Jump to content

Logan MCV 1.5 dCi Techroad


Vladek

Recommended Posts

Ako vozite ko divljaci nece vam ni conti pomoc. Vozite normalno i bit ce dobra i guma od 300kn

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Moja je filozofija za onaj dio love koji pokriva kredit, dok ne isplatim kredit placam i kasko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer je kupljen set OEM čeličnih felgi. Uzeo sam peterokrake kakve sam dobio na autu. Danas montaža zimskih guma. Ostaje OEM look! :D 

Cijena koju sam platio za čelične kotače, iznosi kao za neke polovne alu felge koje su u dobrom stanju. 

Nisam mogao jučer odoliti pa sam naručio i zavjesice kotača, tzv. blatarice. 

Slab sam na slikama i općim informacijama o autu, jer mi obaveze to ne dopuštaju, ali budem u skorašnje vrijeme napisao kratki rezime. Sve u svemu, autom sam zadovoljan. :) 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

On 03. 01. 2020. at 8:45, Vladek said:

Continental sam dobio kao ljetne gume. Naravno neka Eco izvedba.  

U odnosu na to sto npr. VW daje kao prve gume na svojim vozilima, Contintalke su super pa makar i eco. Za to Dacii palac gore. 👍

Link to comment
Share on other sites

Zimulje su postavljene: 

IMG_20200108_161528.thumb.jpg.8ee0122c12587368aebf3ff3c07b3f80.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky_ZG said:

U odnosu na to sto npr. VW daje kao prve gume na svojim vozilima, Contintalke su super pa makar i eco. Za to Dacii palac gore. 👍


Clia sam kupio 2god starog sa tim Eco Conticama i 18tkm na leđima. Tragedija od guma, nisu dobro držale ni kod malo jačeg kočenja, kamoli kritičnijih situacija.

Link to comment
Share on other sites

Na mojem cliu novom su došle eco conti. Godinu dana i 20 tkm kasnije došla žena jedan dan i veli: dragi skidaj te plastične gume s auta, driftam u drugoj kroz zavoj di sam prije išla u trećoj [emoji4]

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 dana se vozim s njima po minusu na otvorenoj cesti i meni su OK. Budem vidio kako će biti ljeti, tj.na kiši gdje su me Uniroyal Rain Sport oduševile.

Sada su zimulje na redu da se pokažu. Godinama nisam vozio na Savi. 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

čuj, vjerojatno smjesa u eco contiju prije par godina nije ista današnoj smjesi tako da nije lako uspoređivati. Sam ćeš vidjeti dali ti pašu.

Btw, bio sam uvjeren da auto ima alu felge, bar gledajući početak onog videa što sam postavio

Link to comment
Share on other sites

Ja bih možda na te tvorničke čeličnjare stavio zimske, a onda do proljeća lagano po oglasnicima i našao kakve dobre i povoljne aluminijske, bez žurbe, zna se finih primjeraka naći ako nije hitno

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vladek said:

Zimulje su postavljene: 

IMG_20200108_161528.thumb.jpg.8ee0122c12587368aebf3ff3c07b3f80.jpg

Takve iste ima i nova Panda 4x4 samo s ukrasnim čepom u sredini :D 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, frenchkey said:

Ja bih možda na te tvorničke čeličnjare stavio zimske, a onda do proljeća lagano po oglasnicima i našao kakve dobre i povoljne aluminijske, bez žurbe, zna se finih primjeraka naći ako nije hitno

Odustao sam od tog nauma. Sada imam 2 kompleta čeličnih felgi i vraćam originalne ratkape. Na slici je čelična felga prije vraćanja ratkape da se vidi kako izgleda. Meni je izgled OEM ratkapa tj.kotača odličan.

Ako mi dođe jednog dana da nešto promjenim, ostaviti ću si Renault 15" Mahonia ali felge koje sam imao na Thaliji. 

5 minutes ago, grgaph2 said:

Takve iste ima i nova Panda 4x4 samo s ukrasnim čepom u sredini :D 

Meni ne treba čep kada su gore montirane ratkape.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prešao sam skoro 800 km i prvi dojmovi su pozitivni i općenito sam zadovoljan sa Loganom MCV.

Izgled me oduševio na slikama ali ništa manje kada sam ga vidio uživo. Fora sa kotačima (felge - ratkape) me definitvno zbunila i razveselila, jer se ne sjećam kada sam bio zadovoljan sa ratkapama na auto, a sada mi odlično izgledaju. Automatska klima radi besprijekorno i stalno je na 20-22 stupnja. Nema više magljenja šajbi. :) Putno računalo ima sve meni potrebne podatke, a dodatno i provjeru tlaka u gumama. Bunker je vrlo prostran i to je ono što mi i treba. Kolica, špeceraj samo odlažem bez da i gledam kako slažem stvari. Dezen presvlaka je po mom ukusu pa čak sam se i navikao na meka sjedala i nedostatak višlje bočnice jer mi olakšava ulazak u vozilo - pogotovo u garaži gdje imam vrlo malo mjesta za ulazak-izlazak. Povišena karoserija u vožnji daje mi bolju preglednost. Zasada nema nikakvih "cvrčaka" i ništa ne škripi čak ni na lošoj cesti na hladnoći. Ima tu još puno sitnica koje su mi odlične ali navedene su u popisu opreme: kamera za vožnju unatrag i parkirni senzori, amortizer haube, prednja svjetla dobro osvjetljavaju cestu i sa običnim halogenkama, Media Nav Evolution, tempomat, telefoniranje ...
 

Još uvijek se navikavam na dizelski motor, a pogotovo na vibracije dok stojim na mjestu. Nisu jake ali postoje, dok kod Thalije nekada nisam znao da li auto uopće radi pa sam provjeravao kazaljku obrtomjera. Zasada ga vozim polako, okretaji max. do 2 500 rpm. U korisničko priručniku je navedeno da je razrada do 1 500 km. 
Start/stop sustav nije nešto što me oduševljava.

Da ne bi sve bilo dobro, ima nekih stvari koje me smetaju: 
Nema pokazivača temp.motora, pa čak ni lampice koja pokazuje kada je motor na radnoj temp. 

Fali mi impulsno brisanje stakla - samo jednom da pređe brisač preko stakla. Moram ubaciti u prvu brzinu brisača i odmah isključiti ako želim da samo jednom pređe preko stakla. To mije baš blesavo.
Brisači kao da su malo prekratki za veličinu prednjeg stakla.
Tekućini za pranje stakla na stražnjem staklu treba neko vrijeme da dođe dok se upali pumpa, ali to je česti problem kod svih automobila i biti će riješeno čim zatopli sa nepovratnim ventilom. 
Kvake na vratima na dodir daju osjećaj jeftine plastike i znaju dosta glasno lupiti ako ih se naglo pusti. S druge strane osjećaj zatvaranja vrata mi je odličan. Lagano i tiho se zatvaraju. 
Prednja svjetla se podižu i spuštaju putem sajli. 
Ne mogu na Media Nav Evolution izravno utipkati broj ili nazvati osobu iz tel. imenika (iako ga pokazuje) već moram birati kontakt na mob. ako želim nekoga nazvati. 

Na tehničkom su upisane dodatne dimenzije guma: 185/65-15 i 195/55-16. Trenutno su gore 205/55-16

Nemam slika, jer je auto blatan i ovih dana nije bilo smisla da se se pere. Čeka ga temeljito pranje ovaj vikend i montaža zavjesica - blatarica.  

Serijska oprema Techroad
Dodatno na opremu Stepway Prestige

  • Presvlake TechRoad
  • Automatski klima
  • uređaj 16" Flexwheel dvobojni naplatci
  • Stup između prednjih i stražnjih vrata u crnoj boji
  • Crno-bijeli ukrasni elementi u unutrašnjosti
  • Multimedijski sustav Media Nav Evolution: 7" zaslon na dodir, USB, MP3 Vanjske ručice na vratima u crnoj boji, -navigacija + kartografija Adriatik, funkcija povezivosti s Android Auto
  • Vanjska osvrtna ogledala sjajno crne boje s matiranim uzorkom

Osim navedenog dodano je: 

  • Boja CRVENA FUSION (NPI), 
  • Rezervni kotac manjih dimenzija, 
  • Paket Elektrika: Elektricni podizaci stakala straga, Stražnji parkirni senzori + kamera

Motor je 1.5 Blue dCi 95, snaga: 70 (95) kW (KS)

Edited by Vladek
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

sto se tice impulsnog brisaca, probaj potegnut rucicu prema sebi, ali ne do kraja da ti spricne, nego ajmo rec na pola...tako ja na svojoj laguni koja ih isto nema, pa pobrise jednom, ako povucem do kraja onda sprica

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Ruske hvala na ideji! 

Jedna zanimljivost vezana uz pranje vjetrobranskog stakla. Kada perem staklo i pustim ručicu za pranje, brisači prođu još tri puta, a nakon što prođe nekoliko sekundi brisači naprave još jedan put preko stakla, tako da se pobrišu curenja sa krova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to 3 + 1 ako se ne varam rade svi auti u zadnjih 10-15g barem?

ugl probaj kako sam ti rekao, 99% ce ti rijesit problem

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne rade to svi i baš je iritantno kad se čovjek navikne na to i onda sjedne u auto koji to nema. Npr moja Laguna 2008g to ima, a službena Octavia 2016g nema. Ali Octavia ima žmigavce na dodir da odrade tri puta za prestrojavanje a Francuzi to nemaju (barem oni koje sam ja vozio)...ima li to Dacia(pitanje čisto iz znatiželje)?

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, markofhm said:

Ne rade to svi i baš je iritantno kad se čovjek navikne na to i onda sjedne u auto koji to nema. Npr moja Laguna 2008g to ima, a službena Octavia 2016g nema. Ali Octavia ima žmigavce na dodir da odrade tri puta za prestrojavanje a Francuzi to nemaju (barem oni koje sam ja vozio)...ima li to Dacia(pitanje čisto iz znatiželje)?

 

 

Imaju francuzi kratki žmigavac, 3 puta, kako ne i to valjda zadnjih 10 god sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Dacia nema kratki žmigavac ili još nisam skužio kako se uključi 😁

Link to comment
Share on other sites

Imaju francuzi kratki žmigavac, 3 puta, kako ne i to valjda zadnjih 10 god sigurno...

Moja Laguna je sad već 12 god(2008god), zato valjda nema.

Nije mi ni P407 2006god imao ni P308 2009god imao. Rekao bi da ni Megane 2010god to nije imao ali se ne sjećam više,vozio ga pred dugo vremena (dosta službenih u međuvremenu prošlo kroz ruke). Zaključak; vozim prestare aute...

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Deki. said:

Duster ima kratki žmigavac, dotakneš i odradi tri puta

Sutra ću isprobati na Loganu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.