Jump to content

Clio mk2 ph1 1.6 16v swap :)


AnteL

Recommended Posts

da skužia san jutros kad san triba ic u Split, jeben mu sve po spisku

Link to comment
Share on other sites

fiat to the rescue danas lol, nabavljen još volan

ne znam jel se smiju stavljat ovdje oglasi ali ako tko ima glavu volana nek mi se javi u pm

poželjno da bude što plića

 

moran još provjerit kolko bi mi blizu staja al nmg vise vozit s tvorničkim 

u uto šaljem komp vjv da mi skinu immo

 

 

ako je itko radija s rstunerom nek mi se javi, zanima me par stvari prije nego šta ga uzmem

IMG_20230312_155714.jpg

IMG_20230312_124256.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislin da jedna ili cak dvi bobine jebu stvar, tkd to cu pogledat kad uhvatim vrimena ovaj vikend

Link to comment
Share on other sites

bobine kako kad jebu stvar nisan ih još uspia uvatit 

 

skinut kod ključa s ecua

izgleda da mi je jedan onaj osigurač šta drži vrata krenia izlazit 😬

jel se ima di uzet set za prominit ih?

Link to comment
Share on other sites

Bobine ispravne, sitna neka promjena se dogodi kad istakas diznu od cilindra 2, sljedeće je izmirit kompresiju

 

milkshaka u karteru nema, ne dimi nazad, ne troši vodu koliko mogu vidjet i nema baluncica

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

preventivno promijenjene bobine, do dizne je bilo

 

stavljene 4 korištene uključujući i rail, navodno da znaju često otići na ovim motorima, pojma neman.

 

imam filter goriva kojeg bi vjerojatno preventivno bilo dobro prominit, nije mi to palo na pamet

 

ručica mjenjača je mlohava, ima kakav bushing kit za to?

Link to comment
Share on other sites

naručeno elf 900 ft ulje jer elf 900 nf nema nekakve renualt 700/710 standarde plus ne znam koliko je sjebana dizna možda razjedila ulja

što ga ja više vozim to mi je više čudniji, iman osjećaj kao da naprijed nema balans stangu, nervozan je u pi**u ma*****u na prebacivanju.

ne ganjam se nešto s njime, pa nemam baš puno vremena iza sjedala, makar i takav uvijek izvuce osmijeh, samo da ga je bilo na strongflexe i b6 montirat te možda dignit malo blokadu :)))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

još jedan dan još jedno krpanje, na portapaku/gepeku je pukao onaj jezičac koji ide u bravu

 

kod mene je varen, jel ima neka novija revizija njega pa da ga uzmem ili da zavarim?

 

ova na slici ima ovu plastiku, moj nema nego je direkt zavaren malo bezveze

1748371418145899.jpg

Link to comment
Share on other sites

napravljene čahure za ovaj jezičak za portapak dok ne nađem novi

jel ode može vuc fals zrak? stavia san sad cicu na tu rupu, opet je upalia na 3cyl, prominjen filter goriva, nalit cu nekog clenera u njega, istaka san bateriju i sutra ću mu dušu izvadit

IMG_20230410_191104.jpg

Link to comment
Share on other sites


obojani neki dijelovi interijera, složene veće čeljusti nanovo od 1.6 ph1

ugradnja čeljusti je u subotu, sviđa mi se ovaj sistem, jer ne triba držat pakne kao kod fiata.

osim šta bi trebalo rastavit čeljust za slagat ih al za to su stavili neku ogromnu vidu s 5 krakova

IMG_20230413_064712.jpg

IMG_20230412_175409.jpg

IMG_20230412_064533.jpg

Link to comment
Share on other sites

jebiga kad mi drugi ne vozimo lagunu za koju triba imat fine šlape

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Preporuka za dobre svicice koje ovaj motor voli?

 

Nešto malo statistike, proša do sad oko 3000km kod mene.

Umorna potrošnja do posla pon/pet je 7.1L

Petak s posla je +8.5L :))))

 

Što se tiče ovijesa nisan ništa još radia jer neman volje, uzet cu uskoro nove farove i bočne žmigavce od ph2 jer se ne vidi ništa.

Na siluxu imaju neki DEPO-ovi (ili to ili usrani tyc) sport farovi , jel to paše kod mene, izgledaju seriski za moj clio/thaliu. Ne vidim šta je sport kod njih.

 

također, izgleda da se nikom neda radit auspuh na ovoj auti, čim spomenem 1.4/1.6 16v i clio 2 ili poklope slušalicu ili mi govore da se ne može.

Jel to tako stvarno teško? Jedan čovik mi je radia auspuh od nule na yugu od grane do nazad a za clia nit čuti neće, znam da je flanđa na grani na jebenom mistu al opet....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Farovi sa lećom. Takve i imas na autu. Ispod 300kn sam ih ja platio za svog. Isti qrac depo il tyc.

Svjecice mu najbolje pašu equem ili iridium. Equem je bio oko30kn iridium preko 100 po komadu.

Ne vidim u čemu je problem sa auspuhom?

Link to comment
Share on other sites

Znači da buden sritan ako mi ti farovi zamjenski budu trajali godinu dana, sigh

Prvi put čujem za eyquem svicice, di se to ima uzet ili da jednostavno uzmem BKR6EZ?

Danas ako buden ima vrimena cu prominit ulje i stavit čeljusti, diskove i plocice, valjda pašu ispod 14ica.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

stavljen elf 900 ft u motor, kad san uzima filter dobija san uži pa san ponovo iša po širi.

stavljene veće kočnice pa san skužia da ne pašu 14ice priko njih, vracene stare plocice, diskovi i adapteri za čeljusti a stavljene nove čeljusti tkd kad uzmen 15ice ne triban sve ponovo ozračivat.

 

nakupi mi se voda iza suvozača nakon dužih kiša ali ne vidim da igdi curi??

sve suho i onda samo bazen čak je i krov suh tako da ne kapka s krova.

 

što se tiče strongflexa naprid, moja balans stanga je 24mm, sta nebi tribala biti 23mm?

 

znam da za neke aute kad izmiriš kao bude 1mm više a triba manji selen zbog boje ili ne znan i ja čega pa želim provjerit.

 

 

edddiiit: ima neka šema za dignit ler, malo san se igra s onom vidom na klapni al izgleda da je prekratka a ne volim da mi auto radi na 700rpm?

Edited by AnteL
Link to comment
Share on other sites

pogledaj odvode ispod brisača. Kod renaulta se tu stvori bazen i preko ventilacije uđd u kabinu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

hoću al šta se nebi odtud trebalo cijedit niz konzolu prednju?

 

nekako nema logike al samo se stvori bazen bez ikakvih tragova da voda ulazi

Link to comment
Share on other sites

neće bit neki veliki šleeper al nekidan mi se naguzia e46 320d, vozia se 5min iza s upaljenim dugima, priša me i drž ja za njin

 

očito neki momak koji ne zna vozit jer i s ovim očajnim gumama i ovijesom nije pobiga.

 

moran sredit superturismo felge pa da bacin na njega, jedan dio mene ih nebi uopće sređiva da ostane neki sleeper

IMG_20230427_175402.jpg

Link to comment
Share on other sites

sjeba san očito nešto kad sam drka po tabli i rasvjeti sata u konzoli pa sad ništa ne svjetli kad upališ svitla 😞

 

top kek, mrzim ovakve poslove.

 

osvježene lajsne, popodne ih stavljan, prominjen airbag suvozačev jer je prošli izgleda bože me sačuvaj i nabavljene one sitne žaruljice za rasvjetu od sata i one 2 lampe pored.

 

probužana instrument tabla da mi ona lampica non stop ne blinka jer neman immo

samo informativno, od čega je ovaj priključak ispod sata na prvoj slici?
očito da je za neku jaču opremu, prepostavljam za senzor svjetla?

 

IMG_20230427_203940.jpg

IMG_20230427_205043.jpg

IMG_20230427_205408.jpg

IMG_20230427_205414.jpg

IMG_20230427_205538.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon dugo mišljenja naručeni z310 falkeni u 195/50/15.

Strongflex još dugo neće doć, vidit cemo sta kaze optika za selene pa možda čak i ne stavim odma OZice.

Link to comment
Share on other sites

Sta si odusto od strongflexa? Ja imam cijeli ovjes na thaliji u njemu i top je

Link to comment
Share on other sites

nisam nego ću ga čekat još 3 tjedna 😞

 

žuti ili crveni? ja sam za sad naručia samo prednji, mislim se i zadnji al ne znam koliko posla tu ima

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

preksutra dolazi dogbone

 

alternator poia kiler, ne radi mi pumpa za pranje stakala.

 

fali konektor, nisan ni tia probat diagnosticirat pošto kiša pada

 

skinia onu plastiku ispod brisača, nije ništa začepljeno nit ima lišća, i dalje curi kiša u autu iza suvozača. neman pojma zašto

 

kad se umiri vrime čupan sve nazad, teški race spec pa iden tražit di curi

 

opran motor skroz, jučer i danas pošto ga je mater priko vikenda parkirala u travu od metar ipo pa sve mravi ušli

 

milina

 

prstenovi za felge još stigli nisu i tako to

 

 

ima netko dobru preporuku za renualt dijelove zd/ši/st? otpadi većinom dolaze u obzir

IMG_20230521_180950.jpg

IMG_20230521_180932.jpg

Edited by AnteL
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.