Jump to content

R4 GTL '88. Žorž II


ivan08

Recommended Posts

33 minutes ago, petak said:

Nebi te spasilo ni 10 zračnih jastuka. :bigl:

Zadnje što bi mu prošlo kroz glavu bi bila guzica. 😂

 

To je dopušteno ovim mladcima. 

Ja sam ipak čovjek u godinama već, izdivljao se u životu. A i poštujem stroj koji vozim. On je ko teretni konjj. Povuče kila ali nije za galop. :hahahe:

Ma godine su samo broj. A i on se bolje osjeća nakon ovakvog sprinta.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Spasilo me od carine to spremište u volanu. 

A pipali su vrata, ispod zadnjeg sica, oplate one od lesonita 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve pohvale za trip, steta kaj vas je vrijeme zeznulo pa ste morali neke dijelove preskociti

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, josipp said:

Sve pohvale za trip, steta kaj vas je vrijeme zeznulo pa ste morali neke dijelove preskociti

Hvala. Trip se trebao dogoditi tjedan prije u jeku babljeg ljeta ali Dečkovi građevinski zahvati su bili važniji i ne bismo bili opušteni zbog stiske s vremenom. Ali nije ovo zadnji put. Definitivno. Postoji još par pravaca prema Vodicama koji su neistraženi.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Šta reć. Došo čoek, ona, pas na 9V, i ŽorŽ D Second. 

Potegli puta da vide ludu glavu i njegovu skalameriju dijelova razbacanu po garaži. Sreća tih par minuta nije padala kiša dok smo kružili oko skalamerije sa objašnjenjima. 

Morao sam i u živo viditi da ŽorŽ može potegnut pa sam ih provozao do Šibenika. 

Popili pičence, izglili se, izljubili i svaki na svoju stranu. Oni 300km, ja niti 15.

P.S. Drago mi je da ste Potegli, drago mi je da smo se i uživo upoznali, nije mi drago što nisam imao previše vremena, nije mi drago što je kiša cijeli dan lila, i nije mi drago što vas je pratila nazad. Srećom imate pravog suputnika pa onda neke brige zaboraviš. ŽorŽ i na kraj svijeta stiže. 

Do druge prilike uz nešto mesića na žaru stojte mi dobro, budite veseli i zajebavala kakva jeste. Divno je upoznati ljude koje život nije pokolebao. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast!

Uz aute koji su na istoj platformi i frizure su vam isto takve 😂

Ostanite dobri, lijepi i pametni kao i inače 🍻

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma samo nam onaj kuštravac kvari prosjek. Slijedeći put nosim mašinu za šišanje na susret s dotičnim :hahahe:

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mata73 said:

Svaka čast!

Uz aute koji su na istoj platformi i frizure su vam isto takve 😂

Ostanite dobri, lijepi i pametni kao i inače 🍻

Lijepo je sresti ljude s istim mentalnim poremećajem. 😆 Što se frizura tiče teško je kad se dredovi vuku po blatu ispod auta....😂

Just now, petak said:

Ma samo nam onaj kuštravac kvari prosjek. Slijedeći put nosim mašinu za šišanje na susret s dotičnim :hahahe:

Ja ću ga držati u kravati. Ti imaš mirniju ruku. 😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Priča skoro ko film Avantura života 😂😂

I drugi put se javi i najavi pa ćemo riješit i Baraćeve spilje na domaći način.. a na Željavi kod Duglasa je i dobra klopa al jbga prošla sezona pa fast ne radi do druge sezone.. i krivo mi da nisam naletio na Žorža taj dan na cesti 🍻

Ja sam par dana prije onako iz dosade zujao po Željavi 😂😂

 

IMG_20230730_190939.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 26. 10. 2023. at 13:15, Dasso299 said:

Priča skoro ko film Avantura života 😂😂

I drugi put se javi i najavi pa ćemo riješit i Baraćeve spilje na domaći način.. a na Željavi kod Duglasa je i dobra klopa al jbga prošla sezona pa fast ne radi do druge sezone.. i krivo mi da nisam naletio na Žorža taj dan na cesti 🍻

Ja sam par dana prije onako iz dosade zujao po Željavi 😂😂

 

IMG_20230730_190939.jpg

Mislim da ćemo sačekati proljeće ali vrijedi dogovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hajde da prekinem šutnju. Prije godinu dana se Žorž II vratio kući sa kozmetičkog tretmana i limarskih zahvata. Ono što sam tada mislio da je više-manje ispravno i u granicama prihvatljivog je vraćeno na Žorža. Ali godinu dana kasnije i pređenih 15-ak tkm došlo je vrijeme da se neke stvari riješe. Naime luft na desnom homokinetičkom koji se činio beznačajan se počeo pretvarati u tupo lupkanje na šaltanju i dodavanju gasa da bi postalo iritantno i neugodno ritmično krčanje čak i na ravnom. Odlučim o istom trošku presložiti prednji ovjes koji je postao sve bučniji. Dignem ga na dizalicu i raskopam prednju desnu stranu. Ispostavilo se da je manžetna koja čuva zglob od prljavštine i vode spala i mast je nestala. Letimičnim pregledom ustanovljen je nepodnošljiv luft.

slika.thumb.png.069871646668e03a65c73d223b4552e9.png

Bacam se na guglanje i opet gnjavim mentora. U razgovoru spominje Impex koji se pokazao kao vrijedan izvor dijelova za malog diva. Ispada da imaju poluosovinu i naručujem kao i sva četiri amortizera, set Champion svjećica i oba prednja ležaja od kojih je jedan ružno prozujao ali kako se Ona i ja nismo mogli usaglasiti koji, uzeo sam oba. Čak je jedno vrijeme tvrdila da je stražnji. 🙄Tu sam izjavu bacio na ignore jer su oba friško zamjenjena. Istovremeno otkrijem i komplet selena za prednji ovjes te naručujem i to. Da sve to oko ovjesa ne bih morao ponavljati kada stigne naručeno odlučim pripremiti teren i poizbijati kugle pa sam pola posla obavio. No kako to obično ide ili točnije rečeno ne ide kugle sam muški pritegao pa to neće van. Potrošio jedno popodne na izbijanje dviju kugli. Čekaju me još četiri. Znam da postoji izvlakač ali ga nemam. Ne treba mi često ali kada mi treba dao bi guzice za njega. Nakon kraćeg guglanja nađem u trgovini Top Alati iz Preloga za 18 € s poštarinom i taj izuzetno koristan alat. Danas stiglo sve naručeno.

slika.thumb.png.139f5a7fa5e6dc6da117068c451dc3de.pngslika.thumb.png.f91ceb2f6d93fe0e18e6f538e199ba80.png

slika.thumb.png.03d9fcf0a75797e2123b29061e782678.png

Sada će to ići puno lakše. Skinuo sam i gornju vilicu i izbio selene. Mislio sam da će biti puno tvrdoglaviji ali sam ih izbio i uprešao za manje od 15 minuta. Gedora 18 taman odgovara vanjskim promjerom veličini selena. Na drugu stranu ide gedora 30 u koju selen ispada. Sve skupa u škripac i na mamlazni pogon. Uprešavanje ide obrnutim redom.

slika.thumb.png.c8cf3a46370ec85403880e43755b56c1.pngslika.thumb.png.80f34cb46e9526c35d0ba1b93a2556a5.pngslika.thumb.png.5f08704c6a5b9e041b2406fb023d81da.png

U međuvremenu kako sam oslobodio glavčinu odlučim zamijeniti ležaj. Postupak je poprilično jednostavan, riječ je o dva ležaja koji rade u paru. Izvlakač (u narodu poznat i kao radapciger) to odrađuje bez napora.

slika.thumb.png.c2d6221c4b990e7929f65f4b7a08588f.png

Uspio sam prije mraka zamijeniti i amortizer. Još pritezanje i ta strana bi trebala biti gotova.

Sutra imam u planu završiti ako me šogi ne zajebe. Naime, njegov Clio III ima mušičavu bravicu gepeka i kojoj sam već jednom čistio kontakte pa je to radilo više od godinu dana ali opet počinje zezati a on ima dvije lijeve ruke koje su k tome i polomljene tako daaaa.....

Sutra nastavak.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan08 said:

 

slika.thumb.png.c2d6221c4b990e7929f65f4b7a08588f.png

 

Ivane jabuko sa grane vidim da ti je prst izvirio iz nitrilne rukavice 

Možda da probaš neke deblje ili kombinovane nitril/neopren, bikoz mineralna ulja itd 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, direstraits said:

Ivane jabuko sa grane vidim da ti je prst izvirio iz nitrilne rukavice 

Možda da probaš neke deblje ili kombinovane nitril/neopren, bikoz mineralna ulja itd 

Stara sam ja škola. Kakve pederske rukavice. Ionako ih navučem ujutro, za 10 minuta mi vire svi prsti van i ostatak dana se zajebavam s tim dronjcima. Mrš! (ovo nije upućeno tebi već rukavicama)

A drugo i Ona voli pravi muški dodir ispucalih ruku... Šta da ti kažem?

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

E onda što da ti kažem 

Nitrilne pa preko njih montažne? 

Potaknula me nesretna priča gospodina koji je radio na održavanju mašina u firmi posljednjih 23 godine i bori se s kancerom 

Treba li reći da je oldskul i da je radio bez rukavica većinu vremena? 

Ja kad čačkam oko bilo čega što ima veze s uljem nabacim microflex nitril/neopren 0,2 mm i eventualno preko njih montažne. 

Ajm đast sejin

47 minutes ago, ivan08 said:

Kakve pederske rukavice

Imaju u plavoj boji, ne moraš one grozne rozNe 🤣

images?q=tbn:ANd9GcTV_Xitsieu9opxojVzsYf

 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ima i crnih, narančastih, debljih, tanjih kakvih hoces. Ne pričam o dildotima nego o radnim rukavicama.

Meni rukavice u pravilu traju cijeli dan.

  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laci said:

Meni rukavice u pravilu traju cijeli dan

Radi nešto jbgati nemoj samo hodati po kafanama za radnog vremena 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, direstraits said:

E onda što da ti kažem 

Nitrilne pa preko njih montažne? 

Potaknula me nesretna priča gospodina koji je radio na održavanju mašina u firmi posljednjih 23 godine i bori se s kancerom 

Treba li reći da je oldskul i da je radio bez rukavica većinu vremena? 

Ja kad čačkam oko bilo čega što ima veze s uljem nabacim microflex nitril/neopren 0,2 mm i eventualno preko njih montažne. 

Ajm đast sejin

Imaju u plavoj boji, ne moraš one grozne rozNe 🤣

images?q=tbn:ANd9GcTV_Xitsieu9opxojVzsYf

 

Ma sve 5. Samo Žorž II. Ne volim te tužne priče s kancerom. A od nečeg ću krepat svakako. Nije da sam svaki dan u uljima i mazivima ali sam svaki dan s mikroprašinom od drveta. Iako nosim zaštitnu masku većinu vremena zna mi se dogoditi "nešto nabrzinu" pa to već sutra osjetim u obliku kašlja. Kao što rekoh, znam ih navući ali me je*e fina motorika pa onda piz*im oko toga.

 

7 minutes ago, laci said:

Ima i crnih, narančastih, debljih, tanjih kakvih hoces. Ne pričam o dildotima nego o radnim rukavicama.

Meni rukavice u pravilu traju cijeli dan.

Cijenim riječ struke i hvala na brizi. Dobro da si napomenuo ovo boldano. Već sam spremio odgovor...😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ivan08 said:

svaki dan s mikroprašinom od drveta. Iako nosim zaštitnu masku većinu vremena zna mi se dogoditi "nešto nabrzinu" pa to već sutra osjetim u obliku kašlja

Not fun. Treba koristiti zaštitu kad je moguće. 

A od nečega se mora krepat kako kažeš 

U istoj firmi čovjeka pod tušem našli, gotov u 49. Puklo srce kao ledenica

A biciklom na posao dolazio svaki dan 14 km u jednom smjeru, nebitno kakvo je vrijeme, maratoni  trail itd top forma nikad problema i završio na podu 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Morao sam napomenuti sto si boldao jer najčešće znam koliko je sati oko podne :cice:

A ako se dani provode po kafanama ili nekom drugom zujanju traju i po nekoliko dana.

Ovo su neke koje koristim, svake su za nešto dobre osim ovih w5. One su zaqurac ali dobro dođu ponekad.

 

D19B0D87-CDD8-45DC-B8CF-C32E1CE1D350.jpeg

F5C74408-8826-4A99-AD05-24B763D4B04C.jpeg

53AC397A-7F5D-4E3E-91C3-A038A09FFD3A.jpeg

Edited by laci
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, laci said:

svake su za nešto dobre osim ovih w5. One su zaqurac ali dobro dođu ponekad.

 

za kujac radje uzmi neki durex, ima raznih velicina i rasteljive su. Jako rijetko puste. :zubo::zubo::zubo:

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pere said:

Jako rijetko puste. :zubo::zubo::zubo:

Al kad popuste onda nije dobro! 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.