Jump to content

Dijelovi za Sport obitelj


Rain

Recommended Posts

Posto se dijelovi za sport primjerke malo teze nabavljaju smisao ovog topica je upravo da se ukaze gdje se mogu kupiti neki zamjenski ili originalni dijelovi jeftinije od onog u servisu.

Ja do sada sto sam nasao su prednje i straznje disk plocice za Clio Sport 2002, Mintex, prednje 258kn, straznje 154kn, sve u Veleprometu.

Ono sto trentuno trazim su kape amortizera & spone letve volana. Za sada nemam uspijeha u trazenju zamjenskih :(

Ako netko zna gdje i kako nek napise.

Isto tako i za dijelove koje ste vi kupivali, napisite sto ste kupili, gdje, i za koji auto tako da bude lakse

Link to comment
Share on other sites

Posto se dijelovi za sport primjerke malo teze nabavljaju smisao ovog topica je upravo da se ukaze gdje se mogu kupiti neki zamjenski ili originalni dijelovi jeftinije od onog u servisu.

Ja do sada sto sam nasao su prednje i straznje disk plocice za Clio Sport 2002, Mintex, prednje 258kn, straznje 154kn, sve u Veleprometu.

Ono sto trentuno trazim su kape amortizera & spone letve volana. Za sada nemam uspijeha u trazenju zamjenskih :(

Ako netko zna gdje i kako nek napise.

Isto tako i za dijelove koje ste vi kupivali, napisite sto ste kupili, gdje, i za koji auto tako da bude lakse

Allright!! pa za kape amortizera i spone letve ne znam gdje bi nabavio... (servis :bigl: )

a za svoj auto nisam na srecu imao nekih popravaka...osim le

Link to comment
Share on other sites

Allright!! pa za kape amortizera i spone letve ne znam gdje bi nabavio... (servis :bigl: )

a za svoj auto nisam na srecu imao nekih popravaka...osim le

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mjenjao kugle. Kupio ih u autokresi. Rupe ne pasu, premale su. Izbusis i stavis. Te neorginal traju vec onolko kolko su prije trajali orginali.

Remenje za servis na 100k km sam ispitivao naokolo. Da se sve nabavit i ustedit oko 30% od cijene djelova u servisu. Ja sam na kraju sve kupio u servisu. Ionako nisam mogao kupit plasticne poklopce bregastih nigdje ovako, a niti vodenu pumpu... zatezac na mikor remenu je 1500kn, a neorginal cca 1000kn. Sve su to stvari koje se mjenjaju svakih 120k km, tj. ja sam mjenjao na 100k. Mislim da sparanje na tolkoj kilometrazi nema prevelkog smisla.

Ne znam sta imas uopce za sporta trazit naokolo :)

Lezaje kupis SKF, tako sam ja kupio zadnje. To je to.

Kape amortizera su mi nove metli kod mene u servisu za amortizere. Mislim da je komad bio 100kn, ali nove su jer su koniji gore, a ne jer su stare otisle.

Kad ti nest ode, onda pitaj :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mjenjao kugle. Kupio ih u autokresi. Rupe ne pasu, premale su. Izbusis i stavis. Te neorginal traju vec onolko kolko su prije trajali orginali.

Remenje za servis na 100k km sam ispitivao naokolo. Da se sve nabavit i ustedit oko 30% od cijene djelova u servisu. Ja sam na kraju sve kupio u servisu. Ionako nisam mogao kupit plasticne poklopce bregastih nigdje ovako, a niti vodenu pumpu... zatezac na mikor remenu je 1500kn, a neorginal cca 1000kn. Sve su to stvari koje se mjenjaju svakih 120k km, tj. ja sam mjenjao na 100k. Mislim da sparanje na tolkoj kilometrazi nema prevelkog smisla.

Ne znam sta imas uopce za sporta trazit naokolo :)

Lezaje kupis SKF, tako sam ja kupio zadnje. To je to.

Kape amortizera su mi nove metli kod mene u servisu za amortizere. Mislim da je komad bio 100kn, ali nove su jer su koniji gore, a ne jer su stare otisle.

Kad ti nest ode, onda pitaj :)

ako su kod tebe u servisu za amortizere kape amortizera za lezajem 100kn onda mi molim te kupi par i donesi na mobi :)

EDIT: Osle mi spone letve volana, znas mozda za to kaj?

A vezano uz remenje, pumpu vode i ostatak, sve naruceno u servisu i sve se slaze u ovlastenom servisu, s tim se ne mislim igrat :)

Link to comment
Share on other sites

Spone imaš u VG kod Gregureka,iste su ti kao i od običnog Clia.Disk-pločice nisu nikakva nauka jer to su pločice koje koriste npr.stara Laguna,neki stari Megane-i i Scenic-i (prednje)...itd.

Link to comment
Share on other sites

Spone imaš u VG kod Gregureka,iste su ti kao i od običnog Clia.Disk-pločice nisu nikakva nauka jer to su pločice koje koriste npr.stara Laguna,neki stari Megane-i i Scenic-i (prednje)...itd.

Hodajuca enciklopedija :oo:

Hvala :klap:

Link to comment
Share on other sites

Zamjenski djelovi na mom autu nema šanse pa čak niti disk pločice.Jedine bolje pločice od originala koje sam imao su bile ferodo racing a kad uzmem u obzir da sam ih imao oko 8000 km i da koštaju oko 100 eura nisu mi toliko bolje.

Link to comment
Share on other sites

2 rain: Ok, malo sam se zeznuo sa kapom amortizera :) U biti, nisam niti pitao. Mislim da je za P106 bila 150kn! Za clia nisam pitao, ne treba mi jos. Jos ne lupa. Kaj kod tebe lupa ili kaj?

Sto se tice plocica, na Ferodo Racing plocicama (prednjim) pise Alfa 164 i mislim integralka. Morao bi pogledat na kutiju. Treba samo malo na fleks ili brusilicu skinut pola milimetra na dva mjesta da plocice stanu. Identicne su skroz i bez tocnog mjerenja se tih pola mm uopce ne vidi. Tek kad se ide metat, malo smeta. Mozda bi se cekicem dale nabit, ali ne volim takve metode ako nisu nuzne.

Ferodo Racing dolazi u par modela. DS2500 i DS3000. DS3000 se brzo trosi, tvrd je, jede diskove, treba par kocenja da pocne kocit kak se spada i ODLICNO KOCI. DS2500 je dosta blazi. Ne treba zagrijavanje i koci odlicno. Za Clia Sport su te DS2500 dosta deblje od serijskih i meni traju dovoljno dugo. Citaj cca 20k km. Kostaju kako je receno oko 130 eura! Zadnje su oko 80! Zadnje su dosta tanke (kao i orginal) i one se trose brzo. Traju cca 2 seta prednjih plocica. Inace orginali traju i vise od 2 seta prednjih.

Prednji disk sam nakon dosta poziva i odluka odlucio kupit orginal. Mogao sam dobiti jedino vrlo slican disk sa CUP cliaca (pravi cup, a ne cup doplata). Oni su bili oko 150eura. Njih bi trebao cekat, a moj disk je puko i cekanje nije bilo opcija. OMP, brembo max i td... nista. Nekih nema, neki su precjenjeni i td...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ferodo racing DS2500 ja ih ima na svome kanti i prezadovoljan sam i cijena je kod me 700kn za te disk pločice

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest broker

Kupil sam CLIO RS 2000godino , kaj je pukal zubčasti remen, trebam ventile, i nihajke ventila, koje imajo i motori 1.4 16v, 1.6 16v, i 1.8 16v jednake. Ima tko kod vas kojeg od teh motora za djelove. Te nihajke otvarajo ventile, trebam jih 10komada. :roll:

VEČ DOBIL :hey:

Edited by broker
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

zanima me da li na velikom servisu kada se menja set zupcastog kaisa,pored varijabilne remenice,mora da se menja i vodena pumpa?

Link to comment
Share on other sites

zanima me da li na velikom servisu kada se menja set zupcastog kaisa,pored varijabilne remenice,mora da se menja i vodena pumpa?

ne, vodena pumpa kod sporta nije na zupcastom(tocnije, nije na phase II verziji, ne znam kako je na tvom), pa nije bed ako propisa kasnije

Link to comment
Share on other sites

nisam ni gledao da li jeste ili nije,nego sam iz predhodnih postova posumnjao da jeste,pa reko bolje da pitam.

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prije par tjedana crkla pumpa za gorivo. U ovlaštenom rekli 2300 kn + ruke, čeka se 2 dana.

Ja, nebudavši lijen, halo Tokić ( Kranjčevićeva ) pošto pumpa?

Kad ono ulo

Link to comment
Share on other sites

Uštedio sam cca 1800 kn :zubo:

Fina ušteda. :)

Samo još jedan dokaz kako u ovlaštenim servisima ni ne pokušavaju eventualno smanjiti trošak servisa.

Odmah najveća moguća cifra pa ko nasjedne, ode lova...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Metlice brisača Valeo u Velasu

prednje 64 kn

zadnja 50 kn

Elf excellium(ili kak se već piše) 5w 40 5l 370 kn - Gregurek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Diskovi za Clio Sport II PHII ( 172 )

Baotić...

1200 kn-a ( par prednjih )

1300 kn-a ( par zadnjih )

Susjedni dućan u mojoj zgradi ( dobavljač za textar i AT diskove )

364,78 kn-a ( komad prednjih )

267,99 kn-a ( komad zadnjih )

+ ak bi netko uzeo sva 4 komada sredim popust od 15%

znači da bi ukupna cijena sva 4 diska iznoslila...

1075, 71 kn-a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

diskovi su odlični i traju isto kao i orginalni!!!

znači ovo su obični diskovi ( identični su kao orginal ), znači nisu oni AT Perfomance diskovi ( izrezbareni )

Isporuka = danas-sutra :zubo:

jel treba napomenut ak imate nekog prek firme pa još -22% PDV :zubo:

mislim da je ovo ne povoljno, nego ULTRA JEFTINO!!!

Edited by Ballistix
Link to comment
Share on other sites

cijena je malo veca jer ce ti zadnji diskovi doc bez lezajeva :hey:

kakvi sad le

Link to comment
Share on other sites

Zadnji nisu, trebaju ti jos lezajevi (Ren.sifra: 7701463523 - 355kn kom) :hey:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.