Jump to content

Električni romobili - za ili protiv


logan

Recommended Posts

6 hours ago, dolac said:

I sam sam si gledao kupit romobil jer bi me (u to vrijeme) spasio no eto, nikako se nisam odvazio. Ali sam ih koristio h par navrata

al moram nesto rec, gore pises pjesaci idioti, zuje u mobitele izletavaju iz ducana i slicno. Pa jbga, hodaju po nogostupu, gdje ce drugdje? Mobitel koriste danas gotovo svi (na skuteru sam svaki dan pa gledam vozace auti). A izlete ljudi i iz zgrada i iz ducana, to trebaju predvidit i vozaci romobila i bicikla i rolasa i skateborda.. nisu bas uvijek za sve krivi pjesaci jel :) 

 

podrzavam romobile u centru grada (problem je sto hr nema niti jedan grad uredjen) ali na obilaznici ne nikako. Da se lik stepe, auto iza ga pregazi u roku keks….

 

da, pisem da su pjesaci idioti, jer osim sto imas romobile, po splitu su tu i bicikle split parkinga koje inace vozaju po plocniku umjesto po cesti, razni wolt i bolt sa svojim biciklama i elektricnim skuterima, i joggeri koji trckaraju. ocekivat da svi plesu oko tog mobilnog telca je danas postala premisa, a zapravo su oni ti koji ne pridaju paznju okolini u kojoj se krecu bez gledanja i samim time sebe i sve oko sebe dovode u opasnost. Oni se nalaze na plocniku, ali to ne znaci da triba bit "normalno" tolerirat njihovo zombi ponasanje gdje im se drugi sklanjaju. Prvi to kao pjesak ne radim i doslovce drzim svoju liniju u medjusobnim mimoilascima pa makar to znacilo potpuno zaustavljanje idiota koji tada napokon dignu pogled ili jednostavno razvaljivanje ramenima bez pardona i milosti. 

Upravo zato jer takvih koji su nepredvidivi i opasni za sebe i okolinu ne volim plocnik za voznju. Pjesak u djelicu sekunde na plocniku zaokrene za 90, 180 stupnjeva, a spasava me jedino to sto drzim lukove oko njih vece nego oko auti i predvidjanje. pokusam i sa zvonom ali u vrime kad mobilnom telcu dodas jos i slusalice 24/7 imas kombinaciju di takvi ni vlak ne cuju kad dolazi, a ne romobil. A romobil nije besuman i cuje se na 50tak metri sigurno ako se krece. 

vec sam i napisa, gdje postoje bar 2 trake u jednom smjeru brzine su obicno takve da romobilom ne idem. ali isto tako, paralelno obicno postoje dovoljno siroki plocnici. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cast izuzetcima naravno (pjesacima) ali vecina su doslovce ko zombiji... Jakk eraticno kretanje koje nije nikako predvidivo.

A izlasci tj bolje receno istrcavanje iz radnji ko da su sami na svijetu pokazuje samo egocentrizam doticnih osoba i misleci da su najvazniji na svijetu i da in se svi trebaju klanjati..

No tu je problem i nas zakon,jer pjesak nikad nece biti kriv ako ga udari auto.. Pa makari pjesak preskocio ogradu pored ceste, od vozaca auta se zakonski ocekuje da predvidi i takvu situaciju i prilagodi brzinu uvjetima na cesti (umjesto da samo ukljuci brisace i ocisti svijet od degenerika - prirodna evolucija prezivljavanja najsposobnijih)..

Jbt vijetnam kad pogledas 10-20puta veci promet bez sudara i svi ljepo funkcionisu a brze se krecu na manje prostora nego sta na nasim postane kompletan cep jer ne znaju proc raskrizje ili se nabiju ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Probao jednom neki od tih malih romobila, katastrofa kolko je to neupravljivo, slampavo, nevozljivo, mozda bi to cemu valjalo da ima bar 12" kotace, sve ispod toga je savrseno za ubit se

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wifi said:

da, pisem da su pjesaci idioti, jer osim sto imas romobile, po splitu su tu i bicikle split parkinga koje inace vozaju po plocniku umjesto po cesti, razni wolt i bolt sa svojim biciklama i elektricnim skuterima, i joggeri koji trckaraju. ocekivat da svi plesu oko tog mobilnog telca je danas postala premisa, a zapravo su oni ti koji ne pridaju paznju okolini u kojoj se krecu bez gledanja i samim time sebe i sve oko sebe dovode u opasnost. Oni se nalaze na plocniku, ali to ne znaci da triba bit "normalno" tolerirat njihovo zombi ponasanje gdje im se drugi sklanjaju. Prvi to kao pjesak ne radim i doslovce drzim svoju liniju u medjusobnim mimoilascima pa makar to znacilo potpuno zaustavljanje idiota koji tada napokon dignu pogled ili jednostavno razvaljivanje ramenima bez pardona i milosti. 

Upravo zato jer takvih koji su nepredvidivi i opasni za sebe i okolinu ne volim plocnik za voznju. Pjesak u djelicu sekunde na plocniku zaokrene za 90, 180 stupnjeva, a spasava me jedino to sto drzim lukove oko njih vece nego oko auti i predvidjanje. pokusam i sa zvonom ali u vrime kad mobilnom telcu dodas jos i slusalice 24/7 imas kombinaciju di takvi ni vlak ne cuju kad dolazi, a ne romobil. A romobil nije besuman i cuje se na 50tak metri sigurno ako se krece. 

vec sam i napisa, gdje postoje bar 2 trake u jednom smjeru brzine su obicno takve da romobilom ne idem. ali isto tako, paralelno obicno postoje dovoljno siroki plocnici. 

Identicna stvar i na cesti. Nazalost. Evo bas jucer za vrijeme preticanja, auto krene u istu radnju i srecom izvucem se. Svakog vozaca gledam u lice kroz njegove retrovizore. 
nisu vise romobili nova stvar, ali definitivno treba vrijeme prilagodbe da raja nauci pazit na “nove stvari”

 

ali poznati smo da se hrvati medjusobno ne vole pa zato ta prilagodba i traje..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto kao, uvijek nam je neko drugi kriv za nesrecu pa ga mrzimo? 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razmišljao o el romobilu, ali odustao. Za ono što mi treba prevelika investicija.

Nego u Njemačkoj svi moraju imati osiguranje, i to mi je odlično. Što sa strane vozača koji za 25-50€ godišnje je siguran da ako bude imao kontakt sa skupim autom je siguran, što drugi vozači koji znaju ako se ne što dogodi da imaju odakle platiti popravak.

Za djecu jednostavno ne.

Edited by Domba
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Očito sam i ja kako reče wifi zbog bahatih pojedinaca u glavi stvorio sterotip o vozačima romobila jednako kao i onima koji voze T-Max skutere. Na žalost s razlogom jer je prava rijetkost vidjeti i jedne i druge da voze propisno, barem kod nas u Dubrovniku.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Srećom vozim BMW i X max 😊

Nadam se da nisam u toj skupini.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Domba said:

Ja sam razmišljao o el romobilu, ali odustao. Za ono što mi treba prevelika investicija.

Nego u Njemačkoj svi moraju imati osiguranje, i to mi je odlično. Što sa strane vozača koji za 25-50€ godišnje je siguran da ako bude imao kontakt sa skupim autom je siguran, što drugi vozači koji znaju ako se ne što dogodi da imaju odakle platiti popravak.

Za djecu jednostavno ne.

Domba, pa nisu romobili sad nesto strasno skupi... 600€ je bia ovaj Xiaomi Pro... I s brzinom koju postize ne vidim razloga za osiguranje, jer tom logikom ti i pjesak moze napravit vise stete nego netko s romobilom, a ne vidim bas da postoji inicijativa da se zombi pjesacima uvede osiguranje... sasvim je druga prica kod romobila koji idu brze, jaci su, i sve skupa imaju i po stotinjak kila. To je motor na kojem stojis. 

Za dicu se apsolutno ne slazem! Od dice se rade retaji di god stignes, a ako ces se striktno drzat hr zakona, osim autom, ne postoji druga vrsta privatnog prijevoza kojom mozes prebacit dite osim autom. S motorom mozes tek kad napune 12 ili 14. Moja prva vozacka za GH kategoriju je bila s 13. Vozia sam daleko prije. A sad odjednom vise ni romobile, ni el.bicikle, najbolje da ih do 18-te vodimo za ruku u skolu (kao neki koje vidjam). 

Link to comment
Share on other sites

U njemackoj je normalno da svako ima osobno osiguranje tako da ostatak argumenta pada u vodu. 

A za djecu je zdravije bilo sta ne motorizovano.. Ne jer su debili nego jer imaju dovoljno energije za biciklirat, rolat, trcat... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MilosB said:

U njemackoj je normalno da svako ima osobno osiguranje tako da ostatak argumenta pada u vodu. 

A za djecu je zdravije bilo sta ne motorizovano.. Ne jer su debili nego jer imaju dovoljno energije za biciklirat, rolat, trcat... 

pita bi te koliko ti energije ostane nakon treninga od tri sata... moji se ne bave trcanjem za balunom od po ure... 

Link to comment
Share on other sites

Na zalost vecina nisu kao tvoja... Ako ces objektivno se osvrnut.. 

Kolko ih ide autom u teretanu.. Nije li to pomalo oksimoron? Ne pricam o tebi koji razvozis jer imas ograniceno vrijeme... 

 

Ja sam svaki dan imao 3-4h trening na vodi, a biciklom isao ~9km na i s treninga... Tijekom skole jos dodatnih ~3km u suprotnom smjeru od kucedo skole, i iz skole na trening, a ljeti trening i prije i poslijepodne... 

Nedostajalo mi nije nista radi toga a rezultati su pokazali da je mozda cak i bio dobar taj dodatni napor koji sam unosio..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wifi said:

Domba, pa nisu romobili sad nesto strasno skupi... 600€ je bia ovaj Xiaomi Pro... I s brzinom koju postize ne vidim razloga za osiguranje, jer tom logikom ti i pjesak moze napravit vise stete nego netko s romobilom, a ne vidim bas da postoji inicijativa da se zombi pjesacima uvede osiguranje... sasvim je druga prica kod romobila koji idu brze, jaci su, i sve skupa imaju i po stotinjak kila. To je motor na kojem stojis. 

Za dicu se apsolutno ne slazem! Od dice se rade retaji di god stignes, a ako ces se striktno drzat hr zakona, osim autom, ne postoji druga vrsta privatnog prijevoza kojom mozes prebacit dite osim autom. S motorom mozes tek kad napune 12 ili 14. Moja prva vozacka za GH kategoriju je bila s 13. Vozia sam daleko prije. A sad odjednom vise ni romobile, ni el.bicikle, najbolje da ih do 18-te vodimo za ruku u skolu (kao neki koje vidjam). 

Gledaj 600€ mi nije puno novaca, ali zbog mjesta gdje živim, vremena koje je takvo kakvo je i općenito zašto sam mislio kupiti više mi se isplati platiti taxi nego el romobil. Je zanimljiva igračka ali neću.

Što se tiče osiguranja, ako so zombi sa mobitelom u ruci prilikom sporog hoda zabije u tvoj auto koji je na parkingu vjerovatno nećeš ni primjetiti na autu. Dok ako se netko sa 20kmh sa romobilom pokuša provući pokraj tebe postoji velika šansa da ti stepe retrovizor recimo ili izgrebe boju. Ili ako pogodi u pol auta od naprijed postoji velika šansa da ošteti auto i to čak po nekim procjenama usudio bih se reći tisuće eura štete. Radar za Corolla HB je 2000€.

I kako @MilosB kaže u Njemačkoj većina ima privatno osiguranje od štete. Recimo za suprugu i mene je nekih 70tak eura godišnje. A sa druge strane ako napraviš nešto krivo država ti pokupi sve što imaš i doslovce te ostavljaju da preživljavas. Znam jedan primjer Nijemca.

Opet u Njemačkoj, ali jbg tu znam nešto, smiješ voziti vozila ne neki pogon i brzine do 25kmh od 14 godine i bez vozačke dozvole ali sa osiguranjem. Dakle el romobil, skuter i slično. Naravno ako napraviš puno štete osiguranje neće više biti 25-50€ ovisno o tome gdje živiš, nego puno više. A mislim i moguće da ti uruče zabranu upravljanja vozilima.

Inače kao klinac gdje god da sam išao sam išao ili javnim prijevozom ili biciklom. Jako rijetko da me stari vozio autom. Iznimno rijetko. I preživio sam. A i da budem iskren nisam pitao, sjeo sam na svoj zeleni Limex bicikl i gdje trebam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Domba said:

Gledaj 600€ mi nije puno novaca, ali zbog mjesta gdje živim, vremena koje je takvo kakvo je i općenito zašto sam mislio kupiti više mi se isplati platiti taxi nego el romobil. Je zanimljiva igračka ali neću.

Što se tiče osiguranja, ako so zombi sa mobitelom u ruci prilikom sporog hoda zabije u tvoj auto koji je na parkingu vjerovatno nećeš ni primjetiti na autu. Dok ako se netko sa 20kmh sa romobilom pokuša provući pokraj tebe postoji velika šansa da ti stepe retrovizor recimo ili izgrebe boju. Ili ako pogodi u pol auta od naprijed postoji velika šansa da ošteti auto i to čak po nekim procjenama usudio bih se reći tisuće eura štete. Radar za Corolla HB je 2000€.

I kako @MilosB kaže u Njemačkoj većina ima privatno osiguranje od štete. Recimo za suprugu i mene je nekih 70tak eura godišnje. A sa druge strane ako napraviš nešto krivo država ti pokupi sve što imaš i doslovce te ostavljaju da preživljavas. Znam jedan primjer Nijemca.

Opet u Njemačkoj, ali jbg tu znam nešto, smiješ voziti vozila ne neki pogon i brzine do 25kmh od 14 godine i bez vozačke dozvole ali sa osiguranjem. Dakle el romobil, skuter i slično. Naravno ako napraviš puno štete osiguranje neće više biti 25-50€ ovisno o tome gdje živiš, nego puno više. A mislim i moguće da ti uruče zabranu upravljanja vozilima.

Inače kao klinac gdje god da sam išao sam išao ili javnim prijevozom ili biciklom. Jako rijetko da me stari vozio autom. Iznimno rijetko. I preživio sam. A i da budem iskren nisam pitao, sjeo sam na svoj zeleni Limex bicikl i gdje trebam.

koliko kosta taj tvoj radar kad ti se pjesak baci pod auto dok ga vozis? e pa istih 2000e... see my point?

mislim da je osiguranje ok, nije strasna cifra.

u nase vrime nas je tribalo tirat da se navece vratimo doma... ali isto tako grad nije bia mix talibana, indijaca, nepalaca, pijanih turista i umisljenih idiota koji su sasli sa brda i zamislili sebi nesto... meni je romobil i bicikla manja opasnost od javnog gradskog prijevoza i svega sto se tamo moze nac...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, došli smo i do teme u kojoj su pješaci na nogostupu smetnja likovima koji nemaju vremena pa bi po Splitu jurili e-romobilim nogostupima i pri tome izjednačili krivnju ili prebacili na pješaka, jer je pazi, skrenuo bez najave u neku trgovinu dok je šetao pješačkom zonom. Koliki egoist moraš biti da izjednačiš potencijalnu štetu koju pješak koji se kreće 5 km/h nogostupom može napraviti i onaj koji se vozi 30 km/h na neupravljivom vozilu, ali zato ogromnog ega.

Ja bih osobno strogo kažnjavao vožnju tih romobila bez osiguranja i posebice nogostupima. 

Od kad je to krenulo, taman sam imao malu djecu s kojom sam u strahu išao na kavu ili sladoled ljeti jer bi dijete od 2-3 godine trčkaralo oko terase uz koju je i par sprava za igru, a debili bi jurili tuda bez obzira. Da nešto tako naleti na dijete vjerojatno bi ga na mjestu usmrtilo ili napravilo invalidom. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wifi said:

koliko kosta taj tvoj radar kad ti se pjesak baci pod auto dok ga vozis? e pa istih 2000e... see my point?

mislim da je osiguranje ok, nije strasna cifra.

u nase vrime nas je tribalo tirat da se navece vratimo doma... ali isto tako grad nije bia mix talibana, indijaca, nepalaca, pijanih turista i umisljenih idiota koji su sasli sa brda i zamislili sebi nesto... meni je romobil i bicikla manja opasnost od javnog gradskog prijevoza i svega sto se tamo moze nac...

Ajmo ovako nisam do sada vidio da se netko slučajno bacio na cestu pod auto. Čak sam siguran da puno manje ima slučajeva gdje se netko slučajno bacio pod auto nego gdje je netko slučajno sa romobilom otepao nekome retrovizor ili izgrebao auto. Ali opet jelda nisam bio godinama u Splitu.

Inače bio sam u gradovima koji su puno veći od Splita, gdje ima puno više ljudi, puno više pijanih, čak bi se usudio i reći i na raznim supstancama, ili čak gdje u zubima imaju ugaseni joint i koristio sam isključivo javni prijevoz i živ i zdrav sam. Također Indijaca, Pakistanaca, raznih Arapa, jel u tu skupine spadaju crnci i azijati? I vidi nitko ništa mi nikada nije napravio.

Meni čisto zanima što vi ti u jednom gradu tipa Pariz gdje imaš na ulici pa i javnom prijevozu svega. Znači od očigledno bogatih do iznimno siromašnih i svih nacija i boje kože? Zatvorio se u Hotel i čekao da dođe vrijeme za avion kući? Možda je Pariz loš primjer, recimo Amsterdam...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Domba, (ne znam za Split) ali na zalost to sta navodis nije isto s onim sta sam ja iskusio doma u Subotici (tj sta mi obitelj dozivljava..)

Grad gde sam pre 10 god mogao bezbrizno pustit sestru u 2 ujutru i nebi se brinuo. Zadnjih 4 god su silovanja i otimanja stvari doslovce svakodnevnica (i u toku dana) a pucnjave su postale normala te nalazenja mrtvih tela... Bio sam u Amsterdamu tj obisam sam cijelu Holandiju i Belgiju, nesto i u francuskoj ali se nigde nisam osecao ugrozeno kolkp u svom rodbon gradu... 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, moril said:

Eto, došli smo i do teme u kojoj su pješaci na nogostupu smetnja likovima koji nemaju vremena pa bi po Splitu jurili e-romobilim nogostupima i pri tome izjednačili krivnju ili prebacili na pješaka, jer je pazi, skrenuo bez najave u neku trgovinu dok je šetao pješačkom zonom. Koliki egoist moraš biti da izjednačiš potencijalnu štetu koju pješak koji se kreće 5 km/h nogostupom može napraviti i onaj koji se vozi 30 km/h na neupravljivom vozilu, ali zato ogromnog ega.

Ja bih osobno strogo kažnjavao vožnju tih romobila bez osiguranja i posebice nogostupima. 

Od kad je to krenulo, taman sam imao malu djecu s kojom sam u strahu išao na kavu ili sladoled ljeti jer bi dijete od 2-3 godine trčkaralo oko terase uz koju je i par sprava za igru, a debili bi jurili tuda bez obzira. Da nešto tako naleti na dijete vjerojatno bi ga na mjestu usmrtilo ili napravilo invalidom. 

a gdje ti to vidis napisano? ako nisi primjetia, svi se uglavnom slazu, a to ukljucuje i mene, da romobilima nije misto na nogostupu, upravo zato jer su pjesaci u svom ponasanju retaji, nepredvidivi, iskacu iz ducana i mijenjaju putanje kretanja bez najave, i to bez da u mix ubacimo mobilnu telad koja uopce ne gleda i ne dozivljava nista. gdje je problem??? obradi se hrvatskom saboru koji je izglasa debilan zakon kojim romobili u izostanku biciklistickih staza idu nogostupom umjesto cestom! s druge pak strane, biciklisti imaju obvezu ic po cesti, a isto tako je ne koriste vec idu nogostupom. i sad, sorry, ali ko je tu lud? 

ti bi kaznjava voznju nogostupom, a to je sabor propisa! toliko o tome... 

i ne vidis problem da se terasa nalazi na mjestu gdje je uopce moguce da prolazi biciklisticki i romobilski promet? kao da stavis kafic na cestu, i onda pustis da ti dite trckara okolo auti, a svi ostali neka paze, samo ti i dite ne. i opet su drugi krivi... 

8 minutes ago, Domba said:

Ajmo ovako nisam do sada vidio da se netko slučajno bacio na cestu pod auto. Čak sam siguran da puno manje ima slučajeva gdje se netko slučajno bacio pod auto nego gdje je netko slučajno sa romobilom otepao nekome retrovizor ili izgrebao auto. Ali opet jelda nisam bio godinama u Splitu.

Inače bio sam u gradovima koji su puno veći od Splita, gdje ima puno više ljudi, puno više pijanih, čak bi se usudio i reći i na raznim supstancama, ili čak gdje u zubima imaju ugaseni joint i koristio sam isključivo javni prijevoz i živ i zdrav sam. Također Indijaca, Pakistanaca, raznih Arapa, jel u tu skupine spadaju crnci i azijati? I vidi nitko ništa mi nikada nije napravio.

Meni čisto zanima što vi ti u jednom gradu tipa Pariz gdje imaš na ulici pa i javnom prijevozu svega. Znači od očigledno bogatih do iznimno siromašnih i svih nacija i boje kože? Zatvorio se u Hotel i čekao da dođe vrijeme za avion kući? Možda je Pariz loš primjer, recimo Amsterdam...

a sto je tocno izic na cestu s 4/5 traka nego bacat se pod auto. svakako nije siguran prelazak ceste. ne znam di to tocno tebi voze romobili, ali ako jedan takav zakaci retrovizor, velike su sanse da ce sebe ozlijedit i/ili past, tako da su zanimljive te insinuacije. s druge pak strane, kod prometnih nesreca (a i pjesaci i romobili su jednako sposobni bit uzrokom istih) stvar je prilicno jasna....

u split dolazi svakakva stoka, a u medjuvremenu i zivi svakakva stoka... tako da me iskreno vise brine pustit cer solo s treninga doma nego me brine voznja s biciklom, romobilom, i/ili drugim individualnim prijevoznim sredstvima. s prometom se moze racunat, s debilima ne! i kao sto je @MilosB napisa, zaboravi ona stara "nasa" vrimena di smo po cili dan bili van i nocu bi bili bez brige. za mene je lako u bilo kojem gradu, ali nebi mi bilo svejedno isto rec za cer... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wifi said:

ne znam di to tocno tebi voze romobili, ali ako jedan takav zakaci retrovizor, velike su sanse da ce sebe ozlijedit i/ili past, tako da su zanimljive te insinuacije

Velikom većinom sam ih vidio na bicikliskoj stazi ili na pješačkoj stazi.

Inače svaki romobil ima tablicu. Kada kupiš osiguranje za romobil dobiješ tablicu. Ista priča je i sa 50ccm vozilima, samo je puno manja tablica za romobil.

image.png.a369ea2f1cced04397307287116699db.png

Dakle dalje se pozivas na osiguranje romobila. Isto kao da te auto udario.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Domba said:

Velikom većinom sam ih vidio na bicikliskoj stazi ili na pješačkoj stazi.

Inače svaki romobil ima tablicu. Kada kupiš osiguranje za romobil dobiješ tablicu. Ista priča je i sa 50ccm vozilima, samo je puno manja tablica za romobil.

image.png.a369ea2f1cced04397307287116699db.png

Dakle dalje se pozivas na osiguranje romobila. Isto kao da te auto udario.

uffff, kad vidim ovaj polozaj nogu, odma vidim kako leti na nos na prvu rupu... 

ljudi tako voze onih 50ccm s B kategorijom, a ignororaju pravila koja vride za njih...

Link to comment
Share on other sites

Jesam, ima i na kraju clanka :)

Djeca su mi obecala jutros da cr biti dobra. Skoro sam pao na salu :D

No ono sta me plasi, je da ce neki zastupnik to procitat i prinjenit (tj izglasat nov zakon...)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wifi said:

apropo tipa ljudi koje danas imas po splitu i okolici...i zasto je bolje s romobilom nego imat ikakve kontakte s budalama... navodno zbog parkinga...

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/upucao-hgssovca-auto-izresetan-napao-ljude-sjekirama-prije-21-godinu-izbo-mladica/2552775.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m

di je to sve otišlo.... 😞 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.