Jump to content

Zamjena halogenih farova led farovima


Yelman

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje. Kakva je situacija sa zamjenom prednjih halogenih farova na Meg 4 (2019.) oem LED farovima? Zamjena bi išla preko ovlaštenog servisa, auto je još pod garancijom.

Je li to samo plug and play ili treba veće petljanje po kompjuteru auta? Zna li netko koliki bi otprilike mogao biti ceh za tu zamjenu (nova svjetla i rad)? I, najvažnije, isplati li se? Kolika je razlika u kvaliteti osvjetljenja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje. Kakva je situacija sa zamjenom prednjih halogenih farova na Meg 4 (2019.) oem LED farovima? Zamjena bi išla preko ovlaštenog servisa, auto je još pod garancijom.
Je li to samo plug and play ili treba veće petljanje po kompjuteru auta? Zna li netko koliki bi otprilike mogao biti ceh za tu zamjenu (nova svjetla i rad)? I, najvažnije, isplati li se? Kolika je razlika u kvaliteti osvjetljenja?
Oko 700€ ti je jedan far sa popustom (ako ti ga daju) u ovlaštenom. Ožičenje se mora mjenjati + reprogram. Ja ne vjerujem da će ti to biti ispod 2k€. LED farovi su odlični i vidljivost je nebo i zemlja u usporedbi sa halogenim, ali ne vrijedi te novce ako ćeš mjenjati.

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+ ide i balast iza na svakom faru za regulaciju napona za glavni projektor to ne dobiješ sa farom... mislim da sam googlo prije da je jedan 1500kn ako ikad rikne...a ide i servo što ih diže i spušta to ti je još mislim 800kn komad... neznam jel to imaju halogeni farovi po defaultu pa se da prebacit.... bokte jeftinije prodat i kupit drugi sa ledicama 🤣

Dobiješ ovo sa "rupama" a to treba popunit sa navedenim modulima🤣

 

far.png

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima puno na detaljnim odgovorima.

To je suludo skupo, virujem da je velika razlika u osvjetljenju jer definitivno nisam oduševljen s halogenim farovima, ali dat tolike pare mi nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

Imas li leće i halogene h7?
U njih se da staviti led h7, ostaje ti odlican cutoff, puno vise svjetla, a za tehnicki vratis halogene.
Naravno jako paziti na visinu svjetala kad se auto optereti i sniziti iste kotacicem u kabini.
Ako ces to zaboravljatei, bolje ne stavljaj led.
I da, Osram nisu najjace led H7 na tržištu


Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

Imas li leće i halogene h7?
U njih se da staviti led h7, ostaje ti odlican cutoff, puno vise svjetla, a za tehnicki vratis halogene.
Naravno jako paziti na visinu svjetala kad se auto optereti i sniziti iste kotacicem u kabini.
Ako ces to zaboravljatei, bolje ne stavljaj led.
I da, Osram nisu najjace led H7 na tržištu

 

Tako je, imam leće uz H7 halogene. Šta bi preporučio za bolju vidljivost? Koju LED H7 (koja nije osram), a koju običnu H7? Je li razlika u osvjetljenju među njima primjetna? Ako nije prevelika, radije bih ostao tehnički ispravan uz neku kvalitetnu H7 žarulju.

2 minutes ago, Yelman said:

 

 

Edited by Yelman
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yelman said:

Tako je, imam leće uz H7 halogene. Šta bi preporučio za bolju vidljivost? Koju LED H7 (koja nije osram), a koju običnu H7? Je li razlika u osvjetljenju među njima primjetna? Ako nije prevelika, radije bih ostao tehnički ispravan uz neku kvalitetnu H7 žarulju.

 

Ja bi na tvom mjestu samo tražio što bolje halogene. Kupi radije neke najskuplje i najkvalitetnije i dobro će ti svijetliti, a platit ćes jeftinije i bit ćeš ispravan na tehničkom. Po meni su led bolje samo kad su originalni led farovi, ovo sa žaruljama je sve samo ne ispravno ni kvalitetno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, sa led mozda neces proci tehnicki.
Osram night breaker halogen je dobro i legalno rjesenje.
Posto imas led drl za dnevna, mozda bi mogle potrajati cca godinu dana.
Daju vise svjetla, ali krace traju kao i sve high performanse halogenke.
Ako se odlucis za led h7 pozeljno je nabaviti dublje poklopce radi boljeg hlađenja. I naravno vise daju svjetla od bilo kojih halogenih.
Top kinez ti je:
HRK 379.21 36%OFF | Bevinsee H7 H4 LED Lights Bulbs 9005 HB3 9006 HB4 LED H7 H8 H9 H11 9012 Headlight 120W 22000LM 6000K White Car Headlamp 2pcs V45
https://a.aliexpress.com/_mqr2RxA

Dodatni poklopci, ovisno o promjeru rupe:
HRK 14.67 41%OFF | 1 X Car LED Headlight Dust Cover HID Headlight Rubber Seal Cap Cover led Headlamp H4 H1 H7 D2H H11 H8 HB3 Car Styling
https://a.aliexpress.com/_mPWVqZe



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:


Osram night breaker halogen je dobro i legalno rjesenje.

nije baš, kao što sam već pisao sa fabiom sam imao problema, jer fabia ima homologirano isključivo 2700K za halogen, osram NBU je 3500+K

Link to comment
Share on other sites

Jesam ja jedini na ovom planetu koji je imao Osram Night Breaker i koji nije primijetio ama baš nikakvu razliku u odnosu na obične?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavljao LED farove na Kadjara, kupio sam ih rabljene na ebayu i sve sam radio sam. Na Kadjaru je sve plug and play, električna instalacija je ista. Trebalo je promijeniti konfiguraciju preko dijagnostike, to sam odradio preko ddt4all. Sve skupa me koštalo oko 500 eura.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24. 12. 2021. at 15:42, Scary said:

https://www.osram.hr/night-breaker-led/index.jsp

osram LED se može atestirati za određena vozila u halogenom faru, istina trenutno postoji homologacija za meg 3, lista se popunjuje dosta polako ali zadnji put kad sam gledao bile su 3 marke samo, sad ih ima kud i kamo više..

Opa, ja nedavno gledao i meg 3 nije bio na listi kompatibilnosti. Sad to mogu ugraditi.. 

Link to comment
Share on other sites

Opa, ja nedavno gledao i meg 3 nije bio na listi kompatibilnosti. Sad to mogu ugraditi.. 
Kad ugradis poslikaj before/after napravi mali review..
Link to comment
Share on other sites

Neću se žurit jer sam uzeo night breaker 200 (h7) pa ću prvo njih stavit i vozit neko vrijeme pa ću uzet h7 led.  Nego jedno glupo da ne otvaram far. Dogo svijetli m3 facelift, koja žarulja ide, isto h7 ili nešto drugo? Još ih nisam mjenjao u ovih 6 god

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fabi said:

Neću se žurit jer sam uzeo night breaker 200 (h7) pa ću prvo njih stavit i vozit neko vrijeme pa ću uzet h7 led.  Nego jedno glupo da ne otvaram far. Dogo svijetli m3 facelift, koja žarulja ide, isto h7 ili nešto drugo? Još ih nisam mjenjao u ovih 6 god

Aj baš kad probaš te žarulje javi tu kakva je situacija s osvjetljenjem

Link to comment
Share on other sites

U pretincu mi stoje već 2-3 dana. Montirat ću ih za koji dan pa javim dojmove..  A ovo za led sam gledao prije cca mjesec-dva (gledao temu na forum.hr) i tada meg 3 nije bilo na listi kompatibilnosti. Da sam imao ovu i fo prošli tjedan bio bi odma uzeo led.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, frenchkey said:

Jeste sigurni da je meg 3 na spisku?
Mesecini samo svapska kola

 

A2CA71DC-BB05-4DC5-A632-75AE2BBD6974.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, frenchkey said:

Jeste sigurni da je meg 3 na spisku?
Mesecini samo svapska kola

Ide po državama posebna homologacija. Gledaj za HR

Link to comment
Share on other sites

Je li velika fizička razlika između farova za Scenic 2/Megane 2 ph2 (s čijim svjetlima svi muku muče), i ovih odobrenih za Megane 3? Pitam zato jer bi možda pomoglo da što više vlasnika pošalje prijedlog Osramu za uvrštavanje?

 

Opet ništa ne vidim sa ovim farovima, a već sam bio odustao od Jensove ugradnje kad znam da nije legalno. Svaki auto mi je u 101% svega bio legalan, tako da mi se ne stavlja svašta, rađe vozim 50-60 kmh noću..... Najvažniji razlog za brzu zamjenu auta su mi baš ti famozni farovi

Link to comment
Share on other sites

 
A2CA71DC-BB05-4DC5-A632-75AE2BBD6974.thumb.png.f9c9618afdf01f7526b81997f9e178b5.png
Molim te link, ja nalazim samo ovo
dc226df80edb10b0421485fd4e78a887.jpg
Je li velika fizička razlika između farova za Scenic 2/Megane 2 ph2 (s čijim svjetlima svi muku muče), i ovih odobrenih za Megane 3? Pitam zato jer bi možda pomoglo da što više vlasnika pošalje prijedlog Osramu za uvrštavanje?
 
Opet ništa ne vidim sa ovim farovima, a već sam bio odustao od Jensove ugradnje kad znam da nije legalno. Svaki auto mi je u 101% svega bio legalan, tako da mi se ne stavlja svašta, rađe vozim 50-60 kmh noću..... Najvažniji razlog za brzu zamjenu auta su mi baš ti famozni farovi
Ovi ti mogu obnoviti zrcala tvojih projektora pa si 101% legalan

https://www.poslovna.hr/(X(1)S(hkyy2f4arxji3swmssqcn0jm))/lite/dm-metalika/1296805/subjekti.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, frenchkey said:

Molim te link, ja nalazim samo ovo
Ovi ti mogu obnoviti zrcala tvojih projektora pa si 101% legalan

https://www.poslovna.hr/(X(1)S(hkyy2f4arxji3swmssqcn0jm))/lite/dm-metalika/1296805/subjekti.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

https://www.osram.hr/night-breaker-led/index.jsp

Na dnu imaš popis..

A što će mi obnova kad imam leće.. Kupio sam 2019. nove farove TYC i izgledalo je smiješno jer je svijetlilo svakamo samo ne ispred automobila. Zamijenio za rabljene original i sad je cutoff super, ali možda 10 - 15 metara od vozila.. dalje je mrkli mrak.

Link to comment
Share on other sites

znači siguran si da su ti polovni ok, da nisu isto izgorili iznutra?

Just now, frenchkey said:

znači siguran si da su ti polovni ok, da nisu isto izgorili iznutra?

apropo liste, hvala. Kod nas znači nije Clio homologiran kao iz onog mog spiska nego samo megane3? Čak ni megane 4...

Dali su to farovi sa lećom kod meganea ili su obićni?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.