Jump to content

R4 GTL '88. Žorž II


ivan08

Recommended Posts

3 hours ago, laci said:

Morao sam napomenuti sto si boldao jer najčešće znam koliko je sati oko podne :cice:

A ako se dani provode po kafanama ili nekom drugom zujanju traju i po nekoliko dana.

Ovo su neke koje koristim, svake su za nešto dobre osim ovih w5. One su zaqurac ali dobro dođu ponekad.

 

D19B0D87-CDD8-45DC-B8CF-C32E1CE1D350.jpeg

F5C74408-8826-4A99-AD05-24B763D4B04C.jpeg

53AC397A-7F5D-4E3E-91C3-A038A09FFD3A.jpeg

Gdje kupujes ove neLidlove? 

Link to comment
Share on other sites

Nešto u tokicu nešto u intercarsu a ima i po građevinskim trgovinama 

Link to comment
Share on other sites

U vačarašnjoj epizodi pogledajte:

Dupe Salme Hayek:

39cf52e92c52704eae7de363b5be921b.thumb.jpg.2458178b04258c582c0dfe1992d66ae1.jpg

Mene kako psujem:

no-homer-simpson.gif.9f7b8db49cee748a7fa96e6aaa975040.gif

Grijem brenerom vilicu:

2-chainz-using-flamethrower-dafjxx29cn8k5nbp.thumb.gif.707023a91c3d5de5e1a77a42b687aecb.gif

I još par stvari.

Još uvijek sam impresioniran činjenicom da usprkos godinama i iskustvu ne znam šutjeti i ne zacoprati planirani posao. Jutros ustanem odlučan završiti Žorža kad se sjetim da moram u radionu zalijepiti jednu drvenu ploču i izvaditi iz stega dvije koje sam zalijepio jučer. Ništa, trk tamo. Naravno da se posao od pola sata pretvorio u posao od sat i pol. Knjigovođa, još pola sata. Konačno se vratim i prihvatim Žorža, dotegnem sve sa desne strane i pređem na lijevu. Kao da me netko prokleo. Zapečeni šarafi, treba skinuti gornju vilicu - šaraf gura krutu cijev od kočnica jer sam iz nekog razloga kada sam vraćao dijelove ovjesa šaraf gurnuo s krive strane i sad nema mjesta za izvaditi ga a mora dolje jer seleni su za zamjenu.

slika.thumb.png.f4c2c94f2ef0ce8b63261e898969518c.png

Uspijem nekako izbiti taj šaraf kad stiže šogi sa svojom Klicom i nesretnom bravicom. Hajde, puštaj sve i hvataj se toga samo da ga skinem s koortza i otpremim. Raskopam oblogu, povadim bravu i prekidač odlučan da ovaj put popravak potraje. Gumena zaštita prekidača se raspala i voda ulazi i pravi njesra na kontaktima. Taman to počistim i prođem šmirglom i kontakt sprejem, uštekam-opet neće. Nakon par pokušaja skužim da je jack u banani. Uspijem nekako i to počistiti i pričvrstiti, uštekam - radi. Sklapaj sve nazad, vraćaj obloge jer ako ne vratim ja to će tako i ostati. Opet sat vremena. Vraćam se Žoržu. Koliko sam jučer lako riješio selene toliko se danas zakompliciralo. Neće van i bog. Ako budem na silu samo ću nešto sje.. Brener u ruke i grijanje. Užarilo se sve i na jedvite jade izbijem prvi. Drugi malo lakše ali svejedno uz grijanje. Uprešam nove i bacim se na ležajeve kotača. Prvi relativno glatko ali zato drugi prijeti da će se raspasti u glavčini a tek onda nastaje kaos. Polako čekić u ruke i kvrckaj kao da potkivam jaje. Konačno izbijem i taj. Zatečeno stanje:

slika.thumb.png.ad6d67cf70514deaca4b1ad67a16153b.png

Ovo je boja metala koji je pregrijan. Sjaja ni u tragovima. Optimal AG & co. Glase za najbolji omjer cijene i kvalitete ali tko zna koliko su dugo na Žoržu. Ruži pod prstima a kamoli pod opterećenjem. Još je netko prilikom zamjene napravio ono što sam ja izbjegao pa se vide tragovi brusilice po kućištu. Slikao nisam. Sve temeljito očistim i relativno lako uspijem uprešati nove ležajeve. NK je u pitanju. Mislim da se prvi put susrećem s njima. Bumo videli. Sve obilato zatrpam s masti jer se na starodobnim vozilima tako radi. Uspijem zamijeniti i lijevi amortizer. U pitanju je TRW jer je izbor dijelova poprilično sužen a o KYB i Monroe na četvorkama nisam baš čuo riječi hvale. Tako da sam svojevrsni pokusni kunić.

slika.thumb.png.d713f8817302cf8e02999f3ddb4d1ef3.png

Uspio sam vratiti i vilicu ali ovaj puta sa šarafom na pravoj strani i ostanem bez dnevnog svjetla. Skupim alat i bježim unutra jer još uvijek nisam ništa pojeo i lagano mi se manta. "Misli na nešto lijepo Ivane" govorim sam sebi. "Dupe Salme Hayek! To je to!"

5cc77342be62aab1f69693ccd7ebb5bd.thumb.jpg.1bd4ba9dabb95c1236bded857e2d33a8.jpg

Evo već mi je lakše. Samo da sutra ne padne kiša.

 

 

  • Like 5
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, laci said:

Nešto u tokicu nešto u intercarsu a ima i po građevinskim trgovinama 

Nijedne nisu iz građevinske :bat: 

a sve po dobrim cijenama 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

U najnovijem nastavku pogledajte:

Pogaču

slika.thumb.png.6224748e092c84df09b89dff8415929d.png

Svjećicu

slika.thumb.png.f19ef65f9d1bdfa861a52789eb7cebde.png

djelovanje male sile na velikom kraku

slika.thumb.png.f604e38f76be2eff9842441cf1445d4f.png

Umoran od Salme od prekjučer jučer se bacim na posao kad zvoni telefon:

"Jesi li kod kuće?"

"Jesam, šta hoćeš?"

"Jel' imaš ti ono za kotače?"

"Kojo?"

"Onu kao bušilicu."

"Misliš odvijač?"

"E, to"

"Imam"

"Od danas moram imati zimulje inače slijedi kazna."

"Zaboli me đoko za tvoje kazne."

"Ajd' ne njajke. Namontiraj mi to"

"Yebi se, dođi."

"Donijet ću pivo."

"Donesi. Mrš."

Došao moj dragi šogi. Dovukao gume i čak i svoju dizalicu. Oteo mi sat vremena.

Bacim se ponovo na Žorža i smontiram komplet lijevu stranu. Onda nekih par drugih obaveza i ode sunce za obzor. 

Jutros ga digao na klocne, skinuo stare stražnje amortizere bez većih problema jer su mehki kao duša ali ubacivanje novih zahtijeva malo snalažljivosti jer je na Žoržu takav ovjes da krak mora biti potpuno dignut da bi novi amortizer ušao na svoje mjesto. Jedan komad cijevi, jedan panj, dizalica i poluga je zakon.

slika.thumb.png.63b1a8127ddab5b1d8ac1ffb514c627a.pngslika.thumb.png.7a56b9884b9a5c94d68b463548aacddb.png

Namontirao oba dopodne. Ostale su mi još svjećice. Proizvođač preporučuje Champion L92Y. Moje imaju još i C na kraju. Kaže mentor da su dobre.

slika.thumb.png.bb35c4e37f0173e791bd783fdf57ed60.png

Pošaljem mu sliku stare.

slika.thumb.png.f19ef65f9d1bdfa861a52789eb7cebde.png

Kaže on: "Je li ta zadnja do pumpe vode?" Rekoh "Jeste!" Kaže on: "I moja izgleda tako masno. To tako mora biti. Inače malo je garava okolo ali elektrode su u redu."

Ok, briga manje. Namontiram sve nove. Idem još vratiti ulje u mjenjač. Ne po dalmatinski gdje gravitacija radi za tebe već na brzinu uz pomoć kompresora i boce.

slika.thumb.png.ab7e9d8cf4b3743f340375d3ca909bf8.png

I onda to izgleda ovako:

 

Kako sam lagan na okidaču malo sam pretjerao sa zrakom pa mi je izbilo crijevo u facu. Kćer se ispričava zbog psovanja. Obrišem se od smrdljivog ulja i završim operaciju. Naočale se kisele u otopini deterdženta.

Bilo kako bilo Žorž je opet na kotačima. Popodne slijedi test vožnja i možemo dalje po nove kilometre.

Za kraj razmotrite i dupe Halle Berry. Može uz bok Salmi.

slika.png.f343f7fc48401ebcb33f247734c9d66a.png

Ajd' uzdravlje.

  • Like 6
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan08 said:

..... jedan panj......

Samo jedan Panj.....? 

HM...... 🤔...... sumnjivo mi je to.....reko bi da su barem dva prisutna

 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

On 16. 11. 2023. at 14:27, ivan08 said:

"Od danas moram imati zimulje inače slijedi kazna."

Ne da nezna taj tvoj ništa o autima nego nista ni o zakonu

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, frenchkey said:

Ne da nezna taj tvoj ništa o autima nego nista ni o zakonu

Slovenija je u pitanju, frenč! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Isto vrijedi kao kod nas.

Kad su proglašeni zimski uvjeti mogu biti ljetne 4 mm  i lanci "spremni" za montiranje kako got to izgledalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je. Moraju biti proglaseni. A dok je vani 20°C i nema ni pahulje, niko mu nista ne moze sto nema zimske gume na autu. 

Glavno da nounari na portalima kenjaju velike kazne za vozace nakon 15.11. Gamad

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hej pa danas je godišnjica obnove zavjeta šasije i Cleona. Čestitke i da brak potraje još dugo i sretno. Natukli skupa još 18 tkm. Uzdravlje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Brat od tetke u posjeti.

slika.thumb.png.079bcdfdf47ff9acad41f65ed407d919.png

Inače kod Žorža ništa novo. Pali, toči, vozi. Većinom lokalno. Tu i tamo zavirim pod haubu, zavirim ispod ima li sumnjivih fleka. Skoro pa dosadan (kuc-kuc u drvo) ali nije ni bez sumnjivih zvukova. Mantra: Ivane, većina toga je u tvojoj glavi!

Akumulator je umoran. Bit će novi kad ovog iscijedim.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pali on i na kurblu, tj ključ za kotače 

Link to comment
Share on other sites

Teško bi ovog na kurblu upalio. :bigl:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda, ako crkne aku, dignut jednu stranu na dizalicu, ubacit u 2. namotat konop oko prednje gume i povuć. :bigl:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tako može........ipak lakše ga je gurnut

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, petak said:

ipak lakše ga je gurnut

Ajl seknd det

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Osim ako nisi sam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Ajl seknd det

Iđe to, iđe.... I solo......pitaj me kako znam. :bigl:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.