Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

ak pitaš za ove thule nosače za bicikle, ja imam 532 i 591, 591 mi je 10x bolji, doslovno treba 10 sekundi da se stavi bajs na krov

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AllesGut said:

ak pitaš za ove thule nosače za bicikle, ja imam 532 i 591, 591 mi je 10x bolji, doslovno treba 10 sekundi da se stavi bajs na krov

Treba još manje da ga se skine.... bez alata i ključeva :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa ne držim ga na krovu kad nisam u autu, jbt ti u svim stvarima gledaš nekaj negativno, onda bi trebo živjeti u atomskom skloništu i nikam ne ici, jer u svemu čuči neka opasnost

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo baš nije dlaka u jajetu. Jbt, stanem da odmorištu, skidam bike i furam ga sa sobom u kenju da mi ga ne popale s krova u 8sec.

Ovo se ne očekuje od Thulea pogotovo za te novce. Epic fail.

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je dosta nezgodno da se ovaj lako skine! Koji onda uzet?

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte ljudi, imajte malo mozga..tako je mogao postati i video gdje se u par sec krade Clio II pa kolega jos uvijek vozi svoj bez da mu je ukraden..2/3 godine su mi nosaci na autu, bajkovi su bili sirom Lijepe nase i nitko ih nije maznuo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kaj se nemre stavit neka sifra tj. sajla il  nekaj i spojit na poprečne?  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nansale said:

Ma dajte ljudi, imajte malo mozga..tako je mogao postati i video gdje se u par sec krade Clio II pa kolega jos uvijek vozi svoj bez da mu je ukraden..2/3 godine su mi nosaci na autu, bajkovi su bili sirom Lijepe nase i nitko ih nije maznuo.

Nadam se da će tako i ostati. Živio!

6 minutes ago, Max said:

Kaj se nemre stavit neka sifra tj. sajla il  nekaj i spojit na poprečne?  

Palo mi je na pamet: šelna koja ima malo drugačiju glavu poput E gedore. Šelnu podstaviš s nečim gumenim tek toliko da nema kontakta metal o metal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Kaj se nemre stavit neka sifra tj. sajla il  nekaj i spojit na poprečne?  

Sami nosac 591 je zakljucan za sipku wingbar, bicikl je isto kljucem zakljucan za 591, ali se moze relativno lako izvuc bicikl sa njega, kak je medo stavio. Moze se vjv rama od bicikla sa obicnom sajlom nekom povezat za wingbar, isto kao kad bi ga bilo di vani na stup zavezal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan bicikl kojeg mi nije previše žao. Već skoro 18 godina ga zaključavam sa običnom ABUS feder-sajlom koju sam onda platio 90kn.

Spominjem to jer je brava od te sajle nekoliko puta pokisla, bila u prašini po zajedničkim prostorijama, podrumima (tri puta sam se selio) i savskom nasipu, po snijegu, a i bicikl je jednom bio prekriven šutom skupa sa sajlom kada su jednom nenajavljeno počeli građevinski radovi. Brava na toj sajli radi dan danas kao prvi dan. Nikad nije bila podmazivana.

Možda bi tako nešto bilo korisno za dodatno osiguranje bicikla na krovu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, bas sam to i mislio, vezati za wingbar i bok! 

Medo nisam skužio kam bi stavio tu šelnu?

Link to comment
Share on other sites

591 je stari model i ima još drugih boljki.
Uzmeš 598, puno je bolji.
Imao sam oba pa ne pričam bezveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A to što Thule za sve ima broj na bravi i broj na ključu i što treba doslovce ključ sa istim brojem da se otključa bilo što, od kutije preko nosača skija / bicikala, pa do nosača? To nitko ne komentira?

Ako će netko nešto ukrasti odraditi će to.

Link to comment
Share on other sites

Ke drame oko alata za prevoz bicikle.

Ključno je sto je to za prijevoz.
Ne da glumi sef.

Nego da si prebaciš picikletu od doma do negdje gdje se misliš ( u sigurnom okruženju obavezno sa kacigom na glavi, obući uske gaće i nažuljati jaja) provozati taman da probije znoj da možeš opaliti sliku za neku  društvenu mrežu.

Kome treba vozilo da mu je sigurna bicikla dok ide pišati na pumpi (ili popiti pivu ispred trgovine) neka mi se javi pa se dogovorimo za 3.3. Procjenjujem da unutra stane 5 odraslih trbušastih biciklista i pripadajuće im bicikle i oprema u bunker.

Kombi bi mogao biti i otključan jer kad bi potencijalni krimikradacbicikle vidio kako je to sve posloženo, bicikle dole a ostale stvari preko njih, odmah bi izgubio volju za kriminalnom radnjom koja bi uključivala i polusatno iskrcavanje stvari.

A sve i da krene u tu nedozvoljenu radnju bar nebi odvalio thule..

 

  • Like 4
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je smiješno što su se neki vlasnici 591 nosača našli uvrijeđeni činjenicama i očitim dokazima pa idu polemizirati da li će bicikl biti ukraden ili ne i uspoređuju to sa krađom (starog) auta :D

591 je bilo nekoliko puta na -30% i više na Mall.hr, a 598 je bio jedva na 5% i to jednom. Kako to, kako to...

Link to comment
Share on other sites

Medo, koji ti imaš od thule nosača, 532, 591 ili 598?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 532...nikada ali nikada problema, montaža brza, sve drži fino, testirano na 160 :)

Vozio i specku i Mtb krme, specka je lagana i na svaki dobro ide

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Meni je smiješno što su se neki vlasnici 591 nosača našli uvrijeđeni činjenicama i očitim dokazima pa idu polemizirati da li će bicikl biti ukraden ili ne i uspoređuju to sa krađom (starog) auta [emoji3]
591 je bilo nekoliko puta na -30% i više na Mall.hr, a 598 je bio jedva na 5% i to jednom. Kako to, kako to...


Niti sam uvrijeđen niti si predocio očite "činjenice i očite dokaze" ali dobro..

Model 591 (kojeg sam ja kupio kad nije bilo jos modela 598) je stariji model i zato bude na popustu a logično je da su na modelu 598 poboljšali prethodni model.


Ljudi koriste te modele (532, 591, 598 te novije modele UpRide, TopRide) jako dugo a sad da bajkovi samo tako nestaju s njih s time se bas ne slazem a s druge strane ako ti je suđeno da ostanes bez bajka imao si losu srecu.

A tebi sretno s starim autom, bajkovima i drugim stvarima u zivotu..živio i EOD s moje strane.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja kupovao isto nije bilo 598 i iskreno nisam niti znao za te mane 591.

Mislim da je ok da ljudi imaju sve inf i budu svjesni da neke stvari imaju manu i da sad kupujem novo, vjv bi kupio 598.

Ono kaj mogu usporediti je kaj imam i 591 se lakše i brže koristi od 532.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma lakše i brže je više manje, zakačim, lock, stegnem :)I thats it

Itako ove krmače od novih enduro pila možeš teško na bilo koji nosač.

Specku drži bilo koji, lagana i tanke gume, iako Thule ima onu finu plastiku pa drži i specku lijepo (tanka gumica)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nansale said:

Model 591 (kojeg sam ja kupio kad nije bilo jos modela 598) je stariji model i zato bude na popustu a logično je da su na modelu 598 poboljšali prethodni model.

Da li bi ti sada opet kupio 591 na -35%?

Anyone?

Link to comment
Share on other sites

Ovisi o cijeni.

A pitam zato jer sam oba kupio po cijeni od 500 kn/kom (nasao na njuskalu, novi zapakirani, covjek ih dostavio do ZG) kad su po trgovinama bili po cijeni od cca 760 kn.

Link to comment
Share on other sites

Imam par nosaca vec 3-4 godine i cesto sam ih koristio i smatrao sigurnima. Nikad problema niti straga. Upravo sam iso pogledat koje imam jer nemam pojma koji su moji. Ustanovih da su ovi nesigurni 🤣. Nastavljam u istom tonu s istom kolicinom straha hehe. 

Sjecam se da sam kupio 3 komada zapakirana skupa s poprecnim nosacima Thule (oni obicni kockasti) za stotinjak €. Nakon kaj sam prodal jedan 591 i poprecne nosace, ostalo mi dva komada 591 i 20€ viska.

Dobra fora je ak se voze bicikli u paru da ih se stavi blize i poveze bilo kakvim lokotom ili sajlom. Sretno "8 sec majstorima". :zubo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvi đrni odrađen brez težav. Kupio nosac neki dan, spojio sajle , stavio ga na auto u neznam utorak, isao na posao tak bez bicikla, u cetvrtak stavio bicikle probno , oso do benzinske s malim do zubara, malo zategnuo jos i pravac more.

 

IMG20220526145136.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.