Jump to content

T: Apartman Dalmacija, od Zadra na jug...


riceburner

Recommended Posts

Ma,istina da je ponuda skupa. Slažem se,ali Albanija??

Nek ostane Swen Arne tamo gdje je. Preživjeti ćemo bez njia

Link to comment
Share on other sites

Kako pricas o Albaniji, evo jedan resort sto mi gledamo: 

https://www.tui.com/pauschalreisen/suchen/angebote/Brilliant-Hotel-&-SPA/879053/hotelDescription/?departureAirports=FRA&startDate=2023-07-29&endDate=2023-08-12&duration=9&boardTypes=AI&coopid=SEM_TUI_G_27_RFS_G&gclid=Cj0KCQjw3a2iBhCFARIsAD4jQB2ytM1hnJSgz-2rJ_A0jv7i7AzhwbToEH0rwNNKjRNvW5eJhmJiYdgaAnHHEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Vlak iz Fulde to Frankfurta, Avion do Tirane, transfer do hotela, 9 noci u hotelu, All inclusive u hotelu, dakle sva 3 obroka, snack uz sve, bezalkoholna i neka alkoholna pica u cijenu, naravno sve nazad i to za cca 1800 eura po osobi. 

Iskreno kada vidim koliko kosta apartman, pa onda put do Hrvatske, bilo avion bilo auto, pa koliko ce mi uzeti restorani, sam kuhati mi ne pada na pamet, mislim da Albanija nije skupa :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dado_sk said:

Krasna životna logika. Kupiti teslu ili elektro Volvo od 100 iljad eura i gledati proći 200 e jeftinije na ljetovanju pa ići u Albaniju? Fuj. Ja ću vozit stari Ford i odvesti obitelj u Pariz. 

Mislim da bi oni platili više ak ne i puno više kada bi za te novce dobili nešto. Mi uz našu obalu nemamo skoro ništa. Skoro nikakvi sadržaji. Kulturne i prirodne znamenitosti, ležaljke za plažu, masaža na plaži i restorani. To je za penzionere i one koji se tako osjećaju. Oni koji žele doživjeti nešto ostaju kratki i s pravom se pitaju što dobiju za to povećanje cijena.

Što mi imamo za ponuditi da bi gost došao k nama, a ne negdje drugdje?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam.. ja si mogu priuštiti turizam tipa spavanje ali da nije štala. Tu želim apartman je hotele ne volim. Hrana iz trgovačkih centara doručak i večera te na plaži nešto brzo pojesti. Da imam novca kao što ima Swen Arne ili Olaf ,odnosno da vozim teslu od 100 iljad znači da imam novca, ubacio bih rado jer ski, možda gliser rentao, otišao navečer u fini restoran, pa bi padobran glisiranje uzeo,.. ima se kod nas što samo je meni preskupo. Pa čarter jedrilica... Jbg Medo,ne ideš obilaziti gradove na plus 42 i gledati znamenitosti. To se radi u jesen ili proljeće. Ljeto je za guze,sise,.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koja jebena Albanija na kojim ste vi drogama , nebi platio da idem tam na godisnji da je neznam kakav resort

jos tu neke cifre spominjete, bilo bi super da se preseravam s nekim autom od 50-100k€ a điberim se za par sto eura da umjesto svoje obale odem kod albanaca

 

mi smo rezervirali jos krajem prosle godine/pocetkom ove cca al to je prilicno tesko za 1 ili obje osobe koje rade u privatnoj firmi.

U drzavnim ionak uzmu godisnji kad hoce

Inace ak hocete vidjeti kaj je skupo, probajte 5.8 - 10.8 naci smjestaj za period oko 15.8

500€ su nas trazili za hotel u Opatiji, 2+dijete

 

Jel ide ko na Dugi otok , kak je tam?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@dado_ska da nebi da te nahrani za godinu dana tih thedan dva sta provede na moru...

U prosjeku ce norveski par potrosit 3-4000€  na letovanju... Ali to jije dosta.. Nabij cijene i teraj sve da niko vise ne dodje...

Razumijem tvoj stav da te boli tuki za druge, ali zbkg toga kontinentalni hrvat ne moze priustiti letovanje na kbali HR nego ide u albaniju.. A idu cak i oni "s mora"... Cijenama smo primarno oterali svoje, oterat cemo i strance a onda kad bude prva kriza i padne turizam ce obicni porezni obveznici spasavat ove sta su kupovali/gradili apartmane za miliune a ne vrihede ni blizu tolko... 

Cije e nekretnina su jednake Norveska i Hrvatska... Da li vam je to normalno?!

Mene boli tuki, ne placam ja to... 

 

Evo opet .. Stan koji sam iznajmljivao za 1100€ mjesecno...

https://finn.no/127571451

A prodat je nakon toga za 250ooo€.. Dolazi s garaznim mjestom i pogledom kakav vidite. Od jutra do sutra je na suncu..

To ni u Ri ne mogu za te pare iznajmit (ne kao turist nego za zivjet) a to je industrijski grad, a kamoli na u nekom turistickom mjestu...

Zasto je bolja Albanija, Turska, Grcka... Pa jer je usluga 10puta bolja... Gledaju vas kao klijenta a ne kao kravu muzaru. Nisu drski itd..

Hr ima samo izvikano ime koje jako propada zbog cijena i negostoprimstva. Gastronomski je jedna velika NULA.. Vina tu i tamo nadje se koje dobro talijansko ili istarsko i maslinovo ulje (vecina talijansko jer prodajemo muda pod bubrege turistima)... Ili prsut kao da je od zlata, a kupoliz Iberico prsut za manje para ... 

Da ne navodim tu Italiju (koju osobno ne volim) ili pak Spanjolsku i Portugal...

Ljepo je biti lokal patriota i "nase ke najbolj" al onda to sam plati..

Mogu dalje porediti cijene.. A to da je HR more ljepse nego norvesko mogu samo blago da se nasmejem.. Ali cijenim opet lokal patriotizam....

Idem dole na ljeto ne turisticki nego videt prijatelje.. I vidim kako se ponasaju i ka meno bez da vide da olazim iz norveske... A vecina s kojima pricam imaju slican dojam... 

 

Jbt predjem u Dansku lik mi najbolji prijatelj.. Ove god idem opet kod njega jer mi bilo top. 

U hr nisam bio u mjestu a da nije bilo "ovaj me vise nece vidit" a puno sam prebivao i poslovnk ne samo provatno... 

 

 

7 minutes ago, hrvojexyz said:

Koja jebena Albanija na kojim ste vi drogama , nebi platio da idem tam na godisnji da je neznam kakav resort

Ajd objasninzas bi placali negde skuplje za menje nego dobiju doma ili pak negde drugdje... Ponos je jak vidi se... 

Jedini viliki benefit HR u odnosu na jug je blizina njemcima , svicsrcima i austrijamcima koji ne vole italiju...nece ni tl dovijeka...

Dado, to iznajmljivanje itd je ne bezobrazno skupo nego je ljudima jeftinije kupit jet i vuci ga na prikoloci nego iznajmit za tih par dana...

Glisere da ne pricamo...

 

A tl sta ljudi imaju para ne znace da su glupe ovce... Mislis da je dobio pare na ljepe oci...

Tu ima nesta sta u hr... Nije nikad...

Vlasnik cijeni radnika, a radnik cijeni posao... Stav ka poslu je dijametralna suprotnost hr..

Vecina kad dodje ovde to ide iskoristavat.. Zato nasi jako tesko dobiju/zadrze posao ovdje... 

Ujedno prosjecni norvezanin moze priustiti oktaviju a ne teslu S

Link to comment
Share on other sites

Hm.. ja uspijem riješiti solidnih 7 dana s 1000 eura . Da imam 3-4000 e za 7-10 dana mislim da bih svojoj obitelji priuštio time of life. Za te novce ne možeš promašiti.  Hr je auto destinacija. Ne dolaze Norvežani tu. Slabo vidim i švede. Odnosno ima ih ali to su hr-BiH švedi. Meni se osobno nikamo ne ide. Mene teren odvede svugdje. Neki dan sam u zd bio. Da smo preskupi? Jesmo. Itekako. Ali opet nikakva Albanija niti turska ne dolaze u obzir. Ništa u EU nije jeftino. A kako smo postali dio toga ,ne može ni kod nas biti drukčije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dado_sk said:

Ne znam.. ja si mogu priuštiti turizam tipa spavanje ali da nije štala. Tu želim apartman je hotele ne volim. Hrana iz trgovačkih centara doručak i večera te na plaži nešto brzo pojesti. Da imam novca kao što ima Swen Arne ili Olaf ,odnosno da vozim teslu od 100 iljad znači da imam novca, ubacio bih rado jer ski, možda gliser rentao, otišao navečer u fini restoran, pa bi padobran glisiranje uzeo,.. ima se kod nas što samo je meni preskupo. Pa čarter jedrilica... Jbg Medo,ne ideš obilaziti gradove na plus 42 i gledati znamenitosti. To se radi u jesen ili proljeće. Ljeto je za guze,sise,.. 

E sad ga ti isto... kao da nisi nikad bio na moru. Kao prvo onaj tko ima djecu ne može u proljeće ili jesen na godišnji. Kao drugo odi u 7. i 8. mjesecu na Plitvice, Krku ili bilo koju drugu turističku znamenitost pa vidi kako nema nikoga. Odvratno krcato, a oblaka ni za lijek.

Moja poanta je da za trenutne cijene smještaja ulazimo u konkurenciju sa destinacijama koje nude više sadržaja i nude bolju uslugu.

Sjećam se dobro da su poljaci tamo negdje oko 2010. spasili sezonu-dvije. I tada smo se precijenili pa su agencije uspjele dovući poljake na more kada su skužili da se smještaji slabije bookiraju. Vidjet ćemo što će biti ove godine.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@dado_sk mene je noc kostala zera ispod 200€ proslo ljeto uvjet je bio da nije staja... Bar da mogu za 1000€ 7dana...

A za datume... Mali mora biti doma 28 i 29 tjedan + 1 prkje ili poslije. Tj 3 tjedna u 7 mjesecu...  Znaci tad sam na godisnjem ili maks tjedan dana produzit.... 

Ljudi tu ne koriste baka i deda servis da bi fjete bilo doma a oni radili i lovili najjeftinjje ljetovanje... Ljudi cijene tudje zivote i vrijeme i tak je sve sjevernije od Madjarske...

Link to comment
Share on other sites

Medo,istina je to ali samo velim da nije to vrijeme za to. Pune su DU zidine a gore 45 stupnjeva. Imam osjećaj da ljudi idu samo zato što su tu pa da im ne promakne. I sam sam išao gore i skoro krepao u kolovozu. Ja slobodnjak i penzić pa mogu uvijek ići a žena može dobiti koji slobodni dan. Plitvice obavezno u ljeto izbjegavati. Puževima korakom u koloni hodati? Noćna mora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao na DU zidine 01.01.2001 pa sam bio gore u kratkim rukavima :)  Drugi puta sam bio prije 4god u ožujku i skuhao sam se u kratkim rukavima. Ne mogu si ni zamisliti kako je ljeti gore 😕

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dado_sk said:

Hm.. ja uspijem riješiti solidnih 7 dana s 1000 eura

Prošle godine sredinom 11 mjeseca sam bio na Tenerifima. Tank benzina, 7 dana parking na aerodromu, avionska karta za 2 osobe, apartman u prvom redu do oceana, rent a car, ne najjeftinije, C1 sa platnenim krovom i benga za cca 1000km koliko smo napravili je bilo oko 1000€. Nisam računao sada svaki cent ali ugubo. Btw temperature su bile 27-30c a ocean 23-24c. Dakle sasvim ugodno za kupanje i izlezavanje na plaži, kao i za obilaske bez krova :)

BTW samo let tamo je cca 5h.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A da. Ljudi misle da je more hladno u Nor.. Ljeti je 22C. Golfska struja radi cuda :D

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, MilosB said:

Vina tu i tamo nadje se koje dobro talijansko ili istarsko i

Vino nije zdravo za zdravlje ima u njemu alkohola 

Deblja se od njega 

Treba piti pivo i rakiju 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Malo smo off topic. Treba otvoriti novi temu tipa ljetovanje jadran pro et contra

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji razlog zašto je jeftinije u Albaniji, Grčkoj, Tunisu, Egiptu ;)   Bili bi i oni skupi da mogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocito sam nekome pogodio zivac..

A ocito svoje gledas kroz roza naocale...

Ima hrvatska hrpu toga dobrog, alise onda turistima servira lazno.. 

Imam super maslinova ulja (i sami smo ih proizvodili, bili nagradjivank..) ali ih u restoranu onda razredjujemo s talijanskim (u boljem slucaju) ili pak s industrijskim (u cescem slucaju)... Osjeti se odma razlika ali sta zna turist, njemu je dobro platice i ovako i onako...

Mogu nabrajat hrpu takvih primjera sto sam sam doziveo stomeno bliznji.. 

Vala cu si zadrzat pravo da komentarisemi sudim...

Drugo ovo za HZZO mi nije jasno.. Sta ga koristim tocno?! Ili Domba..

OT uklonjen 

3 hours ago, Med0 said:

Postoji razlog zašto je jeftinije u Albaniji, Grčkoj, Tunisu, Egiptu ;)   Bili bi i oni skupi da mogu.

Aha.. Prolazi dok prolazi, kad ne bude vise onda ce se plakat. 

Jedina prednost hrvatske u odnosu na navedene je "sigurna zemlja".... I ako me niko nije dirao niti sam se osecao ugrozen ni u ostalim navedenim, a jo bugarskoj,rumunjskoj itd... 

Putujem iputoval sam hrpu poslovno a i provatnl.. Jedino gde nisam bio su Ceska, Slovacka Polkska Spanija i Portugal od evrope.. (Za sada, portugal mi je vrlo vjerojatan jer gradimo tamo)..

Video aam i mogu usporedjivat.. Mnogi nisu iz svog sela ozasli pa ne znaju za bolje... I onda to sta imaju misle da je najbolje pa ga tako i prodaju... Da je HR tako dobra nebi se ljudi sve vise zalili... (Pa cak i domaci!)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro kolega @MilosB i @Med0 evo necu uopce stavit namjerno info di i sta  osim juzna dalmacija..Evo pa  recite mi koliko bi vi platili...? Ovo 3 sobe kuhinja dnevni 2 wc klima.... 100 kvadrata.. Terasa natkrivena 50 kvadrat... Dvorište i parking 500kvadrata slike su nako brzinske sta sam nasa u mob... Nista posebno.... Vrt iza od neki 50kvadrata nisam nasa slike... 

IMG_20230429_165035.jpg

IMG_20230429_165033.jpg

IMG_20230429_163326.jpg

IMG_20230429_163249.jpg

IMG_20230429_163230.jpg

IMG_20230429_163211.jpg

IMG_20230429_163202.jpg

IMG_20230429_163200.jpg

IMG_20230429_163157.jpg

IMG_20230429_163149.jpg

IMG_20230429_163137.jpg

IMG_20230429_163125.jpg

IMG_20230429_163059.jpg

IMG_20230429_163049.jpg

2 hours ago, mata73 said:

Kad čitam ove naše prebjege -  svu pamet svijeta popili.

Sve je vani bolje nego ovdje, Albanija TOP destinacija, a vidjeli je nisu.

Neka vas vani, ostanite sretni i veseli, nas pustite da se utapamo u vlastitim govnima, ali nemojte komentirati jer nemate pravo, novi život ste pronašli tamo pa tamo glasajte i radite promjene.

Posebno odjebite od našeg zdravstva kojeg obilno koristite na naš račun, tamo plaćate porez a ovdje niste odjavili HZZO.

Sad ovako uzrujan idem ispeć roštilj, otvoriti bocu Pinota sivog koji kurcu valja a osvojio srebrnu medalju Europe prije 1g u konkurenciji 68 vina Europe.

Idite gdje vam je bolje,l lp ovdje će biti manja gužva.

Samo istarska i talijanska vina valjaju @mata73 nemoj zajebavat... I maslinovo ulje isto... Vrag je Pr agencija ali neka njih tamo di jesu.... Kad provaju ono sta valja ostanu posrani gaca... 

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako kolega  @macak

Ovaj apartman što si okačio dao bi ti max 25€ za tjedan dana. Prvo jer je Jadransko more u blizini, drugo jer je u Hrvatskoj i tu sam ti srušio cijenu za 80%.

Ostalo jer nije sve asfaltirano i nema mirisa asfalta dok priprži, kakav to tempirani bojler visi iznad glave i zašto su bijele kvake na vratima?

Jel to provokacija, zašto nisu crno-bijele?

Uostslom kad razmislim povlačim ponudu od 25€/ tjedan jer sam shvatio da je to sve laž i obmana, želiš mi uzeti pare za što?

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

@macak dao bi 250-300€ po nocenju ovako na prvu... Vjerujem da je skuplje, a znam da ima o jeftinijih dragulja... 

@mata73 nemoj biti tolko zadrt i probaj shvatiti sta pisem, ja nisam nigdje napisao da je hrvatsko lose. Nego da se pod hrvatsko servira ono sto to nije.. (Ocekujes djevicansko dalmatinsko maslinovo dobijes PRC otprilik). Da se naplacuje kao da je u svijetu najbolje (auvaljuje strano) i da prosjecan hrvat NE MOZE priustit ljetovanje u lijepoj nasoj ako nema nekog na moru pa cak ni "poljak" stil turizma, tj svu hranu od doma, pastete i kruh...   

Ako nisi to sposoban shvatiri onda nemoj biti uvredjen i povredjen..  

Isto misljenje sam imao o HR turizmu i dobrim prije nego sam se odselio.. Od svoje 7me god se bavim profesionalno jedrenjem (visestruki drzavni prvak) sta je znacilo da sam proputovao Evropu vise do svoje 18te u sklopu reprezentacije, nego su vecina za cijelog svog zivota.. 

Link to comment
Share on other sites

Od svije 12te sam za jedrenje od 1.4. Do 1.11. Bio svaki vikend u drugom gradu a uglavnom bar jednkm mjesecno u drugoj drzavi...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dado_sk said:

OT

 

29 minutes ago, dado_sk said:

Kako jedrio u Vojvodini? ,🤔

Na Palicu u osnovi. Drugo Dunav.. Hrpu na Balatonu... A ako mislis da nema rezultata odatle onda pogledaj svjetske rezultate. Sestra mi se sad kvalifikuje za Olimpijadu... A isto iz "ravnice bez mora"...

Link to comment
Share on other sites

@MilosB

Zadrt nisam i ne gledam ružičastim naočalama ali otkad si otišao iz HR  ja ništa dobrog nisam pročitao od tebe o ovoj zemlji. Nije ti bila dobra, otišao si za boljim, sve to podržavam.

Ne kužim zašto se stalno osvrćeš i gledaš u retrovizor ako si već pretekao ovu državu?

Vrati HR putovnicu i sretno ti bilo.

Ovo o zdravstvu ništa mi ne klapa tvoja priča.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.