Jump to content

Svjetla - LED H7 žarulje


pooksee

Recommended Posts

Niko nista ne pise pa evo da ja podijelim jos jedno iskustvo s H7 led. Ovaj put sam ja htio to stavit u svoj far koji ima ksenone. No u dugim svjetlima i svjetlima za zavoje imam H7. Dakle 4 H7 u oba fara. Prvo mi je greskom donio H4 led jer sam tu u Zg. Naravno marka je Osram i to najnovija generacija Gen2. Jbte koliki je to cooler na H4!! No dobro zamjenio mi je odmah sa H7, ali bio sam skeptican jer su hladnjaci dosta veliki. H7 je upola manji hladnjak, ali i dalje nisam nazalost ili na srecu uspio to stavit u far. Postupak je da prvo ide leziste koje se jednostavno postavi i pricvrsti onom zicom i onda se stavi led i zavrne u to leziste. No ona plastika tj rub/otvor na koji ide poklopac jednistavno smeta. Mjesto za H7 je blizu ruba tog plasticnog ruba na koji ide poklopac i jednostavno nema sanse da se zarulja postavi i da ulje. A nekim cudom i da uspijem stavit zarulju s lezistem onda ne mogu vise ju fiksirat s limicem. Tak da njesra. Mozda u obicni clio bi stala no ovdje ne. Takodjer mozda bi neka kineska led s manjim hladnjakom stala ali to ne uzimam. Eto. Ostaje mi jedino mozda maglenke hahahah. Al morao sam probat. Steta, bas sam htio dugo upgrejdat.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to sve ovisi od fara do fara i žarulje do žarulje. Neka bi ti sigurno stala.
Po meni bi ti stala i ova pod uvjetom da skineš farbi poigraš se kad imaš lijepo više mjesta vani. Možda za taj nosač ledice bi trebao gdjegod liznuti s dremelicom il tako nečim. Da se sigurno uglaviti, al možda bi imao potrebu sitno prčkati po samom faru. A same kape ti sigurno nebi pasale, pa bi morao uzeti dublje gumene i izrezati rupu da je ventilator žarulja vani.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mario #8 said:

Da, to sve ovisi od fara do fara i žarulje do žarulje. Neka bi ti sigurno stala.
Po meni bi ti stala i ova pod uvjetom da skineš farbi poigraš se kad imaš lijepo više mjesta vani. Možda za taj nosač ledice bi trebao gdjegod liznuti s dremelicom il tako nečim. Da se sigurno uglaviti, al možda bi imao potrebu sitno prčkati po samom faru. A same kape ti sigurno nebi pasale, pa bi morao uzeti dublje gumene i izrezati rupu da je ventilator žarulja vani.

U dubinu ona stane. I mogao bih kapu zatvorit. Osram nema aktivni vent, nego pasivni hladnjak. No problem je sto je smjestaj dugog bliz tog vanjskog plasticnog ruba i nemos ju zgurat jer joj to smeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fastrs said:

Hvala Zrmi, ja sam mislio narucivat ld ovih dana isto za duga i cornering light ali nista od toga onda za 197.

Sacekaj malo. Idem sad po led set opet, pa cu doma skinuti farove i vidjeti jel mogu sta iskemijat. Poslikat cu sve ali tek od pon utorka. U srijedu sam opet u Zg pa ili cu mu ih vratiti ili ne.. Vidjet cemo. No Cro xenon ti ima za 250kn led zarulju koja je doslovno kao zarulja. Nema kooler ni nista i stane sve. No kinez jbga.

Link to comment
Share on other sites

to bi valjalo za cornering jer dugo ne gori. Čak i Osram s mega hladilom navodi pad od 15% nakon 20 min neprekidnog korištenja. Kinezima kontroler smanji napon i više od 30% nakon tih 20 min da ne crknu. Što znači da i u početku fino i blještavo nakon nekog vremena bude loše

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, frenchkey said:

i jesi ih platio kao Zeko 1000 kn ili im je pala cijena?

Recimo samo da ih nisam ni priblizno toliko platio, s time da do srijede cu odluciti hocu li ih uzet. Kad skinem far onda ce biti jasnije. Malo mi je to bezveze za kornering lights. Al ono poslikat cu mozda i danas kako svijetle izvana. Bas sam to htio u duga jebemu....jer ce u d1s ici Osram cool blue boost. A sad vidim da postoji i led d1s. Bas se pitam kako to funkcionira pored one elektronike za ksenon. Ocito se to nesto prepravlja....

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, frenchkey said:

i jesi ih platio kao Zeko 1000 kn ili im je pala cijena?

Te kaj on uzo nemaju veze s mojima.

Njegove su od 650 do 800kn .

On je uzo puno jeftiniju varijantu.

Ovo kaj ja imam je 2x bolje, nek se veseli decec 😂😂 recimo to tako

Edited by zeko
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidis kak nemas pojma.  Imas prvu generaciju koju je zamjenila druga generacija bez posebne elektronike. Vise se ne proizvodi. Skuplje nije nužno bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo malo vrućih slika i videa nakon "hlađenja" 🤣. Naime naišao sam na još jedan problem.Osim smještaja same žarulje, problem predstavlja i metalni osigurač/kopča preko H7 žarulje. Naime kako Osramov model (lošiji od Zekinog) nisam uspio uglaviti u dugo, pokušao sam istu staviti u cornering lights. Morao sam naravno skidati i branik i far. Tu žarulja stane, no kad kopčom fiksiram grlo, onda ne mogu zakrenuti samu žarulju jer ju nisam dovoljno približio grlu. A nisam je dovoljno približio grlu jer joj smeta kopča koja drži grlo. Slike će biti jasnije. Ta metalna kopča je tako dizajnirana da ima nožice dosta u visinu i to bi bio problem i s dugim svijetlom, da je nekim čudom tamo stala. Slike u prilogu počevši s rupom za dugo svijetlo pa do ovoga ostalog sa cornering lights.

939532226_IMG_20191216_083832(Medium).thumb.jpg.44b296b9f3d1696747b2299c06c81c82.jpg864071768_IMG_20191216_091741(Medium).thumb.jpg.9b60662be75aa2c4026ffee1c65a991f.jpg52739227_IMG_20191216_091858(Medium).thumb.jpg.773ef0947aceca4e49506923fe6559a7.jpg779109777_IMG_20191216_091945(Medium).thumb.jpg.0757716341f56c8724bc36d94fd1716b.jpg1407967824_IMG_20191216_092020(Medium).thumb.jpg.1d771ce54c56c54f8d31e71d1c5bc77b.jpg113896035_IMG_20191216_092146(Medium).thumb.jpg.3605a3fd2be975a8b4d2a1dc007e2f59.jpg

Vidi se koliko ona treba sjesti u dubinu kad se makne taj limić, a koliko joj isti smeta. Nisam tu htio ništa kemijati, možda bi se mogla naći drugačija kopčica, ali to je sve njesra. Samo mi nije jasno kako to Osram nije preispitao, te kako na onom njihovom promo videu gdje to stavljaju u bmw 1, ipak nekim čudom stave. Možda je samo reklama jer mi se čini da su kopče identične. Proizvod sam vratio, jer kud košta previše, tud niti ne stane u sam far. Mogu misliti kako je Gen1 (Zekina bolja) žarulja tek imala problema. One su još veće i problematičnije za ugradnju. Ali valjda u prašinara stanu. Volio bih vidjeti kako je to tamo napravljeno uz slike naravno.

Našao sam se sa cro-xenonom i ponudio mi je jedinu varijantu žarulja koje riješavaju moju problematiku. Baš zato i ima hrpu vrsta žarulja zbog različitih farova. Žarulja sa slike izgleda oblikom kao i obična, sam žarulja je hladnjak, nema posebni i jako dobro svijetli. Kod clia je dugo ionako pored xenona živo s**nje, jer osim što pali dodatnu H7 žarulju, dugo malo podigne i leću. Naravno da pored tog dizanja leće, dugo jako malo i dolazi do izražaja. Mene je smetala boja kod NBU, tako da sam dobio ono što sam htio, a vidljivost je ostala na istom ako ne i malo boljem nivou od NBU H7 žarulje. Svakako ću takve staviti i u cornering lights. I iskreno svijetle identično kao i Osram koji je 3x skuplji. Cro-xenon mi je rekao da naravno to nisu najbolje LED žarulje koje on ima ( a ima ih desetine vrsta i jačina), ali su najbolja za ono što meni ide u far koji ima takva ograničenja. Slike u prilogu ispod. Evo i danas bio na tehničkom i prošao s njima u farovima. Uglavnom jedino mjesto u kojem bi stala bilo koja H7 led su maglenke. Tamo ima mjesta i nema ograničenja.

led-kit-k2-set-svjetla-h7-h1-h3-h8-h9-h11-hb3-hb4-auto-zarulje-slika-112891102.thumb.jpg.b303ca4082debaf3d1f726af29daa59b.jpg

1839485602_IMG_20191220_192708(Medium).thumb.jpg.471df487d41e267c539bc925d24a7384.jpg1633304196_IMG_20191220_192722(Medium).thumb.jpg.6e438d1c77f60ba67c100173eb164a4c.jpg1620120412_IMG_20191220_193029(Medium).thumb.jpg.ea03f3e1f6c5eb8f352e82a5f12a6b3a.jpg417125686_IMG_20191220_193035(Medium).thumb.jpg.0217da3676b6ed37b86046285f65a9bb.jpg1614110542_IMG_20191220_193421(Medium).thumb.jpg.383f03bfd5d37e21bda28731d2af0495.jpg724935071_IMG_20191220_193431(Medium).thumb.jpg.1163039748e8c3cfb324022bd8459bb8.jpg

Evo i link na njuškalo te par videa:

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/led-kit-k2-set-svjetla-h7-h1-h3-h8-h9-h11-hb3-hb4-auto-zarulje-oglas-28097218

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cek nisam skuzio, ovu od croxenona si stavio u kratko, dugo ili cornering? koliko dode par takvih? posto ocito i ja imam slicne probleme sa farom...

i da li mi se cini da ovaj zatvoreni dio prije h7 nogica je veci nego na obicnoj h7 zarulji? dakle izmedu sjedista u faru i nogica za jack?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

cek nisam skuzio, ovu od croxenona si stavio u kratko, dugo ili cornering? koliko dode par takvih? posto ocito i ja imam slicne probleme sa farom...

i da li mi se cini da ovaj zatvoreni dio prije h7 nogica je veci nego na obicnoj h7 zarulji? dakle izmedu sjedista u faru i nogica za jack?

Sve sam objasnio da nemos bolje. Pa u dugo svijetlo sam ih stavio. A mogu ici i u cornering lights jer su mi i tamo H7.

Ovaj drugi dio pitanja bas nekuzim. Mislis jel dio koji ulazi u sam far kroz rupu duzi? To ako je pitanje onda zaista nznm jel nisam mjerio. Ali razlike su mislim neznatne. Sama zarulja jest deblja/masivnija nego obicna H7. Uglavnom 250kn je par. Isplati se. S obzirom da imas na ebayu svakojakih nasto dobro treba paziti. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zrmi RS said:

Sve sam objasnio da nemos bolje. Pa u dugo svijetlo sam ih stavio. A mogu ici i u cornering lights jer su mi i tamo H7.

Ovaj drugi dio pitanja bas nekuzim. Mislis jel dio koji ulazi u sam far kroz rupu duzi? To ako je pitanje onda zaista nznm jel nisam mjerio. Ali razlike su mislim neznatne. Sama zarulja jest deblja/masivnija nego obicna H7. Uglavnom 250kn je par. Isplati se. S obzirom da imas na ebayu svakojakih nasto dobro treba paziti. 

mislim na dio koji stoji izvan fara, dakle od sjedista prema 2 pola koji idu u jack...taj dio dal je veci...cini mi se ovako da je 2cm barem...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

mislim na dio koji stoji izvan fara, dakle od sjedista prema 2 pola koji idu u jack...taj dio dal je veci...cini mi se ovako da je 2cm barem...

Čini se tako ali nije. Mozda malo...

Link to comment
Share on other sites

pitam zbog toga jer na moj far ide tvrdi poklopac odmah nakon jacka, pa ako je taj spomenuti dio 2cm duzi od obicne H7, onda ne bi stali...a ovako na oko mi se cini da su najprikladnije za moj far...pogotovo kad vidim sve one uber kina ledice sa ventilatorima i slicno...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ruske said:

pitam zbog toga jer na moj far ide tvrdi poklopac odmah nakon jacka, pa ako je taj spomenuti dio 2cm duzi od obicne H7, onda ne bi stali...a ovako na oko mi se cini da su najprikladnije za moj far...pogotovo kad vidim sve one uber kina ledice sa ventilatorima i slicno...

250kn nije malo za par zarulja, a sigurno su bolje od ovih sa ebaya za par dolara. Te ti stanu u svaki far. Poslikaj da vidim kako je to kod tebe izvedeno. No uzmi samo ovo u obzir. On mi je rekao da nisu sad bas za kratko svijetlo jer ima puno boljih zarulja. Meni kao ne bih savjetovao tobza kratko. Ima drugih boljih, ali ako nesto ne moze stati, jbga ne moze. Bolje se drzati onda OEM.

Link to comment
Share on other sites

poslikam cim mi se vrati auto natrag...trenutno je u raskopanoj fazi i dijelovi se nalaze unutar 100km

Link to comment
Share on other sites

On 13. 12. 2019. at 19:51, Zrmi RS said:

Vidis kak nemas pojma.  Imas prvu generaciju koju je zamjenila druga generacija bez posebne elektronike. Vise se ne proizvodi. Skuplje nije nužno bolje.

Nisam za te razne led eskapade i ćuning jer svakavih zasljepljivača vidim svaki dan, ali da si malo bolje pogledao u data sheet od obje žarulje na Osram stranicama, vidio bi da  gen 2 ipak ima manje lumena od gen 1 nauštrb svoje kompaktnosti i manjih dimenzija, nedostatka dodatne elektronike, itd.

Gen 1 Luminous flux  1390 lm

Gen 2 Luminous flux  1215 lm

Nije Zeko uvijek u krivu ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Nisam za te razne led eskapade i ćuning jer svakavih zasljepljivača vidim svaki dan, ali da si malo bolje pogledao u data sheet od obje žarulje na Osram stranicama, vidio bi da  gen 2 ipak ima manje lumena od gen 1 nauštrb svoje kompaktnosti i manjih dimenzija, nedostatka dodatne elektronike, itd.

Gen 1 Luminous flux  1390 lm

Gen 2 Luminous flux  1215 lm

Nije Zeko uvijek u krivu ;)

U pravu si/ste.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.