Jump to content

Svjetla - LED H7 žarulje


pooksee

Recommended Posts

2 hours ago, frenchkey said:

Nisam za te razne led eskapade i ćuning jer svakavih zasljepljivača vidim svaki dan, ali da si malo bolje pogledao u data sheet od obje žarulje na Osram stranicama, vidio bi da  gen 2 ipak ima manje lumena od gen 1 nauštrb svoje kompaktnosti i manjih dimenzija, nedostatka dodatne elektronike, itd.

Gen 1 Luminous flux  1390 lm

Gen 2 Luminous flux  1215 lm

Nije Zeko uvijek u krivu ;)

Mlad je decec, tek mu ovo prvi auto. Bude naucio citat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Covjek priznao, nemoj ga sad dodatno prcat, svakako bolje od no name kineza

Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom kad netko osim osim mene da konkretne informacije o ovoj temi,onda cemo dalje. A tko je bolji,veci,jaci i sl.ostavite doma svojima pa se kitite. Djetinjaste igre s pojedincima me zaista ne diraju. Ali konkretne info popracene slikama to vec da. Osram Led je daleko od najbolje zarulje na trzistu pa makar bila i Gen 0

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sretan bozic i tebi zrmi🎄🎄

U zivotu nije bitno imat najbolje.  Mozda je od philipsa kit bolji.

Ja sam reko da je gen 1 bolji kit, ostale velike firme poput morimoto ili philips nisam ni spominjao. 

Tebe glupim informacijama tupi gospodin  koji to prodaje. Ocito mu ide 😂

Oem led s hrpu elektronike je najbolje, zato i kosta od 2600 do 25.000kn ovisi o vozilu auta.

Ili mislis da elektronika nije bitna i dalje😂😂😂

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zeko said:

Sretan bozic i tebi zrmi🎄🎄

U zivotu nije bitno imat najbolje.  Mozda je od philipsa kit bolji.

Ja sam reko da je gen 1 bolji kit, ostale velike firme poput morimoto ili philips nisam ni spominjao. 

Tebe glupim informacijama tupi gospodin  koji to prodaje. Ocito mu ide 😂

Oem led s hrpu elektronike je najbolje, zato i kosta od 2600 do 25.000kn ovisi o vozilu auta.

Ili mislis da elektronika nije bitna i dalje😂😂😂

 

U pravu si 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Danas sam stavio Osram d1s Cool Blue Boost. Uzeo od cro xenona. Imao sam NBU od njega isto koje su bile 6g stare. Znaci razocaran sam jako. Nznm gdje je problem, no meni svijetle isto, jos i losije sto se vidljivosti tice. Ocekivao sam bijelije kao na youtubu filmicima, no ovo je u najmanju ruku isto. Jel njima treba neko vrijeme rada ili koji klinac?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, frenchkey said:

bijelije ne znači i jače svjetlo. Ako im je čitavo staklo premazano plavim slojem sigurno da daju manje svjetla jer svaki filter to radi. Kad pogledaš u far izgledat će bjeliji, ali ćeš imati manje svjetla na cesti, pogotovu na kiši i novom, crnom asfaltu

Važi li ovo i kad pada kiša sa pustinjskim pjeskom?😁

Link to comment
Share on other sites

ma mislio sam da se radi o halogenim žaruljama, no borny ima xenone. Tu se manje ili više Kelvina dobije različitom smjesom kemikalija i soli u onoj kapsulici unutar žarulje. 

Više Kelvina, tj. bjelije svjetlo, ne znači i više luxa i lumena što mnogi misle da je.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam bar nesto ovako tipa puno bijelije. Sumnjam da mi lece ne valjaju. Nznm jel se na cliu mogu vadit kroz onaj okrugli otvor van? Imaju 4 sarafa sam vidjeo torax. No nisam siguran jel ide van i jel se to moze cistit?

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes izvadit kroz otvor. Jedino rijesenje je rastavit far kompletno. Lece i kad budu malo zmazane puno znaci. Ja stavio nove xenon zarulje jer nisam nista vidio po noci na desnoj strani, a kombinacija noc i kisa da ni ne pricam.

Rastavio i skuzio da je izgorio(nagorio) reflektor lece nakon mozganja da li ubacit nove lece ili kupit druge farove odluka je pala na nove farove. Razlika je velika kako sad svijetli xenon sa istim zaruljama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.