Jump to content

Logan MCV 1.5 dCi Techroad


Vladek

Recommended Posts

Da i toyora yaris najnovija. I jos pokoji B segment.
I hybrid i obicna..
Al to je mali autek.. do 1000 kg
Ovo su ipak veliki i ne bas jeftini auti. Tipa duster sa full opremom i 4x4 moze biti blizu 170000 kn.. plus duster ima velike glavcine sa 5 rupa koracima, ne kuzim takvu stednju na kocnicama..

Link to comment
Share on other sites

Pa ne koče doboši ništa lošije od diskova... Čak kažu i da je bolje kočenje dobošima.

Ali čudna eto neka politika... Ja sam recimo vozio Corsu C 1.7 CDTI koja je imala doboše, a Meriva s istim motorom je imala diskove iza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

Jedino me kod dacija smetaju ti dobosi iza al bas na svima modima. Cak i najjaci duster..
A cak megane iz 2003. najslabiji ima diskove iza.

Ovo je neugodno iznenađenje...čak je Zastavin "tristač" iz 1977. imao diskove straga...:conf:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji, polo?
Da bas se cigane proizvodjaci.. s jedne strane trpaju cuda tehnike a s druge brenze iz 20. stoljeca..
Ajd za mali autek, ali zasto? Valjda racunaju da bu trajalo ko i auto - do 200000 km i preša.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako da Dacija dobiva zastarjelu tehnologiju. Duster je prvi u grupaciji dobio nove komande ventilacije a nakon njega Clio. U Dusteru je bio debi novog 1.0tce

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, kombiniraju.
Ali recimo u dace ide oslabljena verzija 1.3 tce motora. 130 i 150 ks umjesto 140 i 160 ks. Tak da kao bude razlika.
Duster je dacin najjaci auto pa i razlika bude najmanje. Jasno da bi ja htio jednu 4x4 al rabljena bokte kosta ko i skoda yeti. Gledam malo vrag mi neda mira ispod 12000€ nema 4x4 noviji tip a stariji ispod 10000€, samo je dci 110 ili 1.6 benz atmo.
Ovih benz nema makar je vani postojao i 2.0 benz.
Kod nas nemres a ni vani nac postenu 2014. Ispod 12000€ da nema 150000 km vec. Valjda se kupuju ko lade nive da budu radna vozila. A za 145000 kupis novu dci 115 ks..
Daca duster se isplati kupit nova. Ostalim modelima pada cijena ali duster je ko od zlata. Mislim na 4x4. Obicnjaka ima i cijene nisu strasne. Bas me zamima koliko bu kostal duster 1.5 tce 4x4 kad izadje, navodno uskoro. Valjda nebu skuplji od dci, nebi imalo smisla..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, direstraits said:

Clio 4 svi su s dobošem. Osim rs i jačih gt, isto tako i clio 5. Peugeot 208 itd. 

Osim kad imaju električnu ručnu, onda imaju i diskove pozadi.

Obična ručna daleko je efikasnija na bubnjeve. A opet ružno je da selo vidi bubnjeve, što jes, jes

 

btw fiat 125 iz 1973. u mog starog imao je sva 4 diska

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Cestitam na vozilici. Nek te sluzi i da uzivas u svakom km. Veselim se slikama unutrasnjosti, izvana mi je skroz dobar :yeah:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj službenjak VW Polo godina proizvodnje 2019 sa 1.6 tdi iza ima ... bubnjeve.. Ako može “ sveta krava” može i Dača 😁
 

Edited by fabi
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nije strašna inflacija, smanjenje "vrijednosti" novca, razvoj tehnologije, skuplji život. Strašno je kad rast plaće ne prati linearno ppvećanje ili smanjenje neke od ove gore stavke.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi neke mimozice, off topic I

ovo-ono.. 

3004560C-9AF2-40BD-AA18-E9A488C348E1.jpeg

Edited by fabi
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas stigao prvi dodatak: gumeno korito za bunker. Naručio sam tipski proizvod i stvarno je napravljen po mjeri. Sad tovarim bunker bez grižnje savjesti. 

Sutra se nadam da ću kupiti još jedan set felgi pa će ići montaža i zimskih guma (Sava Eskimo S3).

Zasada ljetne Continental gume dobro drže, ali ja se vozim sa dozom opreza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Max Dobio sam gume uz auto- prodajna akcija zimske gume.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

A ok, sve znas, nisu bas sjajne na mokrom pa pripazi! Jesi uzeo kasko? 

Link to comment
Share on other sites

@Max Da čitao sam na forumu da nisu baš za mokru cestu, ali mislim da će biti dobre s obzirom na moj način vožnje. Logan je visok i nije baš za nateravanje po zavojima. 

Zasada još imam probne tablice. Čekam da mi stigne novi otisak mojih starih tablica, a plan mi je regati auto 15.1. Nisam se još odlučio za kasko - najniža ponuda koju sam do sad dobio je 3.150 kn, dok je iduća za 1.000 kn veća. Trenutno mi je to puno love za dati. 

Osnovno osiguranje je 1.336 kn (dodatno: zaštita bonusa i osiguranje vozača i putnika).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nisu Eskimke ni tako baš loše za generaliziranje, pogotovo u dimenzijama za Daciu i kompakte, niti sam ih ikada izazvao do te mjere, u svakom slučaju bolja nego iole koja ljetna guma

Bome na kasko deru opako...no opet, vidi samo koliko ti far jedan dođe...ili šajba kada te na ACu udari kamen zlu ne trebalo

 

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, riceburner said:

Mi smo dobili barum polaris uz Stepwaya...

Proslu zimu su davaki conti 😞

Continental sam dobio kao ljetne gume. Naravno neka Eco izvedba. 

39 minutes ago, shogo said:

Ma nisu Eskimke ni tako baš loše za generaliziranje, pogotovo u dimenzijama za Daciu i kompakte, niti sam ih ikada izazvao do te mjere, u svakom slučaju bolja nego iole koja ljetna guma

Bome na kasko deru opako...no opet, vidi samo koliko ti far jedan dođe...ili šajba kada te na ACu udari kamen zlu ne trebalo

 

Ma i ja mislim da neće biti loše s obzirom da ja vozim većinom međugradsku vožnju po očišćenim cestama. Dimenzija guma na mom Loganu MCV: 205/55-16

Dobio sami informaciju da su cijene kaska skočile u 11mj. Ne znam da li ga uzeti... Običnih Logana MCV ima jako puno po cestama (Taxi) pa ima i dosta karambola za dijelove u oglasnicima. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vladek said:

Continental sam dobio kao ljetne gume. Naravno neka Eco izvedba. 

mi goodyear, isto neki eco klinac palac :D

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je skup full kasko, uzmi sa fransizom...

https://kompare.hr/savjetnik/sto-je-fransiza-u-kasko-osiguranju-i-zasto-je-vazna/


”Primjerice, ako ukupna šteta na vašem vozilu iznosi 20.000 kuna, a franšiza je ugovorena na 3.000 kuna, osiguravajuća kuća platit će 17.000 kuna. Vi ćete morati podmiriti 3.000 kuna.”

to ce bitno smanjiti policu, a opet ako se dogodi nesto “skupo” ces biti vecinski osiguran...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.