Jump to content

T: Apartman Dalmacija, od Zadra na jug...


riceburner

Recommended Posts

Stvari sam kritikovao i dok sam bio tamo.. 

mozemo se koncentrisati i na ljepe stvari i pravit se da nema loseg ali onda ce i dalje biti jednako ili i losije..  ili mozemo prihvatiti stvarnost i pocet rjesavat probleme... 

izgubio sam godine "pokusavajuci" promjenit.. Sad mi ostaje samo kakat pa mozda i drugi ljudi primjete stvarnost... 

tuzno je da je hrvatska nazadovala od kako samo dosao u nju a ne napredovala.. Nadao sam se da sam ha uzrok i da ce biti bolje kad odem..

 

nebitno od moje situacije s hzzone vidim kako se iko okoristava istm (od nas u temi pogotovo)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mata73 said:

Kad čitam ove naše prebjege -  svu pamet svijeta popili.

Sve je vani bolje nego ovdje, Albanija TOP destinacija, a vidjeli je nisu.

Neka vas vani, ostanite sretni i veseli, nas pustite da se utapamo u vlastitim govnima, ali nemojte komentirati jer nemate pravo, novi život ste pronašli tamo pa tamo glasajte i radite promjene.

Posebno odjebite od našeg zdravstva kojeg obilno koristite na naš račun, tamo plaćate porez a ovdje niste odjavili HZZO.

Sad ovako uzrujan idem ispeć roštilj, otvoriti bocu Pinota sivog koji kurcu valja a osvojio srebrnu medalju Europe prije 1g u konkurenciji 68 vina Europe.

Idite gdje vam je bolje, ovdje će biti manja gužva.

image.png.1838e8b4d38502c9b7c6f2d2c5bc7574.png

 

Ovi cim Breganu pređu popiju svu pamet svijeta, do jucer bili duzni i Zabi i Zefi kak se veli, danas sve gospoda u pm

Onda kad skuze da vani zive sami ko pesi a i lova 1)nije sve  2)pruza visi standard, al nista vise

se vrate sim spustenih repova

Napisal sam pola, ne svi.

 

Ako ti kod nas ne valja odite bas u Albaniju pazite se salmonele , evo mozete i u Norvesku na uvijek ugodnih 22stupnja

 

 

 

 

Edited by hrvojexyz
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mata73 said:

Kad čitam ove naše prebjege -  svu pamet svijeta popili.

Sve je vani bolje nego ovdje, Albanija TOP destinacija, a vidjeli je nisu.

Neka vas vani, ostanite sretni i veseli, nas pustite da se utapamo u vlastitim govnima, ali nemojte komentirati jer nemate pravo, novi život ste pronašli tamo pa tamo glasajte i radite promjene.

Posebno odjebite od našeg zdravstva kojeg obilno koristite na naš račun, tamo plaćate porez a ovdje niste odjavili HZZO.

Sad ovako uzrujan idem ispeć roštilj, otvoriti bocu Pinota sivog koji kurcu valja a osvojio srebrnu medalju Europe prije 1g u konkurenciji 68 vina Europe.

Idite gdje vam je bolje, ovdje će biti manja gužva.

Ajmo ovako. Što se tiče hrvatske ne koristim zdravstveno, niti nemam. Jedino što koristim, tu supruga, je što plaćamo porez za iznajmljivanje stana u Osijeku. Dakle mi plaćamo cca 25€ mjesečno državi. Prijavili smo stanare na puni iznos stanarine.

Druga stvar. Prošle godine sam bio na moru na Malti u svibnju U Poljskoj (srpanj) na Tenerifima (studeni) i u Hrvatskoj (rujan). I od navedenih zemalja Hrvatska je bila najskuplja. Što se tiče smještaja, hrane, izleta. Na Malti smo bili u apartmanu koji se sastoji od spavaće i dnevne sobe skupa sa kuhinjom i blagovaonicom, WC i malog dvorišta i privatni parking. Placeno 450€ za 11 dana. U Poljskoj smo bili u garaonji plaćeno oko 270€ za 6 dana, Tenerife stan sa spavaćom sobom, dnevna kuhinja j blagovaonica skupa i privatan parking u garaži, prvi red do oceana i plaže, plaćeno 450€ za 7 dana. S tim da u sva 3 smo imali i osovne namirnice za kuhanje, ulje, sol, šećer, kavu i čaj. U Hrvatskoj smo bili u kampu u mobilnoj kućici koja je prokisnjavala i kao nije istina, platili 400€ 5 dana. Parking za auto je bio pokraj kućice. Po želji mogu i sličice staviti. Naravno u kućici nismo imali ništa. Cijene jela u restoranima se ne sjećam, ali znam da smo komentirali da je obala hrvatska obala skuplja nego Fulda i Frankfurt. Najbolje je bilo vožnja 2h brodom po sjevernom moru 7€ po osobi. Vožnja Crikvenica - Krk - I nazad 125kn po osobi, uz mogućnost da će mo vidjeti dupine. Na Tenerifima cijeli dan na jedrilici skupa se jelom i gdje smo napokon vidjeli dupine 18€ po osobi.

BTW 2021 smo bili u Barceloni i Valenciji i vidi vraga opet jeftine nego hrvatska obala. Doduše tada smo uhvatili i smiješno jeftini karte za Ryanair. Ali smještaj u Valenciji u hotelu na samo plaži sa doručkom je bio 70€ za nas dvoje po noći.

Ove godine vjerojatno idemo između ostalog vjerovatno u Tunis. Jedino što je planirano je road trip za 2 tjedna gdje mogu reći da ima skupljih odredišta nego hrvatska obala. Amsterdam, Roterdam, London i pogotovo Luxembourg. Ali javim kako je prošlo kada se vratimo za cca mjesec dana.

A do onda me uvjeravajte koliko hoćete da je ljepše sjediti na jadranskim kamenčićima nego na sredozemnom pijesku, ili pak za razliku u cijeni iznajmiti ležaljke i suncobran i još biti na dobiti. I lijepo probati i druga vina koja nisu hrvatska, ili piva :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Domba said:

Ajmo ovako. Što se tiče hrvatske ne koristim zdravstveno, niti nemam. Jedino što koristim, tu supruga, je što plaćamo porez za iznajmljivanje stana u Osijeku. Dakle mi plaćamo cca 25€ mjesečno državi. Prijavili smo stanare na puni iznos stanarine.

Druga stvar. Prošle godine sam bio na moru na Malti u svibnju U Poljskoj (srpanj) na Tenerifima (studeni) i u Hrvatskoj (rujan). I od navedenih zemalja Hrvatska je bila najskuplja. Što se tiče smještaja, hrane, izleta. Na Malti smo bili u apartmanu koji se sastoji od spavaće i dnevne sobe skupa sa kuhinjom i blagovaonicom, WC i malog dvorišta i privatni parking. Placeno 450€ za 11 dana. U Poljskoj smo bili u garaonji plaćeno oko 270€ za 6 dana, Tenerife stan sa spavaćom sobom, dnevna kuhinja j blagovaonica skupa i privatan parking u garaži, prvi red do oceana i plaže, plaćeno 450€ za 7 dana. S tim da u sva 3 smo imali i osovne namirnice za kuhanje, ulje, sol, šećer, kavu i čaj. U Hrvatskoj smo bili u kampu u mobilnoj kućici koja je prokisnjavala i kao nije istina, platili 400€ 5 dana. Parking za auto je bio pokraj kućice. Po želji mogu i sličice staviti. Naravno u kućici nismo imali ništa. Cijene jela u restoranima se ne sjećam, ali znam da smo komentirali da je obala hrvatska obala skuplja nego Fulda i Frankfurt. Najbolje je bilo vožnja 2h brodom po sjevernom moru 7€ po osobi. Vožnja Crikvenica - Krk - I nazad 125kn po osobi, uz mogućnost da će mo vidjeti dupine. Na Tenerifima cijeli dan na jedrilici skupa se jelom i gdje smo napokon vidjeli dupine 18€ po osobi.

BTW 2021 smo bili u Barceloni i Valenciji i vidi vraga opet jeftine nego hrvatska obala. Doduše tada smo uhvatili i smiješno jeftini karte za Ryanair. Ali smještaj u Valenciji u hotelu na samo plaži sa doručkom je bio 70€ za nas dvoje po noći.

Ove godine vjerojatno idemo između ostalog vjerovatno u Tunis. Jedino što je planirano je road trip za 2 tjedna gdje mogu reći da ima skupljih odredišta nego hrvatska obala. Amsterdam, Roterdam, London i pogotovo Luxembourg. Ali javim kako je prošlo kada se vratimo za cca mjesec dana.

A do onda me uvjeravajte koliko hoćete da je ljepše sjediti na jadranskim kamenčićima nego na sredozemnom pijesku, ili pak za razliku u cijeni iznajmiti ležaljke i suncobran i još biti na dobiti. I lijepo probati i druga vina koja nisu hrvatska, ili piva :)

I ko ti brani i spocitava tvoje pare tvoj izbor... Ali ne 99% kake po hr jer je svugdi jeftinije.... Naucilo da u nas sve mora bit djabe.... A *ebi ga rodjo..... Odu u Dubrovnik.. pa se zale skup....jer je u Hrvatskoj... Odu u Veneciju i sute ko zadnje pizde jer je kava na trgu Sv Marka od 20€+....Ali o tome se suti jer je to Italija... Tamo je to opravdano skupo.... 

I od stranaca bas i nisam nesto posebno cuja da je skupo vec da je skuplje nego je bilo.... 

Ali gastarbajteri su glavna kukala..... 

13 minutes ago, Domba said:

 

A do onda me uvjeravajte koliko hoćete da je ljepše sjediti na jadranskim kamenčićima nego na sredozemnom pijesku, 

Na ovo cu ti rec samo jedno borili se za svoj kame i izborili i jebemi se za tudji pjesak... Iman pješcanu plazu na 10min ali uvik biram kamen jer mi pjesak smeta u gacama..... 

Edited by macak
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne postoje skupi aranžmani ili apartmani, postoje samo ljudi bez love. Netko želi u hrvatsku na odmor i plaća što košta i ćao. Netko ode sa šatorom i spava po samostanima i jede besplatno i puno mu srce. Kako bi to jedan moj predak rekao, što vidiš to i piši, tko voli nek izvoli. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, macak said:

I ko ti brani i spocitava tvoje pare tvoj izbor... Ali ne 99% kake po hr jer je svugdi jeftinije.... Naucilo da u nas sve mora bit djabe.... A *ebi ga rodjo..... Odu u Dubrovnik.. pa se zale skup....jer je u Hrvatskoj... Odu u Veneciju i sute ko zadnje pizde jer je kava na trgu Sv Marka od 20€+....Ali o tome se suti jer je to Italija... Tamo je to opravdano skupo.... 

I od stranaca bas i nisam nesto posebno cuja da je skupo vec da je skuplje nego je bilo.... 

Ali gastarbajteri su glavna kukala..... 

Ja sam obišao više manje cijelu obalu, osim Dubrovnika. Tamo nisam bio. Volim biti svugdje i kao što vidi prošle godine sam bio svugdje, ove slično. Ali kada pričam sa suprugom i kada pogledamo cijenu u Hrvatskoj i cijenu dalje gdje još nismo bili ispadne ajmo vidjeti kako je tamo. I do sada ne mogu reći da je negdje bilo lošije puno nego u Hrvatskoj. Jedino me Poljska iznenadila što sjeverno more nije slano....

Sve u svemu skuplje je nego prije, ali opet sve je skuplje. To nije problem, problem je cijena i što se dobije za tu cijenu.

12 minutes ago, direstraits said:

Ne postoje skupi aranžmani ili apartmani, postoje samo ljudi bez love. Netko želi u hrvatsku na odmor i plaća što košta i ćao. Netko ode sa šatorom i spava po samostanima i jede besplatno i puno mu srce. Kako bi to jedan moj predak rekao, što vidiš to i piši, tko voli nek izvoli. 

Ovdje bih rekao nešto je skupo sa obzirom koliko za to platiš. Da li 1000€ za plavog Clia 1.2 16v danas puno? Da li je 10000€ puno za isti auto? Pitanje što se nudi i što tko voli i što očekuje za svoje novce. Bilo ljetovanje, bilo auto, bilo pivo u omiljenoj birtiji. Ja osobno ne vidim da dobijem više ili slično za novce koje ostavim u Dalmaciji nego za iste te novce na Malti.

Čisti primjer gdje sam jednom u Dalmaciji prije par godina platio 70tak eura po noci za apartman i dobio sam ok apartman i gazdaricu sa žestokim bosanskim naglaskom koja mi je od prvog dana išla na živce. Trebao sam odmah to prekinuti. Krenulo je kada 4-5 mjeseci prije nego ću uopće krenuti me pitala za tablice auta sa kojim dolazim. Lijepo sam rekao reći ću joj na dan kada krenem, ne znam odakle krećem, i da imam 7 automobila sa kojima mogu doci. Dva moja i jedan naručen ali možda neće stići, dva službena, suprugin ili od roditelja. I nakon nekoliko poruka joj je bilo jasno da stižem sa jednim autom ali ne znam kojim i ne mogu joj reći tablice. Tu je bila ljuta. I onda ljubaznost. Stigli 15 min poslije dogovorenog u apartman i javio sam joj 2h ranije da ćemo malo kasniti ali to je problem. Parkirali izvadili 2 torbe i ruksak iz auta i vrećicu sa grickalicama i nešto vode. Uvijek, hotel ili apartman odemo u kupovinu u lokalnu trgovinu ma gdje to bilo i kupimo vodu, grickalice, možda neko vino uglavnom ono ništ posebno. Ženska parkirala na vrata i ja ju zamolim da se makne. Uglavnom ona je vikala na mene kako se ona mora micati sa prolaza jel dalje nema za svoj auto jer mi previše koristimo auto. Taj prvi dan sam 4-5 puta ulazio izlazio i ona je morala svoj auto micati. Dalje pitanja zašto sjedimo na balkonu. Kakvo vino pijemo. Da li ćemo i sutra se toliko voziti ili idemo samo tu na plažu. Zašto idem u košulji i odjelu prema autu i takve pizdarije.

Doduše siguran sam da sam naletio na jednu od 10000. Ali ostalo urezano u pamćenje.

Ta

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Domba ocito i Ti kao i ja ne smijemo nista prigovorit jer smo otisli van..  To sta smo bilo u vise zemalnja nego vecina  u gradovima lijepe nase to je irelevantno... Ker oni znaju kako je to doma i da to vrijedi.. 

 

Moderan je ovk stav koji sve vise slusam. Tj da prodavac odredjuje cijenu... (Kao i "punasne" cure od 140kg koje tvrde da su 10/10 po izgledu)...

 

E pa srce moje, moram te razocarac.. Trziste tj kupci odredjuju cijenu... 

 

A o mojim doprinosima HR. Sudstvu i lihvarima sam darovao 370€ pred dva tjedna za 2 neplacena racuna od 80hrk (dopunskog osiguranja)... O tome sam obavijesten kad sam video na racunu ovrnu od FINA-e..  

Sopunsko je bilo odjavljeno kao i moje prebivaliste. No oni su svejedno slali to u HR na staru adresu, a onda kacili na oglasnu plocu.. I naplatili mi i kazne za neodaziv sudu... 

Lijepa nasa trnovita li si.. Sta bi bilo da nisam kdjavio na mupu ... Nesposobni truli sustav.... 

Tuzno je sta jos mi se ni jedne godine jos nije desilo neko sranje... 

Npr za vrijeme Covida nakon rodjenja malog zovemo za dobit domovnicu/putovnicu. 

(Oni ne znaju da imam 3no drzavljanstvo -po majci madjar, po ocu hrvat i mjestom rodjenja srbija....).. "Nije vam hitno to a putovat ne morate" znajuci da ga niko u Norveskoj nece izbaciti iz drzave, ali je po koncu svega zapravo nelegalno u drzavi.. Sva sreca moze prijavit prebivaliste (po automatizmu po rodjenu) i imat zdrastvenu skrb ovdje.. Imao je dvkje i pol godine kad je dobio putovnicu...

 

 

 

 

Ujedno HR posjecujem samo zbog prijatelja koje sam tamo stekao (i samo se s njima nalazim i palim dalje... Da nije toga na ljegovanje sigurno ne bi isao tamo.. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MilosB said:

Domba ocito i Ti kao i ja ne smijemo nista prigovorit jer smo otisli van..  To sta smo bilo u vise zemalnja nego vecina  u gradovima lijepe nase to je irelevantno... Ker oni znaju kako je to doma i da to vrijedi.. 

Znas sto je najgore i dok sam radio u HR isao sam godisnji van HR vecinom... Zadnjih 15tak godina...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Ovdje bih rekao nešto je skupo sa obzirom koliko za to platiš. Da li 1000€ za plavog Clia 1.2 16v danas puno? Da li je 10000€ puno za isti auto?

Pazi jednu stvar, onaj kome treba plavi clio d4f i spreman je platiti 1k ili 10k eura da odveze baš takav plavi clio njemu nije skupo. Onaj tko nema 10k eura ne može kupiti ovaj clio od 10k. Onaj bez 1k ne može kupiti ni taj jeftiniji, njemu je i 1k skupo i previše. 

Evo svjež primjer, imanje zacijenjeno 7.5mln dkk, u oglasu firme za nekretnine lijepo navedeno da se može razgovarati o cijeni direktno s vlasnikom, što obično nije slučaj kod prodaje nekretnina. Čovjek nazove i kaže da kupuje i da će prebaciti sav novac direktno na račun. Nikakvo cjenkanje. Konkretna kuća s imanjem se posljednji put prodala prije 104 godine. Čovjek se predstavlja imenom i prezimenom i traži podatke da se to finalizira i skine momentalno s oglasa. Taj oglas bi se prodao i za 7mln, ali ovaj šta je kupio ne kupuje sebi, on će za transakciju dobiti 10%. 750k za jedan poziv i sređivanje papirologije. Nije loša satnica, uopće?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, MilosB said:

Domba ocito i Ti kao i ja ne smijemo nista prigovorit jer smo otisli van..  To sta smo bilo u vise zemalnja nego vecina  u gradovima lijepe nase to je irelevantno... Ker oni znaju kako je to doma i da to vrijedi.. 

 

Moderan je ovk stav koji sve vise slusam. Tj da prodavac odredjuje cijenu... (Kao i "punasne" cure od 140kg koje tvrde da su 10/10 po izgledu)...

 

E pa srce moje, moram te razocarac.. Trziste tj kupci odredjuju cijenu... 

 

A o mojim doprinosima HR. Sudstvu i lihvarima sam darovao 370€ pred dva tjedna za 2 neplacena racuna od 80hrk (dopunskog osiguranja)... O tome sam obavijesten kad sam video na racunu ovrnu od FINA-e..  

Sopunsko je bilo odjavljeno kao i moje prebivaliste. No oni su svejedno slali to u HR na staru adresu, a onda kacili na oglasnu plocu.. I naplatili mi i kazne za neodaziv sudu... 

Lijepa nasa trnovita li si.. Sta bi bilo da nisam kdjavio na mupu ... Nesposobni truli sustav.... 

Tuzno je sta jos mi se ni jedne godine jos nije desilo neko s**nje... 

Npr za vrijeme Covida nakon rodjenja malog zovemo za dobit domovnicu/putovnicu. 

(Oni ne znaju da imam 3no drzavljanstvo -po majci madjar, po ocu hrvat i mjestom rodjenja srbija....).. "Nije vam hitno to a putovat ne morate" znajuci da ga niko u Norveskoj nece izbaciti iz drzave, ali je po koncu svega zapravo nelegalno u drzavi.. Sva sreca moze prijavit prebivaliste (po automatizmu po rodjenu) i imat zdrastvenu skrb ovdje.. Imao je dvkje i pol godine kad je dobio putovnicu...

 

 

 

 

Ujedno HR posjecujem samo zbog prijatelja koje sam tamo stekao (i samo se s njima nalazim i palim dalje... Da nije toga na ljegovanje sigurno ne bi isao tamo.. 

Gle,kako god ti nisi rođen u hr i nije to tvoja zemlja. Ne brojim ničija krvna zrnca nego to je tako. I meni puno ovdje toga ne valja ali to je moja zemlja. Tu će me zakopati. Razumijem da ljudi žele zaraditi. imati 3 auta mene to ne zanima. Ja svog kuma nazovem i sjednem na kavu. Ma,nema te Tesle i subaru 4x4 koji to može zamjeniti. Satima se znam dopisivati s Mata73 i Crnim a ljude nikad vidio nisam.  Vama školovanima ni ovdje nebi loše bilo. Ok. Htjeli ste više i to je u redu. 

Što se tiče novca,više imaš i više trošiš.  Da idem van da bi se vozio u boljem? Ma.ne. bio sam ja sretan i s yugom 45

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, direstraits said:

Pazi jednu stvar, onaj kome treba plavi clio d4f i spreman je platiti 1k ili 10k eura da odveze baš takav plavi clio njemu nije skupo. Onaj tko nema 10k eura ne može kupiti ovaj clio od 10k. Onaj bez 1k ne može kupiti ni taj jeftiniji, njemu je i 1k skupo i previše. 

Evo svjež primjer, imanje zacijenjeno 7.5mln dkk, u oglasu firme za nekretnine lijepo navedeno da se može razgovarati o cijeni direktno s vlasnikom, što obično nije slučaj kod prodaje nekretnina. Čovjek nazove i kaže da kupuje i da će prebaciti sav novac direktno na račun. Nikakvo cjenkanje. Konkretna kuća s imanjem se posljednji put prodala prije 104 godine. Čovjek se predstavlja imenom i prezimenom i traži podatke da se to finalizira i skine momentalno s oglasa. Taj oglas bi se prodao i za 7mln, ali ovaj šta je kupio ne kupuje sebi, on će za transakciju dobiti 10%. 750k za jedan poziv i sređivanje papirologije. Nije loša satnica, uopće?

Ovdje pricas sa covjekom koji je prije nekoliko tjedana prebacio 40k eura za Yarisa...  Gledaj stvar je jednostavna svatko ce platiti koliko misli da nesto vrijedi, tu se slazem. Ja nisam nikada rekao da je skupo, ja sam rekao da ne vrijedi tih novaca. Isto kao sto Clio 2 1.2 16v ne vrijedi 10k eura, 2.0 182 Trophy vjerovatno i vise. Ali nemoj mi gurati 1.2 16v pod nos i govoriti to ti je isto kao 182 Trophy samo znas slabije ide, koci i skrece, ali isto je to.

 

1 minute ago, dado_sk said:

Gle,kako god ti nisi rođen u hr i nije to tvoja zemlja. Ne brojim ničija krvna zrnca nego to je tako. I meni puno ovdje toga ne valja ali to je moja zemlja. Tu će me zakopati. Razumijem da ljudi žele zaraditi. imati 3 auta mene to ne zanima. Ja svog kuma nazovem i sjednem na kavu. Ma,nema te Tesle i subaru 4x4 koji to može zamjeniti. Satima se znam dopisivati s Mata73 i Crnim a ljude nikad vidio nisam.  Vama školovanima ni ovdje nebi loše bilo. Ok. Htjeli ste više i to je u redu. 

Roden u Osijeku, Bio za vrijeme rata u DE u vrticu. Vratio se u Hrvatsku, u Osijek, zavrsio u Osijeku Osnovnu skolu i Gimnaziju, zavrsio u Varazdinu Fakultet, jedino to sam razvukao i iskoristio sto sam vise mogao, doslovce diplomirao 2 dana prije isteka svih studentski prava. Psolije se zaposlio u Osijeku, daleko van struke, raznosio kartone i sir za Pizzu. Dosao u Optima telekom kao agent na telefonu, docepao se tehnike i malo vise struke. Kada sam rekao da mi se ne svidja posao i kako sefica radi rekla mi nadji si drugi posao. Napravio to i kada sam dao otkaz molila me da ostanem. Putovao u Djakovo svaki dan na posao. Kupio u medjuvremenu stan u Osijeku. Popizdio jer direktorica IT firme je imala osnovnu skolu i tecaj za njegovatelja. Dao otkaz kada je prekipilo i kada su poceli kasniti sa placama i kada sam morao pretresati iz supljeg u prazno i dogovorio da odem na projekt u Njemacku i da nakon 2 godine se vracam u HR i otvaram svoju firmu. Nije se obistinolo jer zena koja je rodjena u Slavonskom Brodu, zavrisla skolu u Brodu, fakultet u Osijeku i radila u Domu Zdravlja kao visa medicinska sestra isla na posao sa kamenom u zeludcu. Promijenila se vlast u Osijeku i naravno u vodstvo doma zdravlja i jelda oni koji rade po pravilima visu nisu podobni. Dala otkaz mjesec kada sam trebao otici sa tudjim novcima i otvoriti firmu i srediti sve i dosla bez znanja jezika u Fuldu. Imali smo ok zivot, pristojna primanja. Vjerovatno si ne bi mogao prisutiti Yarisa od 40k eura da sam ostao u Osijeku i jos jedan novi auto uz njega. Tko zna, ali da bi imali 2 ok autica, dosta novija od prosjeka Hrvatske vjerovatno. I da ja sam nesto vise od 6 godina u Njemackoj, Supruga nesto vise od 4 godine. Moji roditelji su jos u Osijeku, Supruzin otac je u Velikoj Kopanici, njezina braca su isto otisla van HR. Nisu blizu nas, tj najblizi je 300km dalje. Odluka nije nikada bila zbog novaca. Oboje nemamo neku veliku financijsku pozadinu od roditelja, pa da su za stan od 70k€ oni platili, ili sta slicno. Imali smo svojih novaca, dobili smo kredit i kupili stan. Renoviranje smo platili iz vlastiog djepa. Ali jbg znas ono otisli smo u Njemacku da vise zaradimo i da imamo vise para.

Cak i posao u Njemackoj sam promijenio cisto iz razloga sto ne volim kada ljudi obecavaju i ne ispune ono sto su rekli. Da sam ostao imao bih isto ili vise novca, ali taj dio gdje mi netko nesto obeca i onda kaze e to je jako tesko, ne moze tako, hoces ovo? Firmu svoju ne planiram ovdje otvoriti, jer na kraju racunice koliko sam placen ne bi mogao imati vise kao zamosaposlen, tj mozda nesto vise, ali ne vrijedno zezanja sa poreznicima, racunovadjama i legalnim stvarima.

Imam i ja ljude sa foruma koje na znam, i ako treba sada bih sjeo u auto i otisao pomoci ljudima. Sa kojima se dopisujem, sto u HR sto van HR i koje silom prilika nisam imao prilike upoznati.

Da ja sam htio da mi bude bolje, da se mene i moju suprugu postuje za to sto radimo, apsolutno nista. Novac koji je dosao veci nego u HR je samo bonus. Ali opet korak gdje promijenis drzavu, jezik i sve ostalo nije mali. I da, nitko ne moze reci da u Njemackoj nije veci izbor posla nego u Hrvatskoj, barem u medicini. IT lako.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Domba said:

40k eura za Yarisa

22 minutes ago, Domba said:

ne vrijedi tih novaca

Može se primijeniti na sve. Netko bi rekao ne vrijedi jedan yaris tih novaca. Ti si imao te novce i tebi vrijedi. Netko s manje novaca ili drugim prioritetima bi rekao ne vrijedi. Netko s mnogo više novaca bi možda rekao isto tako da ne vrijedi. Poštujem svaki izbor, ne dozvoljavam da mi se nameće nešto što nije u skladu s mojim mogućnostima, željama, afinitetima. Live and let die. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Dado to napisao... A ocito ga muci sta sam za vrijemebrata bio van teritorija HR te rodjen u Subotici gde su se nasli moji roditelji... Rodjen sam u Yugi.. A za vrijeme rata smo bili inace u Makedoniji... Dalje od svog zla gde ja strana propaganda isfinancirala a 3 budale prodale svoju zemlju da brat puca na brata... 

Tuzno mi je samo da je to pitanje bilo skolo zamrlo kad sam se preselio u Rijeku.. Jse znatno manje gledalo tko je od kuda i ... Al polako se opet rat iskoristio za politicku snagu da se upravlja ljudima... To je jedan od glavnih razloga zasto sam otisao iz HR .. Dosta mi je vise gledanja u povijest i kocenja bilo kakvog napretka... Svaka politicka kampanja se svodi na to tko je di bio tada.. Tj na povijest a ne vise da se okrenemo buducnosti... Dok ljude vkse zanima proslost a ne buducnost.. U proslosti cemo i ostati... Tj oni koji gledsju tko je dj rodjen... 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj molim te spominjat domovinski rat i manipulacije... kad o tom neznas nit si bija u godinama za to razumit tako da......!!!

U nas je jos prica o ovom. Ovo je program seminara Hrvatske agencije za obrazovanje  u Karlovcu datum se vidi.... Kad je zakazan ovo je bice za strucno usavrsavanje profesora povjesti... 

Screenshot_20230429_133138_com.android.chrome_edit_273707836490525.jpg

Screenshot_20230429_133206.jpg

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MilosB said:

Meni je Dado to napisao... A ocito ga muci sta sam za vrijemebrata bio van teritorija HR te rodjen u Subotici gde su se nasli moji roditelji... Rodjen sam u Yugi.. A za vrijeme rata smo bili inace u Makedoniji... Dalje od svog zla gde ja strana propaganda isfinancirala a 3 budale prodale svoju zemlju da brat puca na brata... 

Tuzno mi je samo da je to pitanje bilo skolo zamrlo kad sam se preselio u Rijeku.. Jse znatno manje gledalo tko je od kuda i ... Al polako se opet rat iskoristio za politicku snagu da se upravlja ljudima... To je jedan od glavnih razloga zasto sam otisao iz HR .. Dosta mi je vise gledanja u povijest i kocenja bilo kakvog napretka... Svaka politicka kampanja se svodi na to tko je di bio tada.. Tj na povijest a ne vise da se okrenemo buducnosti... Dok ljude vkse zanima proslost a ne buducnost.. U proslosti cemo i ostati... Tj oni koji gledsju tko je dj rodjen... 

Ma zašto bi me to mučilo.? Uopće ne. Ja sam odrastao u mješovitom društvu. Samo sam htio reći da ti drukčije razmišljaš jer ovdje rođen nisi. Tebi je očito svejedno bio ovdje ili u Bugarskoj , Danskoj.. nisi u svojoj kući. Neki su ljudi svjetski putnici. Ne drži ih mjesto. To je u redu. Ne sudim nikome. Nemam ni pravo. Niti se uspoređivati s nikim. Kažem da bi vama školovanima super i ovdje bilo. Da je vani sve odlično? Nije sigurno. Pogotovo ja nikome ne sudim niti brojim krvna zrnca. Meni su najveće zlo učinili moji. Radio sam godinama brz plaće, ponižavan bio . Nisu mi to Srbi,Rusi ni Ukrajinci radili. Radili su "moji'.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kažeš,ne valja zdravstvo? Nije savršeno ali naši dr idu van. Tamo su dobri. Onda su i ovdje. Da nećeš tamo čekati i imati listu čekanja ? Ne vjerujem. I vani podmeću jedan drugom. Netko je ambiciozan i preko mrtvih prelazi da ostvari ambiciju. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ujutro sam ustao,jedem zobene i gledam kako Bruce Lee tuče Chuck Norrisa. Bruce priča kineski,sinhronizirano na engleski a prijevod hrvatski. Ma,tko to može platiti. Nema toga u Danskoj i Norveškoj . Mislim da je čak i ubio Chucka. Nisam siguran. Davio  ga je na kraju i kao slomio mu vrat. Malo prebrutalno za Bruce Lee-a. 

Edited by dado_sk
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MilosB said:

 

A o mojim doprinosima HR. Sudstvu i lihvarima sam darovao 370€ pred dva tjedna za 2 neplacena racuna od 80hrk (dopunskog osiguranja)... O tome sam obavijesten kad sam video na racunu ovrnu od FINA-e..  

Sopunsko je bilo odjavljeno kao i moje prebivaliste. No oni su svejedno slali to u HR na staru adresu, a onda kacili na oglasnu plocu.. I naplatili mi i kazne za neodaziv sudu... 

Lijepa nasa trnovita li si.. Sta bi bilo da nisam kdjavio na mupu ... Nesposobni truli sustav.... 

Ti si državi hrvatskoj, odnosno mupu javio da ideš iz države gdje si živio, odnosno da ako te trebaju da se zna da nisi ovdje. Zašto bi rh morala znati kud ti ideš i što radiš, jel to njoj u interesu? Pa ja mislim da nije. Da se nebi mup još bavio tvojim dopunskim za koje si očegledno bio dužan jer si ga na kraju i platio. Šta su te trebali tražit po svijetu da te obavijeste da si dužan 80 kn za dopunsko. Daj nemoj bit smješan...

 

13 hours ago, MilosB said:

 

Npr za vrijeme Covida nakon rodjenja malog zovemo za dobit domovnicu/putovnicu. 

(Oni ne znaju da imam 3no drzavljanstvo -po majci madjar, po ocu hrvat i mjestom rodjenja srbija....).. "Nije vam hitno to a putovat ne morate" znajuci da ga niko u Norveskoj nece izbaciti iz drzave, ali je po koncu svega zapravo nelegalno u drzavi.. Sva sreca moze prijavit prebivaliste (po automatizmu po rodjenu) i imat zdrastvenu skrb ovdje.. Imao je dvkje i pol godine kad je dobio putovnicu

Zašto bi Hrvatska morala znat koliko ti drzavljanstava imaš, aj mi to samo molim te objasni. Što to Hrvatskoj znači? Imaš hrvatsko državljanstvo i uživaš ga, isto kao i druga dva. I kakve veze ima tvoje trojno državljanstvo s dobivanjem hrvatskog državljanstva za tvoje dijete? Kakve? Ti si hrvatski drzavljanin i tvoje dijete je dobilo hrvatsko državljanstvo, a to što ti imaš još 2 druga državljanstva hrvatsku ne zanima niti bi ju uopće trebalo zanimat...

I što si mislio putem telefona iz norveške riješit hrvatsko državljanstvo za dijete? Pa bila je korona i s**nje kakvo je bilo, vjerojatno nisi ni bio u hrvatskoj 2,5 godine i kad si prvi put došao dobio si domovnicu za dijete. Ja ne vidim tu nikakav problem jer za ništa nisi uskraćen i dobio si sve na što imaš pravo, ali problem je u tome što tu situaciju kao i dug od 80 kuna koristiš kako bi imao glup razloga da nazoveš hrvatsku trulom...

Ako je to tvoje mišljenje zadrži ga za sebe i nemoj u svakom drugom postu koristit priliku kako bi pisao loše stvari o hrvatskoj. Nije ti odgovaralo ovdje i otišao si, poštujem to, ali ti budi bar malo korektan i imaj poštovanja prema zemlji u kojoj si živio. 

Btw nisam nigdje pročitao da je mađarska ili srbija trula, jadna, korumpirana i neznam sve kakvih epiteta si ovdje naveo

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

A sta reci ta ista drzava te odskolovala dala ti znanje..Koje sad masno naplacuješ vani i dobro ti... Zato malo respekta vidi se da si tehnicki jako dobro potkovan i da imas znanje..

I ovo me najvise smeta svi bi vi meni visoko obrazovani morali ostat u Hr radit bar 10godina,pa onda idite di hocete.... . 

Ko u bivsoj Yugi profi sportas nije moga van prije 25godine....

Otišao si i o nekim stvarima "nemas pravo" komentirat.... Niti govorit nam ko smo i sta smo jer svi mi znamo kako nam je..... I zašto smo tu ostali.. 

I pusti price kako nam je.... I zbog cega.... 

A sto se tice zdravstvenog to valjda i ptice na grani znaju 30 dana rok od kraja skole.. Ili prekida zaposljenja si duzan se javit na zavod i sve rjeseno za 5 min... 

A o ciframa koje iskoriste gastarbajteri koji nisu odjavljeni sa zdravstvenog ufufff... Moga bi se dobrano smanjit dug zdravstvenog sustava da se svi odjave iz istog... 

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@macak, skolovanje sam paltio.. radio sam puno radno vrijeme uz "besplatno skolovanje" i placao porez i sve... Tako da..... (Ujedno i predavao na faksu 6 godina...)

@dizna ne. Kao prvo potrudi se razumijet napisano... htio sam otici u ambasadu kako to i inace ide. Nisu primali ikoga van opcine i boleo ih tuki sta sam po svemu nelegalano u drzavi s djetetom.. Da se njih pita nebi nigdje mogao putovati do bozica 2022ge, a da Norvezani nisu tolerantni bi mlgao bit deportiran... A s ovim si pokazao da samo kakis po mom postu bez trunke razmisljanja... Kako mislis da neko moze da putuje bez putovnice ako muje samo to jedino drzavljanstvo... . .. Bas to sto drzava ne zna dal ja imam samo jedno ili vise drzavlajnstva treba da me tretira kao svog gradjana.. Da ne pricam nebuloze za prijavu u detalje.. 

Za ovo drugo.. Registruje se jer si to duzan.. Bas zato da bi te znala gde naci i kontaktirati za sve tvoje duznosti.. Nakon sta odjavis moras im poslati i prijavu taml gde se prijavis, da bi znali.. Bas u slucaju tuzbi. Ili bilo kakvih drugih obaveza.. Sve sam uradio po PSu..i imam papire o svemu. Ali njima je bilo lakse slati postu/pozive tako gde sam bio u najmu i poslije naplatiti kaznu.. Da sud je odlucio da sam duzan.. Imao sam "po duznosti odvjetnika" kojeg sam ja isto morao platiti jer sam slucaj "izgubio", (vidi cuda, dodjeljen odvjetnik je imao u interesunda drzava dobije slucaj jer se vise tarifira ako ja placam u odnosu na ako drzava placa)... 

 

@dado_sk ti si od rijetkih koji i razmisljaju svojom glavom.. 

Ujedno svi misle kako je izaci lako... Promjenit svoj dom, probat stvarat porodicu negde van...

Inace i za srb isto imam hrpu primjedbi ali nema smisla o tome tu pricat... Stara me pitala jednom, ti od kako si otisao (u hr) sve ti tu lose.. Nesto kao i vi tu u temi. A na to ima jednostavan odgovor..

Video sam bolje. I vidim kolko je sve lose, a vidim mnkgo vise jer gledam nepristrano s strane... Dok ne znas da bolje ono sta imas mislis da je najbolje.. A boli jako kad ti onda neko kaze da to nije tako... 

Svi koji misle da je lako izaci pa zasto i vi ne izadjete.. 

Link to comment
Share on other sites

@MilosB

Jel ti razumis da solis pamet svima... 

Ako ces lakse razumit:

Boli me ku**c za Norvešku Njemačku itd.. Itd

Meni dobro svoj na svome 10prstiju i koliko toliko zdrava kicma.. Gladan i zedan nisam 3 djece jedno u srednjoj u domu... 2 u osnovnoj... Svi zivimo nikom nista nefali ima se i viska.... 

Clan ni jedne stranke nikad... Jedina stranka mi je bila HV... I braca u njoj... 

Napiso dobar projekt Eu prepoznala isfinacirala pola cca 30000€

Sam placam sebi zdravstveno i mirovinsko iako mi netreba.... Jer iman neka prava zagarantirana zakonom i vise od 15 g radnog staza.... 

Svoja 144 kvadrata bez kredita i ostali zavrzlama... 

I ja bi trebao ici negdi biti stranac i zardjivat pare... Za kog i za sta... Meni dobro u mojoj pripizdini 10 min od mora... 2 sata od planina.... 10 minuta od brda i vikendice di oko mene nema nokoga na 500m privatno vlasnistvo... Gustam tu di jesam..... 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@MilosB pa mi ovdje nismo mogli produžit dokumente, izvadit nove, općine također nisu radile jer je bila korona, svi su bili doma i sve je stajalo, al očigledno da se u norveškoj moralo misliti na tebe i tvoje potrebe...

Kud bi ti za vrijeme korone putovao s djetetom? Jesi mogao bit u norveškoj? Jesi. Jel bilo kakvih problema? Nije. Jel te tko zajebavao u norveškoj za novorođeno dijete? Nije. Jesi dobio traženo od hrvatske? Jesi. 

I u čemu je problem?

Problem je u tvojoj glavi jer misliš da si baja i da se sve vrti oko tebe i tvojih potreba koje treba riješit baš kad ti hoćeš a cijeli svjet je u to vrijeme u qurcu i nitko nigdje ne može...

Daj mi reci koliko si adresa promjenio odkad si vani? 

15 minutes ago, MilosB said:

 

@dizna ne. Kao prvo potrudi se razumijet napisano... htio sam otici u ambasadu kako to i inace ide. Nisu primali ikoga van opcine i boleo ih tuki sta sam po svemu nelegalano u drzavi s djetetom.. Da se njih pita nebi nigdje mogao putovati do bozica 2022ge, a da Norvezani nisu tolerantni bi mlgao bit deportiran... A s ovim si pokazao da samo kakis po mom postu bez trunke razmisljanja... Kako mislis da neko moze da putuje bez putovnice ako muje samo to jedino drzavljanstvo... . .. Bas to sto drzava ne zna dal ja imam samo jedno ili vise drzavlajnstva treba da me tretira kao svog gradjana.. Da ne pricam nebuloze za prijavu u detalje.. 

Za ovo drugo.. Registruje se jer si to duzan.. Bas zato da bi te znala gde naci i kontaktirati za sve tvoje duznosti.. Nakon sta odjavis moras im poslati i prijavu taml gde se prijavis, da bi znali.. Bas u slucaju tuzbi. Ili bilo kakvih drugih obaveza.. Sve sam uradio po PSu..i imam papire o svemu. Ali njima je bilo lakse slati postu/pozive tako gde sam bio u najmu i poslije naplatiti kaznu.. Da sud je odlucio da sam duzan.. Imao sam "po duznosti odvjetnika" kojeg sam ja isto morao platiti jer sam slucaj "izgubio", (vidi cuda, dodjeljen odvjetnik je imao u interesunda drzava dobije slucaj jer se vise tarifira ako ja placam u odnosu na ako drzava placa)... 

 

 

Kome njima? Kome? Koje si dopunsko imao? Tko te tužio? Pojasni detalje... tko je potraživao tvoj dug? Tko ti je dodijelio odvjetnika? Ti tvrdiš da ti je država dala odvjetnika po službenoj dužnosti kojeg si ti na kraju platio, pa šta pričaš ti?!?!? 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uopce mi se neda ulazit u sitna crevca kak bi susedi rekli, al ako vec se fura na nekakvu uredenu Europu , morao bi znati sto su ugovorni odnosi, da se dopunsko osiguranje ugovara na period od godinu dana i dalje produzuje automatski, i koji si uvjeti otkazivanja police.

To kaj odes van zemlje ne znaci da ti prestaje vrijediti polica, time i obaveze.

33 minutes ago, MilosB said:

skolovanje sam paltio.. radio sam puno radno vrijeme uz "besplatno skolovanje" i placao porez i sve... Tako da..... (Ujedno i predavao na faksu 6 godina...)

Radio si za sebe tj za novce , kolko novaca je ulozeno u tebe, besplatnih bespovratnih novaca, osnovna + srednja + faks ? Taj dio si zaboravio? Svi Hrvati tj stanovnici RH su odvajali da bi ti mogao ici u te skole, da bi nakon svega se sjetio da je Hrvatska trula.

 

I ostalo je dizna dobro napisao po meni sorry Milos, svijet se ne vrti oko tebe zaboli i nije duznost pogotovo HRV da razmislja kak ce netko tko je otisao van sad do drzavljanstva za svoje dijete, a pogotovo u skoro-nikad zapamceno doba pocetka korone i onih situacija sa pandemijom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.