesta. Tipa odes negdje 100+km daleko i auto ti ostane pred stanicom za tehnički pregled bez tablica ..

Link to comment
Share on other sites

Nemojte misliti da su ti ljudi koji tamo rade od jucer. Znaci to im je posao, svaki dan tamo prođe hrpetina auta. Ne moraju oni nista otvarat i provjeravat jer znaju vjerojatno za svaki auto napamet. Stvar je samo njihove procjene i pridržavanja zakona. Koliko sam cuo od jednog gospona koji radi, rekao je da ih sve vise stiscu da postaju sve strozi i da ce u buducnosti sve manje "neispravnih" ili nelegalnih stvari moci prolaziti.
Isto to mi je rekao u petak kad sam bio ne tehničkom.
Veli ne bi smjeli čak ni prolaziti auti kojima nešto škripi od ovjesa do, haube , vrata itd.
Veli da njihovi osobni auti nemaju nikakvu protekciju jer ga mora kontrolirati kolega koji je odgovoran da je sve tako kako piše, pa ako auto sudjeluje u nekoj nesreci i da mora ići na vještaćenje kolega nadrapa.
Link to comment
Share on other sites

Peraci su isto bitni.


E vidiš, to je dobro pitanje, ali mislim da ih Scenic 3 nema ni kad ima ksenon u serijskoj opremi.
Al nisam 100% siguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



E vidiš, to je dobro pitanje, ali mislim da ih Scenic 3 nema ni kad ima ksenon u serijskoj opremi.
Al nisam 100% siguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno da ima, ne postoji auto sa OEM xenonom bez perača. Sa OEM LEDom je već drugačije. Ima auta sa LEDom od 100 kila € bez perača, al to je drugi par rukava.
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima, ne postoji auto sa OEM xenonom bez perača. Sa OEM LEDom je već drugačije. Ima auta sa LEDom od 100 kila € bez perača, al to je drugi par rukava.


Ok to nisam znao.
Onda ću se nadati da će misliti da auto ima OEM LED.[emoji4]



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mario #8 said:

Naravno da ima, ne postoji auto sa OEM xenonom bez perača. Sa OEM LEDom je već drugačije. Ima auta sa LEDom od 100 kila € bez perača, al to je drugi par rukava.

vw buba, mercovi neki itd imaju xenon bez peraca, a LED je reguliran pravilnikom:

ECE/324/Rev.1/Add.47/Rev.9

Dipped-beam  headlamps  with  a  light  source  or  LED  module(  s)  producing the  principal dipped-beam  and  having  a  total  objective  luminous  flux  which exceeds    2,000    lumen   shall   only   be   installed   in   conjunction   with   the installation of headlamp cleaning device( s) according to Regulation No. 4511.

Edited by Scary
Link to comment
Share on other sites

vrijedi za xenon ispod 2000 lm, za njih ne trebaju perači. Nekad su bili i xenoni bez leće, laguna 2 i volvo V400 mi trenutno padaju na pamet. ali su svakako farovi bili konstuirani za taj izvor svjetlosti

Link to comment
Share on other sites

OEM Halogeni farovi sa peračima recimo nisu neka iznimka, ima ih dosta.

OEM LED farovi bez perača češće nego sa njima maltene.

OEM xenon farovi bez leće češće iznimka prvih modela, da samo potvrđuje pravilo.
W210, S60 i S80 pred redizajn, L2 PH1, i ja se više ni nemrem sjetiti ničeg. Svi oni pak imaju perače.

OEM xenon bez perača još rijeđe.

Dakle na to sam mislio. Prva dva primjera imamo desetke il stotine modela za nabrojat, druga 2 primjera par od stotina. Dakle dovoljno za maltene izgeneralizirat.

Iako okej, ono kako sam napisao se mohlo shvatiti doslovno da nema primjer pa je kolega ispravio.

Ono što sam htio reć a da ide tome u prilog. Ugraditi HID kit u OEM far bez xenona a sa peračima je toliki pis of kejk da ni jedan kontrolor neće posumnjat a da dođeš sa OEM autom iz nekog od druga dva primjera imao bi više problema dokazivanja originalnosti nego u ovom HID naknadnom iz prva dva.

Malo petljam i još sam u gužvi, al valjda me netko shvatio. XD

Link to comment
Share on other sites

Koju vrstu zarulje ima Nissan Xtrail? Ova zadnja linija mislim da je 2018god. Sad sam ga vozio i kako mi je jebeno kad leca seta lijevo desno na potez volana. Za razliku od moje koja ide gore dolje samo. Naime osim toga ima fini "cut" i boja mi je bas ono sto zelim u svom faru. Vuce na bijelo/plavo nesto slicno boji u Audiu ali ne toliko plavo. Jesu li to LED ili ksenon svijetla?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.