Jump to content

Clio mk2 ph1 1.6 16v swap :)


AnteL

Recommended Posts

A da probaš stavit šraf od talijana na karter od francuza pa ćeš eliminirat tu glupu kocku?

Edited by Optimista
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se to moglo, bar bi se zauvijek rijesio brtve jer fiat ima genijalan sistem da je vijak fini veliki navoj i u lagani konus, ne steze se jako, drzi i ne curi. I na getribi i na svemu je isti, pase cak od yuga 45 [emoji6]

Makar od 2016. imaju malo govance od vijka.


7ccebad3b8815bb1cfc96951af81db81.jpgcc0d35675ce40bddd265aac9f8ca36b8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mali pise da je od fiata 500..
Od dizela je manji, to je alfin cep.
Benzinci su imali ove velike.

Link to comment
Share on other sites

1.3 dizel ima taj retardirani, uz ovog renola iman jednog yugoslavena i talijanca koji su puno bolji šta se tiče mehanike.

 

sviđa mi se kako se clio vozi al mehanička riješenja su tupa totalno

 

molim lijepo bez vrijeđanja ubuduće, niti jedan fiat mi nije zavrtia leteći, palia kod ključa nit je tribalo cili motor vadit za minjat kvačilo.

 

pusti me da uživam, rado ću se žrtvovat za auto koje mi se sviđa kako se vozi

bila to 147 gta ili "glupi" clio 1.6 ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anđelko uvijek stavi novi čep i brtvu kad kod njega kupujes ulje i filter, tako da taj cep nije neka stavka

Link to comment
Share on other sites

on je trgovac, stari mehanicari griju šajbu za ne potrositi dvije kune 😁

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@direstraitsdrž se ti 1.5 dci, budi pametan pa uzmi šubler u ruku da izmiriš balans stangu pa mi moreš javit.


do tad tiho, voziš 1.5dci, poklopi se ušima, pogled u pod i nastavi tražit reviziju simens dizna koje ti mogu pasat

 

anyways, budući da je ovo jb1 1.4 16v getriba kolke su šanse da granatira.

ne minja mi se još getriba, ne krećem s semafora al kad divljan grubo šaltan i brzo puštan kvačilo.

 

Priča san s jednim likom šta je vozia Twinga mk1, neke navodno kasnije verzije twinga su imali deblje balans stange.

 

jel ima tako neka fora i za clia? Čak s h&r oprugama je mekan nazad po meni. Čak mi se čini da je frendov ph2 1.2 16v bilo malo čvršći nazad iz tvornice, zakunia bi se u to al je vjerojatno placebo

 

Možda zvuči glupo al jel ima neki katalog di te stvari mogu gledat, npr Fiat ima eper pa možeš uspoređivat tako te dijelove.

 

npr za punta mk1 je najtvrđa prednja balans štanga bila na TD, GT i Barchetta.

 

sve te stvari s strane, guštan u njemu u zadnje vrime, dosta toga fali na njemu da to bude perfektno ali me nediraju te stvari barem za sad

 

Edited by AnteL
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Šta se to dole dešava?

Južina? Kriza? Kriva terapija?

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, laci said:

Šta se to dole dešava?

Južina? Kriza? Kriva terapija?

Pun  mjesec .. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AnteL said:

Čak je mekan nazad po meni. Čak mi se čini da je frendov bilo malo čvršći, zakunia bi se u to al je vjerojatno placebo

 

tamela mann the manns GIF by TV One

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

kriva terapija ;)

 

izdivlja se danas opet s njime, tako san tempiran da naručin rs tuner da se igran s njime al iskreno počea san pretjerivat s stvarima za daily

Link to comment
Share on other sites

bolje si slozi zadnju balans stangu nego prednju, meni je bio preporod kad sam stavio deblju ozada na bravu, puno brzi i  direktniji volan

Link to comment
Share on other sites

On 05. 03. 2023. at 22:55, AnteL said:

@direstraitsdrž se ti 1.5 dci, budi pametan pa uzmi šubler u ruku da izmiriš balans stangu pa mi moreš javit.


do tad tiho, voziš 1.5dci, poklopi se ušima, pogled u pod i nastavi tražit reviziju simens dizna koje ti mogu pasat

 

anyways, budući da je ovo jb1 1.4 16v getriba kolke su šanse da granatira.

ne minja mi se još getriba, ne krećem s semafora al kad divljan grubo šaltan i brzo puštan kvačilo.

 

Priča san s jednim likom šta je vozia Twinga mk1, neke navodno kasnije verzije twinga su imali deblje balans stange.

 

jel ima tako neka fora i za clia? Čak s h&r oprugama je mekan nazad po meni. Čak mi se čini da je frendov ph2 1.2 16v bilo malo čvršći nazad iz tvornice, zakunia bi se u to al je vjerojatno placebo

 

Možda zvuči glupo al jel ima neki katalog di te stvari mogu gledat, npr Fiat ima eper pa možeš uspoređivat tako te dijelove.

 

npr za punta mk1 je najtvrđa prednja balans štanga bila na TD, GT i Barchetta.

 

sve te stvari s strane, guštan u njemu u zadnje vrime, dosta toga fali na njemu da to bude perfektno ali me nediraju te stvari barem za sad

 

Da, ovi sa 1.5dci su mi najjači. Misle da su najpametniji jer ima auti troše 4-5l, a kad treba zalomit krivinu, odoše preko nosa.

😛

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Samo pravo, samo jako sa semafora, krivine su za nerazvijene zemlje. 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

prvi probljem neki dan, doša do aute baterija mrtva, dobra je baterija a ja ništa nisam ostavia upaljeno 🤔

 

a prije toga nije tia upalit zbog koda ključa, nisan se nit trudia ga verglat kad žmiga ona lampica

ima neki čest problem s kodom ključa poput antene ili da samo immo isključim?

 

sve pet za dci, ne volim ja kad auta nema zvuka i kad se ne zavrti.

može najbrži na svitu bit al kad se onako lino zavrti i kad ga triba šaltat na 4000 popizdin.

 

od svih mojih auta koje san ima ništa nije imalo blokadu ispod 7000 osim ovog clia hihihi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AnteL said:

blokadu ispod 7000 osim ovog clia hihihi

Kad boxer zvekne u višu na 7200 pa zazvoni u ušima pomisliš da si tom kruz i čak jejger u jednoj osobi

Link to comment
Share on other sites

ma, dobro, ne hvatam se toliko toga al osobno meni malo čudno

boxera nikad nisan ima, u mom selu su ih zvali donatori karburatora za yuga hihihih

šta s ključem da radim? samo immo off ili?

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AnteL said:

ma, dobro, ne hvatam se toliko toga al osobno meni malo čudno

boxera nikad nisan ima, u mom selu su ih zvali donatori karburatora za yuga hihihih

šta s ključem da radim? samo immo off ili?

 

Najpametnije skinit komp motora i   odnit elektronicaru nek ti to ugasi...Jer to je zastita od kradje mos mislit... Samo probleme natrpali u auto sa tim... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.