Jump to content

Lupkanje, klepetanje pri kretanju


dizna

Recommended Posts

psmtr, taj nikad na meganu nisam mijenjao, a 20 godina mu je prošlo jesenas. Onaj od motora i osmicu jesam jednom

Link to comment
Share on other sites

Evo išao sam baš pogledati i on meni izgleda sasvim normalno, mislim na ovaj desni kod remenja. Nigdje nema pukotina, guma je koliko vidim okom ok i nigdje nije puknula, metalni dijelovi isto u redu. Prilikom kretanja se lagano miče metalni dio od motora koji je u gumenom dijelu naprijed nazad, ali mislim da je to normalno kod opterećenja motora, jer i sam motor radi naprijed nazad.... ali frend je sjeo u auto i na maloj nizbrdici lagano kretao s njim dok sam ja slušao s te strane i čini mi se kao da kod opterećenja baš iz tog nosača dopire to lupkanje

Morat ću otić majstoru da to vidi sve...

Jel zna tko kolika mu je cijena otprilike?? Na njemu je s gornje strane oznaka 326E28C

Link to comment
Share on other sites

Mora ti biti razmak u tom nosaču, ako je hidraulika popustila razmaka nema i isti sjedne na šasiju. Probat ću naći slike...

 

prva slika, nema razmaka nosač pao na gumu:

690965518_nosamotorastarirazmak.JPG.11b20c8675fb1f79da3f09d95955df0d.JPG

 

Druga slika, nemontirani novi nosač, razmak je poprilično vidljiv:

nosač motora novi razmak.JPG

 

treća slika, montirani novi nosač, razmak je oko 1 do 2cm

nosač motora novi.JPG

nosač motora stari razmak.JPG

Također dizelaši na tom nosaču imaju i jedan uzdužni, što benzinci nemaju. 

Preporučam original kod Anđelka, ja sam ga tamo kupio i neznatno je skuplji od Sasica i sličnih

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, frenchkey said:

Mora ti biti razmak u tom nosaču, ako je hidraulika popustila razmaka nema i isti sjedne na šasiju. Probat ću naći slike...

 

prva slika, nema razmaka nosač pao na gumu:

690965518_nosamotorastarirazmak.JPG.11b20c8675fb1f79da3f09d95955df0d.JPG

 

Druga slika, nemontirani novi nosač, razmak je poprilično vidljiv:

nosač motora novi razmak.JPG

 

treća slika, montirani novi nosač, razmak je oko 1 do 2cm

nosač motora novi.JPG

nosač motora stari razmak.JPG

Također dizelaši na tom nosaču imaju i jedan uzdužni, što benzinci nemaju. 

Preporučam original kod Anđelka, ja sam ga tamo kupio i neznatno je skuplji od Sasica i sličnih

Bio sam god svog mehe nabrzinu i samo ga je letimično pregledao na minutu, puno dvorište i garaže auta a ja došao nenajavljen, i veli da mu izgleda još ok, da nije neka hića za mjenjanje...

Zvao sam ovlašteni i kod njih je 1317 kn, tokić i ciak nemaju u ponudi, a auto krešo po posebnoj narudžbi ima Sasic i još nekakav na F, nisam zapamtio točno marku, ugl jedan je 1000 a drugi 1100.

Moj meho mi je isto rekao da ne uzimam ništa osim originala.

Kod mene je malo drugčije nego kod tebe... evo slika

20200604_194241.jpg

20200604_194352.jpg

Nije se skroz objesio, ima možda 3-4 mm lufta

Ali vidi se po tragu da udara u donju gumu

20200604_195408.jpg

A i sa stražnje strane se dodiruje s metalnim dijelom

Samo se nadam da je taj nosač u pitanju i da nije ništa drugo, jbt od ovih dizni što sam mjenjao imam traume, čim nešto čujem odmah su mi one na pameti

Još mi je majstor rekao da taj nosač kad baš ode u većini slucčajeva lupa i preko ležećih kad se prelazi, što kod mene trenutno nije slučaj, ja ga zasad čujem samo prilikom kretanja da lupka...

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Ekipa kratko pitanje, koliko je realno vrijeme koje mehaničar utroši za zamjenu tog gornjeg desnog nosača motora kod remenja. Odlučio sam se da ću uzet originalni dio, jer su preporuke i ovdje na forumu i od drugih mehaničara da idem isključivo na original jer je ovo ostalo velika lutrija, a razlika u cijeni je neznatna, pa kalkuliram ako je oko jednog sata da bi možda otišao u ovlašteni radi garancije od godine dana.

U petak sam naručen u jedan ovlašteni di sam dosta toga rješavao prethodno i izrazito su korektni i zadovoljan sam dosadašnjom uslugom, a oni su mi prije koji mjesec mijenjali i ova dva druga nosača (osmicu i ovaj ispod akumulatora) 

Hvala!  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prije 10-tak dana zamijenio nosač, stavio orignalan... Stari je još mogao izgleda dosta, ali kad sam stavio novi vibracije svega su se bitno smanjile, međutim lupkanje je i dalje ostalo, što znači da nije bilo do nosača... Bio sam lud i ostavio sam majstoru auto cijeli dan da sve detaljno pregleda i čovjek nije našao ništa, nigdje lufta, sve super i sumnja je opet pala na dizne, jedna je lupkala ( taktala - tak tak tak) kod kretanja... 

Borbu nastavljam dalje, a ishod svega ću nastavit pisati u temi " motor K9K 636 problem" u rubrici "Scenic III"...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.